Carmine Giovinazzo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Carmine Giovinazzo
Ilustracja
Carmine Giovinazzo
Imię i nazwisko Carmine Dominick Giovinazzo
Data i miejsce urodzenia 24 sierpnia 1973
Nowy Jork

Carmine Dominick Giovinazzo (ur. 24 sierpnia 1973 w Nowym Jorku) – amerykański aktor. Od 11.07.2010 roku żonaty z Vanessą Marcil.

Ma włosko-norwesko-brytyjskie korzenie. Był zapalonym sportowcem i chciał zostać zawodowym graczem w baseball. Jednak poważna kontuzja pleców uniemożliwiła mu dalszą grę i zajął się aktorstwem. Początkowo grywał w krótkich niezależnych produkcjach, do czasu przełomowego dla niego występu w pilotażowym odcinku serialu Buffy: Postrach wampirów.

Jego występy zarówno w telewizji jak i na dużym ekranie obejmują głównie role epizodyczne i drugoplanowe (z wyjątkiem serii „Shasta McNasty”). Pojawił się w takich filmach jak „Helikopter w ogniu”, „The Red Zone”, „Billy’s Hollywood Screen Kiss”, „Gra o miłość”, „Droga do białego domu” oraz „W rękach wroga”.

Występy telewizyjne obejmują role gościnne m.in. w „Obrońca”, „UC: Undercover” oraz „Powrót do Providence”. Od 2004 roku gra detektywa Danny’ego Messer’a w serialu „Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. W wolnych chwilach oddaje się malarstwu i poezji, śpiewa i gra na gitarze w zespole oraz pisze piosenki.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Filmy[edytuj | edytuj kod]

Seriale[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]