Bundesliga austriacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Austriacka Liga Siatkówki 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 22 października 2010 - 15 kwietnia 2011
Sezon LVIII
Miejsce w rankingu CEV 10
Liczba meczów 151
Liczba setów 566 (3.75 na mecz)
Hale 11 (w 10 miastach)
Beniaminki brak
Simple gold crown.svg Mistrz Austrii Hypo Tirol Volleyballteam
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 2 maja 2011

Austriacka Liga Siatkówki 2010/2011 - 58. sezon walki o mistrzostwo Austrii organizowany przez Austrian Volley League (AVL) we współpracy z Austriackim Związkiem Piłki Siatkowej (niem. Österreichischer Volleyball Verband, ÖVV). Zainaugurowany został 22 października 2010 roku i trwał do 15 kwietnia 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 w Lidze Mistrzów Austrię reprezentował Hypo Tirol Volleyballteam, w Pucharze CEV - hotVolleys Wiedeń, natomiast w Pucharze Challenge - SK Posojilnica Aich/Dob i TSV Sparkasse Hartberg.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

W fazie zasadniczej 8 zespołów rozegra pomiędzy sobą mecze systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Pięć najwyżej sklasyfikowanych drużyn awansuje do fazy play-off. Dołączą do nich zespoły grające w Lidze Środkowoeuropejskiej organizowanej przez MEVZA. Rywalizacja w fazie play-off obejmować będzie trzy rundy. Drużyny rozstwione zostaną według poniższego klucza. W I rundzie rozegrane zostaną ćwierćfinały do dwóch zwycięstw. II runda obejmować będzie półfinały (do trzech zwycięstw) oraz mecze o miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw). W III rundzie zwycięzcy półfinałów rozegrają mecze finałowe o tytuł mistrza Austrii (do czterech zwycięstw), zwycięzcy meczów o miejsca 5-8 - mecze o 5. miejsce, a przegrani - mecze o 7. miejsce (do dwóch zwycięstw).

I runda
A 1 z 8
B 2 z 7
C 3 z 6
D 4 z 5
II runda (półfinały)
E zwycięzcy A z D
F zwycięzcy B z C
II runda (mecze o miejsca 5-8)
G przegrani A z D
H przegrani B z C
III runda (finały)
I zwycięzcy E z F
III runda (mecze o 3. miejsce)
J przegrani E z F
III runda (mecze o 5. miejsce)
K zwycięzcy G z H
III runda (mecze o 7. miejsce)
L przegrani G z H

Trzy kluby, które w fazie zasadniczej zajęły miejsca 6-8, rozegrają turniej barażowy z pierwszą i drugą drużyną 2. Bundesligi Wschodniej i Zachodniej.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Austrii
TIR
TIR
HOT
HOT
AIC
AIC
HAR
HAR
ARB
ARB
KLG
KLG
AMS
AMS
GRA
GRA
SUP
SUP
JER
JER
SOK
SOK
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Austriackiej Lidze Siatkówki 2010/2011
  Austriacka Liga Siatkówki 2010/2011  
TIR Hypo Tirol Volleyballteam Simple gold crown.svg 1 LM
HOT hotVolleys Wiedeń 2 CEV
AIC SK Posojilnica Aich/Dob 3 Ch
HAR TSV Sparkasse Hartberg 4 Ch
ARB Union Raiffeisen Arbesbach 5
KLG VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 6
AMS VCA Hypo Niederösterreich Simple gold cup.svg 7
GRA UVC Graz AG 8
SUP Cemtec supervolley Enns 9
JER VC Jerich International 10
SOK SVS Sokol 11

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Klub Hala sportowa Miejscowość
Hypo Tirol Volleyballteam Universitäts-Sportinstitut Innsbruck
VCA Hypo Niederösterreich Johann Pölz-Halle Amstetten
Cemtec supervolley Enns BG/BRG Enns
hotVolleys Wiedeń Budocenter Wiedeń
SVS Sokol RH Simmering Wiedeń
SK Posojilnica Aich/Dob Osnovna šola Franja Goloba Prevalje
TSV Sparkasse Hartberg Bundesschulzentrum Hartberg
Union Raiffeisen Arbesbach Sporthalle Groß Gerungs
UVC Graz AG Union-Halle Graz
VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt Sporthalle St. Peter Klagenfurt am Wörthersee
VC Jerich International Sporthall II Gleisdorf

