Blancpain Sprint Series 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2014 Mistrzostw Blancpain Sprint Series
Inauguracja 21 kwietnia
Zakończenie 2 listopada
Liczba wyścigów 7
Poprzedni sezonNastępny sezon

Sezon 2014 w Blancpain Sprint Series – ósma edycja serii wyścigowej Blancpain Sprint Series. Sezon rozpoczął się 26 kwietnia na torze Nogaro, a zakończył się 2 listopada w Baku, po rozegraniu 7 rund.

Lista zgłoszeń[edytuj | edytuj kod]

Zespół Samochód Nr Kierowcy Klasa Rundy
Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil[1] BMW Z4 GT3[1] 0 Brazylia Cacá Bueno[1] P 1–6
Brazylia Sérgio Jimenez[1]
20 Brazylia Ricardo Sperafico[2] P 7
Brazylia Rodrigo Sperafico[2]
21 Brazylia Nelson Ângelo Piquet[1] P 1
Brazylia Matheus Stumpf[1]
30 Brazylia Matheus Stumpf[3] P 2–7
Brazylia Valdeno Brito[3] 2, 4
Brazylia Nelson Ângelo Piquet 3, 5–6
Brazylia Miguel Paludo[2] 7
Belgia Belgian Audi Club Team WRT[4] Audi R8 LMS ultra 1 Belgia Laurens Vanthoor[4] P Wszystkie
Brazylia César Ramos[4]
2 Niemcy René Rast[4] P Wszystkie
Belgia Enzo Ide[4]
4 Polska Mateusz Lisowski[4] S Wszystkie
Francja Vincent Abril[4]
9 Monako Stéphane Ortelli[5] P 4–7
Niemcy Fabian Hamprecht[5] 4–5
Monako Stéphane Richelmi[2] 6–7
Rosja G-Drive Racing[6] Audi R8 LMS ultra 3 Monako Stéphane Ortelli[4] P 1–3
Francja Grégory Guilvert[7] 1
Rosja Roman Rusinow[3] 2–3
Lamborghini Gallardo FL2[8] 5–6
Czechy Tomáš Enge[8] 5–6
Niemcy Phoenix Racing[9] Audi R8 LMS ultra 5 Wielka Brytania Alessandro Latif[9] P 1
Niemcy Marc Basseng[9]
Wielka Brytania Alessandro Latif[3] PA 2–7
Niemcy Marc Basseng[3]
6 Niemcy Markus Winkelhock[9] P Wszystkie
Austria Nikolaus Mayr-Melnhof[9]
Niemcy Zakspeed[2] Mercedes-Benz SLS AMG GT3 13 Izrael Alon Day[2] P 7
Szwecja Andreas Simonsen[2]
Belgia Boutsen Ginion[2] McLaren MP4-12C GT3 15 Francja Kévin Estre[2] P 7
Wielka Brytania Robert Bell[2]
16 Nowa Zelandia Chris van der Drift[2] P 7
Belgia Frédéric Vervisch[2]
Niemcy Tonino Team Herberth Porsche 997 GT3-R 21 Holandia Jaap van Lagen P 3
Niemcy Robert Renauer
Szwajcaria Blancpain Racing[10] Lamborghini Gallardo FL2[10] 24 Szwajcaria Marc A. Hayek[10] PA 1
Holandia Peter Kox[10]
Austria Grasser Racing Team[11] Lamborghini Gallardo FL2[11] 27 Czechy Tomáš Enge[7] P 1
Austria Sascha Halek[11]
PA 2–5
Austria Stefan Landmann[3]
P 6–7
Czechy Tomas Pivoda[12]
28 Austria Hari Proczyk[11] P Wszystkie
Holandia Jeroen Bleekemolen[7]
Wielka Brytania Trackspeed Porsche 997 GT3-R 31 Wielka Brytania Richard Westbrook P 7
Austria Norbert Siedler
Włochy ROAL Motorsport[13] BMW Z4 GT3[13] 33 Włochy Alessandro Zanardi[13] P 1–2, 4–7
34 Włochy Stefano Colombo[13] S Wszystkie
Włochy David Fumanelli[13]
Niemcy Schütz Motorsport[2] Porsche 997 GT3 R 36 Niemcy Marco Holzer[2] P 7
Austria Martin Ragginger[2]
Włochy Bhaitech McLaren MP4-12C GT3 60 Włochy Fabio Onidi[7] P Wszystkie
Włochy Giorgio Pantano[7]
61 Estonia Sten Pentus[7] P 1–6
Wielka Brytania Daniel Lloyd[7] 1–3
