Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – waga lekka mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Boks
Waga lekka mężczyzn
Złoty medal Brazylia Robson Conceição
Srebrny medal Francja Sofiane Oumiha
Brązowy medal Kuba Lázaro Álvarez
Mongolia Dordżnjambuugijn Otgondalaj
Boks na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Boxing pictogram.svg
Mężczyźni Kobiety
49 kg 51 kg
52 kg 60 kg
56 kg 75 kg
60 kg
64 kg
69 kg
75 kg
81 kg
91 kg
+91 kg

Rywalizacja w wadze lekkiej mężczyzn w boksie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 została rozegrana między 6 a 16 sierpnia na obiekcie Riocentro.

Do zawodów zgłoszonych zostało 28 zawodników.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00) oraz polskim (CEST).

Data Godzina rozpoczęcia
UTC-03:00 CEST
6 sierpnia 2016 11:45 16:45 1/16 finału
7 sierpnia 2016 11:00 16:00
9 sierpnia 2016 11:00 16:00 1/8 finału
12 sierpnia 2016 12:30 17:30 Ćwierćfinały
14 sierpnia 2016 12:30 17:30 Półfinały
16 sierpnia 2016 19:15 0:15 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                     
      
      
   Kuba Lázaro Álvarez 3  
     Włochy Carmine Tommasone 0  
 Meksyk Lindolfo Delgado 0
 Włochy Carmine Tommasone 3  
   Kuba Lázaro Álvarez 3  
   Stany Zjednoczone Carlos Balderas 0  
 Wenezuela Luis Angel Cabrera 1  
 Japonia Daisuke Narimatsu 2  
   Japonia Daisuke Narimatsu 0
     Stany Zjednoczone Carlos Balderas 3  
 Kazachstan Bierik Abdrachmanow 0
 Stany Zjednoczone Carlos Balderas 3  
   Kuba Lázaro Álvarez 0  
   Brazylia Robson Conceição 3  
 Uzbekistan Xurshid Tojibayev 3  
 Katar Hakan Erşeker 0  
   Uzbekistan Xurshid Tojibayev 2
     Wielka Brytania Joseph Cordina 0  
 Filipiny Charly Suarez 1
 Wielka Brytania Joseph Cordina 2  
   Uzbekistan Xurshid Tojibayev 0
   Brazylia Robson Conceição 3  
 Tadżykistan Anwar Junusow 3  
 Chińska Republika Ludowa Shan Jun 0  
   Tadżykistan Anwar Junusow
     Brazylia Robson Conceição TKO  
    
      
 Brazylia Robson Conceição 3
 Francja Sofiane Oumiha 0
      
      
   Mongolia Dordżnjambuugijn Otgondalaj 2  
     Holandia Enrico Lacruz 1  
 Holandia Enrico Lacruz 2
 Chińskie Tajpej Lai Chun-en 1  
   Mongolia Dordżnjambuugijn Otgondalaj 3  
   Algieria Reda Benbaziz 0  
 Papua-Nowa Gwinea Thadius Katua 0  
 Rosja Adlan Abduraszidow 3  
   Rosja Adlan Abduraszidow 0
     Algieria Reda Benbaziz 3  
 Egipt Mahmoud Abdelaal 0
 Algieria Reda Benbaziz 3  
   Mongolia Dordżnjambuugijn Otgondalaj 0
   Francja Sofiane Oumiha 3  
 Francja Sofiane Oumiha 3  
 Honduras Teófimo López 0  
   Francja Sofiane Oumiha TKO
     Tajlandia Amnat Ruenroeng  
 Tajlandia Amnat Ruenroeng 3
 Argentyna Ignacio Perrin 0  
   Francja Sofiane Oumiha 3     
   Azerbejdżan Albiert Sielimow 0       
 Irlandia David Oliver Joyce 3  
 Seszele Andrique Allisop 0  
   Irlandia David Oliver Joyce 0
     Azerbejdżan Albiert Sielimow 3  
    
      

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]