Canadian Olympic Curling Trials 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Canadian Olympic Curling Trials 2009 – turniej wyłaniający kobiecą i męską reprezentację Kanady w curlingu na Zimowe Igrzyskach Olimpijskie 2010. Zawody finałowe odbyły się pod nazwą Tim Hortons Roar of the Rings 2009 w Rexall Place w Edmonton między 6 a 13 grudnia. Turniej eliminacyjny Road to the Roar rozegrano 10 a 15 listopada 2009 w Prince George, do finału trafiło z niego po 4 zespoły.

Tytuł reprezentacji Kanady na ZIO 2010 wywalczyła drużyna Cheryl Bernard, która pokonała w finale 7:6 zespół Shannon Kleibrink. W zawodach mężczyzn wyjazd do Vancouver zapewniła sobie ekipa Kevina Martina pokonując w finale Glenna Howarda 7:3.

Obydwa turnieje obejrzało 196 028 osób (eliminacje 20 176[1], finały kobiet i mężczyzn odpowiednio: 95 184[2] i 80 668[3] osób).

Proces kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Do rywalizacji wyłania się 16 drużyn (pool of sixteen). W każdym z trzech sezonów (2006/2007-2008/2009) kwalifikowały się cztery drużyny, którym awans dawało:

Jeśli zespół zakwalifikował dzięki kilku kryteriom to do eliminacji olimpijskich kwalifikowano kolejne drużyny z najwyższą ilością punktów w CTRS. Po zakończeniu sezonu 2008/2009 wyłoniono 12 drużyn. Kolejne cztery zespoły zostały wybrane na podstawie rankingów CTRS trzech, dwóch i jednego sezonu:

Sezon Płeć Zakwalifikowani
Liczba najwyżej sklasyfikowanych drużyn niemających jeszcze awansu
Liczba najlepszych występów uwzględnianych w klasyfikacji Formuła
2006/2007
-
2008/2009
Kobiety 1 6 (2006/2007) w dwóch pozostałych 8 75% punktów CTRS 2006/2007, 80% punktów 2007/2009 i 100% punktów 2008/2009
Mężczyźni 1 8 (2006/2007) w dwóch pozostałych 10
2007/2008
-
2008/2009
Kobiety 2 8 w każdym 80% punktów 2007/2009 i 100% punktów 2008/2009
Mężczyźni 2 10 w każdym
2008/2009 Kobiety 1 8 100% punktów 2008/2009
Mężczyźni 1 10

Jeśli pomiędzy sezonami składy zespołów zmieniały się, to punkty dzielono indywidualnie dla każdego gracza i przydzielane do nowych zespołów[4]. 12 z tych drużyn zagra w Pre-Trials Event.

Bezpośrednia kwalifikacja do Olympic Trials[edytuj | edytuj kod]

Z wyłonionych 16 drużyn w każdej z płci. 4 drużyny, które jako pierwsze wypełnią jeden z poniższych warunków automatycznie będą występować w eliminacjach:

  • drużyna przez dwa sezony miała największą liczbę punktów CTRS
  • podczas 3 sezonów drużyna wygrała 3 spośród:
    • Canada Cup
    • Players' Championships
    • Mistrzostwa Kanady
    • Mistrzostwa Świata
  • drużyna, która nie zakwalifikowała się jeszcze to Olimpic Trials z najwyższą liczbą punktów CTRS w sezonach 2006/2007-2008/2009 (metoda liczenia punktów taka sama jak w pool of sixteen)
  • drużyna, która nie zakwalifikowała się jeszcze to Olimpic Trials z najwyższą liczbą punktów CTRS w sezonach 2007/2008-2008/2009 (metoda liczenia punktów taka sama jak w pool of sixteen)

Wyniki turniejów kwalifikacyjnych[5][edytuj | edytuj kod]

Zawody 2006/2007 2007/2008 2008/2009
Kobiety Mężczyźni Kobiety Mężczyźni Kobiety Mężczyźni
Mistrzostwa Kanady Kelly Scott Glenn Howard Jennifer Jones Kevin Martin Jennifer Jones Kevin Martin
Canada Cup Jennifer Jones Randy Ferbey Stefanie Lawton Kevin Koe Shannon Kleibrink Kevin Martin
Players' Championship Jennifer Jones Kevin Martin Amber Holland Glenn Howard Jennifer Jones Randy Ferbey
Ranking CTRS Jennifer Jones Kevin Martin Jennifer Jones Kevin Martin Shannon Kleibrink Glenn Howard

Pre-Trials Event[edytuj | edytuj kod]

Turniej pre-kwalifikacyjny Road to the Roar 2009 odbył się między 10 a 15 listopada 2009 w Prince George na lodowisku CN Centre. Metodą potrójnego systemu pucharowego zostały wyłonione cztery drużyny każdej płci, które zagrają w Olympic Trials.

Do dalszej rywalizacji zakwalifikowały się drużyny Middaugha, Gunnlaugsona, Stoughtona i Simmonsa oraz kobiece zespoły Webster, McCarville, Scott i Holland.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

# Skip Trzecia Druga Otwierająca Rezerwowa Miasto Spełnione kryteria
1 Kelly Scott Jeanna Schraeder Sasha Carter Jacquie Armstrong Kelowna Wygrana w Mistrzostwach Kanady 2007
2 Sherry Middaugh Kirsten Wall Kim Moore Andra Harmark Heather Nedohin Coldwater Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2007/2008 (z niezakwalifikowanych)
3 Marie-France Larouche Nancy Bélanger Annie Lemay Joëlle Sabourin Chantal Osborne Quebec City Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2008/2009 (z niezakwalifikowanych)
4 Michelle Englot Deanna Doig Roberta Materi Cindy Simmons Regina Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2008/2009 (z niezakwalifikowanych)
5 Heather Rankin Lisa Eyamie Heather Moulding Kyla MacLachlan Calgary Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2008/2009 (z niezakwalifikowanych)
6 Rachel Homan Emma Miskew Alison Kreviazuk Lynn Kreviazuk Ottawa Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2008/2009 (z niezakwalifikowanych)
7 Crystal Webster Lori Olson-Johns Sam Preston Stephanie Malekoff Desiree Owen Calgary Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2008/2009 (z niezakwalifikowanych)
8 Cathy King Kaitlyn Lawes Raylene Rocque Tracy Bush Edmonton Najwyższa liczba punktów w dwuletnim rankingu CTRS (z niezakwalifikowanych)
9 Krista McCarville Tara George Kari MacLean-Kraft Lorraine Lang Ashley Miharija Thunder Bay Najwyższa liczba punktów w trzyletnim rankingu CTRS (z niezakwalifikowanych)
10 Amber Holland Kim Schneider Tammy Schneider Heather Kalenchuk Jolene Campbell Regina Wygrana w Players' Championship 2008
11 Sherry Anderson Kim Hodson Heather Walsh Donna Gignac Patty Hersikorn Delisle Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2006/2007 (z niezakwalifikowanych)
12 Eve Belisle Brenda Nicholls Martine Comeau Julie Rainville Montreal Najwyższa liczba punktów w dwuletnim rankingu CTRS (z niezakwalifikowanych)

