Candide Pralong

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Candide Pralong
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 24 października 1990
Szwajcaria
Klub Val Ferret
Wzrost 186 cm
Debiut w PŚ 11 grudnia 2010, Davos
(72. miejsce – 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 14 grudnia 2013, Davos
(30. miejsce – 30 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Szwajcaria
FIS Worldloppet Cup (FIS Marathon Cup)
FIS Crystal Globe.svg Kryształowa kula
2017
FIS Crystal Globe.svg 3. miejsce
2016
Strona internetowa

Candide Pralong (ur. 29 marca 1990 r. w Szwajcarii) – szwajcarski biegacz narciarski, zawodnik klubu Val Ferret.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Candide Pralong pojawił się w 17 grudnia 2006 roku, podczas zawodów FIS Race w niemieckiej miejscowości Balderschwang, gdzie zajął 78. miejsce na dystansie 10 km techniką dowolną.

W Pucharze Świata zadebiutował 11 grudnia 2010 roku w Davos, gdzie zajął 72. miejsce na dystansie 15 km stylem klasycznym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył podczas PŚ w Davos 14 grudnia 2013, gdzie na dystansie 30 km stylem dowolnym zajął 30 miejsce.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
31. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 h +2:55,6 min Norwegia Simen Hegstad Krüger
50. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +3:03,8 min Szwajcaria Dario Cologna
31. 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 h +10:19,4 min Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
39. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys - Sommand 10 km stylem dowolnym 23:53,6 min +2:24,9 min Rosja Piotr Siedow
42. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 23:58.0 min +2:10,3 min Norwegia Pål Golberg
27. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 20 km - bieg łączony 56:54,1 min +3:18,3 min Rosja Piotr Siedow
8. 31 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten sztafeta 4×5 km[a] 54:15.1 min +1:45.3 min Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
33. 27 stycznia 2011 Estonia Otepää 15 km stylem dowolnym 35:26,3 min +2:26,1 min Rosja Jewgienij Biełow
42. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää 30 km bieg łączony 1:13:47,9 h +5:14,2 min Kanada Alex Harvey
46. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec 15 km stylem dowolnym 35:44,1 min +1:48,4 min Rosja Siergiej Ustiugow
49. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 30 km - bieg łączony 1:11:37,1 h +5:57,9 min Rosja Siergiej Ustiugow

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2010/2011 niesklasyfikowany
2011/2012 niesklasyfikowany
2013/2014 167.
2014/2015 niesklasyfikowany
2015/2016 niesklasyfikowany
2017/2018 98.
2019/2020 niesklasyfikowany

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Pralong nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2019/2020

Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) Falun 20.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - 72 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - 69 71 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
- - - - - 30 - - - - - - - - - - - - - - - - 67 - - - - - 1
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- - - - - - 58 65 48 53 - - - - - - - - - - - - - - - - - 37 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - - 48 78 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - 83 18 63 55 67 51 52 19 47 28 32 - - - - 34 - - - - - - - - 28
Sezon 2019/2020
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.12 (15 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×15 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (15 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (15 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (15 km F) Toblach 1.01 (15 km C) Val di Fiemme 3.01 (15 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (15 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (15 km C) Oberstdorf 25.01 (2×15 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (15 km F) Östersund 15.02 (15 km F) Östersund 16.02 (15 km C) Åre 18.02 (SP F) Meraker 20.02 (34 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (30 km C) ST Lahti 29.02 (15 km C) Konnerud 4.03 (SP F) Oslo 8.03 (50 km C) punkty
- - - - - - 80 - - - - - - - - - - - - 43 - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Ueli Schnider, Jonas Baumann, Candide Pralong, Roman Furger

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]