Bundesliga niemiecka w piłce ręcznej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bundesliga 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Niemcy
Termin 1 września 2009-5 czerwca 2010
Hale 18 (w 18 miastach)
Król strzelców Dania Hans Lindberg (255 Handball.svg)
(HSV Hamburg)
Mistrz Niemiec THW Kiel

Bundesliga 2009/2010 - 63. rozgrywki o tytuł mistrza Niemiec i 44 sezon Bundesligi, zostały poprzedzone meczem o Superpuchar Niemiec pomiędzy THW Kiel a HSV Hamburg. Mecz odbył się 1 września 2009 r. HSV (w składzie z Krzysztofem i Marcinem Lijewskimi) zdobył LoS Superpuchar, wygrywając z Kilonią 35:28. W sezonie 2009/2010 uczestniczyło 18 drużyn. Rozgrywki ligowe zostały zainaugurowane, 2 września 2009 r. przez drużyny Frisch Auf Göppingen i SG Flensburg-Handewitt, a zakończone 5 czerwca 2010 r. W roli beniaminka występują: HSG Düsseldorf, TuS Nettelstedt-Lubeka i TSV Hanower-Burgdorf. Mistrzem Niemiec została drużyna THW Kiel. TSV GWD Minden i HSG Düsseldorf zostały zdegradowane do 1.Bundesligi. Królem strzelców sezonu 2009/2010 został Hans Lindberg, który zdobył 255 bramek w 34 meczach, w tym 133 z rzutów karnych.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

LoS Superpuchar Niemiec Simple gold cup.svg[edytuj | edytuj kod]

1 września 2009

THW Kiel 28:35 (11:15) HSV Hamburg

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

2 września 2009

SG Flensburg-Handewitt 32:22 (14:11) Frisch Auf Göppingen

4 września 2009

TSV Bayer Dormagen 24:31 (12:15) HSG Wetzlar

5 września 2009

MT Melsungen 25:35 (16:19) THW Kiel
VfL Gummersbach 31:18 (14:11) HSG Düsseldorf
Rhein-Neckar Löwen 29:23 (15:14) TuS Nettelstedt-Lubeka

6 września 2009

TSV GWD Minden 21:26 (13:12) Füchse Berlin
TSV Hanower-Burgdorf 28:27 (12:13) HBW Balingen-Weilstetten
TV Großwallstadt 24:27 (13:12) HSV Hamburg

10 września 2009

TBV Lemgo 38:30 (21:16) SC Magdeburg

2 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

8 września 2009

THW Kiel 36:29 (18:11) Rhein-Neckar Löwen

11 września 2009

HSG Wetzlar 24:32 (10:12) VfL Gummersbach

12 września 2009

HSG Düsseldorf 24:24 (14:11) TSV GWD Minden
HSV Hamburg 28:26 (14:11) MT Melsungen
TuS Nettelstedt-Lubeka 33:23 (17:12) TSV Bayer Dormagen
HBW Balingen-Weilstetten 25:29 (14:11) TV Großwallstadt
Frisch Auf Göppingen 33:29 (17:15) TSV Hanower-Burgdorf

13 września 2009

SC Magdeburg 28:29 (13:16) SG Flensburg-Handewitt
Füchse Berlin 26:29 (13:15) TBV Lemgo

3 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

18 września 2009

Rhein-Neckar Löwen 30:34 (16:15) HSV Hamburg

19 września 2009

SG Flensburg-Handewitt 27:24 (13:12) Füchse Berlin
TBV Lemgo 27:24 (26:21 (12:12) HSG Düsseldorf
VfL Gummersbach 32:32 (14:18) TuS Nettelstedt-Lubeka
MT Melsungen 28:25 (14:9) HBW Balingen-Weilstetten
HBW Balingen-Weilstetten 26:28 (14:12) TV Großwallstadt

20 września 2009

Frisch Auf Göppingen 29:26 (12:11) SC Magdeburg
TSV GWD Minden 22:24 (13:10) HSG Wetzlar
TSV Bayer Dormagen 22:34 (10:16) THW Kiel

4 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

25 września 2009

HSG Wetzlar 31:20 (16:15) TBV Lemgo

26 września 2009

THW Kiel 36:29 (13:14) VfL Gummersbach
HSG Düsseldorf 24:26 (10:11) SG Flensburg-Handewitt
TV Großwallstadt 26:24 (14:10) MT Melsungen
HBW Balingen-Weilstetten 21:24 (11:12) Rhein-Neckar Löwen

