Cefarm Szczecin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PZF Cefarm Szczecin S.A.
Państwo  Polska
Adres ul. Ziemowita 10
71-717 Szczecin
Data założenia 1945
Forma prawna spółka akcyjna
Nr KRS 0000051672
Położenie na mapie Szczecina
Mapa lokalizacyjna Szczecina
PZF Cefarm Szczecin S.A.
PZF Cefarm Szczecin S.A.
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
PZF Cefarm Szczecin S.A.
PZF Cefarm Szczecin S.A.
Położenie na mapie województwa zachodniopomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa zachodniopomorskiego
PZF Cefarm Szczecin S.A.
PZF Cefarm Szczecin S.A.
Ziemia53°27′35,2″N 14°35′18,6″E/53,459778 14,588500
Strona internetowa

Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego Cefarm Szczecin S.A. - podstawową działalnością firmy jest sprzedaż hurtowa i detaliczna wyrobów farmaceutycznych, medycznych, higienicznych i kosmetycznych. Przedmiotem sprzedaży są leki gotowe (w tym leki psychotropowe i narkotyki), środki homeopatyczne, parafarmaceutyki, zioła i preparaty ziołowe, materiały higieniczne i opatrunkowe, kosmetyki, substancje i materiały recepturowe, środki dezynfekujące, sprzęt medyczny, artykuły pomocnicze - komputerowe oraz leki nie zarejestrowane w Polsce, realizowane w trybie importu docelowego.

PZF Cefarm Szczecin S.A. posiada 32 apteki na terenie województwa zachodniopomorskiego: 11 w Szczecinie, 3 w Koszalinie, 3 w Stargardzie, 2 w Świnoujściu oraz po jednej w Gryfinie, Kamieniu Pom., Nowogardzie, Lipianach, Trzcińsku-Zdroju, Łobzie, Gryficach, Trzebiatowie, Policach, Drawsku Pom., Złocieńcu, Gościnie i Goleniowie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Firma powstała w 1945 roku w Szczecinie, 1998-1999 rok to prywatyzacja Cefarmu z udziałem inwestora strategicznego (o PZF "Cefarm-Szczecin" S.A. ubiegają się główny akcjonariusz Farmacol S.A. oraz główny akcjonariusz Medicines S.A.)

1 marca 1999 roku - koniec okresu prywatyzacji. Przejęcie w odpłatne użytkowanie PZF "Cefarm" w Szczecinie przez PZF "Cefarm-Szczecin" S.A. W wyniku przekształceń własnościowych przedsiębiorstwo zmienia nazwę, która funkcjonuje do dzisiaj, na PZF "Cefarm-Szczecin" S.A.


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]