Brytyjska Formuła 3 Sezon 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2001 Mistrzostw Brytyjskiej Formuły 3
Inauguracja 1 kwietnia
Zakończenie 29 września
Liczba wyścigów 26
Mistrzowie
Kierowcy Takuma Satō
Poprzedni sezonNastępny sezon

51 sezon Brytyjskiej Formuły 3 (Green Flag British F3) – rozpoczął się 1 kwietnia i zakończył się 29 września po dwudziestu sześciu rundach.

Zespoły i kierowcy[edytuj | edytuj kod]

Zespół Nr Kierowca Klasa Pojazd Silnik Rundy
Wielka Brytania Manor Motorsport 1 Wielka Brytania Derek Hayes C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
2 Stany Zjednoczone Jeffrey Jones C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
21 Wielka Brytania Mark Taylor C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
Wielka Brytania Jaguar Junior Team 3 Niemcy André Lotterer C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
4 Australia James Courtney C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
Wielka Brytania Carlin Motorsport 5 Wielka Brytania Anthony Davidson C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
6 Japonia Takuma Satō C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
53 Japonia Kazuyoshi Hoshino S Dallara F398 Mugen-Honda Wszystkie
Wielka Brytania Fortec Motorsport 7 Stany Zjednoczone Alex Gurney C Dallara F301 Renault Sodemo Wszystkie
8 Włochy Gianmaria Bruni C Dallara F301 Renault Sodemo Wszystkie
Włochy RC Prost Junior Team 9 Dania Nicolas Kiesa C Dallara F301 Spiess-Opel 1–6
10 Wielka Brytania Ryan Dalziel C Dallara F301 Spiess-Opel 1–5
Wielka Brytania Promatecme UK 11 Francja Bruce Jouanny C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
12 Japonia Atsushi Katsumata C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
Wielka Brytania Team Avanti 14 Wielka Brytania Matthew Davies C Dallara F301 Spiess-Opel 1–7, 9–13
15 Wielka Brytania Martin O’Connell C Dallara F301 Spiess-Opel 1
Federalna Republika Jugosławii Miloš Pavlović C Dallara F301 Spiess-Opel 2–6
Japonia Sakon Yamamoto C Dallara F301 Spiess-Opel 12–13
Wielka Brytania Alan Docking Racing 17 Stany Zjednoczone Paul Edwards C Dallara F301 Mugen-Honda 1–9
Japonia Hideaki Nakao C Dallara F301 Mugen-Honda 10–11, 13
18 Wielka Brytania Andy Priaulx C Dallara F301 Mugen-Honda Wszystkie
Szwajcaria Alain Menu Racing 19 Wielka Brytania Tim Spouge C Dallara F301 Renault Sodemo 1–4
Wielka Brytania Ben Collins C Dallara F301 Renault Sodemo 6–7
Wielka Brytania Tom Sisley C Dallara F301 Renault Sodemo 8
20 Wielka Brytania Rob Austin C Dallara F301 Renault Sodemo Wszystkie
Wielka Brytania Duma Racing 27 Wielka Brytania Jamie Spence C Dallara F301 Mugen-Honda 1–12
Stany Zjednoczone Phil Giebler C Dallara F301 Mugen-Honda 13
28 Wielka Brytania Ryan Dalziel C Dallara F301 Mugen-Honda 7, 9–13
Wielka Brytania Fred Goddard Racing 51 Holandia Robert Doornbos S Dallara F398 Renault Sodemo Wszystkie
Wielka Brytania Parker F3 52 Wielka Brytania Robbie Kerr S Dallara F398 Renault Sodemo Wszystkie
62 Brazylia Ernani Judice S Dallara F398 Mugen-Honda Wszystkie
Wielka Brytania ME Motorsport 54 Indie Parthiva Sureshwaren S Dallara F398 Mugen-Honda 1–9
Wielka Brytania Team Meritus 55 Irlandia Michael Keohane S Dallara F398 TOM’s Toyota Wszystkie
56 Wielka Brytania Peter Nilsson S Dallara F398 TOM’s Toyota 1–9, 11–12
Szwecja Performance Racing 57 Wielka Brytania Iain Brown S Dallara F398 Opel Spiess 1, 12
Wielka Brytania Adam Blair S Dallara F398 Opel Spiess 2–8
Szwecja Bobby Issazadhe S Dallara F398 Opel Spiess 10
58 Wielka Brytania Matthew Gilmore S Dallara F398 Opel Spiess Wszystkie
59 Wielka Brytania Justin Sherwood S Dallara F398 Opel Spiess Wszystkie
Wielka Brytania Rowan Racing 60 Wielka Brytania Aaron Scott S Dallara F398 TOM’s Toyota Wszystkie
Wielka Brytania Shift Motorsport 63 Wielka Brytania Stuart King S Dallara F398 Opel Spiess 1–4
Wielka Brytania Gatellie International 64 Wielka Brytania Stuart Turvey S Dallara F398 Opel Spiess 1
Wielka Brytania Team Park Motorsport 65 Wielka Brytania Rowland Kinch S Dallara F398 Opel Spiess 1, 3, 6, 9, 11–13
Wielka Brytania Diamond Racing 66 Szwajcaria Harold Primat S Dallara F398 Mugen-Honda Wszystkie
77 Wielka Brytania Mark Mayall S Dallara F398 Mugen-Honda Wszystkie
88 Japonia Shinsuke Yamazaki S Dallara F398 Mugen-Honda 1–3
Japonia Tetsuji Masuda S Dallara F398 Mugen-Honda 12
Wielka Brytania Head Motorsport 67 Australia Julian Harburg S Dallara F398 Mugen-Honda 10, 12
Wielka Brytania Aztech Motorsport 68 Wielka Brytania Craig Murray S Dallara F398 Mitsubishi 1
Ikona Klasa
C Mistrzowska
N Narodowa