27 września 2009

Füchse Berlin 31:32 (12:14) Frisch Auf Göppingen
SC Magdeburg 34:28 (19:13) TSV Hanower-Burgdorf
TuS Nettelstedt-Lubeka 23:23 (12:12) TSV GWD Minden

25 listopada 2009

HSV Hamburg 39:23 (14:13) TSV Bayer Dormagen

5 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

30 września 2009

VfL Gummersbach 28:34 (13:14) HSV Hamburg
Rhein-Neckar Löwen 32:25 (14:12) TV Großwallstadt
SG Flensburg-Handewitt 36:25 (19:15) HSG Wetzlar
TSV GWD Minden 25:32 (13:12) THW Kiel

2 października 2009

TSV Bayer Dormagen 23:27 (11:15) HBW Balingen-Weilstetten

3 października 2009

TBV Lemgo 33:28 (14:10) TuS Nettelstedt-Lubeka
Frisch Auf Göppingen 33:26 (18:11) HSG Düsseldorf

4 października 2009

SC Magdeburg 25:29 (17:13) Füchse Berlin

7 października 2009

TSV Hanower-Burgdorf 26:30 (12:12) MT Melsungen

6 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

6 października 2009

HSG Düsseldorf 21:29 (8:13) SC Magdeburg

7 października 2009

THW Kiel 27:27 (13:12) TBV Lemgo

10 października 2009

TuS Nettelstedt-Lubeka 31:28 (14:13) SG Flensburg-Handewitt
TV Großwallstadt 28:26 (14:14) TSV Bayer Dormagen
HSG Wetzlar 24:33 (9:15) Frisch Auf Göppingen
HBW Balingen-Weilstetten 21:26 (11:16) VfL Gummersbach
MT Melsungen 26:28 (15:15) Rhein-Neckar Löwen

11 października 2009

Füchse Berlin 32:24 (15:9) TSV Hanower-Burgdorf
HSV Hamburg 34:23 (14:14) TSV GWD Minden

7 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

13 października 2009

TBV Lemgo 25:34 (10:15) HSV Hamburg

14 października 2009

SG Flensburg-Handewitt 33:41 (17:21) THW Kiel
TSV Hanower-Burgdorf 24:34 (10:16) Rhein-Neckar Löwen

16 października 2009

SC Magdeburg 33:27 (16:12) HSG Wetzlar
VfL Gummersbach 28:27 (14:13) TV Großwallstadt
TSV Bayer Dormagen 31:26 (14:15) MT Melsungen

17 października 2009

Frisch Auf Göppingen 31:30 (15:13) TuS Nettelstedt-Lubeka

18 października 2009

Füchse Berlin 32:27 (20:10) HSG Düsseldorf
TSV GWD Minden 22:19 (11:9) HBW Balingen-Weilstetten

8 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

24 października 2009

TuS Nettelstedt-Lubeka 29:30 (10:15) SC Magdeburg
HBW Balingen-Weilstetten 20:26 (9:16) TBV Lemgo
TV Großwallstadt 25:25 (10:15) TSV GWD Minden
MT Melsungen 23:32 (12:17) VfL Gummersbach
TSV Bayer Dormagen 13:15 (25:35) Rhein-Neckar Löwen
HSV Hamburg 37:32 (19:15) SG Flensburg-Handewitt

25 października 2009

HSG Düsseldorf 29:25 (16:10) TSV Hanower-Burgdorf
THW Kiel 40:22 (20:12) Frisch Auf Göppingen

4 listopada 2009

HSG Wetzlar 27:26 (15:11) Füchse Berlin

9 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

3 listopada 2009

SC Magdeburg 29:30 (14:15) THW Kiel

4 listopada 2009

Frisch Auf Göppingen 36:35 (19:15) HSV Hamburg
TBV Lemgo 25:20 (13:10) TV Großwallstadt

6 listopada 2009

TSV Hanower-Burgdorf 28:26 (17:13) TSV Bayer Dormagen

7 listopada 2009

SG Flensburg-Handewitt 33:29 (18:11) HBW Balingen-Weilstetten
TuS Nettelstedt-Lubeka 28:36 (12:19) Füchse Berlin
MT Melsungen 28:27 (12:13) TSV GWD Minden