Trenerzy[edytuj | edytuj kod]

Klub Trener Narodowość
Hypo Tirol Volleyballteam Chrtiansky, ŠtefanŠtefan Chrtiansky  Słowacja
VCA Hypo Niederösterreich Bujak, BorislavBorislav Bujak  Austria
Cemtec supervolley Enns Kratochvíl, TomášTomáš Kratochvíl  Czechy
hotVolleys Wiedeń Nikolić, ZoranZoran Nikolić  Serbia
SVS Sokol Grbić, ŽeljkoŽeljko Grbić  Austria
SK Posojilnica Aich/Dob Simunic, IgorIgor Simunic  Słowacja
TSV Sparkasse Hartberg Horvath, MichaelMichael Horvath  Austria
Union Raiffeisen Arbesbach Mišík, JurajJuraj Mišík  Słowacja
UVC Graz AG Plessl, MartinMartin Plessl  Austria
VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt Huber, JohannJohann Huber  Austria
VC Jerich International Jovanović, SašaSaša Jovanović  Serbia

Faza zasadnicza (Grunddurchgang)[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 HAR ARB KLG AMS GRA SUP JER SOK
TSV Sparkasse Hartberg 2:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
Union Raiffeisen Arbesbach 3:2 3:0 1:3 3:0 3:1 3:0 3:0
VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 3:1 1:3 0:3 3:1 3:0 3:2 3:1
VCA Hypo Niederösterreich 3:0 3:2 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0
UVC Graz AG 1:3 3:2 3:0 2:3 3:0 3:0 3:0
Cemtec supervolley Enns 0:3 0:3 3:1 0:3 1:3 3:0 0:3
VC Jerich International 0:3 1:3 3:0 0:3 3:0 3:0 3:0
SVS Sokol 1:3 0:3 0:3 0:3 0:3 2:3 1:3

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 VCA Hypo Niederösterreich 37 14 13 1 8 3 2 0 1 0 40 10 4 1203 998 1.21
2 Union Raiffeisen Arbesbach 33 14 11 3 6 3 2 2 1 0 38 16 2.38 1245 1130 1.1
3 TSV Sparkasse Hartberg 32 14 10 4 7 3 0 2 1 1 35 15 2.33 1178 1044 1.13
4 UVC Graz AG 21 14 7 7 5 1 1 1 3 3 26 24 1.08 1140 1138 1
5 VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 17 14 6 8 2 3 1 0 3 5 21 29 0.72 1131 1149 0.98
6 VC Jerich International 16 14 5 9 4 1 0 1 1 7 18 28 0.64 1015 1089 0.93
7 Cemtec supervolley Enns 8 14 3 11 1 1 1 0 2 9 11 36 0.31 1005 1146 0.88
8 SVS Sokol 4 14 1 13 1 0 0 1 3 9 8 39 0.21 920 1143 0.8

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Zmiany w tabeli fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Cemtec supervolley Enns 8 5 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
SVS Sokol 6 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8
VCA Hypo Niederösterreich 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
TSV Sparkasse Hartberg 1 3 2 4 3 2 2 2 3 3 3 3 2 3
Union Raiffeisen Arbesbach 5 4 3 3 2 3 3 3 2 2 2 2 3 2
UVC Graz AG 4 6 6 5 4 5 4 5 4 4 4 4 4 4
VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 7 7 5 6 6 6 6 6 6 6 6 5 6 5
VC Jerich International 3 2 4 2 5 4 5 4 5 5 5 6 5 6

Rozgrywki drużyn w MEVZA (Setzspiele für Play-off)[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 TIR HOT AIC
Hypo Tirol Volleyballteam 3:1 3:1
hotVolleys Wiedeń 0:3 1:3
SK Posojilnica Aich/Dob 3:1 1:3

Źródło: [3]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Hypo Tirol Volleyballteam 9 4 3 1 1 2 0 0 1 0 10 5 2 350 313 1.12
2 SK Posojilnica Aich/Dob 6 4 2 2 0 2 0 0 2 0 8 8 1 370 356 1.04
3 hotVolleys Wiedeń 3 4 1 3 0 1 0 0 2 1 5 10 0.5 307 358 0.86