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Tor Data Pole position Najszybsze okrążenie Zwycięzcą (kierowca) Zwycięzcą (zespół)
1 W1 Wielka Brytania Silverstone 1 kwietnia Wielka Brytania Jamie Spence Australia James Courtney Australia James Courtney Jaguar Junior Team
W2 Wielka Brytania Matthew Davies Włochy Gianmaria Bruni Wielka Brytania Matthew Davies Team Avanti
2 W3 Wielka Brytania Donington Park 15 kwietnia Wielka Brytania Matthew Davies Wielka Brytania Ryan Dalziel Wielka Brytania Matthew Davies Team Avanti
W4 Stany Zjednoczone Paul Edwards Japonia Takuma Satō Wielka Brytania Andy Priaulx Alan Docking Racing
3 W5 Wielka Brytania Snetterton 29 kwietnia Niemcy André Lotterer Niemcy André Lotterer Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
W6 Niemcy André Lotterer Wielka Brytania Mark Taylor Niemcy André Lotterer Jaguar Junior Team
4 W7 Wielka Brytania Oulton Park 7 maja Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
W8 Wielka Brytania Anthony Davidson Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
5 W9 Wielka Brytania Croft Circuit 28 maja Wielka Brytania Derek Hayes Wielka Brytania Anthony Davidson Wielka Brytania Anthony Davidson Carlin Motorsport
W10 Wielka Brytania Derek Hayes Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
6 W11 Wielka Brytania Rockinhgam 10 czerwca Wielka Brytania Derek Hayes Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
W12 Wielka Brytania Anthony Davidson Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
7 W13 Wielka Brytania Castle Combe Circuit 24 czerwca Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Wielka Brytania Anthony Davidson Carlin Motorsport
W14 Wielka Brytania Anthony Davidson Wielka Brytania Anthony Davidson Wielka Brytania Anthony Davidson Carlin Motorsport
8 W15 Wielka Brytania Brands Hatch 8 lipca Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Wielka Brytania Derek Hayes Manor Motorsport
W16 Australia James Courtney Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
9 W17 Wielka Brytania Donington Park 22 lipca Japonia Takuma Satō Wielka Brytania Anthony Davidson Włochy Gianmaria Bruni Fortec Motorsport
W18 Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
10 W19 Wielka Brytania Knockhill Racing Circuit 19 sierpnia Wielka Brytania Andy Priaulx Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
W20 Wielka Brytania Anthony Davidson Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
11 W21 Wielka Brytania Thruxton Circuit 2 września Wielka Brytania Anthony Davidson Wielka Brytania Anthony Davidson Wielka Brytania Anthony Davidson Carlin Motorsport
W22 Wielka Brytania Anthony Davidson Wielka Brytania Anthony Davidson Wielka Brytania Anthony Davidson Carlin Motorsport
12 W23 Wielka Brytania Brands Hatch 16 września Wielka Brytania Anthony Davidson Wielka Brytania Anthony Davidson Wielka Brytania Anthony Davidson Carlin Motorsport
W24 Australia James Courtney Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport
13 W25 Wielka Brytania Silverstone 29 września Niemcy André Lotterer Japonia Takuma Satō Wielka Brytania Andy Priaulx Alan Docking Racing
W26 Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Japonia Takuma Satō Carlin Motorsport