Nowa Zelandia Chris van der Drift[14] 4–6
Czechy Filip Salaquarda[2] 7
Portugalia Álvaro Parente[2]
Wielka Brytania Fortec Motorsport[15] Mercedes-Benz SLS AMG GT3[15] 62 Indie Armaan Ebrahim[7] S 1
Wielka Brytania Benjamin Hetherington[7] 1
63 S 6–7
Hiszpania Miguel Toril[15] Wszystkie
Niemcy Nico Bastian[7] 1
Indie Armaan Ebrahim 2–5
Portugalia Sports and You[8] Mercedes-Benz SLS AMG GT3[8] 71 Portugalia Paulo Pinheiro[8] PA 5
Portugalia Francisco Mora[8]
72 Portugalia António Coimbra[8] PA 5
Portugalia Luis Silva[8]
Niemcy Vita4one Racing Team[16] BMW Z4 GT3[16] Niemcy Michael Bartels[16] P 6
Holandia Yelmer Buurman[16]
Niemcy BMW Sports Trophy Team Schubert[17] BMW Z4 GT3[17] 76 Austria Dominik Baumann[17] P 3–7
Austria Thomas Jäger[17] 3–6
Niemcy Jens Klingmann[2] 7
Niemcy HTP Motorsport[18] Mercedes-Benz SLS AMG GT3[18] 84 Niemcy Maximilian Götz[19] P Wszystkie
Niemcy Maximilian Buhk[18] 1–3, 5–7
Belgia Nico Verdonck[20] 4
85 Holandia Stef Dusseldorp[21] P Wszystkie
Rosja Siergiej Afanasjew[18]
86 Niemcy Lucas Wolf[14] S 4–7
Niemcy Luca Stolz[14]
Niemcy Reiter Engineering[3] Lamborghini Gallardo FL2[3] 88 Słowacja Štefan Rosina[3] P 2–4
Czechy Tomáš Enge[3] 2, 4
Holandia Peter Kox 3
Niemcy Farnbacher Racing[3] Porsche 997 GT3-R[3] 89 Szwajcaria Philipp Frommenwiler[3] P 2
Wielka Brytania Nick Tandy[3]
Włochy Scuderia Villorba Corse[22] Ferrari 458 Italia GT3[22] 90 Włochy Andrea Montermini[22] P 1–2, 4
Czechy Filip Salaquarda[22] 1–4, 6
Włochy Alessandro Balzan[23] 3, 6
Belgia NSC Motorsports[24] Lamborghini Gallardo FL2[24] 95 Holandia Nick Catsburg[24] P 6
Holandia Peter Kox[24]
Niemcy All–Inkl.com Münnich Motorsport[14] Mercedes-Benz SLS AMG GT3[14] 97 Niemcy René Münnich[14] PA 4
Wielka Brytania Beechdean AMR[12] Aston Martin V12 Vantage GT3[12] 107 Wielka Brytania Jonathan Adam[12] P 6–7
Hiszpania Andy Soucek[12]
Niemcy Callaway – RWT[2] Corvette Z06.R GT3 112 Niemcy Sven Barth[2] S 7
Niemcy David Jahn[2]
113 Niemcy Daniel Keilwitz[2] P 7
Niemcy Andreas Wirth[2]
Rosja GT Russian Team[12] Mercedes-Benz SLS AMG GT3[12] 177 Rosja Aleksiej Wasiljew[12] PA 6–7
Estonia Marko Asmer[12]
Niemcy Prosperia ABT Racing[2] Audi R8 LMS ultra 777 Niemcy Christopher Mies[2] P 7
Południowa Afryka Kelvin van der Linde[2]
Wielka Brytania Triple 888 Racing[2] BMW Z4 GT3 888 Wielka Brytania Ryan Ratcliffe[2] S 7
Wielka Brytania Joe Osborne[2]
Ikona Klasa
P Pro
S Silver
PA Pro-Am

Kalendarz wyścigów[edytuj | edytuj kod]

Runda Tor Data Pole Position Zwycięzca
1 Niemcy Motorsport Arena Oschersleben 21 kwietnia Austria #28 Grasser Racing Team Belgia #1 Belgian Audi Club Team WRT Niemcy #84 HTP Motorsport Wyniki
Austria Hari Proczyk
Holandia Jeroen Bleekemolen
Belgia Laurens Vanthoor
Brazylia César Ramos
Niemcy Maximilian Buhk
Niemcy Maximilian Götz
2 Wielka Brytania Brands Hatch 18 maja Belgia #1 Belgian Audi Club Team WRT Austria #28 Grasser Racing Team Austria #28 Grasser Racing Team Wyniki