Runda A[edytuj | edytuj kod]

  A1-A4 A5-A8 A9-A10 A11
                                     
8  Alberta Cathy King 9  
9  Ontario Krista McCarville 6  
  8  Alberta Cathy King 7  
  1  Kelly Scott 8  
 
   
  1  Kelly Scott 9  
  12  Saskatchewan Sherry Anderson 8  
5  Alberta Heather Rankin 5  
12  Saskatchewan Sherry Anderson 8  
  12  Saskatchewan Sherry Anderson 10
  4  Saskatchewan Michelle Englot 7  
 
   
  1  Kelly Scott 7
  7  Alberta Crystal Webster 9
6  Ontario Rachel Homan 8  
11  Quebec Eve Bélisle 6  
  6  Ontario Rachel Homan 7
  3  Quebec Marie-France Larouche 4  
 
   
  6  Ontario Rachel Homan 6
  7  Alberta Crystal Webster 8  
7  Alberta Crystal Webster 11  
10  Saskatchewan Amber Holland 9  
  7  Alberta Crystal Webster 7
  2  Ontario Sherry Middaugh 5  
 
   
A1-A4[edytuj | edytuj kod]
A1[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 8:30
Zwyciężczyni do A5, przegrana do B12

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
4 Ontario Krista McCarville Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 2 0 2 0 0 1 0 6
Alberta Cathy King 1 0 2 0 1 0 3 2 0 0 9
A2[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 8:30
Zwyciężczyni do A6, przegrana do B12

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
2 Alberta Heather Rankin 1 0 0 1 0 2 0 1 0 0 5
Saskatchewan Sherry Anderson Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 2 0 1 0 1 0 1 1 8
A3[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 8:30
Zwyciężczyni do A7, przegrana do B13

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
3 Ontario Rachel Homan 0 0 2 0 0 2 2 0 2 0 8
Quebec Eve Bélisle Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 2 1 0 0 1 0 0 6
A4[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 8:30
Zwyciężczyni do A8, przegrana do B13

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
1 Alberta Crystal Webster Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 0 2 0 0 2 3 11
Saskatchewan Amber Holland 0 0 1 0 2 0 2 4 0 0 9
A5-A8[edytuj | edytuj kod]
A5[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 16:30
Zwyciężczyni A1 – drużyna rozstawiona na 1. pozycji; zwyciężczyni do A9, przegrana do B14

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
2 Kelly Scott 0 1 0 1 0 2 0 2 0 2 1 8
Alberta Cathy King Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 1 0 1 0 2 0 0 7
A6[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 16:30
Zwyciężczyni A2 – drużyna rozstawiona na 4. pozycji; zwyciężczyni do A9, przegrana do B14

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
4 Saskatchewan Sherry Anderson 0 0 2 2 0 2 0 1 0 0 3 10
Saskatchewan Michelle Englot Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 1 0 2 0 0 2 0 7
A7[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 16:30
Zwyciężczyni A3 – drużyna rozstawiona na 3. pozycji; zwyciężczyni do A10, przegrana do B15

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
1 Ontario Rachel Homan 0 3 0 0 2 1 0 1 0 0 7
Quebec Marie-France Larouche Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 1 0 0 0 0 0 0 0 4
A8[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 16:30
Zwyciężczyni A4 – drużyna rozstawiona na 2. pozycji; zwyciężczyni do A10, przegrana do B15

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
3 Ontario Sherry Middaugh 0 1 1 1 0 2 0 0 0 0 5
Alberta Crystal Webster Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 2 0 1 2 1 0 7
A9-A10[edytuj | edytuj kod]
A9[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 16:30
Zwyciężczyni A5 – zwyciężczyni A6; zwyciężczyni do A11, przegrana do B17

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Saskatchewan Sherry Anderson Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 1 2 0 0 2 0 8
Kelly Scott 0 2 0 2 0 0 2 1 0 2 9
A10[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 16:30
Zwyciężczyni A7 – zwyciężczyni A8; zwyciężczyni do A11, przegrana do B16

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Rachel Homan 0 0 1 0 3 1 0 1 0 0 6
Alberta Crystal Webster Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 0 3 0 2 1 8
A11[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 12:30
Zwyciężczyni A9 – zwyciężczyni A10; zwyciężczyni do Roar of the Rings, przegrana do B20

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Kelly Scott Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 1 0 2 0 1 0 0 7
Alberta Crystal Webster 4 0 0 0 2 0 1 0 0 2 9

Runda B[edytuj | edytuj kod]

  B12-B15 B16-B18 B19-B20 B21
                                     
   
   
  6  Ontario Rachel Homan 7  
  9  Ontario Krista McCarville 8  
9  Ontario Krista McCarville 6
5  Alberta Heather Rankin 5  
  9  Ontario Krista McCarville 6  
  10  Saskatchewan Amber Holland 3  
   
   
  12  Saskatchewan Sherry Anderson 6
  10  Saskatchewan Amber Holland 8  
11  Quebec Eve Bélisle 5
10  Saskatchewan Amber Holland 8  
  9  Ontario Krista McCarville 6
  1  Kelly Scott 3
   
   
   
     
 
