Buzz! Świat quizów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Buzz! Świat quizów
Buzz! Quiz World
Producent Relentless Software
Wydawca Sony Computer Entertainment
Dystrybutor Sony Computer Entertainment Polska
Seria gier Buzz!
Data wydania PS3:
EU: 30 października 2009
Am.Płn.: 10 listopada 2009
PSP:
18 grudnia 2009
Gatunek Party
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa (2-8 graczy)
Język polski, angielski, czeski
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 3, PSP
Nośniki PS3 - Blu-ray, PSP - UMD lub do pobrania
Kontrolery Buzzery
Rozdzielczość natywna 720p

Buzz! Świat quizów – gra wydana w październiku 2009 na konsolę PlayStation 3. W Polsce ukazała się w polskiej wersji językowej 4 listopada 2009. W rolę prowadzącego wcielił się Jarosław Boberek, a w rolę narratora - Dariusz Odija.

Zasady gry[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie gry z serii Buzz! pozwalają graczowi wcielić się w rolę uczestnika teleturnieju, w którym ma za zadanie odpowiadać na pytania sprawdzające jego wiedzę z różnych zakresów. Do obsługi gry potrzebne są specjalne urządzenia sterujące, buzzery, zastępujące standardowy pad do PS3. Kontroler zawiera 4 przyciski odpowiadające poszczególnym dostępnym odpowiedziom oraz przycisk Buzz służący do zatwierdzania wyboru w menu. Kontrolery są do kupienia w zestawach z grą. W grach serii, które ukazały się na konsolę PlayStation 2, buzzery były podłączane przewodem do konsoli. W wersjach wydanych na PlayStation 3 pojawiły się kontrolery bezprzewodowe. Na jednej konsoli lub przez sieć w grze może równocześnie brać udział do 8 graczy.

Nowości w stosunku do poprzednich wersji[edytuj | edytuj kod]

W "Buzz! Świat quizów" dostępna jest baza ok. 5000 nowych pytań. Po raz pierwszy w serii prowadzący, przy wskazywaniu postaci, zwraca się do niej po imieniu.