Belgia Laurens Vanthoor
Brazylia César Ramos
Austria Hari Proczyk
Holandia Jeroen Bleekemolen
Austria Hari Proczyk
Holandia Jeroen Bleekemolen
3 Holandia Zandvoort 6 lipca Austria #28 Grasser Racing Team Austria #28 Grasser Racing Team Belgia #2 Belgian Audi Club Team WRT Wyniki
Austria Hari Proczyk
Holandia Jeroen Bleekemolen
Austria Hari Proczyk
Holandia Jeroen Bleekemolen
Niemcy René Rast
Belgia Enzo Ide
4 Słowacja Slovakiaring 24 sierpnia Belgia #1 Belgian Audi Club Team WRT Belgia #1 Belgian Audi Club Team WRT Niemcy #76 BMW Sports Trophy Team Schubert Wyniki
Belgia Laurens Vanthoor
Brazylia César Ramos
Belgia Laurens Vanthoor
Brazylia César Ramos
Austria Dominik Baumann
Austria Thomas Jäger
5 Portugalia Algarve 7 września Rosja #3 G-Drive Racing Austria #28 Grasser Racing Team Niemcy #84 HTP Motorsport Wyniki
Rosja Roman Rusinow
Czechy Tomáš Enge
Austria Hari Proczyk
Holandia Jeroen Bleekemolen
Niemcy Maximilian Buhk
Niemcy Maximilian Götz
6 Belgia Zolder 19 października Belgia #1 Belgian Audi Club Team WRT Belgia #1 Belgian Audi Club Team WRT Niemcy #84 HTP Motorsport Wyniki
Belgia Laurens Vanthoor
Brazylia César Ramos
Belgia Laurens Vanthoor
Brazylia César Ramos
Niemcy Maximilian Buhk
Niemcy Maximilian Götz
7 Azerbejdżan Baku 2 listopada Belgia #9 Belgian Audi Club Team WRT Belgia #1 Belgian Audi Club Team WRT Belgia #1 Belgian Audi Club Team WRT Wyniki
Monako Stéphane Ortelli
Monako Stéphane Richelmi
Belgia Laurens Vanthoor
Brazylia César Ramos
Belgia Laurens Vanthoor
Brazylia César Ramos

Klasyfikacje generalne[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kierowca Zespół NOG
Francja
BRH
Wielka Brytania
ZAN
Holandia
SVK
Słowacja
ALG
Portugalia
ZOL
Belgia
BAK
Azerbejdżan
Total
QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR
1 Niemcy Maximilian Götz Niemcy HTP Motorsport 5 1 2 2 2 4 3 4 2 1 6 1 9 NU 142
2 Niemcy Maximilian Buhk Niemcy HTP Motorsport 5 1 2 2 2 4 2 1 6 1 9 NU 126
3 Austria Hari Proczyk Austria Grasser Racing Team 17 6 1 1 1 5 2 NU 1 2 3 2 15 NU 115
3 Holandia Jeroen Bleekemolen Austria Grasser Racing Team 17 6 1 1 1 5 2 NU 1 2 3 2 15 NU 115
4 Brazylia César Ramos Belgia Belgian Audi Club Team WRT 1 NU 6 4 3 10 1 11 4 8 1 3 1 1 100
4 Belgia Laurens Vanthoor Belgia Belgian Audi Club Team WRT 1 NU 6 4 3 10 1 11 4 8 1 3 1 1 100
5 Belgia Enzo Ide Belgia Belgian Audi Club Team WRT DK 7 14 9 4 1 9 3 3 5 4 NU 4 NU 71
5 Niemcy René Rast Belgia Belgian Audi Club Team WRT DK 7 14 9 4 1 9 3 3 5 4 NU 4 NU 71
6 Brazylia Sérgio Jimenez Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil 3 5 3 3 NU 14 7 2 9 14 21 8 55
6 Brazylia Cacá Bueno Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil 3 5 3 3 NU 14 7 2 9 14 21 8 55
7 Monako Stéphane Ortelli Rosja G-Drive Racing 4 2 NU 13 9 NU 54
Belgia Belgian Audi Club Team WRT 12 NU 17 3 23 10 3 4
8 Austria Dominik Baumann Niemcy BMW Sports Trophy Team Schubert 5 2 NU 1 13 13 8 NU NU NU 45