   
  1  Kelly Scott 8
  3  Quebec Marie-France Larouche 2  
8  Alberta Cathy King 6  
4  Saskatchewan Michelle Englot 5  
  8  Alberta Cathy King 4
  3  Quebec Marie-France Larouche 10  
3  Quebec Marie-France Larouche 8
2  Ontario Sherry Middaugh 5  
B12-B15[edytuj | edytuj kod]
B12[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 8:30
Przegrana A1 – przegrana A2; zwyciężczyni do B16, przegrana do C22

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
3 Ontario Krista McCarville Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 1 0 2 0 0 1 6
Alberta Heather Rankin 0 0 0 1 0 2 0 2 0 0 5
B13[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 8:30
Przegrana A3 – przegrana A4; zwyciężczyni do B17, przegrana do C22

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
2 Saskatchewan Amber Holland 0 1 0 1 0 1 2 0 2 1 8
Quebec Eve Bélisle Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 0 0 2 0 0 5
B14[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 8:30
Przegrana A5 – przegrana A6; zwyciężczyni do B18, przegrana do C23

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
1 Alberta Cathy King Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 0 2 1 0 0 6
Saskatchewan Michelle Englot 0 1 0 1 0 1 0 0 1 1 5
B15[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 8:30
Przegrana A6 – przegrana A7; zwyciężczyni do B18, przegrana do C23

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Quebec Marie-France Larouche Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 2 1 0 1 2 8
Ontario Sherry Middaugh 0 1 1 0 1 0 0 2 0 0 5
B16-B18[edytuj | edytuj kod]
B16[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 8:30
Zwyciężczyni B12 – przegrana A10; zwyciężczyni do B19, przegrana do C24

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Rachel Homan 0 0 2 0 1 0 1 1 2 0 7
Ontario Krista McCarville Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 3 0 2 0 0 0 1 8
B17[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 8:30
Zwyciężczyni B13 – przegrana A9; zwyciężczyni do B19, przegrana do C24

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Saskatchewan Amber Holland Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 1 0 2 0 1 0 1 8
Saskatchewan Sherry Anderson 0 2 0 0 2 0 1 0 1 0 6
B18[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 8:30
Zwyciężczyni B14 – zwyciężczyni B15; zwyciężczyni do B20, przegrana do C27

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Quebec Marie-France Larouche Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 3 1 0 4 x x x 10
Alberta Cathy King 0 1 1 0 0 2 0 x x x 4
B19-B20[edytuj | edytuj kod]
B19[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 18:30
Zwyciężczyni B16 – zwyciężczyni B17; zwyciężczyni do B21, przegrana do C27

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Saskatchewan Amber Holland Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 0 0 0 2 0 x 3
Ontario Krista McCarville 0 0 1 1 1 2 0 0 1 x 6
B20[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 18:30
Zwyciężczyni B18 – przegrana A11; zwyciężczyni do B21, przegrana do C26

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
1 Quebec Marie-France Larouche 0 0 0 1 0 1 0 x x x 2
Kelly Scott Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 3 0 1 0 1 x x x 8
B21[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 13:00
Zwyciężczyni B19 – zwyciężczyni B20; zwyciężczyni do Roar of the Rings, przegrana do C28

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Kelly Scott 0 0 1 0 0 1 0 1 0 x 3
Ontario Krista McCarville Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 0 2 0 2 x 6

Runda C[edytuj | edytuj kod]

  C22-C24 C25-C27 C28-C29
                           
  11  Quebec Eve Bélisle 3  
5  Alberta Heather Rankin 7  
  5  Alberta Heather Rankin 4  
  2  Ontario Sherry Middaugh 7  
2  Ontario Sherry Middaugh 10
  4  Saskatchewan Michelle Englot 4  
    2  Ontario Sherry Middaugh 4
  1  Kelly Scott 9
     
   
   
     
 
     
 
                           
  6  Ontario Rachel Homan 8  
12  Saskatchewan Sherry Anderson 2  
  6  Ontario Rachel Homan 7  
  3  Quebec Marie-France Larouche 9  
 
     
    3  Quebec Marie-France Larouche 3
  10  Saskatchewan Amber Holland 7
     
   
  10  Saskatchewan Amber Holland 10
  8  Alberta Cathy King 4  
 
     
C22-C24[edytuj | edytuj kod]
C22[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 20:30
Przegrana B12 – przegrana B13; zwyciężczyni do C25

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
4 Alberta Heather Rankin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 1 1 2 0 1 x 7
Quebec Eve Bélisle 0 0 0 2 0 0 0 1 0 x 3
C23[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 20:30
Przegrana B14 – przegrana B15; zwyciężczyni do C25

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
3 Ontario Sherry Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 1 0 1 0 0 2 3 x 10
Saskatchewan Michelle Englot 0 0 0 2 0 1 1 0 0 x 4
C24[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 8:30
Przegrana B16 – przegrana B17; zwyciężczyni do C26

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
2 Ontario Rachel Homan Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 4 1 1 0 2 0 x x 8
Saskatchewan Sherry Anderson 0 0 0 0 0 1 0 1 x x 2
C25-C27[edytuj | edytuj kod]
C25[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 13:00
Zwyciężczyni C22 – zwyciężczyni C23; zwyciężczyni do C28

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Sherry Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 0 2 0 1 1 x 7
Alberta Heather Rankin 0 1 0 1 1 0 1 0 0 x 4
C26[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 18:30
Zwyciężczyni C24 – przegrana B20; zwyciężczyni do C29

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Quebec Marie-France Larouche 0 2 0 0 1 0 2 0 1 3 9
Ontario Rachel Homan Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 1 0 3 0 1 0 0 7
C27[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 13:00
Przegrana B18 – przegrana B19; zwyciężczyni do C29

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Cathy King Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 1 1 0 1 0 0 x 4
Saskatchewan Amber Holland 0 3 0 0 0 2 0 4 1 x 10
C28-C29[edytuj | edytuj kod]
C28[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2009; 11:30
Zwyciężczyni C25 – przegrana B21; zwyciężczyni do Roar of the Rings

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Kelly Scott 1 1 0 2 1 0 3 0 1 x 9
Ontario Sherry Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 0 1 0 2 0 x 4
C29[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2009; 18:30
Zwyciężczyni C26 – zwyciężczyni C27; zwyciężczyni do Roar of the Rings