8 listopada 2009

VfL Gummersbach 27:27 (12:16) Rhein-Neckar Löwen

10 listopada 2009

HSG Düsseldorf 30:29 (16:14) HSG Wetzlar

10 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009

TV Großwallstadt 29:27 (15:12) SG Flensburg-Handewitt
TSV Bayer Dormagen 25:32 (13:15) VfL Gummersbach
Füchse Berlin 23:40 (13:18) THW Kiel

11 listopada 2009

HSV Hamburg 35:27 (16:12) SC Magdeburg
HBW Balingen-Weilstetten 32:33 (16:15) Frisch Auf Göppingen
MT Melsungen 28:31 (14:16) TBV Lemgo

14 listopada 2009

'TuS Nettelstedt-Lubeka 27:25 (13:10) HSG Düsseldorf

15 listopada 2009

HSG Wetzlar 29:21 (17:10) TSV Hannover-Burgdorf
TSV GWD Minden 27:31 (13:17) Rhein-Neckar Löwen

11 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

17 listopada 2009

TBV Lemgo 22:38 (7:17) Rhein-Neckar Löwen

18 listopada 2009

Füchse Berlin 25:37 (9:22) HSV Hamburg
Frisch Auf Göppingen 27:27 (10:12) TV Großwallstadt
SG Flensburg-Handewitt 34:30 (16:15) MT Melsungen
TSV Hanower-Burgdorf 24:28 (13:14) VfL Gummersbach

21 listopada 2009

HSG Wetzlar 33:27 (16:13) TuS Nettelstedt-Lubeka
TSV GWD Minden 21:27 (10:10) TSV Bayer Dormagen

22 listopada 2009

SC Magdeburg 31:27 (14:13) HBW Balingen-Weilstetten

24 listopada 2009

HSG Düsseldorf 20:33 (6:18) THW Kiel

12 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

24 listopada 2009

HBW Balingen-Weilstetten 23:24 (12:12) Füchse Berlin

25 listopada 2009

Rhein-Neckar Löwen 26:30 (13:15) SG Flensburg-Handewitt
MT Melsungen 28:26 (14:13) Frisch Auf Göppingen

27 listopada 2009

TV Großwallstadt 32:30 (17:13) SC Magdeburg

28 listopada 2009

VfL Gummersbach 31:29 (15:15) TSV GWD Minden
TuS Nettelstedt-Lubeka 24:24 (10:15) TSV Hanower-Burgdorf

29 listopada 2009

THW Kiel 32:25 (14:18) HSG Wetzlar
TSV Bayer Dormagen 26:38 (14:18) TBV Lemgo

8 grudnia 2009

HSV Hamburg 40:25 (19:13) HSG Düsseldorf

13 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

4 grudnia 2009

SC Magdeburg 37:29 (16:13) MT Melsungen
TBV Lemgo 26:26 (12:11) VfL Gummersbach

5 grudnia 2009

HSG Düsseldorf 25:26 (15:13) HBW Balingen-Weilstetten
HSG Wetzlar 24:35 (10:17) HSV Hamburg
TSV Hanower-Burgdorf 25:24 (14:11) TSV GWD Minden
TuS Nettelstedt-Lubeka 28:32 (14:16) THW Kiel

6 grudnia 2009

Füchse Berlin 32:34 (16:17) TV Großwallstadt
SG Flensburg-Handewitt 39:23 (20:9) TSV Bayer Dormagen
Frisch Auf Göppingen 29:30 (16:16) Rhein-Neckar Löwen

14 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

28 listopada 2009

MT Melsungen 25:31 (12:18) Füchse Berlin

9 grudnia 2009

HBW Balingen-Weilstetten 31:21 (14:15) HSG Wetzlar

11 grudnia 2009

TSV Bayer Dormagen 28:37 (12:15) Frisch Auf Göppingen
TSV GWD Minden 21:30 (11:14) TBV Lemgo

12 grudnia 2009

HSV Hamburg 25:24 (11:10) TuS Nettelstedt-Lubeka
THW Kiel 41:22 (24:10) TSV Hanower-Burgdorf
Rhein-Neckar Löwen 40:21 (23:8) SC Magdeburg

13 grudnia 2009

TV Großwallstadt 33:21 (17:16) HSG Düsseldorf
VfL Gummersbach 26:27 (12:13) SG Flensburg-Handewitt

15 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

18 grudnia 2009

HSG Wetzlar 26:26 (12:11) TV Großwallstadt

19 grudnia 2009

HSG Düsseldorf 22:26 (11:12) MT Melsungen
SG Flensburg-Handewitt 35:21 (15:11) TSV GWD Minden
TuS Nettelstedt-Lubeka 32:24 (18:11) HBW Balingen-Weilstetten
TSV Hannower-Burgdorf 26:25 (15:13) TBV Lemgo
Frisch Auf Göppingen 31:29 (15:14) VfL Gummersbach

