Cesaro i Sheamus

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cesaro i Sheamus
Ilustracja
Cesaro (po lewej) i Sheamus (po prawej) w maju 2017
Tag team
Członkowie Cesaro
Sheamus
Nazwy Cesaro i Sheamus
The Bar
Wzrosty Cesaro: 1,96 m
Sheamus: 1,93 m
Łączna waga Cesaro: 105 kg
Sheamus: 121 kg
Łącznie: 226 kg
Data debiutu 26 września 2016
Lata aktywności od 2016
Promocja WWE

Cesaro i Sheamus (znani również jako The Bar) – tag team w profesjonalnym wrestlingu, który występuje w federacji WWE w brandzie Raw. Są obecnymi i trzykrotnymi posiadaczami WWE Raw Tag Team Championship. Duo rozpoczęło współpracę we wrześniu 2016 na polecenie ówczesnego generalnego menadżera Raw Micka Foley'a, gdzie wcześniej rywalizowali ze sobą między innymi w Best of Seven series matchach.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Rywalizacja i formacja (2016)[edytuj | edytuj kod]

Cesaro walczący z Sheamusem.

19 lipca podczas odcinka tygodniówki SmackDown Cesaro i Sheamus zostali przydzieleni do brandu Raw wskutek ponownego podziału WWE na brandy i zorganizowania draftu[1]. Duo rozpoczęło rywalizację, gdzie Cesaro pokonał Sheamusa w dwóch walkach, dzięki czemu otrzymał walkę o WWE United States Championship z Rusevem, lecz pojedynek przegrał ze względu na interweniującego Sheamusa. Cesaro twierdził, że otrzymałby więcej szans w brandzie SmackDown, zaś Sheamus mówił, że jego kariera osiągnęła dna od czasu uformowania grupy The League of Nations na początku roku. Generalny menadżer Raw Mick Foley ogłosił, że para zawalczy ze sobą w „Best of Seven series” (siedmiu walkach) o miano przyszłego pretendenta do nieokreślonego wcześniej tytułu. Sheamus wygrał trzy pierwsze pojedynki, między innymi odniósł pierwsze zwycięstwo podczas gali SummerSlam, zaś Cesaro wygrał trzy kolejne[2]. Siódma walka podczas gali Clash of Champions zakończyła się bez rezultatu[3]. Ponieważ Foley był zadowolony z jakości ich walki i nie chciał, aby któryś z nich został kontuzjowany podczas ósmej walki, zadecydował im obu dać szansę na tytuły mistrzowskie, którymi były drużynowe WWE Raw Tag Team Championship.

Raw Tag Team Champions (od 2016)[edytuj | edytuj kod]

Cesaro i Sheamus pokonali posiadaczy Raw Tag Team Championship The New Day (Big E, Kofi'ego Kingstona i Xaviera Woodsa w non-title matchu podczas odcinka Raw z 24 października, a także przez dyskwalifikację podczas październikowej gali Hell in a Cell[4]. 7 listopada zostali ogłoszeni częścią tag-teamowej drużyny Raw w 10-on-10 Survivor Series Tag Team Elimination matchu podczas gali Survivor Series przeciwko drużynie SmackDown; ostatecznie zespół Raw wyszedł zwycięsko, a jedynymi ocalonymi w starciu byli Cesaro i Sheamus. Z tego powodu Foley dał im kolejna szansę na tytuły tag team dzień po tejże gali, lecz z powodu interwencji Woodsa przegrali pojedynek. 28 listopada na Raw po wyreżyserowanym segmencie w barze, obaj doszli do porozumienia i wspólnie zaczęli kooperować[5]. 12 grudnia wzięli udział w starciu trzech drużyn o Raw Tag Team Championship (wraz z Lukem Gallowsem i Karlem Andersonem), lecz pojedynek ponownie wygrało The New Day. Z powodu wygranej walki o miano pretendenta podczas gali WWE Tribute to the Troops, Cesaro i Sheamus zawalczyli i pokonali The New Day o Raw Tag Team Championship, co stanowiło drugie panowanie Cesaro i pierwsze Sheamusa w ich karierach. Zakończyli również 483-dniowe panowanie The New Day będące najdłuższym w historii federacji. Obronili tytuły w starciu z byłymi mistrzami 26 grudnia podczas odcinka Raw.

16 stycznia duo ogłosiło wzięcie udziału w Royal Rumble matchu. Mimo tego podczas pre-show gali Royal Rumble utracili tytuły na rzecz Gallowsa i Andersona, zaś podczas Royal Rumble matchu z powodu nieporozumienia zostali wyeliminowani przez[ Chrisa Jericho. Podczas lutowej gali Fastlane Cesaro pokonał Jindera Mahala. W marcu zostało ogłoszone, że Cesaro i Sheamus wezmą udział w triple threat ladder matchu o tytuły tag team na WrestleManii 33 przeciwko Enzo Amore i Big Cassowi oraz Gallowsowi i Andersonowi. Podczas gali powrócili The Hardy Boyz (Jeff Hardy i Matt Hardy), którzy zostali dodani do walki i zdobyli mistrzostwa.