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Quebec Marie-France Larouche Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 1 0 1 0 0 0 0 3
Saskatchewan Amber Holland 1 2 0 0 1 0 1 2 0 0 7

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

# Skip Trzeci Drugi Otwierający Rezerwowy Miasto Spełnione kryteria
1 Jeff Stoughton Kevin Park Rob Fowler Steve Gould Winnipeg Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2007/2008 (z niezakwalifikowanych)
2 Wayne Middaugh Jon Mead John Epping Scott Bailey Trevor Wall Islington Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2007/2008 (z niezakwalifikowanych)
3 Brad Gushue Mark Nichols Ryan Fry Jamie Korab St. John's Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2008/2009 (z niezakwalifikowanych)
4 Mike McEwen B. J. Neufeld Matt Wozniak Denni Neufeld Winnipeg Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2008/2009 (z niezakwalifikowanych)
5 Kerry Burtnyk Don Walchuk Richard Daneault Garth Smith Winnipeg Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2007/2008 (z niezakwalifikowanych)
6 Joel Jordison Scott Bitz Aryn Schmidt Dean Hicke Troy Robinson Moose Jaw
7 Jean-Michel Ménard Martin Crête Éric Sylvain Jean Gagnon Lévis
8 Ted Appelman Tom Appelman Bradon Klassen Brendan Melnyk Edmonton
9 Jim Cotter Bob Ursel Kevin Folk Rick Sawatsky Kelowna
10 Pat Simmons Jeff Sharp Gerry Adam Steve Laycock Warren Jackson Davidson Najwyższa liczba punktów w rankingu CTRS w sezonie 2007/2008 (z niezakwalifikowanych)
11 Greg McAulay Ken Maskiewich Deane Horning Aaron Watson Richmond
12 Jason Gunnlaugson Justin Richter Tyler Forrest Braden Zawada Winnipeg

Runda A[edytuj | edytuj kod]

  A1-A4 A5-A8 A9-A10 A11
                                     
8  Alberta Ted Appelman 7  
9  Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 11  
  9  Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 1  
  1  Manitoba Jeff Stoughton 7  
 
   
  1  Manitoba Jeff Stoughton 4  
  4  Manitoba Mike McEwen 2  
5  Manitoba Kerry Burtnyk 8  
12  Manitoba Jason Gunnlaugson 3  
  5  Manitoba Kerry Burtnyk 2
  4  Manitoba Mike McEwen 8  
 
   
  1  Manitoba Jeff Stoughton 8
  7  Saskatchewan Pat Simmons 7
6  Saskatchewan Joel Jordison 4  
11  Kolumbia Brytyjska Greg McAulay 6  
  11  Kolumbia Brytyjska Greg McAulay 5
  3  Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue 8  
 
   
  3  Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue 7
  7  Saskatchewan Pat Simmons 12  
7  Quebec Jean-Michel Ménard 4  
10  Saskatchewan Pat Simmons 7  
  7  Saskatchewan Pat Simmons 9
  2  Ontario Wayne Middaugh 6  
 
   
A1-A4[edytuj | edytuj kod]
A1[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 12:30
Zwycięzca do A5, przegrany do B12

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Ted Appelman Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 0 3 0 2 0 0 7
Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 3 2 0 1 1 0 3 0 1 0 11
A2[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 12:30
Zwycięzca do A6, przegrany do B12

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Jason Gunnlaugson 0 0 1 1 0 1 0 0 x x 3
Manitoba Kerry Burtnyk Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 0 2 0 4 0 x x 8
A3[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 12:30
Zwycięzca do A7, przegrany do B13

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Saskatchewan Joel Jordison Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 0 0 0 1 0 0 0 4
Kolumbia Brytyjska Greg McAulay 0 0 0 0 1 1 0 2 0 2 6
A4[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 12:30
Zwycięzca do A8, przegrany do B13

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Saskatchewan Pat Simmons 2 0 0 0 2 0 2 0 1 0 7
Quebec Jean-Michel Ménard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 0 1 0 2 0 0 4
A5-A8[edytuj | edytuj kod]
A5[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 20:30
Zwycięzca A1 – drużyna rozstawiona na 1. pozycji; zwycięzca do A9, przegrany do B14

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Jeff Stoughton 0 1 0 0 0 1 0 5 x x 7
Kolumbia Brytyjska Bob Ursel Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 0 0 0 x x 1
A6[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 20:30
Zwycięzca A2 – drużyna rozstawiona na 4. pozycji; zwycięzca do A9, przegrany do B14

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Mike McEwen 0 2 0 4 0 2 0 x x x 8
Manitoba Kerry Burtnyk Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 0 x x x 2
A7[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 20:30
Zwycięzca A3 – drużyna rozstawiona na 3. pozycji; zwycięzca do A10, przegrany do B15

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 2 0 2 0 0 2 8
Kolumbia Brytyjska Greg McAulay 0 1 0 3 0 0 0 0 1 0 5
A8[edytuj | edytuj kod]

10 listopada 2009; 20:30
Zwycięzca A4 – drużyna rozstawiona na 2. pozycji; zwycięzca do A10, przegrany do B15

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Wayne Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 3 0 0 2 0 0 0 6
Saskatchewan Pat Simmons 0 1 0 0 2 1 0 2 1 2 9
A9-A10[edytuj | edytuj kod]
A9[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 16:30
Zwycięzca A5 – zwycięzca A6; zwycięzca do A11, przegrany do B17

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 0 1 0 1 0 1 4
Manitoba Mike McEwen 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 2
A10[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 16:30
Zwycięzca A7 – zwycięzca A8; zwycięzca do A11, przegrany do B16

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue 0 4 0 1 0 0 2 0 x x 7
Saskatchewan Pat Simmons Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 4 1 0 4 x x 12
A11[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 18:30
Zwycięzca A9 – zwycięzca A10; zwycięzca do Roar of the Rings, przegrany do B20

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 2 0 0 0 2 1 0 1 8
Saskatchewan Pat Simmons 0 2 0 0 2 1 1 0 0 1 0 7

Runda B[edytuj | edytuj kod]