20 grudnia 2009

SC Magdeburg 32:29 (16:16) TSV Bayer Dormagen
Füchse Berlin 33:28 (16:11) Rhein-Neckar Löwen
THW Kiel 29:29 (16:17) HSV Hamburg

16 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

22 grudnia 2009

TV Großwallstadt 26:25 (12:13) TuS Nettelstedt-Lubeka
Rhein-Neckar Löwen 33:23 (15:12) HSG Düsseldorf
VfL Gummersbach 31:24 (15:11) SC Magdeburg

23 grudnia 2009

TSV Hanower-Burgdorf 25:31 (12:16) HSV Hamburg
HBW Balingen-Weilstetten 39:37 (18:18) THW Kiel
MT Melsungen 30:27 (17:13) HSG Wetzlar
TSV Bayer Dormagen 32:23 (18:18) Füchse Berlin
TSV GWD Minden 21:33 (10:10) Frisch Auf Göppingen
TBV Lemgo 23:24 (15:11) SG Flensburg-Handewitt

17 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

26 grudnia 2009

THW Kiel 31:26 (20:13) TV Großwallstadt
HSG Düsseldorf 34:26 (13:13) TSV Bayer Dormagen
SC Magdeburg 27:26 (11:10) TSV GWD Minden
SG Flensburg-Handewitt 31:24 (14:10) TSV Hanower-Burgdorf
Frisch Auf Göppingen 32:28 (14:15) TBV Lemgo
TuS Nettelstedt-Lubeka 32:23 (12:10) MT Melsungen
HSG Wetzlar 26:34 (12:17) Rhein-Neckar Löwen

27 grudnia 2009

HSV Hamburg 31:26 (16:13) HBW Balingen-Weilstetten
Füchse Berlin 30:24 (15:9) VfL Gummersbach

18 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

29 grudnia 2009

Frisch Auf Göppingen 30:27 (15:12) SG Flensburg-Handewitt
HSG Düsseldorf 28:32 (13:3) VfL Gummersbach

30 grudnia 2009

TuS Nettelstedt-Lubeka 31:26 (16:10) Rhein-Neckar Löwen
SC Magdeburg 23:25 (8:14) TBV Lemgo
Füchse Berlin 29:24 (14:8) TSV GWD Minden
HSG Wetzlar 25:26 (12:9) TSV Bayer Dormagen
THW Kiel 32:18 (14:6) MT Melsungen
HBW Balingen-Weilstetten 29:23 (14:8) TSV Hanower-Burgdorf
HSV Hamburg 32:28 (15:14) TV Großwallstadt

19 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

7 lutego 2010

TSV GWD Minden 29:34 (17:19) HSG Düsseldorf

9 lutego 2010

TBV Lemgo 31:25 (16:14) Füchse Berlin

10 lutego 2010

Rhein-Neckar Löwen 22:23 (11:9) THW Kiel
TSV Hanower-Burgdorf 30:29 (14:17) Frisch Auf Göppingen

12 lutego 2010

TSV Bayer Dormagen 28:23 (13:9) TuS Nettelstedt-Lubeka

13 lutego 2010

TV Großwallstadt 31:23 (13:14) HBW Balingen-Weilstetten

14 lutego 2010

SG Flensburg-Handewit 27:24 (15:12) SC Magdeburg

24 lutego 2010

VfL Gummersbach 28:25 (14:15) HSG Wetzlar

14 marca 2010

TSV GWD Minden HSV Hamburg

20 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

17 lutego 2010

Füchse Berlin 25:26 (11:12) SG Flensburg-Handewitt
HSG Düsseldorf 26:30 (12:14) TBV Lemgo
TuS Nettelstedt-Lubeka 27:26 (12:14) VfL Gummersbach
THW Kiel 36:20 (16:10) TSV Bayer Dormagen
HSV Hamburg 37:26 (18:16) Rhein-Neckar Löwen

