Brexit Standard

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Brexit Standard
Częstotliwość miesięcznik
Państwo Wielka Brytania
Wydawca Crossing The Borders
Rodzaj czasopisma miesięcznik informacyjno-publicystyczny
Pierwszy numer styczeń 2018
Redaktor naczelny Kordian Klaczyński
Średni nakład 11 tys. egz.
Format 280 x 410 mm
Liczba stron 24
ISSN 2516-2780
Strona internetowa

Brexit Standard – polski miesięcznik informacyjno-publicystyczny wydawany w Wielkiej Brytanii. Ukazuje się od stycznia 2018. Dystrybucją obejmuje Wielką Brytanię oraz Polskę. Redakcja Brexit Standard znajduje się w Londynie.

Historia pisma[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy numer w nakładzie 10 tys. egzemplarzy i objętości 16 stron w formacie 280 x 410 mm ukazał się w styczniu 2018[1]. Siódmy numer posiadał 20 stron, a jedenasty już 24 strony. Systematycznie zwiększał się także zasięg dystrybucji miesięcznika. Na początku trafiał do kilkudziesięciu firm w Polsce i około 20 punktów dystrybucyjnych w Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2018 było to już ponad 500 firm w Polsce i około 150 w Wielkiej Brytanii.

Treść[edytuj | edytuj kod]

Brexit Standard skierowany jest głównie do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii oraz pracowników polskich firm z branży transportowej i logistycznej, zajmujących się przewożeniem towarów do Wielkiej Brytanii. Na swoich łamach podejmuje zagadnienia związane z polityką, w tym przede wszystkim z Brexitem, a także biznesem i transportem pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.

Brexit Standard publikuje materiały o charakterze publicystycznym, analitycznym, reportażowym, poradnikowym oraz informacyjnym, zarówno poprzez opisywanie bieżących wydarzeń, jak i w publikacjach przekrojowych. Jego zawartość jest uporządkowana według działów: Wiadomości, Opinie, Analizy, Raporty i Rozrywka.

Inicjatywy[edytuj | edytuj kod]

Brexit Standard nie tylko informuje, ale także aktywnie uczestniczy w życiu polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii. Jest inicjatorem, patronem medialnym oraz organizatorem imprez o charakterze kulturalno-społecznym tj. koncertów, festiwali czy imprez charytatywnych.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]