CONSUR Women’s Sevens 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z CONSUR Women's Sevens 2011)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
CONSUR Women’s Sevens 2011
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2010 2012 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina rugby 7
Organizator CONSUR
Szczegóły turnieju
Gospodarz Bento Gonçalves,  Brazylia
Otwarcie 5 lutego 2011
Zamknięcie (finał) 6 lutego 2011
Liczba drużyn 8 (z 1 konfederacji)
Liczba aren 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Brazylia
II miejsce  Argentyna
III miejsce  Chile
Statystyki turnieju
Liczba meczów 20

CONSUR Women’s Sevens 2011 – siódme mistrzostwa strefy CONSUR w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez Confederación Sudamericana de Rugby mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w strefie CONSUR, które odbyły się wraz z turniejem męskim w brazylijskim mieście Bento Gonçalves w dniach 5–6 lutego 2011 roku.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Do rozegranych na Arena do SESI w Bento Gonçalves zawodów przystąpiło osiem reprezentacji podzielonych na dwie czterozespołowe grupy według wyników osiągniętych w poprzedniej edycji[1][2]. W pierwszym dniu rywalizowały one w ramach grup systemem kołowym, po czym nastąpiła faza pucharowa – dwie czołowe drużyny z każdej grupy walczyły o medale, pozostałe zaś w turnieju Plate[3][4][5].

Sędziowie zawodów zostali wyznaczeni w połowie stycznia[6][7]. Część spotkań była transmitowana przez SporTV[8].

Siódmy tytuł z rzędu wywalczyła reprezentacja Brazylii[9][10].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Brazylia 3 3 0 0 99 7 +92 9 Cup
2.  Argentyna 3 2 0 1 82 19 +63 7 Cup
3.  Wenezuela 3 1 0 2 17 79 -62 5 Plate
4.  Paragwaj 3 0 0 3 0 93 -93 3 Plate
6 lutego 2011
14:28
Argentyna  43-0  Wenezuela Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
14:56
Brazylia  44-0  Paragwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
17:40
Argentyna  32-0  Paragwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
18:00
Brazylia  36-0  Wenezuela Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
20:20
Wenezuela  17-0  Paragwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
20:40
Brazylia  19-7  Argentyna Arena do SESI, Bento Gonçalves


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Chile 3 2 1 0 34 17 +17 8 Cup
2.  Urugwaj 3 2 0 1 55 15 +40 7 Cup
3.  Kolumbia 3 1 1 1 22 34 -12 6 Plate
4.  Peru 3 0 0 3 12 57 -45 3 Plate
6 lutego 2011
12:50
Urugwaj  5-10  Chile Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
13:10
Kolumbia  12-5  Peru Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
16:20
Urugwaj  26-0  Peru Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
16:40
Kolumbia  5-5  Chile Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
19:00
Chile  19-7  Peru Arena do SESI, Bento Gonçalves


6 lutego 2011
19:20
Kolumbia  5-24  Urugwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
7 lutego 2011
  Wenezuela 0  
  Peru 31  
 
7 lutego 2011
      Peru 0
    Kolumbia 15
 
 
Mecz o 3. miejsce
7 lutego 2011 7 lutego 2011
  Kolumbia 31   Wenezuela  36
  Paragwaj 0     Paragwaj  0
7 lutego 2011
10:30
Wenezuela  0-31  Peru Arena do SESI, Bento Gonçalves


7 lutego 2011
10:50
Kolumbia  31-0  Paragwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves

7 lutego 2011
13:30
Peru  0-15  Kolumbia Arena do SESI, Bento Gonçalves

7 lutego 2011
12:50
Wenezuela  36-0  Paragwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
7 lutego 2011
  Brazylia 5  
  Urugwaj 0  
 
7 lutego 2011
      Brazylia 32
    Argentyna 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
7 lutego 2011 7 lutego 2011
  Chile 0   Urugwaj  10
  Argentyna 19     Chile  15
7 lutego 2011
11:50
Brazylia  5-0  Urugwaj Arena do SESI, Bento Gonçalves


7 lutego 2011
12:10
Chile  0-19  Argentyna Arena do SESI, Bento Gonçalves

7 lutego 2011
15:20
Brazylia  32-5  Argentyna Arena do SESI, Bento Gonçalves

7 lutego 2011
14:25
Urugwaj  10-15  Chile Arena do SESI, Bento Gonçalves


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Brazylia
2  Argentyna
3  Chile
4  Urugwaj
5  Kolumbia
6  Peru
7  Wenezuela
8  Paragwaj

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Equipes e Grupos (port.). brsevens.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-10].
  2. Sul-Americano de Rugby agita Bento Gonçalves nos dias 5 e 6 de fevereiro (port.). bentoconvention.com.br. [dostęp 2013-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-14)].
  3. Se viene el Seven Sudamericano (hiszp.). consur.org. [dostęp 2013-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-05-03)].
  4. El Sudam Seven en Brasil (hiszp.). supertry.com. [dostęp 2013-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-20)].
  5. Las zonas del Sudamericano (hiszp.). rugbyfun.com.ar. [dostęp 2013-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-14)].
  6. Designaciones para el Seven Sudamericano 2011 (hiszp.). consur.org. [dostęp 2013-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-05-03)].
  7. Referees para el Campeonato Sudamericano de Seven (hiszp.). rugbytime.com. [dostęp 2013-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-18)].
  8. Sul-Americano de Rugby começa neste sábado com oito países e diversas atrações em Bento Gonçalves (port.). brsevens.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-10].
  9. Argentina no masculino e o Brasil no feminino são campeões Sul-Americanos de Rugby Sevens (port.). brsevens.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-10].
  10. Seven in a row for Brazil's Women (ang.). irb.com. [dostęp 2013-01-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-14)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]