CONSUR Sevens 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
CONSUR Sevens 2011
2010 2012
Szczegóły rozgrywek
Termin 56 lutego 2011
Liczba meczów 20
Mistrz strefy CONSUR  Argentyna

CONSUR Sevens 2011 – szóste mistrzostwa strefy CONSUR w rugby 7 mężczyzn, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez Confederación Sudamericana de Rugby mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w strefie CONSUR, które odbyły się wraz z turniejem żeńskim w brazylijskim mieście Bento Gonçalves w dniach 56 lutego 2011 roku. Turniej służył również jako kwalifikacja do turnieju rugby 7 na Igrzyskach Panamerykańskich 2011.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Do rozegranych na Arena do SESI w Bento Gonçalves zawodów przystąpiło osiem reprezentacji podzielonych na dwie czterozespołowe grupy według wyników osiągniętych w poprzedniej edycji[1][2]. W pierwszym dniu rywalizowały one w ramach grup systemem kołowym, po czym nastąpiła faza pucharowa – dwie czołowe drużyny z każdej grupy walczyły o medale, pozostałe zaś w turnieju Plate[3][4][5].

Stawką mistrzostw prócz medali było również jedno miejsce w turnieju rugby 7 na Igrzyskach Panamerykańskich 2011 dla najlepszej – prócz Argentyny, Urugwaju i Chile, które uzyskały automatyczną kwalifikację – drużyny tych zawodów [6][7].

Sędziowie zawodów zostali wyznaczeni w połowie stycznia[8][9]. Część spotkań była transmitowana przez SporTV[10].

Tytuł po raz kolejny obroniła reprezentacja Argentyny[11], doznając jednak z Brazylijczykami pierwszej w historii porażki w mistrzostwach kontynentu[12][13].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Brazylia 3 3 0 0 62 17 +45 9 Cup
2.  Argentyna 3 2 0 1 83 12 +71 7 Cup
3.  Paragwaj 3 1 0 2 22 55 -33 5 Plate
4.  Peru 3 0 0 3 12 95 -83 3 Plate
6 lutego 2011
15:24
Brazylia  19-10  Paragwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
16:00
Argentyna  47-5  Peru Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
18:20
Brazylia  36-7  Peru Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
18:40
Argentyna  36-0  Paragwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
21:00
Paragwaj  12-0  Peru Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
21:20
Argentyna  0-7  Brazylia Arena do SESI, Bento Gonçalves


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Chile 3 3 0 0 88 19 +69 9 Cup
2.  Urugwaj 3 2 0 1 83 26 +57 7 Cup
3.  Kolumbia 3 1 0 2 33 67 -34 5 Plate
4.  Wenezuela 3 0 0 3 17 109 -92 3 Plate
6 lutego 2011
13:30
Chile  36-0  Kolumbia Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
14:00
Urugwaj  43-7  Wenezuela Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
17:00
Chile  33-5  Wenezuela Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
17:20
Urugwaj  26-0  Kolumbia Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
19:40
Kolumbia  33-5  Wenezuela Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
20:00
Urugwaj  14-19  Chile Arena do SESI, Bento Gonçalves


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
7 lutego 2011
  Paragwaj 24  
  Wenezuela 7  
 
7 lutego 2011
      Paragwaj 19
    Kolumbia 7
 
 
Mecz o 3. miejsce
7 lutego 2011 7 lutego 2011
  Kolumbia 26   Wenezuela  0
  Peru 5     Peru  40
7 lutego 2011
09:50
Paragwaj  24-7  Wenezuela Arena do SESI, Bento Gonçalves


7 lutego 2011
10:10
Kolumbia  26-5  Peru Arena do SESI, Bento Gonçalves

7 lutego 2011
13:10
Paragwaj  19-7  Kolumbia Arena do SESI, Bento Gonçalves

7 lutego 2011
12:30
Wenezuela  0-40  Peru Arena do SESI, Bento Gonçalves


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
7 lutego 2011
  Brazylia 5  
  Urugwaj 7  
 
7 lutego 2011
      Urugwaj 21
    Argentyna 26
 
 
Mecz o 3. miejsce
7 lutego 2011 7 lutego 2011
  Chile 10   Brazylia  17
  Argentyna 15     Chile  12
7 lutego 2011
11:10
Brazylia  5-7  Urugwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves


7 lutego 2011
11:30
Chile  10-15  Argentyna Arena do SESI, Bento Gonçalves

7 lutego 2011
14:50
Urugwaj  21-26  Argentyna Arena do SESI, Bento Gonçalves

7 lutego 2011
14:00
Brazylia  17-12  Chile Arena do SESI, Bento Gonçalves


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
1  Argentyna -
2  Urugwaj -
3  Brazylia awans na IP 2011
4  Chile -
5  Paragwaj -
6  Kolumbia -
7  Peru -
8  Wenezuela -

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Equipes e Grupos (port.). brsevens.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-10].
  2. Sul-Americano de Rugby agita Bento Gonçalves nos dias 5 e 6 de fevereiro (port.). bentoconvention.com.br. [dostęp 2013-01-10].
  3. Se viene el Seven Sudamericano (hiszp.). consur.org @ archive.is. [dostęp 2013-01-10].
  4. El Sudam Seven en Brasil (hiszp.). supertry.com. [dostęp 2013-01-10].
  5. Las zonas del Sudamericano (hiszp.). rugbyfun.com.ar. [dostęp 2013-01-10].
  6. Disputa por vaga no Pan do México esquenta Sul-Americano de Rugby (port.). brsevens.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-10].
  7. Rugby – Technical Manual (ang.). info.guadalajara2011.org.mx. s. 22. [dostęp 2013-01-10].
  8. Designaciones para el Seven Sudamericano 2011 (hiszp.). consur.org @ archive.is. [dostęp 2013-01-10].
  9. Referees para el Campeonato Sudamericano de Seven (hiszp.). rugbytime.com. [dostęp 2013-01-10].
  10. Sul-Americano de Rugby começa neste sábado com oito países e diversas atrações em Bento Gonçalves (port.). brsevens.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-10].
  11. Argentina no masculino e o Brasil no feminino são campeões Sul-Americanos de Rugby Sevens (port.). brsevens.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-10].
  12. Seleção brasileira masculina de rugby vence Argentina pela primeira vez na história (port.). brsevens.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-10].
  13. Seven in a row for Brazil's Women (ang.). irb.com. [dostęp 2013-01-10].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]