Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – waga półśrednia mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Boxing pictogram.svg Boks
Waga półśrednia mężczyzn
Złoty medal Kazachstan Bakyt Särsekbajew
Srebrny medal Kuba Carlos Banteaux
Brązowy medal Korea Południowa Kim Jung-joo
Chińska Republika Ludowa Hanati Silamu

Turniej bokserski w wadze półśredniej (do 69 kg) w ramach Igrzysk Olimpijskich 2008 został rozegrany w dniach 10 - 24 sierpnia 2008 r. Rywalizowało 29 zawodników.


  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                     
      
      
   Tajlandia Non Boonjumnong 10  
     Egipt Hosam Bakr Abdin 11  
    
      
   Egipt Hosam Bakr Abdin 2  
   Kuba Carlos Banteaux 10  
      
      
   Kuba Carlos Banteaux 13
     Wielka Brytania Billy Joe Saunders 6  
 Wielka Brytania Billy Joe Saunders 14
 Turcja Adem Kılıççı 3  
   Kuba Carlos Banteaux 17  
   Chińska Republika Ludowa Hanati Silamu 4  
 Bahamy Tureano Johnson 18  
 Grenada Rolande Moses 3  
   Bahamy Tureano Johnson 9
     Ukraina Ołeksandr Strećkyj 4  
 Dominikana Gilbert Lenin Castillo 6
 Ukraina Ołeksandr Strećkyj 9  
   Bahamy Tureano Johnson 4
   Chińska Republika Ludowa Hanati Silamu 14  
 Zambia Precious Makina 4  
 Chińska Republika Ludowa Hanati Silamu 21  
   Chińska Republika Ludowa Hanati Silamu 9
     Kamerun Joseph Mulema 4  
 Republika Środkowoafrykańska Bruno Bongongo 2
 Kamerun Joseph Mulema 17  
 Kuba Carlos Banteaux 9
 Kazachstan Bakyt Särsekbajew 18
 Kazachstan Bakyt Särsekbajew 20  
 Kanada Adam Trupish 1  
   Kazachstan Bakyt Särsekbajew RSC  
     Mołdawia Vitalie Grușac  
 Mołdawia Vitalie Grușac 7
 Australia Gerard O'Mahony 2  
   Kazachstan Bakyt Särsekbajew 12  
   Uzbekistan Dilshod Mahmudov 7  
 Turkmenistan Aliasker Başirow 6  
 Francja Jaoid Chiguer 17  
   Francja Jaoid Chiguer 3
     Uzbekistan Dilshod Mahmudov 8  
 Maroko Mehdi Khalsi 3
 Uzbekistan Dilshod Mahmudov 11  
   Kazachstan Bakyt Särsekbajew 10
   Korea Południowa Kim Jung-joo 6  
 Stany Zjednoczone Demetrius Andrade 11  
 Gruzja Kachaber Żwania 9  
   Stany Zjednoczone Demetrius Andrade 14
     Rosja Andriej Bałanow 3  
 Namibia Mujandjae Kasuto 5
 Rosja Andriej Bałanow 8  
   Stany Zjednoczone Demetrius Andrade 9     
   Korea Południowa Kim Jung-joo 13       
 Białoruś Magomied Nurudinow 2  
 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych John Jackson 4  
   Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych John Jackson 0
     Korea Południowa Kim Jung-joo 10  
 Niemcy Jack Culcay-Keth 11
 Korea Południowa Kim Jung-joo +11  

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]