Bretagne Classic Ouest-France 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bretagne Classic Ouest-France 2016
2015 2017
Data 28 sierpnia 2016
Dystans 248 km
Czas zwycięzcy 5h 58' 46"
Zgłoszenia 200 kolarzy
Ukończyło wyścig 128 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Belgia Oliver Naesen
Drugie miejsce Włochy Alberto Bettiol
Trzecie miejsce Norwegia Alexander Kristoff
Najwszechstronniejszych {{{najwszechstronniejszych}}}
Oficjalna strona WWW

80. edycja wyścigu kolarskiego Bretagne Classic Ouest-France (wcześniejsze edycje odbywały się pod nazwą GP Ouest-France) odbyła się w dniu 28 sierpnia 2016 roku i liczyła 248 km. Start i meta wyścigu znajdowały się w Plouay. Wyścig ten znajdował się w rankingu światowym UCI World Tour 2016.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Na starcie wyścigu stanęło 25 zawodowych ekip. Wśród nich znajdowało się osiemnaście ekip UCI World Tour 2016 oraz siedem innych zaproszonych przez organizatorów z tzw. "dziką kartą".

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-8 KAT Rosja Team Katusha
11-18 CDT Stany Zjednoczone Cannondale–Drapac
21-28 FDJ Francja FDJ
31-38 AST Kazachstan Pro Team Astana
41-48 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
51-58 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
61-68 IAM Szwajcaria IAM Cycling
71-78 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
81-88 DDD Południowa Afryka Team Dimension Data
91-98 LTS Belgia Lotto Soudal
101-108 MOV Hiszpania Movistar Team
111-118 EQS Belgia Etixx-Quick Step
121-128 OBE Australia Orica–BikeExchange
Numery Kod Drużyna
131-138 DEN Francja Direct Énergie
141-148 GIA Niemcy Team Giant-Alpecin
151-158 BAR Włochy Bardiani CSF
161-168 SKY Wielka Brytania Team Sky
171-178 TNK Rosja Tinkoff
181-188 FVC Francja Fortuneo-Vital Concept
191-198 COF Francja Cofidis
201-208 LAM Włochy Lampre-Merida
211-218 TRE Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
221-228 CCC Polska CCC Sprandi Polkowice
231-238 WGG Belgia Wanty-Groupe Gobert
241-248 DMP Francja Delko–Marseille Provence KTM

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

M-ce Imię i nazwisko Kraj Drużyna Czas
1. Oliver Naesen  Belgia IAM Cycling 5h 58' 46"
2. Alberto Bettiol  Włochy Cannondale–Drapac + 2"
3. Alexander Kristoff  Norwegia Team Katusha + 5"
4. Michael Matthews  Australia Orica–BikeExchange + 5"
5. John Degenkolb  Niemcy Team Giant-Alpecin + 5"
6. Maciej Paterski  Polska CCC Sprandi Polkowice + 5"
7. Daniel Hoelgaard  Norwegia FDJ + 5"
8. Giacomo Nizzolo  Włochy Trek-Segafredo + 5"
9 Matteo Trentin  Włochy Etixx-Quick Step + 5"
10. Edvald Boasson Hagen  Norwegia Team Dimension Data + 5"
84. Łukasz Wiśniowski  Polska Etixx-Quick Step + 1' 30"
118. Jarosław Marycz  Polska CCC Sprandi Polkowice + 5' 58"
- Przemysław Niemiec  Polska Lampre-Merida DNF
- Adrian Kurek  Polska CCC Sprandi Polkowice DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]