Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – dwójki mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1964
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Złoty medal Wielka Brytania Anthony Nash
Robin Dixon
Srebrny medal Włochy Romano Bonagura
Sergio Zardini
Brązowy medal Włochy Eugenio Monti
Sergio Siorpaes

Bobslejowe dwójki mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 odbyły się w dniach 31 stycznia – 1 lutego 1964 roku na torze Igls. Po czteroletniej przerwie bobsleje powróciły do programu igrzysk olimpijskich. W zawodach wystratowało 21 osad.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Zawody
31 stycznia 1964 09:30 – 12:00 Ślizgi nr 1 i 2
1 lutego 1964 09:15 – 11:30 Ślizgi nr 3 i 4
Pozycja Osada Zawodnicy Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie
1. Wielka Brytania GBR-1 Anthony Nash
Robin Dixon
1:05,53 1:05,10 1:05,39 1:05,88 4:21,90
2. Włochy ITA-2 Romano Bonagura
Sergio Zardini
1:05,94 1:05,13 1:05,21 1:06,05 4:22,02
3. Włochy ITA-1 Eugenio Monti
Sergio Siorpaes
1:05,94 1:04,90 1:05,41 1:06,38 4:22,63
4, Kanada CAN-2 Vic Emery
Peter Kirby
1:05,15 1:05,93 1:05,96 1:06,45 4:23,49
5. Stany Zjednoczone USA-1 Lawrence McKillip
James Lamy
1:06,17 1:06,34 1:05,84 1:06,25 4:24,60
6. Wspólna Reprezentacja Niemiec GER-1 Franz Wörmann
Hubert Braun
1:06,87 1:06,42 1:05,17 1:06,24 4:24,70
7. Stany Zjednoczone USA-2 Charles McDonald
Charles Pandolph
1:05,97 1:05,85 1:06,16 1:07,02 4:25,00
8. Austria AUT-1 Erwin Thaler
Josef Nairz
1:05,72 1:06,98 1:06,48 1:06,33 4:25,51
9. Austria AUT-2 Franz Isser
Reinhold Durnthaler
1:06,94 1:06,71 1:07,40 1:07,40 4:28,09
10. Szwajcaria SUI-1 Hans Zoller
Robert Zimmermann
1:06,97 1:06,20 1:07,60 1:07,38 4:28,15
11. Kanada CAN-1 John Emery
Gordon Currie
1:07,85 1:07,64 1:06,75 1:06,63 4:28,87
12. Szwecja SWE-1 Kjell Lutteman
Heino Freyberg
1:06,81 1:06,99 1:07,93 1:07,20 4:28,93
13. Rumunia w epoce komunizmu ROU-1 Ion Panţuru
Hariton Paşovschi
1:07,74 1:06,97 1:06,92 1:07,47 4:29,10
14. Wspólna Reprezentacja Niemiec GER-2 Hans Maurer
Rupert Grasegger
1:06,72 1:07,76 1:06,92 1:08,37 4:29,77
15. Rumunia w epoce komunizmu ROU-2 Alexandru Oancea
Constantin Cotacu
1:07,31 1:08,93 1:06,75 1:07,26 4:30,25
16. Wielka Brytania GBR-2 Bill McCowen
Andrew Hedges
1:07,47 1:07,73 1:06,52 1:08,95 4:30,67
17. Szwajcaria SUI-2 Herbert Kiesel
Oskar Lory
1:07,33 1:07,70 1:07,92 1:08,25 4:31,20
18. Argentyna ARG-1 Héctor Tomasi
Fernando Rodríguez
1:07,59 1:09,20 1:07,36 1:07,72 4:31,87
19. Argentyna ARG-2 Hernán Agote
Roberto José Bordeu
1:10,15 1:08,45 1:11,33 1:10,26 4:40,19
Belgia BEL-1 Jean-Marie Buisset
Claude Englebert
1:09,63 1:10,01 Nie ukończyli ślizgu Nie ukończyli konkurencji
Szwecja SWE-2 Jan-Erik Åkerström
Carl-Erik Eriksson
1:08,01 1:11,81 Nie ukończyli ślizgu Nie ukończyli konkurencji

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]