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja kierowców[edytuj | edytuj kod]

Punktacja:
Kwalifikacje: 1 punkt
Wyścig: 10-8-6-5-4-3-2-1 (osiem pierwszych pozycji)

Poz. Kierowca SIL
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
SNE
Wielka Brytania
OUL
Wielka Brytania
CRO
Wielka Brytania
ROC
Wielka Brytania
CAS
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
KNO
Szkocja
THR
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
Pkt.
1 Japonia Takuma Satō 12 4 NU 2 1 NU 1 1 DK 1 1 1 2 2 9 1 12 1 1 1 2 8 2 1 18 1 345
2 Wielka Brytania Anthony Davidson 7 11 8 13 8 NU 3 3 1 12 4 2 1 1 5 19 NU 5 2 2 1 1 1 3 2 2 272
3 Wielka Brytania Derek Hayes 3 3 2 4 4 3 8 4 DK 3 3 7 4 5 1 6 3 6 5 5 6 3 3 5 NU 6 234
4 Australia James Courtney 1 8 6 6 7 2 7 NU 3 9 6 4 3 3 2 2 NU 8 3 4 5 2 10 2 4 4 227
5 Włochy Gianmaria Bruni 5 2 3 10 3 6 2 9 NU 5 NW NU 8 11 8 10 1 7 6 NU 3 11 7 8 5 3 156
6 Wielka Brytania Andy Priaulx 2 5 11 1 11 4 6 6 2 NU 2 10 11 14 10 8 8 20 10 3 9 6 9 NU 1 NU 146
7 Niemcy André Lotterer NU 9 7 9 2 1 NU 16 6 7 5 3 6 6 3 7 2 4 NU 8 13 7 NW 6 20 8 143
8 Wielka Brytania Matthew Davies 6 1 1 8 12 NU 4 2 8 8 10 8 9 9 NU 2 NU 10 10 5 5 7 8 5 136
9 Wielka Brytania Mark Taylor 14 10 10 NU 13 NU 9 10 NU NU NU NU NW 8 6 3 5 13 4 7 4 4 NU 4 3 NU 91
10 Francja Bruce Jouanny NU 15 NU 14 NW 15 5 NU NU 6 7 9 5 10 13 5 11 3 7 6 NU NW 12 NU 6 11 65
11 Wielka Brytania Jamie Spence NU NU 14 18 9 NU 11 5 NU 2 9 NU 10 4 7 NU 6 14 NU 13 7 13 4 10 63
12 Stany Zjednoczone Paul Edwards 4 NU 13 3 5 11 NW 11 7 10 11 NU 13 17 4 4 9 12 57
13 Wielka Brytania Ryan Dalziel NU 13 4 7 10 5 12 12 10 11 7 7 7 11 9 11 8 9 6 13 7 10 55
14 Dania Nicolas Kiesa 8 7 5 5 16 NU 13 8 4 4 NZ NU 46
15 Stany Zjednoczone Jeffrey Jones 11 12 12 16 6 7 NU 14 5 NU 28 6 12 12 14 9 4 9 11 16 11 12 11 14 12 12 38
16 Stany Zjednoczone Alex Gurney 16 NU 15 12 17 9 14 13 9 NW 17 NW 16 18 12 15 16 10 8 9 15 NU 8 9 13 9 17
17 Federalna Republika Jugosławii Miloš Pavlović 9 11 14 NU 10 7 11 NU NU 5 15
18 Wielka Brytania Martin O’Connell 9 6 8
19 Wielka Brytania Rob Austin 13 17 16 19 15 8 15 21 NW 13 12 23 14 15 NU 12 17 21 13 12 14 NU 13 11 10 7 8
20 Wielka Brytania Ben Collins 8 16 NW NW 3
21 Japonia Atsushi Katsumata 10 14 17 17 18 22 NU 15 NW NW 16 NU 17 13 NU 17 10 25 NU 26 12 10 NU 12 14 13 3
22 Stany Zjednoczone Phil Giebler 9 NU 2
23 Wielka Brytania Tim Spouge 20 16 18 NW NW 10 17 NU 1
24 Japonia Hideaki Nakao 12 23 24 16 NU 17 0
25 Japonia Sakon Yamamoto NU 15 NU NU 0
Wielka Brytania Tom Sisley NU NW 0
Poz. Kierowca SIL
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
SNE
Wielka Brytania
OUL
Wielka Brytania
CRO
Wielka Brytania
ROC
Wielka Brytania
CAS
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
KNO
Szkocja
THR
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
Pkt.

