Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – czwórki mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1964
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Złoty medal Kanada Doug Anakin,John Emery,Vic Emery,Peter Kirby
Srebrny medal Austria Erwin Thaler,Adolf Koxeder,Josef Nairz,Reinhold Durnthaler
Brązowy medal Włochy Eugenio Monti,Sergio Siorpaes,Benito Rigoni,Gildo Siorpaes

Bobslejowe czwórki mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 odbyły się w dniach 5 – 7 lutego na torze Igls. Po czteroletniej przerwie bobsleje powróciły do programu igrzysk olimpijskich. W zawodach wystartowało 18 osad.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Zawody
5 lutego 1964 08:30 – 11:05 Ślizgi nr 1 i 2
6 lutego 1964 09:00 – 10:25 Ślizg nr 3
7 lutego 1964 09:15 – 10:55 Ślizg nr 4
Pozycja Osada Zawodnicy Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie
1. Kanada CAN-1 Doug Anakin
John Emery
Vic Emery
Peter Kirby
1:02,99 1:03,82 1:03,64 1:04,01 4:14,46
2. Austria AUT-1 Erwin Thaler
Adolf Koxeder
Josef Nairz
Reinhold Durnthaler
1:03,67 1:03,94 1:03,74 1:04,13 4:15,48
3. Włochy ITA-2 Eugenio Monti
Sergio Siorpaes
Benito Rigoni
Gildo Siorpaes
1:03,43 1:04,07 1:04,02 1:04,08 4:15,60
4, Włochy ITA-2 Sergio Zardini
Sergio Mocellini
Ferruccio Dalla Torre
Romano Bonagura
1:03,95 1:04,10 1:03,59 1:04,25 4:15,89
5. Wspólna Reprezentacja Niemiec GER-1 Franz Schelle
Ludwig Siebert
Josef Sterff
Otto Göbl
1:04,21 1:03,50 1:04,15 1:04,33 4:16,19
6. Stany Zjednoczone USA-1 William Hickey
Reginald Benham
William Dundon
Charles Pandolph
1:03,90 1:04,11 1:04,43 1:04,79 4:17,23
7. Austria AUT-2 Paul Aste
Herbert Gruber
Andreas Arnold
Hans Stoll
1:04,65 1:04,40 1:04,43 1:04,25 4:17,13
8. Szwajcaria SUI-2 Herbert Kiesel
Bernhard Wild
Hansruedi Beugger
Oskar Lory
1:04,33 1:04,54 1:04,65 1:04,60 4:18,12
9. Wspólna Reprezentacja Niemiec GER-2 Franz Wörmann
Anton Wackerle
Rupert Grasegger
Hubert Braun
1:04,47 1:04,42 1:05,25 1:04,54 4:18,68
10. Szwajcaria SUI-1 Hans Zoller
Hans Kleinpeter
Fritz Lüdi
Robert Zimmermann
1:04,83 1:04,52 1:04,97 1:04,73 4:19,05
11. Szwecja SWE-1 Kjell Holmström
Walter Aronson
Kjell Lutteman
Carl-Erik Eriksson
1:04,26 1:04,04 1:04,56 1:06,38 4:19,24
12. Wielka Brytania GBR-1 Anthony Nash
Guy Renwick
David Lewis
Robin Dixon
1:04,56 1:05,07 1:04,64 1:05,13 4:19,40
13. Wielka Brytania GBR-2 William McCowen
Robin Widdows
Robin Seel
Andrew Hedges
1:04,49 1:04,68 1:05,53 1:04,73 4:19,43
14. Kanada CAN-2 Monty Gordon
Chris Ondaatje
David Hobart
Gordon Currie
1:04,63 1:04,43 1:05,06 1:05,66 4:19,78
15. Rumunia w epoce komunizmu ROU-1 Ion Panţuru
Gheorghe Maftei
Constantin Cotacu
Hariton Paşovschi
1:04,70 1:04,89 1:05,05 1:05,16 4:19,80
16. Argentyna ARG-1 Héctor Tomasi
Fernando Rodríguez
Hernán Agote
Carlos Alberto Tomasi
1:05,74 1:06,08 1:07,07 1:06,62 4:25,51
17. Belgia BEL-1 Jean de Crawhez
Camille Liénard
Thierry De Borchgrave
Charly Bouvy
1:07,46 1:05,56 1:06,51 1:06,31 4:25,84
Stany Zjednoczone USA-2 Larry McKillip
Bob Rogers
Mike Baumgartner
Jim Lamy
1:03,92 1:04,22 Nie ukończyli konkurencji

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]