19 lutego 2010

TV Großwallstadt 31:18 (18:7) TSV Hanower-Burgdorf


20 lutego 2010

HSG Wetzlar 26:23 (12:10) TSV GWD Minden


21 lutego 2010

HBW Balingen-Weilstetten 31:34 (13:15) MT Melsungen


24 lutego 2010

SC Magdeburg 30:32 (16:19) Frisch Auf Göppingen

21 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

23 lutego 2010

Rhein-Neckar Löwen 35:25 (17:12) HBW Balingen-Weilstetten

24 lutego 2010

TSV Bayer Dormagen 23:34 (9:16) HSV Hamburg

26 lutego 2010

TSV GWD Minden 28:23 (16:14) TuS Nettelstedt-Lubeka

27 lutego 2010

SG Flensburg-Handewitt 34:23 (19:9) HSG Düsseldorf
MT Melsungen 26:29 (9:18) TV Großwallstadt
TBV Lemgo 29:18 (16:5) HSG Wetzlar

28 lutego 2010

TSV Hanower-Burgdorf 27:25 (11:9) SC Magdeburg
Frisch Auf Göppingen 29:25 (15:15) Füchse Berlin


10 marca 2010

VfL Gummersbach 22:29 (14:15) THW Kiel

22 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

2 marca 2010

HSV Hamburg 31:39(17:17) VfL Gummersbach

3 marca 2010

THW Kiel 32:19 (17:11) TSV GWD Minden

4 marca 2010

TV Großwallstadt 27:28 (14:16) Rhein-Neckar Löwen

6 marca 2010

HBW Balingen-Weilstetten 28:30 (12:17) TSV Bayer Dormagen
MT Melsungen 35:33 (17:13) TSV Hanower-Burgdorf
HSG Düsseldorf 28:33 (11:17) Frisch Auf Göppingen


7 marca 2010

HSG Weztlar 21:30 (8:14) SG Flensburg-Handewitt
Füchse Berlin 31:25 (15:12) SC Magdeburg

9 marca 2010

TuS Nettelstedt-Lubeka 29:24 (13:12) TBV Lemgo

23 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

14 lutego 2010

TSV GWD Minden 22:28(11:13) HSV Hamburg

3 marca 2010

SG Flensburg-Handewitt 28:19(11:11) TuS Nettelstedt-Lubeka

10 marca 2010

SC Magdeburg 33:32 (16:16) HSG Düsseldorf

11 marca 2010

Rhein-Neckar Löwen 35:26 (19:11) MT Melsungen

12 marca 2010

TSV Bayer Dormagen 23:25 (11:13) TV Großwallstadt

13 marca 2010

VfL Gummersbach 35:22 (13:10) HBW Balingen-Weilstetten
TSV Hanower-Burgdorf 26:28 (14:16) Füchse Berlin
Frisch Auf Göppingen 31:24 (14:11) HSG Wetzlar

14 marca 2010

TBV Lemgo 32:30 (14:14) THW Kiel

24 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

19 marca 2010

HSG Düsseldorf 22:29 (9:12) Füchse Berlin
HSG Wetzlar 21:19 (8:8) SC Magdeburg

20 marca 2010

TuS Nettelstedt-Lubeka 34:36 (20:19) Frisch Auf Göppingen
HBW Balingen-Weilstetten 29:21 (12:7) TSV GWD Minden
HSV Hamburg 32:31 (17:10) TBV Lemgo
MT Melsungen 36:31 (16:12) TSV Bayer Dormagen

21 marca 2010

Rhein-Neckar Löwen 27:26 (16:18) TSV Hanower-Burgdorf
TV Großwallstadt 25:26 (14:14) VfL Gummersbach

7 kwietnia 2010

THW Kiel 29:33 (14:12) SG Flensburg-Handewitt

25 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

23 marca 2010

SG Flensburg-Handewitt 25:29 (11:13) HSV Hamburg
Rhein-Neckar Löwen 37:24 (15:10) TSV Bayer Dormagen

24 marca 2010

Frisch Auf Göppingen 22:32 (9:13) THW Kiel
TBV Lemgo 28:21 (13:10) HBW Balingen-Weilstetten
VfL Gummersbach 34:30 (15:15) THW Kiel

28 marca 2010

Füchse Berlin 28:26 (16:12) HSG Wetzlar
TSV GWD Minden 26:34 (15:17) TV Großwallstadt
TSV Hanower-Burgdorf 28:26 (14:13) HSG Düsseldorf
SC Magdeburg 34:29 (14:15) TuS Nettelstedt-Lubeka

26 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

30 marca 2010

TV Großwallstadt 25:24 (11:9) TBV Lemgo

31 marca 2010

Rhein-Neckar Löwen 31:28 (16:13) VfL Gummersbach
THW Kiel 37:25 (14:14) SC Magdeburg
HBW Balingen-Weilstetten 21:23 (10:12) SG Flensburg-Handewitt
HSV Hamburg 31:23 (17:12) Frisch Auf Göppingen