Klasa narodowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Kierowca SIL
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
SNE
Wielka Brytania
OUL
Wielka Brytania
CRO
Wielka Brytania
ROC
Wielka Brytania
CAS
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
KNO
Szkocja
THR
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
Pkt.
1 Wielka Brytania Robbie Kerr 32 22 NU 15 NU 12 16 DK 18 14 13 11 15 19 11 11 14 15 16 19 17 15 15 20 NU 16 335
2 Wielka Brytania Matthew Gilmore 15 18 20 21 23 14 20 20 14 23 22 14 18 16 15 16 15 18 15 15 19 18 14 16 NU 14 333
3 Irlandia Michael Keohane 17 NU 27 24 19 13 24 17 16 15 15 12 NU NU 18 13 13 16 NU 18 20 14 16 17 11 NU 280
4 Wielka Brytania Mark Mayall 18 19 NZ 23 20 19 21 19 12 18 23 18 20 21 NU 25 18 22 18 17 16 17 21 23 NU 19 212
5 Holandia Robert Doornbos 21 21 19 NU NU 18 19 22 NU 17 19 17 19 NU 17 18 NU 19 17 14 NU 19 19 18 NU NU 182
6 Brazylia Ernani Judice 19 30 NU 25 NU NZ NW 25 17 16 18 15 25 NU 16 14 20 17 14 25 21 20 18 19 NU 15 164
7 Japonia Kazuyoshi Hoshino 22 NU NW 22 24 NZ 18 18 21 NU 20 NW 21 22 NU 21 NU 24 NU 20 18 21 17 21 16 NU 133
8 Wielka Brytania Justin Sherwood 25 25 21 26 21 17 NU 24 15 20 21 20 24 20 NU 20 NU 23 NU 21 NU 22 20 22 15 NU 119
9 Wielka Brytania Adam Blair 20 24 20 NU 16 NW NW 13 NZ 14 13 NU NU NU 23 87
10 Wielka Brytania Aaron Scott 26 NU NZ NZ NW 23 22 28 20 21 24 21 23 NU 20 NU 21 28 19 22 NU NU 23 24 21 20 51
11 Indie Parthiva Sureshwaren 28 27 23 NU NU 20 23 23 19 19 25 19 22 23 NU 22 NU NW 49
12 Szwajcaria Harold Primat 33 29 NZ NZ NZ NZ NW 26 NZ NZ 26 22 NZ NZ NU NW 19 27 20 24 22 NU NU 26 17 18 41
13 Wielka Brytania Peter Nilsson 29 26 25 NZ 22 24 NZ 27 NZ 22 27 NZ NZ NZ 19 24 DK 26 NU 23 22 25 33
14 Wielka Brytania Stuart King 23 24 22 NU NU 21 NZ NW 20
15 Wielka Brytania Rowland Kinch 31 NU NZ NZ NZ NZ NZ NZ 23 24 26 28 19 NU 12
16 Wielka Brytania Craig Murray 24 23 9
17 Japonia Shinsuke Yamazaki 30 28 26 NZ 25 25 7
18 Australia Julian Harburg 21 NW NU 3
19 Wielka Brytania Iain Brown 27 24 NU 0
20 Japonia Tetsuji Masuda 25 27 0
Wielka Brytania Stuart Turvey NU NU 0
Szwecja Bobby Issazadhe NU NW 0
Poz. Kierowca SIL
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
SNE
Wielka Brytania
OUL
Wielka Brytania
CRO
Wielka Brytania
ROC
Wielka Brytania
CAS
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
DON
Wielka Brytania
KNO
Szkocja
THR
Wielka Brytania
BRH
Wielka Brytania
SIL
Wielka Brytania
Pkt.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]