Burnie International

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Burnie International
Miejsce  Australia
Burnie
Obiekt Burnie Tennis Club
Nawierzchnia Twarda
Pierwsza edycja 2003
ATP Tour
Kategoria ATP Challenger Tour
Pula nagród 54 160 $
Drabinka 48S/4Q/16D
Aktualni mistrzowie
Gra pojedyncza
Japonia Taro Daniel
Gra podwójna
Finlandia Harri Heliövaara
Holandia Sem Verbeek

Burnie International – męski turniej tenisowy rangi ATP Challenger Tour. Rozgrywany na kortach twardych w australijskim Burnie od 2003 roku.

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Rok Mistrz Finalista Wynik
2020 Japonia Taro Daniel Niemcy Yannick Hanfmann 6:2, 6:2
2019 Kanada Steven Diez Australia Maverick Banes 7:5, 6:1
2018 Francja Stéphane Robert Niemcy Daniel Altmaier 6:1, 6:2
2017 Australia Omar Jasika Australia Blake Mott 6:2, 6:2
2016 Nie rozgrywany
2015 Korea Południowa Chung Hyeon Australia Alex Bolt 6:2, 7:5
2014 Australia Matt Reid Japonia Hiroki Moriya 6:3, 6:2
2013 Australia John Millman Francja Stéphane Robert 6:2, 4:6, 6:0
2012 Tajlandia Danai Udomchoke Australia Sam Groth 7:6(5), 6:3
2011 Włochy Flavio Cipolla Australia Chris Guccione walkower
2010 Australia Bernard Tomic Australia Greg Jones 6:4, 6:2
2009 Australia Brydan Klein Słowenia Grega Žemlja 6:3, 6:3
2008 Nie rozgrywany
2007XII Australia Alun Jones Australia Rameez Junaid 6:0, 6:1
2007II Australia Nathan Healey Australia Greg Jones 7:5, 6:4
2006 Grecja Konstandinos Ikonomidis Australia Alun Jones 6:4, 6:2
2005 Australia Chris Guccione Japonia Gouichi Motomura 6:3, 7:5
2004 Lu Yen-hsun Szwecja Robert Lindstedt 6:3, 6:0
2003 Japonia Satoshi Iwabuchi Australia Paul Baccanello 6:2, 6:3

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Rok Mistrzowie Finaliści Wynik
2020 Finlandia Harri Heliövaara
Holandia Sem Verbeek
Szwajcaria Luca Margaroli
Włochy Andrea Vavassori
7:6(5), 7:6(4)
2019 Południowa Afryka Lloyd Harris
Izrael Dudi Sela
Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić
Bośnia i Hercegowina Tomislav Brkić
6:3, 6:7(3), 10–8
2018 Hiszpania Gerard Granollers
Hiszpania Marcel Granollers
Stany Zjednoczone Evan King
Stany Zjednoczone Max Schnur
7:6(8), 6:2
2017 Wielka Brytania Brydan Klein
Australia Dane Propoggia
Australia Steven de Waard
Australia Luke Saville
6:3, 6:4
2016 Nie rozgrywany
2015 Australia Carsten Ball
Australia Matt Reid
Mołdawia Radu Albot
Australia Matthew Ebden
7:5, 6:4
2014 Australia Matt Reid
Australia John-Patrick Smith
Japonia Toshihide Matsui
Tajlandia Danai Udomchoke
6:4, 6:2
2013 Południowa Afryka Ruan Roelofse
Australia John-Patrick Smith
Australia Brydan Klein
Australia Dane Propoggia
6:2, 6:2
2012 Australia John Peers
Australia John-Patrick Smith
Indie Divij Sharan
Indie Vishnu Vardhan
6:2, 6:4
2011 Kanada Philip Bester
Kanada Peter Polansky
Australia Marinko Matošević
Nowa Zelandia Jose Statham
6:4, 3:6, 14–12
2010 Australia Matthew Ebden
Australia Sam Groth
Australia James Lemke
Australia Dane Propoggia
6:7(8), 7:6(4), 10–8
2009 Australia Miles Armstrong
Australia Sadik Kadir
Australia Peter Luczak
Australia Robert Smeets
6:3, 3:6, 10–7
2008 Nie rozgrywany
2007XII Australia Sam Groth
Australia Joseph Sirianni
Stany Zjednoczone Nima Roshan
Nowa Zelandia Jose Statham
6:3, 1:6, 10–4
2007II Australia Nathan Healey
Australia Robert Smeets
Australia Rameez Junaid
Australia Joseph Sirianni
7:6(7), 6:4
2006 Australia Luke Bourgeois
Lu Yen-hsun
Australia Raphael Durek
Australia Alun Jones
6:3, 6:2
2005 Australia Luke Bourgeois
Australia Chris Guccione
Szwecja Alexander Hartman
Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6:4, 6:3
2004 Południowa Afryka Rik de Voest
Lu Yen-hsun
Włochy Leonardo Azzaro
Austria Oliver Marach
6:3, 1:6, 7:5
2003 Argentyna Federico Browne
Holandia Rogier Wassen
Australia Raphael Durek
Australia Alun Jones
1:6, 6:3, 6:2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]