  B12-B15 B16-B18 B19-B20 B21
                                     
   
   
  3  Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue 6  
  8  Alberta Ted Appelman 7  
8  Alberta Ted Appelman 10
12  Manitoba Jason Gunnlaugson 8  
  8  Alberta Ted Appelman 4  
  5  Manitoba Mike McEwen 7  
   
   
  7  Quebec Jean-Michel Ménard 7
  4  Manitoba Mike McEwen 8  
6  Saskatchewan Joel Jordison 6
7  Quebec Jean-Michel Ménard 9  
  5  Manitoba Mike McEwen 5
  10  Saskatchewan Pat Simmons 7
   
   
   
     
 
   
  10  Saskatchewan Pat Simmons 7
  2  Ontario Wayne Middaugh 5  
9  Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 8  
5  Manitoba Kerry Burtnyk 3  
  9  Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 4
  2  Ontario Wayne Middaugh 6  
11  Kolumbia Brytyjska Greg McAulay 6
2  Ontario Wayne Middaugh 11  
B12-B15[edytuj | edytuj kod]
B12[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 12:30
Przegrany A1 – przegrany A2; zwycięzca do B16, przegrany do C22

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
4 Alberta Ted Appelman Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 4 1 0 0 2 0 2 0 10
Manitoba Jason Gunnlaugson 0 2 0 0 2 3 0 1 0 0 8
B13[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 12:30
Przegrany A3 – przegrany A4; zwycięzca do B17, przegrany do C22

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
1 Saskatchewan Joel Jordison 0 0 0 1 0 3 1 1 0 0 6
Quebec Jean-Michel Ménard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 3 0 0 0 3 0 9
B14[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 12:30
Przegrany A5 – przegrany A6; zwycięzca do B18, przegrany do C23

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
3 Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 2 2 0 1 0 2 0 1 0 x 8
Manitoba Kerry Burtnyk Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 1 0 0 x 3
B15[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2009; 12:30
Przegrany A6 – przegrany A7; zwycięzca do B18, przegrany do C23

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
2 Ontario Wayne Middaugh 2 0 1 0 2 0 1 1 0 4 11
Kolumbia Brytyjska Greg McAulay Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 2 0 0 2 0 6
B16-B18[edytuj | edytuj kod]
B16[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 12:30
Zwycięzca B12 – przegrany A10; zwycięzca do B19, przegrany do C24

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue 0 2 0 2 0 1 1 0 0 0 6
Alberta Ted Appelman Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 2 0 0 1 0 2 7
B17[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 8:30
Zwycięzca B13 – przegrany A9; zwycięzca do B19, przegrany do C24

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Mike McEwen 0 2 0 2 0 1 0 1 1 1 8
Quebec Jean-Michel Ménard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 3 0 2 0 1 0 0 0 7
B18[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 18:30
Zwycięzca B14 – zwycięzca B15; zwycięzca do B20, przegrany do C27

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Wayne Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 1 0 1 1 1 1 6
Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 1 0 1 1 0 1 0 0 0 0 4
B19-B20[edytuj | edytuj kod]
B19[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 8:30
Zwycięzca B16 – zwycięzca B17; zwycięzca do B21, przegrany do C27

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
4 Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 2 0 2 0 0 1 x 7
Alberta Ted Appelman 0 0 1 0 1 0 2 0 0 x 4
B20[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 8:30
Zwycięzca B18 – przegrany A11; zwycięzca do B21, przegrany do C26

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
1 Ontario Wayne Middaugh 0 2 0 1 0 1 0 1 0 1 0 6
Saskatchewan Pat Simmons Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 1 0 2 0 1 0 1 7
B21[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 18:30
Zwycięzca B19 – zwycięzca B20; zwycięzca do Roar of the Rings, przegrany do C28

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
2 Manitoba Mike McEwen 0 1 0 0 3 0 0 1 0 0 5
Saskatchewan Pat Simmons Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 1 0 2 0 0 2 0 7

Runda C[edytuj | edytuj kod]

  C22-C24 C25-C27 C28-C29
                           
  12  Manitoba Jason Gunnlaugson 5  
6  Saskatchewan Joel Jordison 3  
  12  Manitoba Jason Gunnlaugson 9  
  5  Manitoba Kerry Burtnyk 7  
5  Manitoba Kerry Burtnyk 6
  11  Kolumbia Brytyjska Greg McAulay 5  
    12  Manitoba Jason Gunnlaugson 8
  4  Manitoba Mike McEwen 7
     
   
   
     
 
     
 
                           
  3  Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue 5  
7  Quebec Jean-Michel Ménard 7  
  7  Quebec Jean-Michel Ménard 7  
  10  Ontario Wayne Middaugh 8  
 
     
    10  Ontario Wayne Middaugh 7
  9  Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 4
     
   
  9  Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 6
  8  Alberta Ted Appelman 5  
 
     
C22-C24[edytuj | edytuj kod]
C22[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 12:30
Przegrany B12 – przegrany B13; zwycięzca do C25

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Saskatchewan Joel Jordison 0 1 0 0 1 1 0 0 0 0 3
Manitoba Jason Gunnlaugson Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 2 0 0 1 0 1 1 5
C23[edytuj | edytuj kod]

12 listopada 2009; 12:30
Przegrany B14 – przegrany B15; zwycięzca do C25

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Kerry Burtnyk Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 1 0 1 1 2 6
Kolumbia Brytyjska Greg McAulay 0 0 1 0 2 0 2 0 0 0 5
C24[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 13:00
Przegrany B16 – przegrany B17; zwycięzca do C26

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
2 Quebec Jean-Michel Ménard 0 2 0 3 0 0 1 0 0 1 7
Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 0 0 0 2 0 5
C25-C27[edytuj | edytuj kod]
C25[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 18:30
Zwycięzca C22 – zwycięzca C23; zwycięzca do C28

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
1 Manitoba Kerry Burtnyk Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 1 0 3 0 0 0 0 7
Manitoba Jason Gunnlaugson 0 2 0 1 0 1 0 2 0 1 2 9
C26[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2009; 10 :00
Zwycięzca C24 – przegrany B20; zwycięzca do C29

