Caterina Ganz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Caterina Ganz
Ilustracja
Data urodzenia 13 listopada 1995
Klub GS FIAMMEGIALLE
Debiut w PŚ 21.01.2017, Ulricehamn
(34. miejsce - 10 km)
Pierwsze punkty w PŚ 30.12.2018, Toblach
(27. miejsce - 10 km)[a]
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Włochy

Caterina Ganz (ur. 13 listopada 1995) – włoska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu GS FIAMMEGIALLE.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 2 grudnia 2012 roku, podczas zawodów rangi FIS Race w szwajcarskiej miejscowości Müstair, gdzie uplasowała się na 24. pozycji na dystansie 5 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 21 stycznia 2017 roku w Ulricehamn, na dystansie 10 km stylem dowolnym uplasowała się na 34. pozycji. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła 30 grudnia 2018 roku podczas drugiego etapu Tour de Ski we włoskim Toblach, na dystansie 10 km stylem dowolnym uplasowała się na 27. pozycji.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
25. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 15 km bieg łączony 37:57,5 min +2:54,2 min Norwegia Marit Bjørgen
29. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 min +2:50,9 min Norwegia Marit Bjørgen
9. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[b] 52:21,5 min +3:42,0 min  Norwegia
29. 4 marca 2017 Finlandia Lahti 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:08:36,8 h +3:49,0 min Norwegia Marit Bjørgen
33. 23 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km bieg łączony 36:54,5 min +3:44,8 min Norwegia Therese Johaug
40. 26 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 10 km stylem klasycznym 27:02,1 min +3:01,4 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
27. 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 30:45,8 min +1:34,1 min Niemcy Sarah Schaber
9. 3 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×3,3 km[c] 39:54,8 min +2:20,0 min  Szwecja
24. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 3:29,01 min Niemcy Victoria Carl
13. 4 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 5 km stylem dowolnym 13:26,9 min +38,0 s Niemcy Victoria Carl
15. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km bieg łączony 27:02,8 min +1:35,0 min Norwegia Sofie Nordsveen Hustad
7. 8 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×3,3 km[d] 35:04,0 min +1:24,2 min  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
17. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:52,14 min Szwecja Jonna Sundling
14. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem klasycznym 28:49,4 min +1:32,5 min Rosja Anastasija Siedowa
14. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:14,1 min +1:19,6 min Niemcy Victoria Carl
17. 31 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:32,40 min Szwecja Anna Dyvik
10. 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 10 km stylem dowolnym 26:14,0 min +51,0 s Szwecja Anna Dyvik
16. 4 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km bieg łączony 40:50,9 min +2:14,5 min Norwegia Lotta Udnes Weng
33. 29 stycznia 2018 Szwajcaria Goms Sprint stylem dowolnym 2:50,24 min Norwegia Tiril Udnes Weng

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2016/2017 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana
2018/2019 48.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 18 stycznia 2020

Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 34 - - - - - - - - 49 32 34 35 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - 53 62 56 - - - - - - - - - - - 63 - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - 45 27 55 39 28 15 16 20 - 47 11 40 - - 15 31 - - - 16 40 32 38 137
Sezon 2019/2020
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.12 (10 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×7,5 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (10 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (10 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (10 km F) Toblach 1.01 (10 km C) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (10 km C) Oberstdorf 25.01 (2×7,5 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (15 km F) Östersund 15.02 (10 km F) Östersund 16.02 (10 km C) Åre 18.02 (SP F) Storlien-Meraker 20.02 (38 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (15 km C) ST Lahti 29.02 (10 km C) Drammen 4.03 (SP C) Oslo 7.03 (30 km C) Québec 14.03 (SP C) Québec 15.03 (SP F) Minneapolis 17.03 (SP F) ST Canmore 20.03 (10 km F) Canmore 21.03 (10 km C) FPŚ punkty
33 41 54 43 - - 56 - 53 54 49 46 - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Etap zawodów pucharu świata.
  2. Skład zespołu: Lucia Scardoni, Caterina Ganz, Elisa Brocard, Ilaria Debertolis
  3. Skład drużyny: Arianna De Martin Pinter, Anna Comarella, Caterina Ganz, Alice Canclini
  4. Skład drużyny: Ilenia Defrancesco, Anna Comarella, Caterina Ganz, Monica Tomasini

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]