Brytyjska Formuła 3 Sezon 1991

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 1991 Mistrzostw Brytyjskiej Formuły 3
Inauguracja 17 marca
Zakończenie 13 października
Liczba wyścigów 16
Mistrzowie
Kierowcy Rubens Barrichello
Poprzedni sezonNastępny sezon

41 sezon Brytyjskiej Formuły 3 (Green Flag British F3) – rozpoczął się 17 marca i zakończył się 13 października po szesnastu rundach.

Zespoły i kierowcy[edytuj | edytuj kod]

Źródło:[1]

Zespół Nr Kierowca Klasa Pojazd Silnik Rundy
West Surrey Racing 1 Hiszpania Jordi Gené A Ralt RT35 Mugen-Honda Wszystkie
2 Brazylia Pedro Diniz A Ralt RT35 Mugen-Honda 1-14
9 Brazylia Rubens Barrichello A Ralt RT35 Mugen-Honda Wszystkie
Steve Robertson Racing 3 Wielka Brytania Steve Robertson A Bowman BC1 Volkswagen-Spiess 14-16
Bowman Racing Bowman BC1 Volkswagen-Spiess 1-13
4 Brazylia Oswaldo Negri A Bowman BC1 Volkswagen-Spiess Wszystkie
10 Monako Olivier Beretta A Bowman BC1 Volkswagen-Spiess 9-12, 14-16
Paul Stewart Racing 5 Wielka Brytania David Coulthard A Ralt RT35 Mugen-Honda Wszystkie
6 Brazylia Eduar Merhy Neto A Ralt RT35 Mugen-Honda 2-6
Brazylia André Ribeiro A 11-16
Alan Docking Racing 7 Holandia Marcel Albers A Ralt RT35 Mugen-Honda Wszystkie
8 Japonia Hideki Noda A Ralt RT35 Mugen-Honda Wszystkie
47 Stany Zjednoczone Sandy Brody B Ralt RT34 Mugen-Honda 8-16
Edenbridge Racing 11 Belgia Mikke van Hool A Ralt RT34 Mugen-Honda 1-2
Reynard 913 3-16
12 Brazylia Gil de Ferran A Reynard 913 Mugen-Honda 3-16
Racefax Motorsport 14 Irlandia Bernard Dolan A Reynard 913 Mugen-Honda 1-5, 7-8, 10-12
Volkswagen Motorsport 15 Niemcy Klaus Panchyrz A Ralt RT35 Volkswagen-Spiess 10
16 Dania Tom Kristensen A Ralt RT35 Volkswagen-Spiess 10
ZW Motorsports 17 Irlandia Derek Higgins A Reynard 913 Mugen-Honda 4-5
32 Stany Zjednoczone Sandy Brody B Ralt RT34 Mugen-Honda 1-6
TOM’s GB 18 Wielka Brytania Kelvin Burt A TOM’s 031F TOM’s-Toyota 15
19 Szwecja Rickard Rydell A TOM’s 031F TOM’s-Toyota Wszystkie
APEX 20 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urmas Põld A Ralt RT35 Alfa Romeo-Novamotor 5-8
22 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Kozankow A Ralt RT35 Alfa Romeo-Novamotor 5-8
Reynard R&D 21 Brazylia Gil de Ferran A Reynard 913 Mugen-Honda 1-2
Bongers Motorsport 23 Niemcy Jörg Müller A Reynard 913 Volkswagen-Spiess 10
GB Motorsport 25 Stany Zjednoczone Elton Julian A Reynard 913 Volkswagen-Spiess 12-13
Kanada Bobby Carville A 15
Cram Motorsport 26 Wielka Brytania Rob Mears B Ralt RT34 Mugen-Honda Wszystkie
27 Wielka Brytania Alan Carruthers B Ralt RT34 Mugen-Honda 1-10
Paul Tickner 29 Wielka Brytania Paul Tickner B Ralt RT30 Volkswagen 5
Tollbar Racing 30 Wielka Brytania „Martin” B Ralt RT32 Volkswagen-Spiess 3
31 Włochy Guido Basile B Ralt RT33 Volkswagen-Spiess 10
Longridge Racing 32 Wielka Brytania Dominic Chappell B Reynard 903 TOM’s-Toyota 16
53 15
John Lee Motorsport 33 Stany Zjednoczone John Lee B Ralt RT32 TOM’s-Toyota Wszystkie
Peter Lea Racing 34 Irlandia Alan Tulloch B Reynard 883 Alfa Romeo-Novamotor 1-10
35 Wielka Brytania Eddie Kimbell B Reynard 873 Volkswagen-Spiess 10
Tech-Speed Motorsport 36 Wielka Brytania Steven Arnold B Reynard 903 Volkswagen-Spiess 5-11
Ralt RT34 Mugen-Honda 12-16
45 Hiszpania Juan Serda B Reynard 903 Volkswagen-Spiess 8-10
54 16
John Wilcock 37 Wielka Brytania John Wilcock B Reynard 893 TOM’s-Toyota 1-10, 12-16
Formel Rennsport 38 Szwajcaria René Wartmann B Reynard 903 Volkswagen-Spiess 10
Barrie Pusey 40 Wielka Brytania Barrie Pusey B Reynard 873 Volkswagen-Judd 3, 10
EIS Racing 41 Wielka Brytania Ian Jacobs B Dallara F387 Volkswagen-Spiess 8-10
Fred Goddard Racing 42 Finlandia Pekka Herva B Reynard 893 Volkswagen-Spiess 3-16
44 Egipt Sherif El Sakkaf B Ralt RT34 Volkswagen-Spiess 2, 12-15
Prowess Racing 43 Wielka Brytania Hugo Spowers B Ralt RT34 Mugen-Honda 8-12
Hongkong Oliver Tan B 16
51 15
Brian Phillips 46 Wielka Brytania Brian Phillips B Reynard 883 Volkswagen 12-13
Team West-Tec 48 Wielka Brytania Thornton Mustard B Reynard 893 Volkswagen-Spiess 15
55 14
82 11, 16
Steve Bottoms 49 Wielka Brytania Steve Bottoms B Reynard 863 Volkswagen 8
Mark Bailey Racing 50 Wielka Brytania Nigel Smith B Ralt RT34 Mugen-Honda 8-13, 15-16
Tony Trevor 52 Wielka Brytania Tony Trevor B Ralt RT32 Volkswagen 11
Peter Morgan 55 Wielka Brytania Peter Morgan B Reynard 903 Volkswagen 12-13
Ikona Klasa
A A
B B