8 Austria Thomas Jäger Niemcy BMW Sports Trophy Team Schubert 5 2 NU 1 13 13 8 NU 45
9 Hiszpania Andy Soucek Wielka Brytania Beechdean AMR 5 5 2 2 36
9 Wielka Brytania Jonathan Adam Wielka Brytania Beechdean AMR 5 5 2 2 36
10 Rosja Siergiej Afanasjew Niemcy HTP Motorsport 6 4 NU NU NU NW NU 6 5 11 11 4 NU NU 35
10 Holandia Stef Dusseldorp Niemcy HTP Motorsport 6 4 NU NU NU NW NU 6 5 11 11 4 NU NU 35
11 Austria Nikolaus Mayr-Melnhof Niemcy Phoenix Racing 2 NU 5 NU NU 11 15 NU NU 6 16 18 6 3 32
11 Niemcy Markus Winkelhock Niemcy Phoenix Racing 2 NU 5 NU NU 11 15 NU NU 6 16 18 6 3 32
12 Francja Vincent Abril Belgia Belgian Audi Club Team WRT 7 3 12 6 11 9 6 9 7 NU 17 11 NU 17 28
12 Polska Mateusz Lisowski Belgia Belgian Audi Club Team WRT 7 3 12 6 11 9 6 9 7 NU 17 11 NU 17 28
13 Francja Grégory Guilvert Rosja G-Drive Racing 4 2 21
14 Włochy Fabio Onidi Włochy Bhaitech 11 8 8 16 13 NU NU NU NU 10 7 6 12 7 19
14 Włochy Giorgio Pantano Włochy Bhaitech 11 8 8 16 13 NU NU NU NU 10 7 6 12 7 19
15 Monako Stéphane Richelmi Belgia Belgian Audi Club Team WRT 23 10 3 4 18
16 Belgia Nico Verdonck Niemcy HTP Motorsport 3 4 16
16 Holandia Jaap van Lagen Niemcy Tonino Team Herberth 6 3 16
16 Niemcy Robert Renauer Niemcy Tonino Team Herberth 6 3 16
16 Czechy Tomáš Enge Austria Grasser Racing Team 9 16 16
Niemcy Reiter Engineering 9 NU NU NW
Rosja G-Drive Racing 6 4 13 9
16 Rosja Roman Rusinow Rosja G-Drive Racing NU 13 9 NU 6 4 13 9 16
17 Niemcy Fabian Hamprecht Belgia Belgian Audi Club Team WRT 12 NU 17 3 15
18 Brazylia Matheus Stumpf Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil 18 15 4 8 12 8 4 NU 10 16 22 NU NU NU 14
18 Niemcy Marc Basseng Niemcy Phoenix Racing 10 9 13 11 10 13 8 7 11 7 15 15 NW NW 14
18 Wielka Brytania Alessandro Latif Niemcy Phoenix Racing 10 9 13 11 10 13 8 7 11 7 15 15 NW NW 14
19 Czechy Filip Salaquarda Włochy Scuderia Villorba Corse 8 10 7 7 17 NW NU NW 9 7 13
Włochy Bhaitech 20 16
20 Holandia Peter Kox Szwajcaria Blancpain Racing 12 NU 12
Niemcy Reiter Engineering 16 7
Belgia NSC Motorsports 2 NU
20 Austria Martin Ragginger Niemcy Schütz Motorsport 5 5 12
20 Niemcy Marco Holzer Niemcy Schütz Motorsport 5 5 12
20 Włochy Alessandro Zanardi Włochy ROAL Motorsport 14 13 17 5 10 NU 14 9 10 13 NU NW 12
20 Nowa Zelandia Chris van der Drift Włochy Bhaitech 13 8 12 12 NU NU 12
Belgia Boutsen Ginion 7 6
21 Brazylia Valdeno Brito Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil 4 8 4 NU 10
21 Niemcy Lucas Wolf Niemcy HTP Motorsport 17 5 8 17 19 12 19 NW 10
21 Niemcy Luca Stolz Niemcy HTP Motorsport 17 5 8 17 19 12 19 NW 10
22 Belgia Frédéric Vervisch Belgia Boutsen Ginion 7 6 8
22 Austria Sascha Halek Austria Grasser Racing Team 9 16 15 15 8 6 16 12 16 19 8
22 Austria Stefan Landmann Austria Grasser Racing Team 15 15 8 6 16 12 16 19 14 NW NW NW 8
23 Włochy Andrea Montermini Włochy Scuderia Villorba Corse 8 10 7 7 NU NW 7
24 Holandia Nick Catsburg Belgia NSC Motorsports 2 NU 6
