BinckBank Tour 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
BinckBank Tour 2018
2017 2019
ilustracja
Data 13 - 19 sierpnia 2018
Etapów 7
Dystans 1 122,4 km
Czas zwycięzcy 25h 13' 01"
Zgłoszenia 161 kolarzy
Ukończyło wyścig 90 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Słowenia Matej Mohorič
Drugie miejsce Australia Michael Matthews
Trzecie miejsce Belgia Tim Wellens
Pozostałe klasyfikacje
Punktowa Czechy Zdeněk Štybar
Sprinterska Holandia Elmar Reinders
Drużynowa Belgia Quick-Step Floors
Oficjalna strona WWW

14. edycja BinckBank Tour odbyła się w dniach 13 - 19 sierpnia 2018 roku. Trasa tego wyścigu kolarskiego liczyła siedem etapów, o łącznym dysatnsie 1 122,4 km. Wyścig zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2018.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Na starcie wyścigu stanęły 23 ekipy. Wśród nich wszystkie osiemnaście ekip UCI World Tour 2018 oraz pięć zaproszonych przez organizatorów.

Numery Kod Drużyna
1-7 SUN Niemcy Team Sunweb
11-17 QST Belgia Quick-Step Floors
21-27 MTS Australia Mitchelton-Scott
31-37 SKY Wielka Brytania Team Sky
41-47 BOH Niemcy Bora-Hansgrohe
51-57 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
61-67 MOV Hiszpania Movistar Team
71-77 AST Kazachstan Astana Pro Team
81-87 TBM Bahrajn Bahrain-Merida
91-97 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
101-107 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
111-117 LTS Belgia Lotto Soudal
Numery Kod Drużyna
121-127 UAD Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
131-137 EFD Stany Zjednoczone EF Education First–Drapac
141-147 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
151-157 GFC Francja Groupama–FDJ
161-167 KAT Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
171-177 DDD Południowa Afryka Dimension Data
181-187 SVB Belgia Sport Vlaanderen–Baloise
191-197 RNL Holandia Roompot-Nederlandse Loterij
201-207 WGG Belgia Wanty-Groupe Gobert
211-217 WVA Belgia WB Aqua Protect Veranclassic
221-227 VWC Belgia Verandas Willems-Crelan

Przebieg trasy[edytuj | edytuj kod]

Etap Data Trasa Dystans Typ Zwycięzca Lider
1 13 sierpnia Holandia Heerenveen > Holandia Bolsward 177,3 km Plainstage.svg płaski Holandia Fabio Jakobsen Holandia Fabio Jakobsen
2 14 sierpnia Holandia Venray 12,7 km History.gif jazda indywidualna na czas Szwajcaria Stefan Küng Szwajcaria Stefan Küng
3 15 sierpnia Belgia Aalter > Belgia Antwerpia 166 km Plainstage.svg płaski Holandia Taco van der Hoorn Słowenia Matej Mohorič
4 16 sierpnia Belgia Blankenberge > Belgia Ardooie 165,5 km Plainstage.svg płaski Belgia Jasper Stuyven Słowenia Matej Mohorič
5 17 sierpnia Belgia Sint-Pieters-Leeuw > Belgia Lanaken 209,2 km Plainstage.svg płaski Dania Magnus Cort Nielsen Słowenia Matej Mohorič
6 18 sierpnia Belgia Riemst > Holandia Sittard-Geleen 182,2 km Hillystage.svg pagórkowaty Austria Gregor Mühlberger Słowenia Matej Mohorič
7 19 sierpnia Belgia Eau d'Heure > Belgia Geraardsbergen 209,5 km Hillystage.svg pagórkowaty Australia Michael Matthews Słowenia Matej Mohorič

Etap 1 – 13.08 : Heerenveen > Bolsward, 177,3 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Fabio Jakobsen Belgia QTS 4h 01' 00"
2. Niemcy Marcel Kittel Szwajcaria KAT + 0"
3. Australia Caleb Ewan Australia MTS + 0"
81. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 0"
90. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Fabio Jakobsen Belgia QTS 4h 00' 50"
2. Niemcy Marcel Kittel Szwajcaria KAT + 4"
3. Holandia Elmar Reinders Holandia RNL + 5"
85. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 10"
93. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 10"

Etap 2 – 14.08 : Venray, 12,7 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Szwajcaria Stefan Küng Stany Zjednoczone BMC 14' 11"
2. Belgia Victor Campenaerts Belgia LTS + 14"
3. Dania Søren Kragh Andersen Niemcy SUN + 15"
9. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 23"
46. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 51"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Szwajcaria Stefan Küng Stany Zjednoczone BMC 4h 15' 11"
2. Belgia Victor Campenaerts Belgia LTS + 14"
3. Dania Søren Kragh Andersen Niemcy SUN + 15"
9. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 23"
46. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 51"

Etap 3 – 15.08 : Aalter > Antwerpia, 166 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Taco van der Hoorn Holandia RNL 3h 47' 42"
2. Belgia Maxime Vantomme Belgia WVA + 3"
3. Belgia Sean De Bie Belgia VWC + 3"
67. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 1' 11"
105. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 2' 32"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Matej Mohorič Bahrajn TBM 8h 03' 45"
2. Belgia Sean De Bie Niemcy VWC + 1"
3. Szwajcaria Stefan Küng Stany Zjednoczone BMC + 19"
12. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 42"
87. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 2' 31"

