Brytyjska Formuła 3 Sezon 1997

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 1997 Mistrzostw Brytyjskiej Formuły 3
Inauguracja 22 marca
Zakończenie 4 października
Liczba wyścigów 16
Mistrzowie
Kierowcy Mário Haberfeld
Poprzedni sezonNastępny sezon

47 sezon Brytyjskiej Formuły 3 (Green Flag British F3) – rozpoczął się 23 marca i zakończył się 12 października po szesnastu rundach.

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Tor Data Pole position Najszybsze okrążenie Zwycięzcą (kierowca) Zwycięzcą (zespół)
1 Donington Park 23 marca Wielka Brytania Guy Smith Wielka Brytania Jonny Kane Wielka Brytania Jonny Kane Wielka Brytania Stewart Racing
2 Silverstone 6 kwietnia Francja Nicolas Minassian Francja Nicolas Minassian Francja Nicolas Minassian Francja Promatecme
3 Thruxton 13 kwietnia Francja Nicolas Minassian Wielka Brytania Peter Dumbreck Wielka Brytania Jonny Kane Wielka Brytania Stewart Racing
4 Brands Hatch 27 kwietnia Australia Mark Webber Australia Mark Webber Australia Mark Webber Wielka Brytania Alan Docking Racing
5 Silverstone 11 maja Australia Mark Webber Wielka Brytania Jonny Kane Wielka Brytania Jonny Kane Wielka Brytania Stewart Racing
6 Croft 18 maja Wielka Brytania Jonny Kane Wielka Brytania Peter Dumbreck Francja Nicolas Minassian Francja Promatecme
7 Oulton Park 22 czerwca Wielka Brytania Jonny Kane Wielka Brytania Peter Dumbreck Wielka Brytania Peter Dumbreck Wielka Brytania Stewart Racing
8 Silverstone 12 lipca Francja Nicolas Minassian Brazylia Enrique Bernoldi Brazylia Mário Haberfeld Wielka Brytania Martin Donnelly Racing
9 Pembrey 17 sierpnia Australia Mark Webber Argentyna Brian Smith Argentyna Brian Smith Wielka Brytania Fortec Motorsport
10 Brazylia Ricardo Maurício Francja Nicolas Minassian Francja Nicolas Minassian Francja Promatecme
11 Donington Park 24 sierpnia Francja Nicolas Minassian Wielka Brytania Martin O’Connell Francja Nicolas Minassian Francja Promatecme
12 Snetterton 14 września Argentyna Brian Smith Brazylia Enrique Bernoldi Brazylia Mário Haberfeld Wielka Brytania Martin Donnelly Racing
13 Francja Nicolas Minassian Francja Nicolas Minassian Francja Nicolas Minassian Francja Promatecme
14* Spa-Francorchamps 28 września Francja Franck Montagny Francja Nicolas Minassian Brazylia Enrique Bernoldi Francja Promatecme
15 Silverstone 5 października Francja Nicolas Minassian Francja Nicolas Minassian Francja Nicolas Minassian Francja Promatecme
16 Thruxton 12 października Wielka Brytania Jonny Kane Wielka Brytania Guy Smith Francja Nicolas Minassian Francja Promatecme
  • Runda numer 14 była rozgrywana z innymi seriami Formuła 3; zawodnicy zdobywali za tę rundę punkty.

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja kierowców[edytuj | edytuj kod]

Punktacja:
Kwalifikacje: 1 punkt
Wyścig: 10-8-6-5-4-3-2-1 (osiem pierwszych pozycji)

