Candyman II: Pożegnanie z ciałem

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Candyman II: Pożegnanie z ciałem
Candyman: Farewell to the Flesh
Gatunek horror
Data premiery Stany Zjednoczone 17 marca 1995 r.
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 93 minuty
Reżyseria Bill Condon
Scenariusz Rand Ravich,
Mark Kruger
Główne role Kelly Rowan,
Veronica Cartwright
oraz Tony Todd
Muzyka Philip Glass
Zdjęcia Tobias A. Schliessler
Scenografia Barry Robison,
Dawn Snyder,
Suzette Sheets
Kostiumy Bruce Finlayson
Montaż Virginia Katz
Produkcja Gregg Fienberg,
Sigurjon Sighvatsson
Wytwórnia PolyGram Filmed Entertainment
Propaganda Films
Dystrybucja Polska Warner Home Video
Stany Zjednoczone Gramercy Pictures
Poprzednik Candyman
Kontynuacja Candyman III: Dzień umarłych

Candyman II: Pożegnanie z ciałem (ang. Candyman: Farewell to the Flesh) – filmowy horror produkcji amerykańskiej z 1995 roku. Sequel kultowego Candymana z 1992 roku. Film wykorzystuje postaci, które pierwotnie pojawiły się w opowiadaniu Clive’a Barkera Zakazany.

W Polsce film znany jest również pod nazwą Candyman II: Zapusty.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Orleanie w okresie obchodów Mardi Gras, ostatniego dnia karnawału. Antropolog Phillip Purcell (Michael Culkin) zajmuje się mitem legendarnego Candymana, upiora, który powraca zza światów, jeśli by wymówić jego imię pięciokrotnie przed lustrzanym odbiciem. Purcell, by udowodnić, że Candyman nie istnieje, dopełnia aktu jego wezwania. Tej samej nocy ginie, brutalnie zadźgany hakiem.

Policja obwinia o śmierć naukowca Ethana Tarranta (William O’Leary), który był na miejscu zbrodni tuż przed śmiercią Purcella. Na niekorzyść Ethana wpływa fakt, że podobne zajście miało również miejsce przy okazji zabójstwa jego ojca. W rzeczywistości Ethan Tarrant zna mit Candymana i wie, że to on odebrał życie jego ojcu i Purcellowi. Tymczasem siostra Ethana, nauczycielka szkolna Annie (Kelly Rowan), popełnia ten sam błąd, co Phillip Purcell - by udowodnić wszczynającym zamieszanie w klasie uczniom, że opowieść o Candymanie jest fikcją, powtarza jego imię przed lustrem. Wieczorem zostaje nawiedzona przez posępnego Candymana, który informuje ją, że teraz należy do niego, i zabija jej męża Paula (Timothy Carhart) na jej oczach. To wydarzenie wzbudza podejrzenia policji, która uważa, że Annie i oczekujący wyroku sądowego Ethan mogą ze sobą współpracować. Wkrótce Annie dowiaduje się, że jest bezpośrednią krewną Candymana...

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]