Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - czwórki mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czwórki mężczyzn na ZIO 2010
Złoty medal Złoty medal Stany Zjednoczone Steven Holcomb, Steve Mesler, Curtis Tomasevicz, Justin Olsen
Srebrny medal Srebrny medal Niemcy André Lange, Kevin Kuske, Alexander Rödiger, Martin Putze
Brązowy medal Brązowy medal Kanada Lyndon Rush, David Bissett, Lascelles Brown, Chris le Bihan
Bobsleje na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Bobsleigh pictogram.svg
Dwójki mężczyźni kobiety
Czwórki mężczyźni

Bobslejowe czwórki mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 odbywały się w dniach 26-27 lutego w Whistler na torze Whistler Sliding Centre. Rozegrane zostały cztery zjazdy – po dwa pierwszego dnia i drugiego. W ostatnim zjeździe wzięło udział 20 najlepszych osad po 3. zjeździe.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ranking Nr Kraj Zawodnicy 1. Zjazd 2. Zjazd 3. Zjazd 4. Zjazd Łączny czas Strata
1. 1 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (USA-1) Steven Holcomb
Steve Mesler
Curtis Tomasevicz
Justin Olsen
4,75
50,89
4,73
50,86
4,77
51,19
4,76
51,52
3:24,46
2. 2 Niemcy Niemcy (GER-1) André Lange
Kevin Kuske
Alexander Rödiger
Martin Putze
4,73
51,14
4,70
51,05
4,74
51,29
4,74
51,36
3:24,84 +0,38
3. 7 Kanada Kanada (CAN-1) Lyndon Rush
David Bissett
Lascelles Brown
Chris le Bihan
4,78
51,12
4,72
51,03
4,77
51,24
4,76
51,46
3:24,85 +0,39
4. 4 Niemcy Niemcy (GER-2) Thomas Florschütz
Ronny Listner
Andreas Barucha
Richard Adjei
4,79
51,14
4,76
51,36
4,82
51,45
4,78
51,63
3:25,58 +1,12
5. 10 Kanada Kanada (CAN-2) Pierre Lueders
Justin Kripps
Neville Wright
Jesse Lumsden
4,79
51,27
4,78
51,29
4,81
51,50
4,76
51,54
3:25,60 +1,14
6. 5 Szwajcaria Szwajcaria (SUI-1) Ivo Rüegg
Thomas Lamparter
Cedric Grand
Beat Hefti
4,76
51,31
4,71
51,13
4,77
51,70
4,77
51,57
3:25,71 +1,25
7. 6 Niemcy Niemcy (GER-3) Karl Angerer
Andreas Bredau
Alex Mann
Gregor Bermbach
4,84
51,18
4,79
51,41
4,84
51,70
4,82
51,77
3:26,06 +1,60
8. 11 Rosja Rosja (RUS-3) Jewgienij Popow
Aleksiej Kiriejew
Denis Moisiejczenkow
Andriej Jurkow
4,85
51,49
4,81
51,16
4,87
51,67
4,84
51,81
3:26,13 +1,67
=9. 8 Rosja Rosja (RUS-1) Dmitrij Abramowicz
Roman Oriesznikow
Siergiej Prudnikow
Dmitrij Stiopuszkin
4,80
51,32
4,76
51,40
4,83
51,78
4,80
51,75
3:26,25 +1,79
=9. 19 Włochy Włochy (ITA-1) Simone Bertazzo
Danilo Santarsiero
Samuele Romanini
Mirko Turri
4,91
51,57
4,90
51,38
4,90
51,62
4,86
51,68
3:26,25 +1,79
11. 12 Łotwa Łotwa (LAT-1) Edgars Maskalāns
Mihails Arhipovs
Raivis Broks
Pāvels Tulubjevs
4,87
51,60
4,87
51,42
4,88
51,85
4,82
51,78
3:26,65 +2,19
12. 15 Czechy Czechy (CZE-1) Ivo Danilevič
Jan Kobián
Jan Stokláska
Dominik Suchý
4,92
51,54
4,91
51,72
4,94
51,76
4,90
51,96
3:26,98 +2,52
13. 13 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (USA-3) Mike Kohn
Nick Cunningham
Jamie Moriarty
Bill Schuffenhauer
4,86
51,69
4,86
51,42
4,88
52,10
4,85
52,11
3:27,32 +2,86
14. 16 Polska Polska (POL-1) Dawid Kupczyk
Michał Zblewski
Paweł Mróz
Marcin Niewiara
4,87
51,94
4,87
51,96
4,91
52,35
4,89
52,28
3:28,53 +4,07
15. 14 Rumunia Rumunia (ROU-1) Nicolae Istrate
Ioan Dănuț Dovalciuc
Ionuț Andrei
Florin Cezar Crăciun
4,93
52,05
4,90
52,00
4,91
52,34
4,92
52,50
3:28,89 +4,43
16. 25 Czechy Czechy (CZE-2) Jan Vrba
Martin Bohmann
Ondřej Kozlovský
Miloš Veselý
4,90
52,00
4,92
52,09
4,90
52,43
4,93
52,61
3:29,13 +4,67
17. 20 Wielka Brytania Wielka Brytania (GBR-1) John James Jackson
Allyn Condon
Dan Money
Henry Odili Nwume
4,85
51,53
4,85
54,29
4,86
52,24
4,90
52,15
3:30,21 +5,75
18. 24 Serbia Serbia (SRB-1) Vuk Rađenović
Miloš Savić
Igor Šarčević
Slobodan Matijević
5,01
52,37
5,08
52,40
5,03
52,84
5,01
52,74
3:30,35 +5,89
19. 22 Korea Południowa Korea Południowa (KOR-1) Kang Kwang-bae
Lee Jin-hee
Kim Dong-hyun
Kim Jung-su
5,11
52,76
5,09
52,53
5,13
52,92
5,18
52,92
3:31,13 +6,67
20. 21 Chorwacja Chorwacja (CRO-1) Ivan Šola
Igor Marić
Slaven Krajačić
András Haklits
5,03
52,58
5,04
52,69
5,17
53,15
5,11
53,11
3:31,53 +7,07
21. 23 Japonia Japonia (JPN-1) Hiroshi Suzuki
Ryuichi Kobayashi
Shinji Doigawa
Masaru Miyauchi
5,00
52,09
5,03
54,16
5,04
52,53
2:38,78
3 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone (USA-2) John Napier
Christopher Fogt
Steven Langton
Charles Berkeley
4,77
51,30
4,74
53,41
DNS
9 Rosja Rosja (RUS-2) Aleksandr Zubkow
Filipp Jegorow
Piotr Moisiejew
Dmitrij Trunienkow
4,78
52,52
DNS
17 Austria Austria (AUT-1) Wolfgang Stampfer
Christian Hackl
Jürgen Mayer
Johannes Wipplinger
4,96
53,64
DNS
18 Słowacja Słowacja (SVK-1) Milan Jagnešák
Marcel Lopuchovský
Petr Narovec
Martin Tešovič
4,97
55,25
DNS

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]