24 Słowacja Štefan Rosina Niemcy Reiter Engineering 9 NU 16 7 NU NW 6
24 Włochy Alessandro Balzan Włochy Scuderia Villorba Corse 17 NW 9 7 6
25 Estonia Sten Pentus Włochy Bhaitech 16 14 10 12 7 15 13 8 12 12 NU NU 4
25 Brazylia Nelson Ângelo Piquet Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil 18 15 12 8 10 16 22 NU 4
25 Niemcy David Jahn Niemcy Callaway – RWT 14 8 4
25 Niemcy Sven Barth Niemcy Callaway – RWT 14 8 4
26 Włochy Stefano Colombo Włochy ROAL Motorsport 15 11 11 10 15 12 5 13 NU 15 12 17 NU 14 3
26 Włochy David Fumanelli Włochy ROAL Motorsport 15 11 11 10 15 12 5 13 NU 15 12 17 NU 14 3
27 Brazylia Ricardo Sperafico Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil 10 9 2
27 Brazylia Rodrigo Sperafico Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil 10 9 2
28 Hiszpania Miguel Toril Wielka Brytania Fortec Motorsport 13 12 16 14 14 16 11 10 15 NU NU 14 16 11 1
28 Indie Armaan Ebrahim Wielka Brytania Fortec Motorsport NW NW 16 14 14 16 11 10 15 NU 1
28 Izrael Alon Day Niemcy Zakspeed 13 10 1
28 Szwecja Andreas Simonsen Niemcy Zakspeed 13 10 1
Wielka Brytania Daniel Lloyd Włochy Bhaitech 16 14 10 12 7 15 0
Niemcy Daniel Keilwitz Niemcy Callaway – RWT 8 NU 0
Niemcy Andreas Wirth Niemcy Callaway – RWT 8 NU 0
Wielka Brytania Benjamin Hetherington Wielka Brytania Fortec Motorsport NW NW NU 14 16 11 0
Wielka Brytania Richard Westbrook Wielka Brytania Trackspeed 11 NU 0
Austria Norbert Siedler Wielka Brytania Trackspeed 11 NU 0
Niemcy Nico Bastian Wielka Brytania Fortec Motorsport 13 12 0
Rosja Aleksiej Wasiljew Rosja GT Russian Team 20 NU 18 12 0
Estonia Marko Asmer Rosja GT Russian Team 20 NU 18 12 0
Szwajcaria Marc A. Hayek Szwajcaria Blancpain Racing 12 NU 0
Wielka Brytania Ryan Ratcliffe Wielka Brytania Triple 888 Racing 17 13 0
Wielka Brytania Joe Osborne Wielka Brytania Triple 888 Racing 17 13 0
Niemcy René Münnich Niemcy All-Inkl.com Münnich Motorsport 14 NU 0
Czechy Tomas Pivoda Austria Grasser Racing Team 14 NW NW NW 0
Niemcy Christopher Mies Niemcy Prosperia ABT Racing NU 15 0
Południowa Afryka Kelvin van der Linde Niemcy Prosperia ABT Racing NU 15 0
Niemcy Michael Bartels Niemcy Vita4one Racing Team 18 16 0
Holandia Yelmer Buurman Niemcy Vita4one Racing Team 18 16 0
Portugalia Álvaro Parente Włochy Bhaitech 20 16 0
Portugalia António Coimbra Portugalia Sports and You 18 20 0
Portugalia Luis Silva Portugalia Sports and You 18 20 0
Francja Kévin Estre Belgia Boutsen Ginion 21 18 0
Wielka Brytania Robert Bell Belgia Boutsen Ginion 21 18 0
Portugalia Francisco Mora Portugalia Sports and You NU 18 0
Portugalia Paulo Pinheiro Portugalia Sports and You NU 18 0
Niemcy Jens Klingmann Niemcy BMW Sports Trophy Team Schubert NU NU 0
Brazylia Miguel Paludo Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil NU NU 0
Szwajcaria Philipp Frommenwiler Niemcy Farnbacher Racing NW NW 0
Wielka Brytania Nick Tandy Niemcy Farnbacher Racing NW NW 0