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
4 Ontario Wayne Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 3 0 0 2 0 0 1 8
Quebec Jean-Michel Ménard 2 0 0 2 0 1 0 0 1 1 0 7
C27[edytuj | edytuj kod]

13 listopada 2009; 18:30
Przegrany B18 – przegrany B19; zwycięzca do C29

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Ted Appelman Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 1 0 0 1 0 1 5
Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 0 2 0 1 0 0 1 0 2 0 6
C28-C29[edytuj | edytuj kod]
C28[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2009; 10:00
Zwycięzca C25 – przegrany B21; zwycięzca do Roar of the Rings

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
3 Manitoba Mike McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 2 0 2 0 0 1 0 7
Manitoba Jason Gunnlaugson 0 2 2 0 0 1 0 2 0 0 1 8
C29[edytuj | edytuj kod]

14 listopada 2009; 17:00
Zwycięzca C26 – zwycięzca C27; zwycięzca do Roar of the Rings

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Kolumbia Brytyjska Bob Ursel 0 1 0 0 0 1 0 1 1 0 4
Ontario Wayne Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 0 0 2 0 0 1 7

Olympic Trials[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Czwarta Trzecia Druga Otwierająca Rezerwowa Miasto Spełnione kryteria
Jennifer Jones Cathy Overton-Clapham Jill Officer Dawn Askin Jennifer Clark-Rouire Winnipeg Wygrana w Players' Championship 2007, wygrana w Canada Cup 2007, mistrz Kanady 2008, mistrz świata 2008
Shannon Kleibrink Amy Nixon Bronwen Webster Chelsey Bell Nikki Smith Calgary największa liczba punktów w trzyletnim rankingu CTRS (z niezakwalifikowanych zespołów)
Cheryl Bernard Susan O’Connor Carolyn Darbyshire Cori Bartel Kristie Moore Calgary największa liczba punktów w dwuletnim rankingu CTRS (z niezakwalifikowanych zespołów)
Stefanie Lawton Marliese Kasner Sherri Singler Lana Vey Beth Iskiw Saskatoon największa liczba punktów w dwuletnim rankingu CTRS (z niezakwalifikowanych zespołów)
Crystal Webster Lori Olson-Johns Sam Preston Stephanie Malekoff Desiree Owen Calgary wygrana rundy A Road to the Roar
Krista McCarville Tara George Kari MacLean-Kraft Lorraine Lang Ashley Miharija Thunder Bay wygrana rundy B Road to the Roar
Kelly Scott Jeanna Schraeder Sasha Carter Jacquie Armstrong Kelowna wygrana rundy C Road to the Roar
Amber Holland Kim Schneider Tammy Schneider Heather Kalenchuk Jolene Campbell Regina wygrana rundy C Road to the Roar

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Drużyna Mecze Endy Kamienie
W P W P R Prz W P
1 Alberta Cheryl Bernard 7 1 38 33 8 7 63 47
2 Alberta Shannon Kleibrink 6 3 36 39 10 7 65 55
3 Ontario Krista McCarville 6 4 40 37 16 8 63 59
4 Saskatchewan Amber Holland 4 4 34 34 9 8 46 39
5 Saskatchewan Stefanie Lawton 4 4 35 31 12 8 51 47
6 Manitoba Jennifer Jones 2 5 29 29 7 4 45 53
7 Alberta Crystal Webster 2 5 32 30 8 8 48 42
8 Kolumbia Brytyjska Kelly Scott 1 6 22 33 6 2 38 66

Playoff[edytuj | edytuj kod]

 
                 
-  - -  
-  - -  
    1  Alberta Cheryl Bernard 7
  2  Alberta Shannon Kleibrink 6
2  Alberta Shannon Kleibrink 10
3  Ontario Krista McCarville 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

12 grudnia 2009; 18:00; widzów: 10 667

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Alberta Cheryl Bernard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 1 0 1 0 2 0 1 7
Alberta Shannon Kleibrink 0 0 1 0 1 0 3 0 1 0 6

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

11 grudnia 2009; 18:00; widzów: 10 271

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Alberta Shannon Kleibrink 1 2 0 0 1 1 0 5 x x 10
Ontario Krista McCarville 0 0 1 1 0 0 3 0 x x 5

Tie-breaker[edytuj | edytuj kod]

11 grudnia 2009; 8:30; widzów: 9864

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Ontario Krista McCarville 0 1 0 0 4 0 1 0 1 0 7
Saskatchewan Stefanie Lawton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 1 0 1 0 0 4

11 grudnia 2009; 13:00; widzów: 9879

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
B Ontario Krista McCarville 0 0 0 1 0 4 0 1 0 0 1 7
Saskatchewan Amber Holland Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 1 0 2 1 0 6

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

# Drużyna Mecze Endy Kamienie
W P W P R Prz W P
1 Alberta Cheryl Bernard 6 1 32 29 8 6 56 41
2 Alberta Shannon Kleibrink 5 2 27 30 10 5 49 43
Ontario Krista McCarville 4 3 29 24 12 7 44 39
Saskatchewan Stefanie Lawton 4 3 31 27 10 8 47 40
Saskatchewan Amber Holland 4 3 29 30 7 7 40 32
Manitoba Jennifer Jones 2 5 29 29 7 4 45 53
8 Alberta Crystal Webster 2 5 32 30 8 8 48 42
5 Kolumbia Brytyjska Kelly Scott 1 6 22 33 6 2 38 66
Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

6 grudnia 2009, 13:00; widzów: 5783

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Alberta Crystal Webster Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 0 1 0 1 3 8
Alberta Shannon Kleibrink 0 1 0 0 0 0 0 2 0 0 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Manitoba Jennifer Jones Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 2 0 0 2 0 x 5
Saskatchewan Amber Holland 0 2 1 1 0 0 2 0 2 x 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Alberta Cheryl Bernard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 2 0 1 0 2 0 5 11
Ontario Krista McCarville 0 0 2 0 1 0 3 0 1 0 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Kolumbia Brytyjska Kelly Scott 0 1 0 2 0 2 0 3 0 0 8
Saskatchewan Stefanie Lawton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 1 0 1 0 2 1 7
Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