Źródło: [4]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finały
                                                   
  1  Hypo Tirol Volleyballteam 3 3  
8  VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 0 0  
  1  Hypo Tirol Volleyballteam 3 3 3  
  4  VCA Hypo Niederösterreich 0 1 2  
4  VCA Hypo Niederösterreich 0 3 3
  5  Union Raiffeisen Arbesbach 3 0 0  
    1  Hypo Tirol Volleyballteam 3 3 3 3
  2  SK Posojilnica Aich/Dob 2 0 0 0
  2  SK Posojilnica Aich/Dob 3 3  
7  UVC Graz AG 0 0  
2  SK Posojilnica Aich/Dob 3 3 3
  3  hotVolleys Wiedeń 1 1 2     Mecze o 3. miejsce
3  hotVolleys Wiedeń 3 3
  6  TSV Sparkasse Hartberg 1 2     4  VCA Hypo Niederösterreich 0 3 0
  3  hotVolleys Wiedeń 3 1 3
  Mecze o miejsca 5-8 Mecze o 5. miejsce
                         
  8  VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 2 2  
5  Union Raiffeisen Arbesbach 3 3  
  5  Union Raiffeisen Arbesbach 3 0 3
  7  UVC Graz AG 2 3 1
7  UVC Graz AG 3 3
  6  TSV Sparkasse Hartberg 2 0     Mecze o 7. miejsce
  8  VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 0 0
  6  TSV Sparkasse Hartberg 3 3

I runda[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


26.02.2011 Hypo Tirol Volleyballteam 3:0 (25:17, 25:20, 25:23) VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt
05.03.2011 VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 0:3 (18:25, 22:25, 18:25) Hypo Tirol Volleyballteam

26.02.2011 Union Raiffeisen Arbesbach 3:0 (25:22, 25:23, 27:25) VCA Hypo Niederösterreich
05.03.2011 VCA Hypo Niederösterreich 3:0 (25:18, 25:20, 25:13) Union Raiffeisen Arbesbach
07.03.2011 VCA Hypo Niederösterreich 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) Union Raiffeisen Arbesbach

03.03.2011 SK Posojilnica Aich/Dob 3:0 (25:15, 25:22, 25:13) UVC Graz AG
05.03.2011 UVC Graz AG 0:3 (18:25, 19:25, 17:25) SK Posojilnica Aich/Dob

26.02.2011 hotVolleys Wiedeń 3:1 (25:19, 25:16, 22:25, 25:22) TSV Sparkasse Hartberg
05.03.2011 TSV Sparkasse Hartberg 2:3 (26:24, 25:22, 23:25, 20:25, 20:22) hotVolleys Wiedeń

II runda[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


12.03.2011 Hypo Tirol Volleyballteam 3:0 (25:17, 25:18, 25:15) VCA Hypo Niederösterreich
16.03.2011 VCA Hypo Niederösterreich 1:3 (20:25, 18:25, 25:21, 22:25) Hypo Tirol Volleyballteam
23.03.2011 Hypo Tirol Volleyballteam 3:2 (25:23, 23:25, 25:22, 23:25, 15:12) VCA Hypo Niederösterreich

12.03.2011 SK Posojilnica Aich/Dob 3:1 (25:18, 24:26, 25:20, 28:26) hotVolleys Wiedeń
16.03.2011 hotVolleys Wiedeń 1:3 (18:25, 22:25, 25:22, 16:25) SK Posojilnica Aich/Dob
24.03.2011 SK Posojilnica Aich/Dob 3:2 (25:20, 21:25, 25:23, 27:29, 15:11) hotVolleys Wiedeń

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


12.03.2011 Union Raiffeisen Arbesbach 3:2 (26:24, 16:25, 25:20, 17:25, 15:10) VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt
19.03.2011 VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 2:3 (11:25, 25:23, 18:25, 25:21, 11:15) Union Raiffeisen Arbesbach

