Black Blood Brothers

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Black Blood Brothers
jap. ブラック·ブラッド·ブラザーズ
(Burakku Buraddo Burazāzu)
Gatunekfantasy, komedia, nadprzyrodzone
Powieść ilustrowana
AutorKōhei Azano
ArtystaYuuya Kusaka
WydawcaFujimi Shobo
Wydawana1 lipca 200420 maja 2006
Liczba tomów11 + 6 (krótkie opowiadania)
Telewizyjny serial anime
Black Blood Brothers
ReżyserHiroaki Yoshikawa
ScenariuszYū Sugitani
StudioGroup TAC, Studio Live
Stacja telewizyjnaJaponia Kids Station, Tokyo Metropolitan Television
Premierowa emisja8 września 200624 listopada 2006
Liczba odcinków12
Manga
WydawcaJaponia Fujimi Shobo
Odbiorcyshōnen
Liczba tomów1

Bracia czarnej krwi (jap. ブラック·ブラッド·ブラザーズ Burakku Buraddo Burazāzu, Black Blood Brothers)powieść ilustrowana autorstwa Kōhei Azano i ilustrowana przez Yuuya Kusaka. W 2006 roku studia Studio Live i Group TAC wyprodukowały anime pod reżyserią Hiroaki'ego Yoshikawa. W 2008 roku anime zostało zlicencjonowane i wydane na DVD w Polsce przez Anime Gate w wersji z polskim lektorem, którym był Maciej Gudowski[1].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Podczas wojny w Hongkongu, którą później nazwano Świętą Wojną lub Krucjatą, potężny wampir Dawnej Krwi Jirō Mochizuki, zwany także "Srebrnym Mieczem" (jap. 銀刀 Gintō) walcząc po stronie sojuszu ludzi i wampirów zwyciężył króla Kowloon i pokonał większość Bękartów Kowloona. Dziesięć lat później Jirō wraca do Japonii ze swoim młodszym bratem Kotarō kierując się do Ukrytej Strefy (miejsca, w którym żyją wampiry). Podczas ich podróży do Ukrytej Strefy Jirō spotyka wrogów z przeszłości i nowe zagrożenia, które mogą narażać bezpieczeństwo Ukrytej Strefy. Uprowadzenie Kotarō przez jednego z Bękartów Kowloon popycha Jirō w wir walki.

Kowloon[edytuj | edytuj kod]

