Cadel Evans Great Ocean Road Race 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cadel Evans Great Ocean Road Race 2018
2017 2019
Data 28 stycznia 2018
Dystans 164 km
Czas zwycięzcy 4h 04' 00"
Zgłoszenia 106 kolarzy
Ukończyło wyścig 69 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Australia Jay McCarthy
Drugie miejsce Włochy Elia Viviani
Trzecie miejsce Południowa Afryka Daryl Impey
Oficjalna strona WWW

4. edycja wyścigu kolarskiego Cadel Evans Great Ocean Road Race odbyła się w dniu 28 stycznia 2018 roku i liczyła 164 km. Start wyścigu oraz meta miały miejsce w Geelong. Wyścig figurował w rankingu światowym UCI World Tour 2018.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Na starcie tego klasycznego wyścigu stanęło 16 zawodowych ekip, dwanaście drużyn jeżdżących w UCI World Tour 2018, trzy profesjonalne zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. "dziką kartą" oraz reprezentacja Australii.

Numery Kod Drużyna
1-7 SUN Niemcy Team Sunweb
11-17 BOH Niemcy Bora-Hansgrohe
21-27 SKY Wielka Brytania Team Sky
31-37 QST Belgia Quick-Step Floors
41-47 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
51-57 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
61-67 MTS Australia Mitchelton-Scott
71-77 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
Numery Kod Drużyna
81-87 KAT Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
91-96 LTS Belgia Lotto Soudal
101-107 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
111-117 DDD Południowa Afryka Dimension Data
121-127 RNL Holandia Roompot-Nederlandse Loterij
132-137 ABS Irlandia Aqua Blue Sport
141-147 ICA Izrael Israel Cycling Academy
151-156 AUS Australia Reprezentacja Australii

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

M-ce Imię i nazwisko Kraj Drużyna Czas
1. Jay McCarthy  Australia Bora-Hansgrohe 4h 04' 00"
2. Elia Viviani  Włochy Quick-Step Floors + 0"
3. Daryl Impey  Południowa Afryka Mitchelton-Scott + 0"
4. Dries Devenyns  Belgia Quick-Step Floors + 0"
5. Simon Gerrans  Australia BMC Racing Team + 0"
6. Nikias Arndt  Niemcy Team Sunweb + 0"
7. Steele Von Hoff  Australia Reprezentacja Australii + 0"
8. Maurits Lammertink  Holandia Team Katusha-Alpecin + 0"
9. Enrico Battaglin  Włochy Team LottoNL-Jumbo + 0"
10. Lars Bak  Dania Lotto Soudal + 0"
67. Łukasz Wiśniowski  Polska Team Sky + 10' 18"
DNF Maciej Bodnar  Polska Bora-Hansgrohe -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]