Dzień później podczas tygodniówki Raw Cesaro i Sheamus pokonali Enzo i Cassa stając się pretendentami do tytułów Hardy Boyz na gali Payback. Pojedynek przegrali, lecz po uściśnięciu dłoni zaatakowali mistrzów, wskutek czego stali się heelami – od tej pory zaczęli występować w podobnych strojach i przy zsynchronizowanej muzyce obu wrestlerów. W maju wygrali tag team turmoil match ponownie stając się przeciwnikami Hardy Boyz na gali Extreme Rules. Z powodu wygranej Matta Hardy'ego nad Sheamusem podczas Raw z 22 maja, mistrzowie jako stypulację wybrali Steel Cage match. Podczas gali Extreme Rules, Cesaro i Sheamus pokonali Hardy Boyz i drugi raz w karierze wspólnie stali się mistrzami tag team. Duo obroniło pasy 12 czerwca w 2-out-of-3 falls matchu. 3 lipca zostało ogłoszone, że będą bronili pasów przeciwko Hardy Boyz w 30-minutowym Iron Man matchu podczas lipcowej gali WWE Great Balls of Fire[6]; walka zakończyła się zwycięstwem Cesaro i Sheamusa z wynikiem 4–3.

31 lipca podczas odcinka Raw mistrzowie zażartowali z Setha Rollinsa z powodu słabego partnerstwa z Deanem Ambrosem; Rollins wyzwał do walki Sheamusa i go pokonał, lecz po walce został zaatakowany przez Cesaro i Sheamusa, jednakże Rollinsowi pomógł Ambrose. W kolejnym tygodniu Rollins i Ambrose pokonali kolejno Sheamusa i Cesaro w singlowych starciach, po czym 14 sierpnia jako tag-team częściowo zreformowali drużynę The Shield. Cesaro i Sheamus utracili pasy na rzecz Rollinsa i Ambrose'a podczas gali SummerSlam. Duo otrzymało rewanż 24 września na gali No Mercy, lecz z walki zwycięsko wyszli Ambrose i Sheamus; podczas walki Cesaro uszkodził dwa przednie zęby[7].

6 listopada podczas Raw produkowanego w Manchesterze, Cesaro i Sheamus pokonali Ambrose'a i Rollinsa z powodu interwencji The New Day, stając się trzykrotnymi posiadaczami Raw Tag Team Championship – dzięki zwycięstwu Cesaro stał się rekordowo czterokrotnym posiadaczem tytułu. Podczas gali Survivor Series zmierzyli się i przegrali z posiadaczami WWE SmackDown Tag Team Championship The Usos (Jey'em i Jimmym Uso)[8]. 25 grudnia 2017 na Raw, Cesaro i Sheamus stracili swoje tytuły WWE Raw Tag Team Championship w starciu z Sethem Rollinsem i Jasonem Jordanem.

Styl walki[edytuj | edytuj kod]

 • Drużynowe finishery
  • Spinebuster lift (Cesaro) i Brogue Kick (Sheamus)
 • Inne ruchy drużynowe
  • The Bar (Double clothesline)
  • Double back kick
  • Double High Cross[9]
  • Flapjack (Sheamus) i European uppercut (Cesaro)
  • Rolling fireman's carry slam (Sheamus) i double foot stomp (Cesaro)
  • White Noise (Sheamus) i Diving neckbreaker (Cesaro)
 • Przydomki
  • „The Bar”

Mistrzostwa i osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

 • Pro Wrestling Illustrated
  • PWI umieściło Cesaro w top 500 wrestlerów rankingu PWI 500: 55. miejsce w 2016; 54. miejsce w 2017[13]
  • PWI umieściło Sheamusa w top 500 wrestlerów rankingu PWI 500: 17. miejsce w 2016; 57. miejsce w 2017[14]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. 2016 WWE Draft results: WWE officially ushers in New Era. WWE. [dostęp July 19, 2016].
 2. Johnathan Jansen: Cesaro wins matches four and five in series. September 12, 2016. s. WWE.com. [dostęp September 14, 2016].
 3. WWE Clash Of Champions: Sheamus Vs. Cesaro (Best Of 7 Series), Chris Jericho Vs. Sami Zayn - WrestlingInc.com.
 4. 411MANIA - WWE News: Sheamus & Cesaro Getting Tag Title Shot, Shield Members Close to Grand Slam, Raw Pre-Show. s. WWE News: Sheamus & Cesaro Getting Tag Title Shot, Shield Members Close to Grand Slam, Raw Pre-Show.
 5. Identity Of Bar Patrons In Cesaro / Sheamus Bar Fight Segment On WWE RAW, Rollins Ambushes Jericho In Parking Lot (Videos) - Wrestlezone. 28 November 2016.
 6. Can The Hardy Boyz become "Iron Men" against Cesaro & Sheamus this Sunday?. „WWE” (ang.). [dostęp 2017-07-04]. 
 7. Medical update on Cesaro following injury at WWE No Mercy. W: WWE [on-line]. September 25, 2017. [dostęp September 25, 2017].
 8. Breaking: New champions crowned at Raw in U.K.. W: WWE [on-line]. [dostęp November 6, 2017].
 9. WWE Extreme Rules 2017 Results: Are Matt and Jeff Hardy Still Champions?. 4 June 2017.
 10. WWE: Swiss Made (Cesaro) - Single. W: WWE [on-line]. iTunes. [dostęp 2015-07-18].
 11. WWE: Hellfire (Sheamus) - Single.
 12. Dave Meltzer. March 6, 2017 Wrestling Observer Newsletter: 2016 Awards issue, talent departing TNA, more. „Wrestling Observer Newsletter”, s. 11, March 6, 2017. Campbell, California. ISSN 1083-9593. 
 13. PWI Ratings for Cesaro.
 14. PWI Ratings for Sheamus.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]