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Tor Data Pole position Najszybsze okrążenie Zwycięzcą (kierowca) Zwycięzcą (zespół)
1 Silverstone 17 marca Brazylia Rubens Barrichello Szwecja Rickard Rydell Szwecja Rickard Rydell TOM’s
2 Thruxton 1 kwietnia Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello West Surrey Racing
3 Donington Park 21 kwietnia Szwecja Rickard Rydell Wielka Brytania Steve Robertson Wielka Brytania David Coulthard Paul Stewart Racing
4 Brands Hatch 28 kwietnia Szwecja Rickard Rydell Brazylia Gil de Ferran Wielka Brytania David Coulthard Paul Stewart Racing
5 19 maja Brazylia Gil de Ferran Brazylia Gil de Ferran Brazylia Gil de Ferran Edenbridge Racing
6 Thruxton 27 maja Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello Wielka Brytania Steve Robertson Bowman Racing
7 Silverstone 9 czerwca Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello Wielka Brytania David Coulthard Paul Stewart Racing
8 Donington Park 23 czerwca Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello West Surrey Racing
9 Silverstone 29 czerwca Brazylia Gil de Ferran Brazylia Gil de Ferran Brazylia Gil de Ferran Edenbridge Racing
10 13 lipca Brazylia Gil de Ferran Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Gil de Ferran Edenbridge Racing
11 Snetterton 4 sierpnia Brazylia Rubens Barrichello Holandia Marcel Albers Wielka Brytania David Coulthard Paul Stewart Racing
12 Silverstone 26 sierpnia Brazylia Gil de Ferran Hiszpania Jordi Gené Japonia Hideki Noda Alan Docking Racing
13 Brands Hatch 1 września Brazylia Gil de Ferran Brazylia Rubens Barrichello Wielka Brytania David Coulthard Paul Stewart Racing
14 Donington Park 15 września Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello West Surrey Racing
15 Silverstone 6 października Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello Brazylia Rubens Barrichello West Surrey Racing
16 Thruxton 13 października Brazylia Rubens Barrichello Hiszpania Jordi Gené Wielka Brytania Steve Robertson Steve Robertson Racing

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja kierowców[edytuj | edytuj kod]

Punktacja:
Kwalifikacje: 1 punkt
Wyścig: 10-8-6-5-4-3-2-1 (osiem pierwszych pozycji)

