Carter Beauford

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Carter Beauford
Ilustracja
Carter Beauford
Data i miejsce urodzenia 2 listopada 1957
Charlottesville
Instrumenty perkusja
Gatunki rock, jazz
Zawód perkusista
Wydawnictwo RCA
Powiązania Secrets, Carlos Santana, Victor Wooten
Zespoły
Dave Matthews Band
Strona internetowa

Carter Beauford (ur. 2 listopada 1957 w Charlottesville) – amerykański perkusista, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, jeden z członków-założycieli zespołu rockowego Dave Matthews Band. Carter Beauford naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 3 lat. Pierwszy publiczny występ miał już w wieku lat 9. Idolem młodego Beauforda od najmłodszych lat był perkusista jazzowy Buddy Rich. W 2009 roku magazyn Rolling Stones sklasyfikował Cartera Beauforda na 15 miejscu na liście 100 najlepszych perkusistów[1].

Członek zespołu jazzowego Secrets, m.in. razem z saksofonistą Dave Matthews Band, LeRoiem Moore'em. Podczas jednego z koncertów Secrets w Charlottesville, Dave Matthews (pracujący wtedy jako barman) podszedł do Beauforda i zaproponował mu oraz Moore'owi wspólne nagrywanie muzyki. Po wysłuchaniu demo Matthewsa, Beauford zgodził się na współpracę, zostawszy odtąd perkusistą Dave Matthews Band.

Beauford współpracował także z innymi artystami, m.in. z Carlosem Santaną, Johnem Popperem – liderem zespołu Blues Traveler oraz Victorem Wootenem.

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Listology, www.listology.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]