12.03.2011 TSV Sparkasse Hartberg 2:3 (18:25, 28:26, 25:20, 20:25, 14:16) UVC Graz AG
19.03.2011 UVC Graz AG 3:0 (25:16, 25:21, 25:12) TSV Sparkasse Hartberg

III runda[edytuj | edytuj kod]

Finały[edytuj | edytuj kod]

(do czterech zwycięstw)


04.04.2011 Hypo Tirol Volleyballteam 3:2 (23:25, 23:25, 25:13, 25:21, 15:9) SK Posojilnica Aich/Dob
07.04.2011 SK Posojilnica Aich/Dob 0:3 (21:25, 25:27, 13:25) Hypo Tirol Volleyballteam
11.04.2011 Hypo Tirol Volleyballteam 3:0 (25:19, 25:15, 25:21) SK Posojilnica Aich/Dob
14.04.2011 SK Posojilnica Aich/Dob 0:3 (19:25, 19:25, 23:25) Hypo Tirol Volleyballteam

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


01.04.2011 hotVolleys Wiedeń 3:0 (25:16, 25:18, 25:16) VCA Hypo Niederösterreich
08.04.2011 VCA Hypo Niederösterreich 3:1 (25:13, 25:17, 29:31, 25:16) hotVolleys Wiedeń
15.04.2011 hotVolleys Wiedeń 3:0 (25:19, 31:29, 29:27) VCA Hypo Niederösterreich

Mecze o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


02.04.2011 Union Raiffeisen Arbesbach 3:2 (25:19, 21:25, 21:25, 25:13, 15:13) UVC Graz AG
09.04.2011 UVC Graz AG 3:0 (25:23, 25:14, 25:22) Union Raiffeisen Arbesbach
11.04.2011 Union Raiffeisen Arbesbach 3:1 (28:26, 28:26, 23:25, 25:19) UVC Graz AG

Mecze o 7. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


02.04.2011 TSV Sparkasse Hartberg 3:0 (25:21, 25:21, 25:21) VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt
09.04.2011 VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 0:3 (23:25, 25:27, 16:25) TSV Sparkasse Hartberg

Kwalifikacje do baraży[edytuj | edytuj kod]

W kwalifikacjach do baraży udział brały drużyny, które zajęły 3. miejsce w 2. Bundeslidze Wschodniej i 2. Bundeslidze Zachodniej. Grały ze sobą dwumecz. O awansie decydowały kolejno: liczba wygranych meczów, liczba wygranych setów, zwycięstwo w złotym secie.

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
29.01.2011 VC Gewerbepark Mils 2:3 (25:14, 25:15, 11:25, 16:25, 10:15) VBC Weiz
06.02.2011 3:2 (14:25, 22:25, 26:24, 26:24, 15:10) 1
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.
1 złoty set: 15:9

Baraże[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 JER SUP SOK WNF HAU SPR KLF MIL
VC Jerich International 3:0 3:0 3:1 3:2 3:1 3:0 3:0
Cemtec supervolley Enns 3:0 3:1 3:1 3:0 3:1 3:1 3:2
SVS Sokol 0:3 1:3 3:2 3:1 2:3 3:1 2:3
Wiener Neustadt-Felixdorf 2:3 3:1 3:1 3:1 1:3 3:1 1:3
VC Mutter Natur Hausmannstätten 1:3 2:3 3:0 1:3 0:3 3:1 0:3
SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 3:2 0:3 3:2 1:3 1:3 2:3 3:1
VC Klafs Brixental 1:3 1:3 3:2 0:3 3:0 3:2 0:3
VC Gewerbepark Mils 0:3 0:3 3:1 0:3 2:3 3:1 1:3

Źródło: [5]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 VC Jerich International 35 14 12 2 6 4 2 1 0 1 38 14 2.71 1228 1007 1.22
2 Cemtec supervolley Enns 34 14 12 2 4 6 2 0 1 1 37 16 2.31 1255 1089 1.15
3 Wiener Neustadt-Felixdorf 26 14 8 6 2 6 0 2 4 0 32 24 1.33 1277 1226 1.04
4 VC Gewerbepark Mils 19 14 6 8 2 3 1 2 2 4 24 29 0.83 1160 1208 0.96
5 SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 17 14 6 8 1 2 3 2 5 1 27 32 0.84 1285 1328 0.97
6 VC Mutter Natur Hausmannstätten 13 14 4 10 1 2 1 2 4 4 20 34 0.59 1162 1246 0.93
7 VC Klafs Brixental 12 14 5 9 1 1 3 0 6 3 21 34 0.62 1178 1318 0.89
8 SVS Sokol 12 14 3 11 0 2 1 4 4 3 21 37 0.57 1205 1328 0.91