Poz. Kierowca SIL THR DON BRH BRH THR SIL DON SIL SIL SNE SIL BRH DON SIL THR Pkt.
1 Brazylia Rubens Barrichello NU 1 NU 3 4 2 2 1 5 NU 4 5 3 1 1 5 74
2 Wielka Brytania David Coulthard 4 NU 1 1 2 3 1 NU 7 6 1 3 1 4 22 NU 66
3 Brazylia Gil de Ferran 8 7 5 1 8 7 2 1 1 5 2 2 5 6 11 54
4 Hiszpania Jordi Gené 7 2 4 NU NU 6 5 6 2 2 3 6 5 2 2 3 50
5 Holandia Marcel Albers 3 6 6 6 9 9 3 5 NU 4 2 4 4 3 3 2 43
6 Szwecja Rickard Rydell 1 3 2 2 6 NU NU NU 3 3 7 18 6 NU 4 6 41
7 Japonia Hideki Noda 2 4 NU 10 5 4 4 7 4 5 12 1 7 7 5 4 36
8 Wielka Brytania Steve Robertson 5 5 5 4 NU 1 NU 4 NU NU 11 8 8 15 9 1 32
9 Brazylia Oswaldo Negri NU NU NU 7 3 NU 6 3 NU 7 NU 10 NU NW 8 7 9
10 Brazylia Eduar Merhy Neto 7 3 NU 11 5 6
11 Belgia Mikke van Hool 13 8 8 NU 10 7 NU 12 8 NU 6 9 NU NU 7 18 1
12 Brazylia Pedro Diniz 6 NU NW NU 7 NU 8 8 DK 8 9 NU NU NU 1
13 Monako Olivier Beretta 6 21 8 7 NU 15 9 1
14 Brazylia Andre Ribeiro 10 11 16 NU 6 NU 1
15 Irlandia Derek Higgins 8 8 0
16 Stany Zjednoczone Elton Julian 12 9 0
17 Niemcy Klaus Panchyrz 9 0
18 Irlandia Bernard Dolan 10 11 NU NU NU NU 13 NU 13 13 0
19 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Kozankow 15 13 10 14 0
20 Niemcy Jörg Müller 10 0
21 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urmas Põld 13 14 NU 15 0
22 Kanada Bobby Carville 13 0
Dania Tom Kristensen NU 0
Wielka Brytania Kelvin Burt NU 0
Poz. Kierowca SIL THR DON BRH BRH THR SIL DON SIL SIL SNE SIL BRH DON SIL THR Pkt.

Klasa narodowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kierowca SIL THR DON BRH BRH THR SIL DON SIL SIL SNE SIL BRH DON SIL THR Pkt.
1 Finlandia Pekka Herva 9 9 NU 11 9 9 9 11 NU 15 NU 9 11 8 98
2 Stany Zjednoczone Sandy Brody 9 10 11 NU 18 12 11 NU 13 14 14 10 8 10 10 87
3 Wielka Brytania Rob Mears NU 9 10 11 12 10 11 10 10 18 17 16 12 11 16 13 73
4 Wielka Brytania Steve Arnold 17 17 15 19 14 14 18 19 11 10 12 12 32
5 Wielka Brytania Alan Carruthers NU 12 NU 12 14 NU 12 16 12 16 25
6 Wielka Brytania Nigel Smith NU 11 12 15 NW 13 14 14 24
7 Stany Zjednoczone John Lee 14 15 13 13 20 15 14 22 17 22 NU 22 14 12 21 NU 18
8 Irlandia Alan Tulloch 11 13 12 NU NW NW 13 NU 15 20 15
9 Wielka Brytania John Wilcock 12 14 14 14 19 16 16 NU 16 19 21 15 14 19 17 13
10 Wielka Brytania Hugo Spowers 18 DK 15 16 17 10
11 Hiszpania Juan Serda 17 13 17 15 5
12 Wielka Brytania Paul Tickner 16 4
13 Egipt Sherif Al Sakkaf NU 20 17 NU 20 1
14 Wielka Brytania Thornton Mustard NU 13 NW NU 1
15 Wielka Brytania Dominic Chappell 17 NU 1
16 Wielka Brytania Barrie Pusey 15 NZ 0
17 Hongkong Oliver Tan NU 16 0
18 Wielka Brytania Brian Phillips 23 18 0
19 Wielka Brytania Peter Morgan 24 19 0
20 Wielka Brytania Steve Bottoms 20 0
21 Wielka Brytania Ian Jacobs 21 NW 23 0
Wielka Brytania „Martin” NU 0
Włochy Guido Basile NU 0
Szwajcaria Rene Wartmann NU 0
Wielka Brytania Eddie Kimbell NW 0
Wielka Brytania Tony Trevor NW 0
Poz. Kierowca SIL THR DON BRH BRH THR SIL DON SIL SIL SNE SIL BRH DON SIL THR Pkt.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Formula 3 1991 (ang.). formula2.net. [dostęp 2013-06-13].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]