1 kwietnia 2010

TSV Bayer Dormagen 28:32 (14:16) TSV Hanower-Burgdorf

3 kwietnia 2010

HSG Wetzlar 33:28 (15:11) HSG Düsseldorf

5 kwietnia 2010

TSV GWD Minden 34:34 (18:16) MT Melsungen
Füchse Berlin 32:27 (13:14) TuS Nettelstedt-Lubeka

27 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

20 kwietnia 2010

SC Magdeburg 29:32 (14:16) HSV Hamburg

21 kwietnia 2010

THW Kiel 35:26 (20:10) Füchse Berlin
SG Flensburg-Handewitt 24:18 (14:10) TV Großwallstadt
TBV Lemgo 25:30 (21:13) MT Mlesungen
VfL Gummersbach 31:28 (16:13) TSV Bayer Dormagen

24 kwietnia 2010

HSG Düsseldorf 22:22 (10:13) TuS Nettelstedt-Lubeka
Rhein-Neckar Löwen 37:32 (21:16) TSV GWD Minden
Frisch Auf Göppingen 29:28 (12:15) HBW Balingen-Weilstetten

25 kwietnia 2010

TSV Hanower-Burgdorf 25:24 (10:11) HSG Wetzlar

28 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

10 marca 2010

HSV Hamburg 34:32 (14:15) Füchse Berlin

28 kwietnia 2010

Rhein-Neckar Löwen 29:27 (17:13) TBV Lemgo

1 maja 2010

TuS Nettelstedt-Lubeka 30:31 (14:15) HSG Wetzlar

2 maja 2010

HBW Balingen-Weilstetten 31:28 (12:11) SC Magdeburg
TV Großwallstadt 23:23 (10:13) Frisch Auf Göppingen

4 maja 2010

MT Melsungen 27:32 (14:16) SG Flensburg-Handewitt

5 maja 2010

THW Kiel 42:30 (21:16) HSG Düsseldorf
VfL Gummersbach 28:27 (13:12) TSV Hannower-Burgdorf

29 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

6 maja 2010

SC Magdeburg 30:28 (18:13) TV Großwallstadt

8 maja 2010

HSG Düsseldorf 24:33 (9:13) HSV Hamburg
TBV Lemgo 27:26 (14:15) TSV Bayer Dormagen
HSG Wetzlar 26:38 (13:22) THW Kiel
Frisch Auf Göppingen 27:24 (12:11) MT Melsungen
TSV GWD Minden 27:30 (14:17) VfL Gummersbach

9 maja 2010

SG Flensburg-Handewitt 32:25 (19:8) Rhein-Neckar Löwen
Füchse Berlin 30:26 (14:12) HBW Balingen-Weilstetten
TSV Hanower-Burgdorf 23:34 (10:23) TuS Nettelstedt-Lubeka

30 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

11 maja 2010

TV Großwallstadt 25:20 (10:9) Füchse Berlin
THW Kiel 34:26 (18:17) TuS Nettelstedt-Lubeka
HSV Hamburg 31:19 (15:9) HSG Wetzlar
VfL Gummersbach 29:24 (15:11) TBV Lemgo

12 maja 2010

Rhein-Neckar Löwen 34:27 (17:11) Frisch Auf Göppingen
HBW Balingen-Weilstetten 32:25 (16:13) HSG Düsseldorf
TSV Bayer Dormagen 26:30 (11:15) SG Flensburg-Handewitt
MT Melsungen 34:30 (16:10) SC Magdeburg
TSV GWD Minden 27:27 (13:14) TSV Hanower-Burgdorf

31 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

14 maja 2010

TSV Hanower-Burgdorf 25:32 (15:15) THW Kiel

15 maja 2010

TuS Nettelstedt-Lubeka 25:28 (13:14) HSV Hamburg
HSG Wetzlar 23:26 (8:10) HBW Balingen-Weilstetten
SG Flensburg-Handewitt 34:25 (17:13) VfL Gummersbach
HSG Düsseldorf 19:27 (12:15) TV Großwallstadt
Frisch Auf Göppingen 33:24 (14:11) TSV Bayer Dormagen

16 maja 2010

TBV Lemgo 38:24 (20:12) TSV GWD Minden
Füchse Berlin 31:25 (17:12) MT Melsungen
SC Magdeburg 24:35 (11:17) Rhein-Neckar Löwen