Źródło: [6]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Hypo Tirol Volleyballteam
2 SK Posojilnica Aich/Dob
3 hotVolleys Wiedeń
4 VCA Hypo Niederösterreich
5 Union Raiffeisen Arbesbach
6 UVC Graz AG
7 TSV Sparkasse Hartberg
8 VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt
9 VC Jerich International
10 Cemtec supervolley Enns
11 SVS Sokol


     Liga Mistrzów 2011/2012

     Puchar CEV 2011/2012

     Puchar Challenge 2011/2012

     spadek do 2. Bundesligi

Mistrzostwo
Hypo Tirol Volleyballteam
Puchar
hotVolleys Wiedeń
Spdaek do 2. Bundesligi
SVS Sokol
Awans z 2. Bundesligi
Wiener Neustadt-Felixdorf

Statystyki, varia[edytuj | edytuj kod]

Sety, małe punkty[edytuj | edytuj kod]

Grunddurchgang
Kolejka Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
1 16 4,00 698 43,63
2 15 3,75 654 43,60
3 14 3,50 591 42,21
4 13 3,25 641 49,23
5 12 3,00 532 44,33
6 19 4,75 794 41,79
7 13 3,25 584 44,92
8 12 3,00 532 44,33
9 14 3,50 652 46,57
10 15 3,75 667 44,47
11 13 3,25 606 46,62
12 15 3,75 696 46,40
13 13 3,25 606 46,62
14 13 3,25 584 44,92
Razem 197 3,52 8837 44,85
Setzspiele für Play-off
Runda Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
1 12 4,00 543 45,25
2 11 3,67 484 44,00
Razem 23 3,83 1026 44,61
Kwalifikacje do baraży
Kolejka Sety Małe punkty Średnio na set
1 5 181 36,20
2 6 235 39,17
Razem 11 416 37,82
Baraże
Kolejka Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
1 17 4,25 718 42,24
2 18 4,50 771 42,83
3 17 4,25 766 45,06
4 14 3,50 627 44,79
5 15 3,75 659 43,93
6 13 3,25 561 43,15
7 18 4,50 798 44,33
8 16 4,00 697 43,56
9 16 4,00 708 44,25
10 15 3,75 704 46,93
11 13 3,25 581 44,69
12 16 4,00 706 44,13
13 16 4,00 762 47,63
14 16 4,00 692 43,25
Razem 220 3,93 9750 44,32
Faza play-off
Runda Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
Ćwierćfinały 9 30 3,33 1345 44,83
Półfinały 6 25 4,17 1115 44,60
Mecze o 3. miejsce 3 10 3,33 466 46,60
Finały 4 14 3,50 606 43,29
Mecze o miejsca 5-8 4 18 4,50 743 41,28
Mecze o 7. miejsce 2 6 3,00 279 46,50
Mecze o 5. miejsce 3 12 4,00 536 44,67
Razem 31 115 3,71 5090 44,26

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Grunddurchgang
Kolejka Lider Kolejka Lider
1 TSV Sparkasse Hartberg 8 VCA Hypo Niederösterreich
2 VCA Hypo Niederösterreich 9 VCA Hypo Niederösterreich
3 VCA Hypo Niederösterreich 10 VCA Hypo Niederösterreich
4 VCA Hypo Niederösterreich 11 VCA Hypo Niederösterreich
5 VCA Hypo Niederösterreich 12 VCA Hypo Niederösterreich
6 VCA Hypo Niederösterreich 13 VCA Hypo Niederösterreich
7 VCA Hypo Niederösterreich 14 VCA Hypo Niederösterreich
Setzspiele für Play-off
Kolejka Lider Kolejka Lider
1 SK Posojilnica Aich/Dob 2 Hypo Tirol Volleyballteam

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]