CONSUR Sevens 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
CONSUR Sevens 2010
2009 2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 57 stycznia 2010
Liczba meczów 20
Mistrz strefy CONSUR  Argentyna

CONSUR Sevens 2010 – piąte mistrzostwa strefy CONSUR w rugby 7 mężczyzn, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez Confederación Sudamericana de Rugby mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w strefie CONSUR, które odbyły się wraz z turniejem żeńskim w argentyńskim mieście Mar del Plata w dniach 57 stycznia 2010 roku.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Unión Argentina de Rugby otrzymał prawa do organizacji turnieju w listopadzie 2009 roku[1][2]. Do rozegranych w Mar del Plata zawodów przystąpiło osiem reprezentacji, liczących maksymalnie dziesięciu zawodników, podzielonych na dwie czterozespołowe grupy. W pierwszym dniu rywalizowały one w ramach grup systemem kołowym na boiskach I.P.R. Sporting Club, po czym nastąpiła rozegrana na Estadio José María Minella faza pucharowa – dwie czołowe drużyny z każdej grupy walczyły o medale, pozostałe zaś w turnieju Plate[3][4][5].

Tytuł po raz kolejny obroniła reprezentacja Argentyny[6][7].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Argentyna 3 3 0 0 111 7 +104 9 Cup
2.  Brazylia 3 2 0 1 45 12 +33 7 Cup
3.  Paragwaj 3 1 0 2 21 64 -43 5 Plate
4.  Peru 3 0 0 3 7 101 -94 3 Plate
5 stycznia 2010
16:00
Argentyna  54-0  Peru I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
16:20
Brazylia  12-0  Paragwaj I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
17:20
Argentyna  45-0  Paragwaj I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
17:40
Brazylia  26-0  Peru I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
18:40
Paragwaj  21-7  Peru I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
19:00
Argentyna  12-7  Brazylia I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Urugwaj 3 3 0 0 62 29 +33 9 Cup
2.  Chile 3 2 0 1 67 38 +29 7 Cup
3.  Kolumbia 3 1 0 2 38 41 -3 5 Plate
4.  Wenezuela 3 0 0 3 31 90 -59 3 Plate
5 stycznia 2010
16:40
Chile  38-7  Wenezuela I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
17:00
Urugwaj  12-5  Kolumbia I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
18:00
Chile  17-14  Kolumbia I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
18:20
Urugwaj  33-12  Wenezuela I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
19:20
Kolumbia  19-12  Wenezuela I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
19:40
Chile  12-17  Urugwaj I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
6 stycznia 2010
  Paragwaj 29  
  Wenezuela 7  
 
7 stycznia 2010
      Paragwaj 12
    Kolumbia 19
 
 
Mecz o 3. miejsce
6 stycznia 2010 7 stycznia 2010
  Kolumbia 26   Peru  24
  Peru 0     Wenezuela  21
6 stycznia 2010
19:20
Paragwaj  29-7  Wenezuela Estadio José María Minella, Mar del Plata


6 stycznia 2010
19:40
Kolumbia  26-0  Peru Estadio José María Minella, Mar del Plata

7 stycznia 2010
20:00
Paragwaj  12-19  Kolumbia Estadio José María Minella, Mar del Plata

7 stycznia 2010
19:40
Peru  24-21  Wenezuela Estadio José María Minella, Mar del Plata


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
6 stycznia 2010
  Argentyna 33  
  Chile 0  
 
6 stycznia 2010
      Argentyna 21
    Urugwaj 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
6 stycznia 2010 7 stycznia 2010
  Brazylia 0   Chile  14
  Urugwaj 22     Brazylia  7
6 stycznia 2010
18:40
Argentyna  33-0  Chile Estadio José María Minella, Mar del Plata


6 stycznia 2010
19:00
Brazylia  0-22  Urugwaj Estadio José María Minella, Mar del Plata

6 stycznia 2010
21:00
Argentyna  21-0  Urugwaj Estadio José María Minella, Mar del Plata

7 stycznia 2010
Chile  14-7  Brazylia Estadio José María Minella, Mar del Plata
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Argentyna
2  Urugwaj
3  Chile
4  Brazylia
5  Kolumbia
6  Paragwaj
7  Peru
8  Wenezuela

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Vuelve el Seven a Mar del Plata (hiszp.). supertry.com. [dostęp 2013-01-09].
  2. El Sudamericano CONSUR ya tiene fecha (hiszp.). consur.org @ archive.is. [dostęp 2013-01-09].
  3. Cambio en el fixture del Seven Internacional (hiszp.). consur.org @ archive.is. [dostęp 2013-01-09].
  4. REGLAMENTO DE TORNEO CAMPEONATO SEVEN SUDAMERICANO 2010 MAR DEL PLATA ARGENTINA (hiszp.). blogdorugby.files.wordpress.com. [dostęp 2014-08-14].
  5. Acción de 7 en la Feliz (hiszp.). espndeportes.espn.go.com. [dostęp 2013-01-09].
  6. SA Vipers edge Argentina in Mar del Plata (ang.). irb.com. [dostęp 2013-01-09].
  7. Argentina campeón masculino (hiszp.). consur.org @ archive.is. [dostęp 2013-01-09].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]