32 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

19 maja 2010

TBV Lemgo 31:25 (16:13) TSV Hanower-Burgdorf

21 maja 2010

TV Großwallstadt 28:25 (17:13) HSG Wetzlar
TSV GWD Minden 22:40 (9:22) SG Flensburg-Handewitt

22 maja 2010

HSV Hamburg 31:33 (14:15) THW Kiel
HBW Balingen-Weilstetten 29:36 (15:17) TuS Nettelstedt-Lubeka

23 maja 2010

Rhein-Neckar Löwen 26:33 (13:14) Füchse Berlin

24 maja 2010

TSV Bayer Dormagen 28:28 (17:13) SC Magdeburg

2 czerwca 2010

VfL Gummersbach 32:22 (11:8) Frisch Auf Göppingen

33 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

19 maja 2010

SC Magdeburg 26:33 (12:13) VfL Gummersbach

25 maja 2010

TuS Nettelstedt-Lubeka 30:32 (18:13) TV Großwallstadt

28 maja 2010

HSV Hamburg 37:27 (19:14) TSV Hanower-Burgdorf


29 maja 2010

HSG Düsseldorf 22:30 (11:18) Rhein-Neckar Löwen
HSG Wetzlar 32:20 (14:16) MT Melsungen
Frisch Auf Göppingen 36:31 (16:17) TSV GWD Minden


30 maja 2010

Füchse Berlin 34:24 (17:11) TSV Bayer Dormagen


2 czerwca 2010

SG Flensburg-Handewitt 34:31 (17:15) TBV Lemgo
THW Kiel 32:21 (19:9) HBW Balingen-Weilstetten

34 Kolejka[edytuj | edytuj kod]

5 czerwca 2010

HBW Balingen-Weilstetten 25:35 (13:18) HSV Hamburg
TV Großwallstadt 24:27 (9:14) THW Kiel
MT Melsungen 26:28 (11:15) TuS Nettelstedt-Lubeka
Rhein-Neckar Löwen 36:27 (17:17) HSG Wetzlar
TSV Bayer Dormagen 32:35 (14:16) HSG Düsseldorf
TSV GWD Minden 25:32 (10:16) SC Magdeburg
VfL Gummersbach 29:27 (14:13) Füchse Berlin
TBV Lemgo 32:30 (15:11) Frisch Auf Göppingen
TSV Hanower-Burgdorf 29:34 (14:20) SG Flensburg-Handewitt

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna Mecze Z P R B + B – Punkty
1. Gold medal with cup.svg THW Kiel 34 30 2 2 1135 865 62
2. Silver medal with cup.svg HSV Hamburg 34 30 3 1 1125 911 61
3. Bronze medal with cup.svg SG Flensburg-Handewitt 34 27 7 0 1026 887 54
4. Rhein-Neckar Löwen 34 24 9 1 1047 923 49
5. VfL Gummersbach 34 22 9 3 999 927 47
6. Frisch Auf! Göppingen 34 22 10 2 1001 985 46
7. TBV Lemgo 34 20 12 2 981 914 42
8. TV Großwallstadt 34 18 12 4 925 890 40
9. Füchse Berlin 34 20 14 0 977 943 40
10. TuS Nettelstedt-Lubeka 34 11 19 4 949 964 26
11. SC Magdeburg 34 12 21 1 957 1016 25
12. MT Melsungen 34 11 22 1 952 1046 23
13. HSG Wetzlar 34 11 22 1 879 987 23
14. TSV Hanower-Burgdorf 34 9 23 2 880 1011 20
15. HBW Balingen-Weilstetten 34 9 25 0 889 971 18
16. TSV Bayer Dormagen 34 6 26 0 891 1058 14
17. HSG Düsseldorf 34 5 27 2 868 1032 12
18. TSV GWD Minden 34 2 26 6 847 1004 10


 

Mistrz Niemiec
Niemcy
THW Kiel

16. tytuł

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Najlepsi strzelcy[1][edytuj | edytuj kod]