Trofeum Pro-Am[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kierowca Zespół NOG
Francja
BRH
Wielka Brytania
ZAN
Holandia
SVK
Słowacja
ALG
Portugalia
ZOL
Belgia
BAK
Azerbejdżan
Total
QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR
1 Niemcy Marc Basseng Niemcy Phoenix Racing 13 11 10 13 8 7 11 7 15 15 NW NW 162
1 Wielka Brytania Alessandro Latif Niemcy Phoenix Racing 13 11 10 13 8 7 11 7 15 15 NW NW 162
2 Austria Sascha Halek Austria Grasser Racing Team 15 15 8 6 16 12 16 19 100
2 Austria Stefan Landmann Austria Grasser Racing Team 15 15 8 6 16 12 16 19 100
3 Rosja Aleksiej Wasiljew Rosja GT Russian Team 20 NU 18 12 39
3 Estonia Marko Asmer Rosja GT Russian Team 20 NU 18 12 39
4 Portugalia Francisco Mora Portugalia Sports and You NU 18 18
4 Portugalia Paulo Pinheiro Portugalia Sports and You NU 18 18
5 Portugalia António Coimbra Portugalia Sports and You 18 20 16
5 Portugalia Luis Silva Portugalia Sports and You 18 20 16
6 Holandia Peter Kox Szwajcaria Blancpain Racing 12 NU 9
6 Szwajcaria Marc A. Hayek Szwajcaria Blancpain Racing 12 NU 9
7 Niemcy René Münnich Niemcy All-Inkl.com Münnich Motorsport 14 NU 6

Puchar Silver[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kierowca Zespół NOG
Francja
BRH
Wielka Brytania
ZAN
Holandia
SVK
Słowacja
ALG
Portugalia
ZOL
Belgia
BAK
Azerbejdżan
Total
QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR
1 Francja Vincent Abril Belgia Belgian Audi Club Team WRT 7 3 12 6 11 9 6 9 7 NU 17 11 NU 17 174
1 Polska Mateusz Lisowski Belgia Belgian Audi Club Team WRT 7 3 12 6 11 9 6 9 7 NU 17 11 NU 17 174
2 Włochy Stefano Colombo Włochy ROAL Motorsport 15 11 11 10 15 12 5 13 NU 15 12 17 NU 14 154
2 Włochy David Fumanelli Włochy ROAL Motorsport 15 11 11 10 15 12 5 13 NU 15 12 17 NU 14 154
3 Hiszpania Miguel Toril Wielka Brytania Fortec Motorsport 13 12 16 14 14 16 11 10 15 NU NU 14 16 11 132
4 Niemcy Lucas Wolf Niemcy HTP Motorsport 17 5 8 17 19 12 19 NW 79
4 Niemcy Luca Stolz Niemcy HTP Motorsport 17 5 8 17 19 12 19 NW 79
5 Indie Armaan Ebrahim Wielka Brytania Fortec Motorsport NW NW 16 14 14 16 11 10 15 NU 63
6 Wielka Brytania Benjamin Hetherington Wielka Brytania Fortec Motorsport NW NW NU 14 16 11 48
7 Wielka Brytania Ryan Ratcliffe Wielka Brytania Triple 888 Racing 17 13 24
7 Wielka Brytania Joe Osborne Wielka Brytania Triple 888 Racing 17 13 24
8 Niemcy Nico Bastian Wielka Brytania Fortec Motorsport 13 12 21
Guest drivers ineligible for Silver Cup points
Niemcy David Jahn Niemcy Callaway – RWT 14 8 0
Niemcy Sven Barth Niemcy Callaway – RWT 14 8 0

Zespół[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zespół Producent NOG
Francja
BRH
Wielka Brytania
ZAN
Holandia
SVK
Słowacja
ALG
Portugalia
ZOL
Belgia
BAK
Azerbejdżan
Total
QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR
1 Belgia Belgian Audi Club Team WRT Audi 1 3 6 4 3 1 1 3 3 3 1 3 1 1 168
2 Niemcy HTP Motorsport Mercedes-Benz 5 1 2 2 2 4 3 4 2 1 6 1 9 NU 146
3 Austria Grasser Racing Team Lamborghini 9 6 1 1 1 5 2 12 1 2 3 2 15 NU 123
