Canal+ Seriale

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Canal+ Seriale
Ilustracja
Data startu 17 grudnia 2010 jako Canal+ 3D
5 kwietnia 2013 jako Canal+ Film 2
11 maja 2015 jako Canal+ Seriale
Format obrazu 16:9
Właściciel ITI Neovision SA
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Poprzednia nazwa Canal+ 3D
Canal+ Film 2
Siostrzane kanały Canal+ Premium
Canal+ 1
Canal+ Dokument
Canal+ Family
Canal+ Film
Canal+ Sport
Canal+ Sport 2
Canal+ Sport 3
Canal+ Sport 4
Canal+ Now
Canal+ 4K Ultra HD

Canal+ Seriale – polskojęzyczna stacja telewizyjna, której nadawcą jest ITI Neovision, jeden z dwunastu dostępnych w Polsce kanałów spod znaku francuskiej sieci Canal+. Jako pierwsza w Polsce nadawała obraz w technologii 3DTV[1].

Canal+ Seriale powstał w wyniku przekształcenia kanału Canal+ Film 2 (pierwotnie Canal+ 3D). W ramówce stacji znajdują się filmy i seriale fabularne[2].

Kanał jest polskim odpowiednikiem francuskiego Canal+ Séries.

Ramówka[edytuj | edytuj kod]

Magazyny[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początkowo kanał nosił nazwę Canal+ 3D i nadawał premiery filmowe, seriale, filmy dokumentalne, wydarzenia sportowe i filmy krótkometrażowe z całego świata w technologii 3DTV. Kanał dostępny był na cyfrowej platformie satelitarnej Cyfra+ i w sieciach kablowych. Od 11 listopada 2011 roku kanał nadawał codziennie[3], wcześniej okazjonalnie.

5 kwietnia 2013 roku stacja została przekształcona w kanał Canal+ Film 2 HD[4], obok którego powstała również wersja SDTV. Zakończenie nadawania kanału Canal+ 3D nie oznaczało jednak, że pozycje w jakości 3D znikną z ramówki Canal+. Programy w formacie 3DTV nadawane były odtąd w wyselekcjonowanych pasmach na wszystkich kanałach HD z portfolio Canal+[5]. Ramówkę Canal+ Film 2 stanowiły propozycje skierowane do widza zainteresowanego filmami od nowszych pozycji kinowych do cieszących się uznaniem obrazów filmowych, a także unikalne dla tej stacji seriale oraz polskie produkcje[6].

11 maja 2015 r. kanał ponownie zmienił nazwę, tym razem na Canal+ Seriale.

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]