7 grudnia 2009, 8:30; widzów: 6334

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Saskatchewan Amber Holland Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 0 1 1 1 0 5
Alberta Cheryl Bernard 0 2 0 1 1 1 0 0 0 1 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Alberta Shannon Kleibrink Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 0 3 0 2 1 0 x 9
Kolumbia Brytyjska Kelly Scott 0 0 0 3 0 1 0 0 2 x 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
C Saskatchewan Stefanie Lawton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 2 0 0 0 0 1 1 0 1 8
Alberta Crystal Webster 0 2 0 0 2 0 1 0 0 2 0 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Ontario Krista McCarville 0 2 1 0 4 0 0 2 x x 9
Manitoba Jennifer Jones Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 0 1 0 x x 3
Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

7 grudnia 2009, 18:00; widzów: 7356

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Manitoba Jennifer Jones Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 3 0 1 0 5 x x 11
Kolumbia Brytyjska Kelly Scott 0 0 1 0 2 0 2 0 x x 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Ontario Krista McCarville 0 0 1 0 0 1 2 0 0 2 6
Saskatchewan Stefanie Lawton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 2 0 0 1 1 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Saskatchewan Amber Holland 0 0 1 0 1 0 1 0 0 x 3
Alberta Shannon Kleibrink Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 2 0 0 0 2 3 x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Alberta Cheryl Bernard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 2 0 2 1 0 0 1 0 1 9
Alberta Crystal Webster 0 0 1 0 0 2 1 0 2 0 6
Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

8 grudnia 2009, 13:30; widzów: 6681

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Saskatchewan Stefanie Lawton 0 1 0 1 4 1 0 3 x x 10
Saskatchewan Amber Holland Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 0 0 1 0 x x 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Alberta Crystal Webster Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 0 1 0 1 0 1 7
Manitoba Jennifer Jones 0 0 3 0 2 0 2 0 1 0 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Kolumbia Brytyjska Kelly Scott 0 0 1 0 2 0 3 0 1 0 7
Alberta Cheryl Bernard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 0 1 0 1 0 4 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Alberta Shannon Kleibrink Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 0 1 0 0 3 0 x 7
Ontario Krista McCarville 0 0 1 0 0 1 1 0 1 x 4
Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

9 grudnia 2009, 8:30; widzów: 6738

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Kolumbia Brytyjska Kelly Scott 0 0 3 0 0 0 0 2 x x 5
Ontario Krista McCarville Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 2 0 0 2 2 1 0 x x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Alberta Cheryl Bernard 0 0 0 2 0 1 0 2 0 3 8
Alberta Shannon Kleibrink Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 0 1 0 0 0 1 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Manitoba Jennifer Jones Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 1 1 0 0 0 1 4
Saskatchewan Stefanie Lawton 0 2 2 0 0 0 1 0 1 0 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
D Alberta Crystal Webster 0 0 1 0 0 1 1 1 0 1 0 5
Saskatchewan Amber Holland Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 1 0 0 0 2 0 1 6
Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

9 grudnia 2009, 18:00; widzów: 8280

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Alberta Cheryl Bernard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 4 0 1 0 3 0 x 8
Manitoba Jennifer Jones Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 2 0 1 0 1 x 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Saskatchewan Amber Holland Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 0 1 0 0 0 2 4
Ontario Krista McCarville 0 1 0 0 0 0 1 1 0 0 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Alberta Crystal Webster Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 0 2 0 4 2 x x 11
Kolumbia Brytyjska Kelly Scott 0 0 1 1 0 1 0 0 x x 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Saskatchewan Stefanie Lawton 0 1 0 0 1 0 1 0 2 x 5
Alberta Shannon Kleibrink Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 1 0 2 0 1 0 x 6
Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

10 grudnia 2009, 13:00; widzów: 9295

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Ontario Krista McCarville Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 2 0 0 1 0 1 6
Alberta Crystal Webster 0 1 0 1 0 0 1 0 1 0 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Saskatchewan Stefanie Lawton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 1 0 2 0 0 2 6
Alberta Cheryl Bernard 0 0 2 1 0 1 0 1 0 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
C Alberta Shannon Kleibrink Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 0 4 0 0 1 0 1 10
Manitoba Jennifer Jones 1 0 2 0 1 0 2 1 0 2 0 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Saskatchewan Amber Holland 3 0 2 0 1 0 3 1 x x 10
Kolumbia Brytyjska Kelly Scott 0 1 0 2 0 1 0 0 x x 4

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Czwarty Trzeci Drugi Otwierający Rezerwowy Miasto Spełnione kryteria
Kevin Martin John Morris Marc Kennedy Ben Hebert Adam Enright Edmonton Wygrana w Players' Championship 2007, mistrz Kanady 2008, mistrz świata 2008
Glenn Howard Richard Hart Brent Laing Craig Savill Steve Bice Coldwater Mistrz Kanady 2007, mistrz świata 2007, wygrana w Players' Championship 207
Kevin Koe Blake MacDonald Carter Rycroft Nolan Thiessen Jamie King Edmonton największa liczba punktów w trzyletnim rankingu CTRS (z niezakwalifikowanych zespołów)
David Nedohin Randy Ferbey Scott Pfeifer Marcel Rocque Dan Holowaychuk Edmonton największa liczba punktów w dwuletnim rankingu CTRS (z niezakwalifikowanych zespołów)
Jeff Stoughton Kevin Park Rob Fowler Steve Gould Winnipeg Wygrana rundy A Road to the Roar
Pat Simmons Jeff Sharp Gerry Adam Steve Laycock Warren Jackson Davidson Wygrana rundy B Road to the Roar
Jason Gunnlaugson Justin Richter Tyler Forrest Braden Zawada Winnipeg Wygrana rundy C Road to the Roar
Wayne Middaugh Jon Mead John Epping Scott Bailey Trevor Wall Islington Wygrana rundy C Road to the Roar

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R Prz W P
1 Alberta Kevin Martin 7 1 37 29 9 9 59 41
2 Ontario Glenn Howard 7 2 41 36 12 8 59 51
3 Manitoba Jeff Stoughton 5 3 33 31 13 6 52 51
4 Alberta Kevin Koe 4 3 31 26 8 6 53 36
5 Alberta Randy Ferbey 3 4 26 30 8 4 47 50
6 Ontario Wayne Middaugh 2 5 30 32 2 8 41 49
7 Saskatchewan Pat Simmons 2 5 29 29 6 6 40 46
8 Manitoba Jason Gunnlaugson 0 7 19 32 8 3 25 52