4 Brazylia BMW Sports Trophy Team Brasil BMW 3 4 3 3 12 8 4 2 9 14 21 8 10 9 81
5 Niemcy Phoenix Racing Audi 2 9 5 11 10 11 8 7 11 6 15 15 6 3 66
6 Niemcy BMW Sports Trophy Team Schubert BMW 5 2 NU 1 13 13 8 NU NU NU 51
7 Włochy Bhaitech McLaren 11 8 8 12 7 15 13 8 12 10 7 6 12 7 50
8 Rosja G-Drive Racing Audi 4 2 NU 13 9 NU 43
Lamborghini 6 4 13 9
9 Wielka Brytania Beechdean AMR Aston Martin 5 5 2 2 40
10 Włochy ROAL Motorsport BMW 14 11 11 5 15 12 5 13 14 9 10 13 NU 14 29
11 Włochy Scuderia Villorba Corse Ferrari 8 10 7 7 17 NW NU NW 9 7 22
12 Niemcy Tonino Team Herberth Porsche 6 3 17
13 Wielka Brytania Fortec Motorsport Mercedes-Benz 13 12 16 14 14 16 11 10 15 NU NU 14 16 11 15
14 Belgia Boutsen Ginion McLaren 7 6 15
15 Niemcy Reiter Engineering Lamborghini 9 NU 16 7 NU NW 8
16 Rosja GT Russian Team Mercedes-Benz 20 NU 18 12 4
17 Wielka Brytania Triple 888 Racing BMW 17 13 2
18 Portugalia Sports and You Mercedes-Benz 18 18 1
Szwajcaria Blancpain Racing Lamborghini 12 NU 0
Niemcy All-Inkl.com Münnich Motorsport Mercedes-Benz 14 NU 0
Niemcy Farnbacher Racing Porsche NW NW 0
Guest teams ineligible for points
Belgia NSC Motorsports Lamborghini 2 NU 0
Niemcy Schütz Motorsport Porsche 5 5 0
Niemcy Callaway – RWT Chevrolet 8 8 0
Niemcy Zakspeed Mercedes-Benz 13 10 0
Wielka Brytania Trackspeed Porsche 11 NU 0
Niemcy Prosperia ABT Racing Audi NU 15 0
Niemcy Vita4one Racing Team BMW 18 16 0

Pro-Am Trophy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zespół Producent NOG
Francja
BRH
Wielka Brytania
ZAN
Holandia
SVK
Słowacja
ALG
Portugalia
ZOL
Belgia
BAK
Azerbejdżan
Total
QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR
1 Niemcy Phoenix Racing Audi 13 11 10 13 8 7 11 7 15 15 NW NW 162
2 Austria Grasser Racing Team Lamborghini 15 15 8 6 16 12 16 19 100
3 Rosja GT Russian Team Mercedes-Benz 20 NU 18 12 39
4 Portugalia Sports and You Mercedes-Benz 18 18 22
5 Szwajcaria Blancpain Racing Lamborghini 12 NU 9
6 Niemcy All-Inkl.com Münnich Motorsport Mercedes-Benz 14 NU 6

Silver Cup[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zespół Producent NOG
Francja
BRH
Wielka Brytania
ZAN
Holandia
SVK
Słowacja
ALG
Portugalia
ZOL
Belgia
BAK
Azerbejdżan
Total
QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR QR CR
1 Belgia Belgian Audi Club Team WRT Audi 7 3 12 6 11 9 6 9 7 NU 17 11 NU 17 174
2 Włochy ROAL Motorsport BMW 15 11 11 10 15 12 5 13 NU 15 12 17 NU 14 154
3 Wielka Brytania Fortec Motorsport Mercedes-Benz 13 12 16 14 14 16 11 10 15 NU NU 14 16 11 132
4 Niemcy HTP Motorsport Mercedes-Benz 17 5 8 17 19 12 19 NW 79
5 Wielka Brytania Triple 888 Racing BMW 17 13 24
Guest teams ineligible for Silver Cup points
Niemcy Callaway – RWT Chevrolet 14 8 0

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f Laurent Mercier: Jimenez Completes Lineup at BMW Team Brazil. W: sportscar365.com [on-line]. John Dagys Media, LLC, 10 April 2014. [dostęp 10 April 2014].