Etap 4 – 16.08 : Blankenberge > Ardooie, 165,5 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Jasper Stuyven Stany Zjednoczone TFS 3h 44' 46"
2. Australia Caleb Ewan Australia MTS + 0"
3. Czechy Zdeněk Štybar Belgia QTS + 0"
28. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 0"
96. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 0"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Matej Mohorič Bahrajn TBM 11h 48' 28"
2. Belgia Sean De Bie Niemcy VWC + 3"
3. Szwajcaria Stefan Küng Stany Zjednoczone BMC + 22"
13. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 45"
81. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 2' 34"

Etap 5 – 17.08 : Sint-Pieters-Leeuw > Lanaken, 209,2 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Dania Magnus Cort Nielsen Kazachstan AST 4h 39' 50"
2. Holandia Julius van den Berg Stany Zjednoczone EFD + 0"
3. Francja Alexis Gougeard Francja ALM + 0"
90. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 33"
149. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 8' 19"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Matej Mohorič Bahrajn TBM 16h 28' 51"
2. Belgia Sean De Bie Niemcy VWC + 3"
3. Szwajcaria Stefan Küng Stany Zjednoczone BMC + 22"
13. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 45"
141. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 10' 20"

Etap 6 – 18.08 : Riemst > Sittard-Geleen, 182,2 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Austria Gregor Mühlberger Niemcy BOH 4h 05' 10"
2. Belgia Tim Wellens Belgia LTS + 3"
3. Czechy Zdeněk Štybar Belgia QTS + 3"
29. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 11"
73. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 9' 45"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Matej Mohorič Bahrajn TBM 20h 34' 12"
2. Australia Michael Matthews Niemcy SUN + 30"
3. Holandia Taco van der Hoorn Holandia RNL + 32"
6. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 36"
95. Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY + 19' 54"

Etap 7 – 19.08 : Eau d'Heure > Geraardsbergen, 209,5 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Niemcy SUN 4h 38' 36"
2. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC + 1"
3. Czechy Zdeněk Štybar Belgia QTS + 3"
31. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 54"
DNS Polska Łukasz Wiśniowski Wielka Brytania SKY -
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Matej Mohorič Bahrajn TBM 25h 13' 01"
2. Australia Michael Matthews Niemcy SUN + 5"
3. Belgia Tim Wellens Belgia LTS + 20"
17. Polska Maciej Bodnar Niemcy BOH + 1' 17"

Liderzy klasyfikacji po etapach[edytuj | edytuj kod]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey green.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey red.svg
Klasyfikacja sprinterska
Jersey black.svg
Klasyfikacja drużynowa
Jersey yellow number.svg
1 Fabio Jakobsen Fabio Jakobsen Fabio Jakobsen Dries De Bondt Quick-Step Floors
2 Stefan Küng Stefan Küng Stefan Küng BMC Racing Team
3 Taco van der Hoorn Matej Mohorič Fabio Jakobsen Taco van der Hoorn
4 Jasper Stuyven Caleb Ewan Elmar Reinders
5 Magnus Cort Nielsen Dries De Bondt
6 Gregor Mühlberger Elmar Reinders Quick-Step Floors
7 Michael Matthews Zdeněk Štybar
Klasyfikacje końcowe Matej Mohorič Zdeněk Štybar Elmar Reinders Quick-Step Floors

Klasyfikacje końcowe[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Matej Mohorič Jersey green.svg Team Sunweb 25h 13' 01"
2. Australia Michael Matthews Team Sunweb + 5"
3. Belgia Tim Wellens Lotto Soudal + 20"
4. Niemcy Maximilian Schachmann Quick-Step Floors + 25"
5. Holandia Dylan van Baarle Team Sky + 34"
6. Belgia Greg Van Avermaet BMC Racing Team + 37"
7. Dania Søren Kragh Andersen Team Sunweb + 39"
8. Niemcy Gregor Mühlberger Bora-Hansgrohe + 43"
9. Holandia Niki Terpstra Quick-Step Floors + 43"
10. Belgia Jasper Stuyven Trek-Segafredo + 50"
17. Polska Maciej Bodnar Bora-Hansgrohe + 1' 17"

Klasyfikacja punktowa[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1. Słowacja Zdeněk Štybar Jersey red.svg Quick-Step Floors 66
2. Australia Caleb Ewan Mitchelton-Scott 64
3. Niemcy Maximilian Schachmann Quick-Step Floors 51
4. Australia Michael Matthews Team Sunweb 49
5. Belgia Jasper Stuyven Trek-Segafredo 41
28. Polska Maciej Bodnar Bora-Hansgrohe 11

Klasyfikacja sprinterska[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zawodnik Zespół Punkty
1. Holandia Elmar Reinders Jersey black.svg Roompot-Nederlandse Loterij 58
2. Belgia Thomas Sprengers Sport Vlaanderen–Baloise 34
3. Belgia Jonas Rickaert Astana Pro Team 29

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

M-ce Zespół Czas
1. Belgia Quick-Step Floors Jersey yellow number.svg 75h 40' 38"
2. Holandia Team LottoNL-Jumbo + 3' 13"
3. Belgia Wanty-Groupe Gobert + 3' 46"
4. Niemcy Bora-Hansgrohe + 3' 54"
5. Niemcy Team Sunweb + 5' 44"

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]