CONSUR Women’s Sevens 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
CONSUR Women's Sevens 2010
2009 2011
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Argentyna
Termin 57 stycznia 2010
Liczba meczów 20
Mistrz strefy CONSUR  Brazylia

CONSUR Women's Sevens 2010 – szóste mistrzostwa strefy CONSUR w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez Confederación Sudamericana de Rugby mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w strefie CONSUR, które odbyły się wraz z turniejem męskim w argentyńskim mieście Mar del Plata w dniach 57 stycznia 2010 roku.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Unión Argentina de Rugby otrzymał prawa do organizacji turnieju w listopadzie 2009 roku[1][2]. Do rozegranych w Mar del Plata zawodów przystąpiło osiem reprezentacji, liczących maksymalnie dziesięciu zawodników, podzielonych na dwie czterozespołowe grupy. W pierwszym dniu rywalizowały one w ramach grup systemem kołowym na boiskach I.P.R. Sporting Club, po czym nastąpiła rozegrana na Estadio José María Minella faza pucharowa – dwie czołowe drużyny z każdej grupy walczyły o medale, pozostałe zaś w turnieju Plate[3][4][5].

Szósty tytuł z rzędu wywalczyła reprezentacja Brazylii[6][7].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Brazylia 3 3 0 0 103 0 +103 9 Cup
2.  Urugwaj 3 2 0 1 53 34 +19 7 Cup
3.  Chile 3 1 0 2 32 46 -14 5 Plate
4.  Peru 3 0 0 3 0 108 -108 3 Plate
5 stycznia 2010
16:40
Urugwaj  17-5  Chile I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
17:00
Brazylia  45-0  Peru I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
18:00
Urugwaj  36-0  Peru I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
18:20
Brazylia  29-0  Chile I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
19:00
Chile  27-0  Peru I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


6 stycznia 2010
20:40
Brazylia  29-0  Urugwaj Estadio José María Minella, Mar del Plata


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Kolumbia 3 3 0 0 64 12 +52 9 Cup
2.  Argentyna 3 2 0 1 69 21 +48 7 Cup
3.  Wenezuela 3 1 0 2 24 47 -23 5 Plate
4.  Paragwaj 3 0 0 3 7 84 -77 3 Plate
5 stycznia 2010
16:00
Wenezuela  5-12  Kolumbia I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
16:20
Argentyna  34-0  Paragwaj I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
17:20
Wenezuela  19-7  Paragwaj I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
17:40
Argentyna  7-21  Kolumbia I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


5 stycznia 2010
18:40
Kolumbia  31-0  Paragwaj I.P.R. Sporting Club, Mar del Plata


6 stycznia 2010
20:20
Argentyna  28-0  Wenezuela Estadio José María Minella, Mar del Plata


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
6 stycznia 2010
  Chile 19  
  Paragwaj 0  
 
7 stycznia 2010
      Chile 10
    Wenezuela 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
6 stycznia 2010 7 stycznia 2010
  Wenezuela 36   Paragwaj  15
  Peru 0     Peru  5
6 stycznia 2010
21:20
Chile  19-0  Paragwaj Estadio José María Minella, Mar del Plata


6 stycznia 2010
21:40
Wenezuela  36-0  Peru Estadio José María Minella, Mar del Plata

7 stycznia 2010
19:20
Chile  10-5  Wenezuela Estadio José María Minella, Mar del Plata

7 stycznia 2010
19:00
Paragwaj  15-5  Peru Estadio José María Minella, Mar del Plata


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
6 stycznia 2010
  Brazylia 22  
  Argentyna 7  
 
7 stycznia 2010
      Brazylia 17
    Kolumbia 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
6 stycznia 2010 7 stycznia 2010
  Kolumbia 7   Argentyna  12
  Urugwaj 5     Urugwaj  14
6 stycznia 2010
22:40
Brazylia  22-7  Argentyna Estadio José María Minella, Mar del Plata


6 stycznia 2010
23:00
Kolumbia  7-5  Urugwaj Estadio José María Minella, Mar del Plata

7 stycznia 2010
21:40
Brazylia  17-0  Kolumbia Estadio José María Minella, Mar del Plata

7 stycznia 2010
21:20
Argentyna  12-14  Urugwaj Estadio José María Minella, Mar del Plata


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Brazylia
2  Kolumbia
3  Urugwaj
4  Argentyna
5  Chile
6  Wenezuela
7  Paragwaj
8  Peru

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Vuelve el Seven a Mar del Plata (hiszp.). supertry.com. [dostęp 2013-01-09].
  2. El Sudamericano CONSUR ya tiene fecha (hiszp.). consur.org @ archive.is. [dostęp 2013-01-09].
  3. Cambio en el fixture del Seven Internacional (hiszp.). consur.org @ archive.is. [dostęp 2013-01-09].
  4. REGLAMENTO DE TORNEO CAMPEONATO SEVEN SUDAMERICANO 2010 MAR DEL PLATA ARGENTINA (hiszp.). blogdorugby.files.wordpress.com. [dostęp 2014-08-14].
  5. Acción de 7 en la Feliz (hiszp.). espndeportes.espn.go.com. [dostęp 2013-01-09].
  6. SA Vipers edge Argentina in Mar del Plata (ang.). irb.com. [dostęp 2013-01-09].
  7. Brasil campeón femenino 2010 (hiszp.). consur.org @ archive.is. [dostęp 2013-01-09].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]