Miejsce Bramki Strzelcy Drużyna
1. 255(133 z rzutów karnych) Dania Hans Lindberg HSV Hamburg
2. 220(2) Niemcy Lars Kaufmann Frisch Auf Göppingen
3. 215(98) Niemcy Uwe Gensheimer Rhein-Neckar Löwen
4. 207(37) Niemcy Sven-Sören Christophersen HSG Wetzlar
5. 195(42) Czechy Filip Jícha THW Kiel
6. 188(46) Austria Robert Weber SC Magdeburg
7. 182(75) Chorwacja Vedran Zrnić VfL Gummersbach
8. 181(0) Szwecja Oscar Carlén SG Flensburg-Handewitt
9. 179(55) Serbia Nenad Vučković MT Melsungen
10. 179(75) Serbia Momir Ilić THW Kiel

All Star Game[edytuj | edytuj kod]

6 czerwca 2010 Berlin

Reprezentacja Gwiazd 36:32 (18:13) Reprezentacja Niemiec

Skład drużyny gwiazd[edytuj | edytuj kod]

Imię i nazwisko Pozycja Klub
Francja Thierry Omeyer bramkarz THW Kiel
Chorwacja Mario Kelentrić bramkarz MT Melsungen
Niemcy Henning Fritz bramkarz Rhein-Neckar Löwen
Austria Konrad Wilczynski lewoskrzydłowy Füchse Berlin
Dania Lars Christiansen lewoskrzydłowy SG Flensburg-Handewitt
Niemcy Dragos Oprea lewoskrzydłowy Frisch Auf Göppingen
Chorwacja Domagoj Duvnjak lewy rozgrywający HSV Hamburg
Czechy Filip Jícha lewy rozgrywający THW Kiel
Polska Michał Jurecki lewy rozgrywający TuS Nettelstedt-Lubeka
Polska Bartłomiej Jaszka środkowy rozgrywający Füchse Berlin
Francja Daniel Narcisse środkowy rozgrywający THW Kiel
Niemcy Oliver Köhrmann środkowy rozgrywający TV Großwallstadt
Niemcy Michael Hegemann środkowy rozgrywający HSG Düsseldorf
Islandia Ólafur Stefánsson prawy rozgrywający Rhein-Neckar Löwen
Polska Krzysztof Lijewski prawy rozgrywający HSV Hamburg
Niemcy Felix Lobedank prawy rozgrywający HBW Balingen-Weilstetten
Niemcy Florian Kehrmann prawoskrzydłowy TBV Lemgo
Islandia Alexander Petersson prawoskrzydłowy SG Flensburg-Handewitt
Izrael Avishay Smoler prawoskrzydłowy HSG Wetzlar
Chorwacja Igor Vori obrotowy HSV Hamburg
Polska Bartosz Jurecki obrotowy SC Magdeburg
Islandia Robert Gunnarsson obrotowy VfL Gummersbach
Chorwacja Sead Hasanefendić trener VfL Gummersbach
Szwecja Per Carlén II trener SG Flensburg-Handewitt

Skład reprezentacji Niemiec[edytuj | edytuj kod]

Imię i nazwisko Pozycja Klub
Silvio Heinevetter bramkarz Füchse Berlin
Carsten Lichtlein bramkarz TBV Lemgo
Holger Glandorf prawy rozgrywający TBV Lemgo
Martin Strobel środkowy rozgrywający TBV Lemgo
Pascal Hens lewy rozgrywający HSV Hamburg
Sven-Sören Christophersen lewy rozgrywający HSG Wetzlar
Christian Schöne prawoskrzydłowy Frisch Auf! Göppingen
Christian Sprenger prawoskrzydłowy THW Kiel
Michael Kraus środkowy rozgrywający TBV Lemgo
Sebastian Preiß obrotowy TBV Lemgo
Lars Kaufmann lewy rozgrywający Frisch Auf! Göppingen
Jacob Heinl obrotowy SG Flensburg-Handewitt
Matthias Flohr obrotowy/lewoskrzydłowy HSV Hamburg
Steffen Weinhold prawy rozgrywający TV Großwallstadt
Michael Haaß środkowy rozgrywający Frisch Auf! Göppingen
Dominik Klein lewoskrzydłowy THW Kiel
Uwe Gensheimer lewoskrzydłowy Rhein-Neckar Löwen
Oliver Roggisch obrotowy Rhein-Neckar Löwen
Adrian Pfahl prawy rozgrywający VfL Gummersbach
Heiner Brand trener
Martin Heuberger II trener

Inne[edytuj | edytuj kod]

W sezonie 2009/2010 w Bundeslidze występują także polscy piłkarze ręczni:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Handball Bundesliga Wetten: Die besten Buchmacher im Anbietercheck, www.toyota-handball-bundesliga.de [dostęp 2017-11-22] (niem.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]