  2. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac Thrilling finale of the 2014 Blancpain Sprint Series at the Baku World Challenge. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation, 31 October 2014. [dostęp 23 October 2014].
  3. a b c d e f g h i j k l m n Great Britain Brands Hatch / Entry List. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation. [dostęp 13 May 2014].
  4. a b c d e f g h Belgian Audi Club Team WRT announces its line-up for 2014. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation, 27 February 2014. [dostęp 27 February 2014].
  5. a b @BlancpainGT: 22 August. W: Twitter [on-line]. Twitter Inc., 22 August 2014. [dostęp 22 August 2014].
  6. Gary Watkins: Blancpain Sprint Series frontrunner Buhk to return after case dropped. W: Autosport [on-line]. Haymarket Publications, 3 September 2014. [dostęp 3 September 2014].
  7. a b c d e f g h i j France Nogaro Coupes de Pâques / Entry List. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation. [dostęp 14 April 2014].
  8. a b c d e f g h Portuguese Summer Battle in Portimao. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation, 1 September 2014. [dostęp 1 September 2014].
  9. a b c d e João Corrêa: Phoenix Racing fields two Audi R8 LMS ultra in the Blancpain Sprint Series. W: Motorsport.com [on-line]. Motorsport.com, Inc., 22 March 2014. [dostęp 22 March 2014].
  10. a b c d GRT Expands to Two-Car Lamborghini Effort. John Dagys Media Group, LLC, 21 December 2013. [dostęp 4 February 2014].
  11. a b c d Grasser Racing Team is determined to be among the frontrunners in the Blancpain Sprint. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation, 24 January 2014. [dostęp 2 February 2014].
  12. a b c d e f g h i Title contenders will try to close the gap in Zolder. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation, 13 October 2014. [dostęp 13 October 2014].
  13. a b c d e Gary Watkins: Alex Zanardi returns to motorsport with ROAL BMW Blancpain GT seat. W: Autosport.com [on-line]. Haymarket Publications, 21 January 2014. [dostęp 22 January 2014].
  14. a b c d e f Gary Watkins: HTP to field third Mercedes in Slovakia Ring Blancpain Sprint round. W: Autosport.com [on-line]. Haymarket Publications, 18 August 2014. [dostęp 18 August 2014].
  15. a b c Miguel Toril competirá en el equipo Fortec Motorsports (hiszp.). W: Minuto90 [on-line]. Garman Comunicaciones SL, 26 March 2014. [dostęp 28 March 2014].
  16. a b c d Vita4One joins largest grid of the year so far. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation, 16 October 2014. [dostęp 16 October 2014].
  17. a b c d Marcel ten Caat: Schubert Motorsport To Enter Blancpain Sprint Series. W: Sportscar365 [on-line]. John Dagys Media Group, LLC, 24 June 2014. [dostęp 26 June 2014].
  18. a b c d Gary Watkins: HTP Mercedes and Maximilian Buhk to defend Blancpain GT titles. W: Autosport.com [on-line]. Haymarket Publications, 20 January 2014. [dostęp 22 January 2014].
  19. Yannick Bitzer: Blancpain GT Serien — Die Starterlisten zur Saison 2014 (niem.). W: Motorsport-Magazin.com [on-line]. Adrivo Sportpresse, 14 April 2014. [dostęp 16 April 2014].
  20. Marcel ten Caat: Buhk Suspended for Slovakia Ring After GT Masters Incident. W: Sportscar365 [on-line]. John Dagys Media Group, LLC, 21 August 2014. [dostęp 21 August 2014].
  21. Gary Watkins: HTP Mercedes squad signs Stef Dusseldorp for 2014 Blancpain GT. W: Autosport.com [on-line]. Haymarket Publications, 3 February 2014. [dostęp 3 February 2014].
  22. a b c d Double Blancpain GT Series programme for Villorba Corse. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation, 30 March 2014. [dostęp 31 March 2014].
  23. Marcel ten Caat: Balzan Joins Scuderia Villorba Corse for Zandvoort. W: Sportscar365 [on-line]. John Dagys Media Group, LLC, 27 June 2014. [dostęp 29 June 2014].
  24. a b c d NSC Motorsports joins Blancpain Sprint Series in Zolder. W: Blancpain Sprint Series [on-line]. Stéphane Ratel Organisation, 14 October 2014. [dostęp 16 October 2014].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]