Bogdan Krupa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bogdan Krupa
podpułkownik podpułkownik
Data i miejsce urodzenia 23 listopada 1950
Milanówek
Przebieg służby
Lata służby od 1968
Stanowiska komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdyni
Odznaczenia
Srebrny Krzyż Zasługi Brązowy Krzyż Zasługi Srebrny Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” Brązowy Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” Złoty Medal „Za zasługi dla obronności kraju” Srebrny Medal „Za zasługi dla obronności kraju” Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju”

Bogdan Krupa (ur. 23 listopada 1950 w Milanówku) – podpułkownik dyplomowany Wojska Polskiego.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Syn Czesława. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych im. Jana Stefana Czarnieckiego w Poznaniu z 1968 oraz absolwent Akademii Sztabu Generalnego Wojska Polskiego im. gen. Karola Świerczewskiego w Rembertowie z 1981 – kierunek rozpoznanie.

Po ukończeniu szkoły oficerskiej przydzielony został do 11 batalionu czołgów pływających w Słupsku (7 Łużyckiej Dywizji Desantowej), w którym dowodził plutonem, a następnie kompanią czołgów PT-76.

W latach 1981–1984 był na stanowiskach dowódczych w 16 pułku czołgów średnich w Słupsku, a następnie pełnił obowiązki oficera sztabu 8 Drezdeńskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Wojciecha Bartosa Głowackiego w Koszalinie.

W latach 1992–2002 był oficerem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku.

Na podstawie Rozkazu Personalnego Dowódcy Pomorskiego Okręgu Wojskowego z dniem 8 lipca 2002 roku został wyznaczony na stanowisko komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdyni.

Obowiązki komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdyni pełnił do 16 lutego 2003.

Przeniesiony został do rezerwy z dniem 30 czerwca 2004 na podstawie Decyzji Ministra Obrony Narodowej Nr 104 z dnia 8 kwietnia 2004.

Od 2004 pracownik administracji wojskowej na stanowisku referenta prawno-administracyjnego Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku.

Wykształcenie[edytuj | edytuj kod]

Awanse[edytuj | edytuj kod]

Stanowiska[edytuj | edytuj kod]

Odznaczenia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]