Playoff[edytuj | edytuj kod]

 
                 
-  - -  
-  - -  
    1  Alberta Kevin Martin 7
  2  Ontario Glenn Howard 3
2  Ontario Glenn Howard 11
3  Manitoba Jeff Stoughton 6  

Finał[edytuj | edytuj kod]

13 grudnia 2009; 13:00; widzów: 11 778

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 2 0 0 1 1 x 7
Ontario Glenn Howard 0 0 0 1 0 0 2 0 0 x 3

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

12 grudnia 2009; 13:00; widzów: 10 891

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Manitoba Jeff Stoughton 0 1 0 1 0 0 2 0 2 0 6
Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 0 2 0 1 0 4 11

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R Prz W P
1 Alberta Kevin Martin 6 1 32 27 7 7 52 38
2 Ontario Glenn Howard 6 1 34 27 9 8 45 38
3 Manitoba Jeff Stoughton 5 2 29 26 12 6 46 40
4 Alberta Kevin Koe 4 3 31 26 8 6 53 36
5 Alberta Randy Ferbey 3 4 26 30 8 4 47 50
6 Ontario Wayne Middaugh 2 5 30 32 2 8 41 49
7 Saskatchewan Pat Simmons 2 5 29 29 6 6 40 46
8 Manitoba Jason Gunnlaugson 0 7 19 32 8 3 25 52
Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

6 grudnia 2009, 18:00; widzów: 7943

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Manitoba Jeff Stoughton 0 1 0 0 3 0 0 0 0 0 4
Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 0 2 0 0 1 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Alberta Kevin Martin 1 0 0 0 2 0 2 1 0 1 7
Manitoba Jason Gunnlaugson Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 2 0 0 1 0 0 1 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Alberta Kevin Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 1 0 2 0 0 2 0 x 8
Saskatchewan Pat Simmons 0 1 0 2 0 1 0 0 1 x 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Ontario Wayne Middaugh 0 1 0 2 0 0 2 0 1 1 7
Alberta Randy Ferbey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 3 0 3 0 0 1 0 0 9
Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

7 grudnia 2009, 13:00; widzów: 6837

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Manitoba Jason Gunnlaugson 0 0 0 0 0 2 0 0 x x 2
Alberta Kevin Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 1 0 2 2 x x 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Ontario Glenn Howard 1 0 1 0 1 0 2 0 0 1 6
Ontario Wayne Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 1 0 1 1 0 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Alberta Randy Ferbey 0 1 0 2 0 0 0 2 0 x 5
Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 3 1 0 0 1 x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Saskatchewan Pat Simmons 0 0 2 0 1 1 1 0 1 2 8
Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 0 0 3 0 0 5
Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

8 grudnia 2009, 8:30; widzów: 6399

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 2 0 1 1 0 2 x x 7
Ontario Wayne Middaugh 1 0 0 1 0 0 1 0 x x 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Saskatchewan Pat Simmons 0 1 0 2 0 0 0 1 0 x 4
Alberta Randy Ferbey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 3 0 1 0 1 0 3 x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Manitoba Jason Gunnlaugson 0 1 0 0 0 0 1 0 2 x 4
Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 2 1 0 1 0 x 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Alberta Kevin Koe 0 1 0 2 0 1 0 0 1 0 5
Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 1 0 0 2 0 0 6
Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

8 grudnia 2009, 18:00; widzów: 8104

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Alberta Randy Ferbey 0 0 2 0 0 1 1 0 5 x 9
Manitoba Jason Gunnlaugson Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 0 0 0 0 1 0 x 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 0 2 0 0 0 x 4
Alberta Kevin Martin 0 0 0 3 1 0 0 3 1 x 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Ontario Wayne Middaugh 0 1 0 1 0 0 2 0 x x 4
Alberta Kevin Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 3 0 1 1 0 4 x x 11
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Ontario Glenn Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 0 1 1 0 1 0 7
Saskatchewan Pat Simmons 0 1 0 1 0 0 0 2 0 1 5
Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

9 grudnia 2009, 13:00; widzów: 7591

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Ontario Wayne Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 1 0 0 1 0 2 0 x 7
Saskatchewan Pat Simmons 0 0 0 1 1 0 1 0 2 x 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
B Alberta Kevin Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 2 0 1 0 0 2 0 6
Ontario Glenn Howard 0 1 0 2 0 1 0 1 1 0 1 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 2 0 0 2 0 2 x 9
Alberta Randy Ferbey 0 0 1 0 1 1 0 2 0 x 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 2 3 0 1 0 1 x x 8
Manitoba Jason Gunnlaugson 1 0 0 0 1 0 2 0 x x 4
Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

10 grudnia 2009, 8:30; widzów: 9090

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A Alberta Kevin Koe 0 3 0 0 0 1 0 1 0 2 0 7
Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 2 0 2 0 1 0 1 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Manitoba Jason Gunnlaugson 0 1 0 0 0 0 0 1 x x 2
Saskatchewan Pat Simmons Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 2 0 1 0 0 x x 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
C Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 2 1 0 0 1 1 1 7
Ontario Wayne Middaugh 1 0 2 2 0 0 0 1 0 0 0 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Alberta Randy Ferbey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 2 0 0 1 0 0 1 6
Ontario Glenn Howard 0 2 0 0 1 1 0 2 2 0 8
Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

10 grudnia 2009, 18:00; widzów: 10 267

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A Saskatchewan Pat Simmons 0 1 0 2 0 2 0 0 2 0 7
Manitoba Jeff Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 1 0 0 2 0 2 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B Alberta Randy Ferbey 0 0 2 0 2 0 0 0 x x 4
Alberta Kevin Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 2 0 2 0 2 0 1 x x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C Ontario Glenn Howard 0 1 0 3 0 1 0 1 0 x 6
Alberta Kevin Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 2 0 1 0 3 x 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D Manitoba Jason Gunnlaugson 0 2 0 1 0 1 0 0 x x 4
Ontario Wayne Middaugh Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 3 0 2 1 x x 9

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]