Dziesięć lat przed rozpoczęciem akcji, w 1997 roku, wampir Adam Wong, później znany jako Król Kowloon, pojawił się w Hongkongu i zaczął rozprzestrzeniać swoją linię na innych. Bękarty Kowloon, jak nazwano jego ród, różnił się od innych rodów tym, że wszyscy ludzie ugryzieni przez Bękarty Kowloon stawali się nimi, nawet bez bezpośredniej infuzji krwi. Każdy istniejący wampir również ugryziony przez Bękarty Kowloon stawał się jednym z nich. Wynikły z tego powodu chaos wynikających ujawnił istnienie wampirów, które do tej pory żyły w tajemnicy przed ludźmi. Konflikt zakończył się Krucjatą w Hongkongu, ostateczną bitwą, w której ludzie i wampiry współpracowali, by zniszczyć Bękarty Kowloon. Po ostatecznej bitwie, poza Jokohamą, w Japonii została utworzona specjalna Ukryta Strefa - miasto, w którym wampiry mogłyby spokojnie żyć. Po wojnie ogłoszono, że wszystkie wampiry zostały zabite, i większość ludzi utrzymywano w niewiedzy o istnieniu Ukrytej Strefy. Jirō Mochizuki, który stał się znany jako Srebrny Miecz, stał się bohaterem Krucjaty. Pokonał Króla Kowloon, choć stracił kochankę i został zdradzony przez bliską przyjaciółkę.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Jirō Mochizuki (jap. 望月 ジロー Mochizuki Jirō)
Seiyū: Takahiro Sakurai
Wampir Dawnej Krwi, który sprzymierzył się z ludźmi w walce przeciw Bękartom Kowloon podczas Świętej Wojny. Jirō został przemieniony w wampira w XIX wieku, w Londynie. Był porucznikiem Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej, dopóki nie został poważnie ranny w walce, chroniąc Alice. Poza tym, że jest wampirem Dawnej Krwi, pochodzi również z bardzo szczególnych linii krwi: Sage. Żyjący od ok. stu lat, jest nazywany także "Srebrny Miecz" (jap. 銀刀 Gintō) ze względu na broń, którą walczy – srebrną katanę. Jest szczególnie wrażliwy na światło słoneczne i wodę.
 • Kotarō Mochizuki (jap. 望月 コタロウ Mochizuki Kotarō)
Seiyū: Omi Minami
Młodszy, dziesięcioletni brat Jirō. Jak zauważyła Mimiko, nie wydaje się być bratem Jirō, ponieważ nie szkodzi mu ani światło słoneczne, ani woda. Kolejnym faktem jest to, że obaj zupełnie różnią się od siebie: Jirō ma czarne włosy i brązowe oczy, podczas gdy jego brat ma blond włosy i niebieskie oczy. Kotarō jest uderzająco podobny do byłej kochanki Jirō, Alice. Później okazuje się, że Kotarō jest rzeczywiście inkarnacją Alice.
 • Mimiko Katsuragi (jap. 葛城 ミミコ Katsuragi Mimiko)
Seiyū: Ryōko Nagata
Dziewczyna pracująca dla korporacji Order Coffin Company jako kompromiser. Mimo że uważane jest to przez jej firmę jako tabu, pozwoliła Jirō się ugryźć i wyssać trochę swojej krwi, kiedy był zbyt słaby, by kontynuować walkę.
 • Cassandra Jill Warlock (jap. カサンドラ·ジル·ウォーロック Kasandora Jiru Vōrokku)
Seiyū: Miyuki Sawashiro
Często nazywana "Czarnym Wężem", jest wampirzycą Dawnej Krwi, przyjaźniła się niegdyś z Jirō i Alice, jednak zdradziła ich i zabiła Alice. Jednakże Jirō pytał się jej, dlaczego Cassa po zabiciu Alice pilnowała jej prochów. Później okazuje się, że jest Lordem rodziny Warlock oraz jest reinkarnacją Czarownicy Morgany. Jej prestiżowa linia krwi daje jej zdolność do zmiany postaci. Była też pierwszą ugryzioną przez założyciela rodowodu Bękartów Kowloon i została uznana za zdrajczynię. Podczas krótkiej rozmowy z Jirō, stwierdza, że jej najszczęśliwsze chwile były z Alice i Jirō.

Inni[edytuj | edytuj kod]

 • Sei – nosi tytuł Smoczego Króla ze Wschodu.
Seiyū: Reiko Takagi
 • Zelman Clock (jap. ゼルマン·クロック Zeruman Kurokku) – wampir Dawnej Krwi żyjący ok. 900 lat, urodzony 1 kwietnia w Polsce, nazywany "czerwonookim Zelmanem". Jest także jednym z władców Ukrytej Strefy. Pochodzi z rodu związanego z wielkim wojownikiem Asura, jest jednym z ostatnich tego rodu.
Seiyū: Jun Fukuyama
 • Cain Warlock – wampir Dawnej Krwi współpracujący z korporacją Order Coffin Company na terenie Ukrytej Strefy. Cain jest bardzo silnym wampirem, który posiada zdolność przemiany w niebieskiego wilka.
Seiyū: Hiroki Yasumoto
 • Dark Princess of the North – starsza siostra Sei'a.

Źródło krwi[edytuj | edytuj kod]

 • Alice Eve (jap. アリス·イヴ Arisu Ivu) – wampirzyca Dawnej Krwi, której rodowód był najwyższy rangą. Była najstarszym wampirem Dawnej Krwi. Alice była określana jako Matka Ciemności.
Seiyū: Omi Minami
 • Adam Wong (jap. アダム·王 Adamu Won) – znany jako Król Kowloon i "ojciec" Bękartów Kowloona.

Muzyka[edytuj | edytuj kod]

Opening
 • "Ashita no Kioku" (jap. 明日の記憶), śpiewane przez Naozumi Takahashi.
Ending
 • "Shinkirou" (jap. 蜃気楼) / (kor. 신기루), śpiewane przez Loveholic.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Black Blood Brothers (pol.). [dostęp 2011-07-07].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]