Bislett Games 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bislett Games 2009mityng lekkoatletyczny, który odbył się 3 lipca roku w Oslo na stadionie Bislett. Zawody były drugimi w kalendarzu cyklu Golden League w sezonie 2009.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Asafa Powell 10,07 Antyle Holenderskie Daniel Bailey 10,07 Jamajka Michael Frater 10,08
Bieg na 400 m Trynidad i Tobago Renny Quow 45,18 Francja Leslie Djhone 45,37 Demokratyczna Republika Konga Gary Kikaya 45,53
Bieg na 800 m Rosja Jurij Borzakowski 1:44:42 Arabia Saudyjska Mohammed Al-Salhi 1:44:96 Irlandia Thomas Chamney 1:45:41
Bieg na 1500 m Kenia Collins Cheboi 3:36:24 Kenia Geoffrey Kipkoech Rono 3:36:96 Maroko Fouad Elkaam 3:37:19
Bieg na milę Etiopia Deresse Mekonnen 3:48:95 Kenia William Biwott 3:49:29 Kenia Augustine Kiprono Choge 3:50:22
Bieg na 3000 m Kenia Richard Bartale 7:50:58 Kenia Henry Kiplagat 7:54:00 Kenia Mike Tuiny 7:54:54
Bieg na 5000 m Etiopia Kenenisa Bekele 13:04:87 Katar James Kwalia C'Kurui 13:05:46 Kenia Vincent Kiprop Chepkok 13:06:27
Bieg na 110 m przez płotki Stany Zjednoczone Antwon Hicks 13,41 Wielka Brytania Andrew Turner 13,44 Polska Artur Noga 13,46
Rzut oszczepem Finlandia Tero Pitkämäki 84,63 Finlandia Teemu Wirkkala 83,54 Norwegia Andreas Thorkildsen 83,15

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Kerron Stewart 10,99 Trynidad i Tobago Kelly-Ann Baptiste 11,14 Bahamy Chandra Sturrup 11,15
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Sanya Richards 49,23 Jamajka Shericka Williams 49,98 Botswana Amantle Montsho 50,71
Bieg na 800 m Wielka Brytania Claire Gibson 2:01:42 Norwegia Ingvill Måkestad 2:02:54 Kenia Nelly Jepkosgei 2:07:37
Bieg na 5000 m Etiopia Meseret Defar 14:36:38 Kenia Vivian Cheruiyot 14:37:01 Etiopia Meselech Melkamu 14:37:50
Bieg na 100 m przez płotki Stany Zjednoczone Damu Cherry 12,68 Jamajka Brigitte Foster-Hylton 12,75 Kanada Priscilla Lopes-Schliep 12,78
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Ruth Bisibori Nyangau 9:18:65 Etiopia Sofia Assefa 9:19:91 Etiopia Mekdes Bekele 9:28:88
Skok wzwyż Chorwacja Blanka Vlašić 2,00 Stany Zjednoczone Chaunté Howard 1,98 Hiszpania Ruth Beitia 1,95
Skok o tyczce Rosja Jelena Isinbajewa 4,71 Polska Monika Pyrek 4,71 Rosja Swietłana Fieofanowa 4,66

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]