Poz. Kierowca Zespół Nadwozie/Silnik DON
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
THR
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
CRO
Wielka Brytania
OUL
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
PEM
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
SNE
Wielka Brytania
SPA
Belgia
SIL
Wielka Brytania
THR
Wielka Brytania
Pkt.
1 Wielka Brytania Jonny Kane Stewart Racing Dallara F397-Mugen Honda 1 3 1 3 1 2 4 NU 2 6 2 3 2 NS 5 2 199
2 Francja Nicolas Minassian Promatecme Dallara F397-Renault 4 1 DSQ EX EX 1 NU 3 NU 1 1 4 1 6 1 1 183
3 Wielka Brytania Peter Dumbreck Stewart Racing Dallara F397-Mugen Honda 5 2 3 2 4 3 1 13 3 NU 5 6 5 NS 7 4 149
4 Australia Mark Webber Alan Docking Racing Dallara F397-Mugen Honda 6 6 NU 1 8 4 8 2 4 3 4 NU 6 4 3 7 131
5 Brazylia Enrique Bernoldi Promatecme Dallara F397-Renault 3 INJ INJ 14 6 5 NU 10 8 2 8 2 3 1 2 3 127
6 Brazylia Mário Haberfeld Martin Donnelly Racing Dallara F397-Opel 9 NU 7 5 3 11 5 1 NU 4 NU 1 7 7 21 5 108
7 Argentyna Brian Smith Fortec Motorsport Dallara F397-HKS Mitsubishi NU 7 4 7 17 8 7 5 1 10 7 7 10 NS 13 NU 72
8 Wielka Brytania Ben Collins Fortec Motorsport Dallara F397-HKS Mitsubishi 12 5 8 6 13 7 2 8 11 8 NU NS NS 8 4 8 64
9 Wielka Brytania Guy Smith DC Cook Motorsport Dallara F397-Opel 2 10 10 8 14 12 6 6 15 9 6 NU 4 24 8 14 60
10 Wielka Brytania Kevin McGarrity TOM’s TOM’s 037F-Toyota 7 NS NU NU 11 9 3 4 6 NU 36
11 Brazylia Ricardo Maurício MRS
TOM’s
Dallara F397-Mugen Honda
TOM’s 037F-Toyota
14 11 6 NU 15 NU 7 5 NU NU 8 NU 9 10 NU 26
12 Wielka Brytania Darren Manning SpeedSport F3
Promatecme*
Dallara F396-Mugen Honda
Dallara F397-Renault
10 4 NS 9 5 14 NU 12 NU 14 NU 14 11 NS 9 12 26
13 Nowa Zelandia Simon Wills Intersport Dallara F397-Opel 8 NU 9 11 9 10 NU 16 NU 7 11 9 12 12 NU 11 22
14 Wielka Brytania Jamie Spence TOM’s
DKS
Carlin Motorsport
TOM’s 037F-Toyota
Dallara F397-Mugen Honda
7 NU NU 9 5 9 NU 18
15 Wielka Brytania Warren Hughes Portman Racing Dallara F397-HKS Mitsubishi 14 16 9 11 8 NU 6 6 18
16 Wielka Brytania Mark Shaw Martin Donnelly Racing Dallara F397-Opel 11 9 5 13 NU 16 9 17 9 13 13 NU 13 22 12 NU 16
17 Belgia David Saelens ASM Dallara F397-Opel 2 15
18 Francja Franck Montagny La Filiere Martini MK73-Opel 3 12
19 Hiszpania Oriol Servia La Filiere Martini MK73-Opel 5 8
20 Wielka Brytania Paula Cook DC Cook Motorsport Dallara F397-Opel 13 NS 12 NU NU NU 10 NU 7 11 16 NU NU 20 18 10 7
21 Włochy Giovanni Anapoli TOM’s TOM’s 037F-Toyota NU 8 13 NU 3
22 Wielka Brytania Martin O’Connell Rowan Racing Dallara F396-Toyota NU 14 11 15 9 2
23 Wielka Brytania Darren Turner Portman Racing
TOM’s
Dallara F397-HKS Mitsubishi
TOM’s 037F-Toyota
NU 14 11 NU 16 NU 14 NU 12 15 10 18 2
24 Wielka Brytania Henry Stanton Carlin Motorsport Dallara F397-Mugen Honda NU 12 NU NU NU NS NS 11 NU 10 23 2
25 Wielka Brytania Michael Bentwood SpeedSport F3 Dallara F397-Mugen Honda 15 14 10 12 15 11 19 13 17 17 12 16 21 16 13 1
26 Wielka Brytania Andy Priaulx SpeedSport F3
TOM’s
Dallara F396-Mugen Honda
TOM’s 037F-Toyota
16 10 NU 17 1
27 Japonia Haruki Kurosawa Alan Docking Racing Dallara F397-Mugen Honda 16 13 NU 12 NU 13 12 18 10 NU 14 NU NU 19 17 15 1
28 Belgia Bas Leinders Van Amersfoort Racing Dallara F397-Opel 10 1
29 Malezja Alex Yoong Portman Racing Dallara F397-HKS Mitsubishi 16 11
30 Japonia Yudai Igarashi Alan Docking Racing Dallara F397-Mugen Honda 17 15 NU 15 NU NU NU NU 12 15 12 13 15 NU 14 16
31 Francja Sébastien Philippe ASM Dallara F397-Opel 13
32 Holandia Donny Crevels Prema Powerteam Dallara F397-Opel 14
33 Niemcy Andreas Scheld Opel Team BSR Dallara F397-Opel 15
34 Belgia Yves Olivier JB Motorsports Dallara F397-Opel 17
35 Szwajcaria Marcel Fassler La Filiere Martini MK73-Opel 18
36 Wielka Brytania Tommy Field DKS TOM’s 037F-Toyota 20
Poz. Kierowca Zespół Nadwozie/Silnik DON
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
THR
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
CRO
Wielka Brytania
OUL
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
PEM
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
SNE
Wielka Brytania
SPA
Belgia
SIL
Wielka Brytania
THR
Wielka Brytania
Pkt.

Klasa narodowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kierowca Zespół Nadwozie/Silnik DON
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
THR
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
CRO
Wielka Brytania
OUL
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
PEM
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
SNE
Wielka Brytania
SPA
Belgia
SIL
Wielka Brytania
THR
Wielka Brytania
Pkt.
1 Wielka Brytania Martin O’Connell Rowan Racing Dallara F395-Toyota NU NU 2 4 2 6 15 NU 5 3 148
2 Wielka Brytania Damon Wellman Tarry Falcon Racing Dallara F396-Mugen Honda 15 17 20 18 78
3 Wielka Brytania Ian James Rowan Racing Dallara F395-Toyota NU 19 21
4 Wielka Brytania Jeremy Gumbley Tarry Falcon Racing Dallara F396-Mugen Honda 21 15
Poz. Kierowca Zespół Nadwozie/Silnik DON
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
THR
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
CRO
Wielka Brytania
OUL
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
PEM
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
SNE
Wielka Brytania
SPA
Belgia
SIL
Wielka Brytania
THR
Wielka Brytania
Pkt.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]