Championship League Snooker 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Championship League Snooker
2010 ← 2011 → 2012
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 25
Miejsce Anglia Crondon Park Golf Club, Essex, Anglia
Zwycięzca Walia Matthew Stevens
II miejsce Anglia Shaun Murphy
Najwyższy break 143 Walia Mark J. Williams
Rozegrane mecze 192

Championship League Snooker 2011 to turniej snookerowy rozgrywany w Crondon Park Golf Club w Anglii. W turnieju wystąpiło 25 zawodników, którzy w 8 grupach rozgrywanych na przestrzeni 3 miesięcy (3 stycznia – 24 marca) rozegrali 192 pojedynki.

Turniej wygrał Matthew Stevens, który w finale Grupy Zwycięzców pokonał 3-1 Shauna Murphy'ego. Najwyższy brejk zawodów – 143 punkty – wbił Mark J. Williams.

Format turnieju[edytuj | edytuj kod]

[1]

  • Wszystkie mecze rozgrywane są do 3 wygranych frejmów.
  • Kryteria klasyfikowania zawodników w grupach: większa liczba zdobytych punktów, większa liczba wygranych frejmów, mniejsza liczba przegranych frejmów, zwycięzca bezpośredniego spotkania.
  • W grupie 1 rywalizuje 7 zawodników systemem każdy z każdym. 4 najlepszych awansuje do play-offów, których zwycięzca przechodzi do tzw. Grupy Zwycięzców. Przegrani w play-offach oraz 5. zawodnik z grupy przechodzą do rozgrywek grupy 2, gdzie do rywalizacji dołącza kolejnych 3 graczy. Zawodnicy zajmujący 6. i 7. miejsce w danej grupie odpadają z zawodów. System rozgrywek powtarza się przez kolejnych 7 grup.
  • Po rozgrywkach w 7 grupach wyłonionych zostaje 7 uczestników grupy zwycięzców, w której rywalizacja toczy się na podobnych zasadach, jak w poprzednich grupach. Zwycięzca finału grupy zwycięzców jest triumfatorem całego turnieju i otrzymuje dziką kartę do prestiżowej Premier League Snooker.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

[2]

Grupy 1-7[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca – £3,000
  • Finalista – £2,000
  • Półfinaliści – £1,000
  • Wygrany frejm – £100
  • Najwyższy brejk – £500

Grupa Zwycięzców[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca – £10,000
  • Finalista – £5,000
  • Półfinaliści – £3,000
  • Wygrany frejm – £300
  • Najwyższy brejk – £1,000

Grupa 1 (3-4 stycznia 2011)[edytuj | edytuj kod]

[3]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     Awans do półfinałów

     Przejście do rozgrywek grupy 2

     Odpadnięcie z turnieju

Poz Zawodnik MR MW MP FW FP BF PKT
1 Szkocja John Higgins 6 5 1 16 9 +7 5
2 Walia Mark J. Williams 6 4 2 14 8 +6 4
3 Anglia Allister Carter 6 4 2 13 10 +3 4
4 Anglia Mark Selby 6 3 3 13 12 +1 3
5 Anglia Shaun Murphy 6 3 3 12 12 0 3
6 Szkocja Stephen Maguire 6 1 5 9 16 -7 1
7 Szkocja Graeme Dott 6 1 5 7 17 -10 1
  • John Higgins 3–0 Mark Wiliams
  • Shaun Murphy 0–3 Mark Selby
  • Ali Carter 3–2 Stephen Maguire
  • Graeme Dott 2–3 John Higgins
  • Mark Williams 2–3 Shaun Murphy
  • Mark Selby 1–3 Ali Carter
  • Stephen Maguire 3–1 Graeme Dott
  • John Higgins 1–3 Shaun Murphy
  • Mark Williams 3–1 Mark Selby
  • Ali Carter 3–0 Graeme Dott
  • Shaun Murphy 2–3 Graeme Dott
  • Stephen Maguire 2–3 Mark Selby
  • John Higgins 3–1 Stephen Maguire
  • Mark Williams 3–0 Ali Carter
  • Mark Selby 3–1 Graeme Dott
  • Shaun Murphy 3–0 Stephen Maguire
  • Mark Williams 3–0 Graeme Dott
  • John Higgins 3–1 Ali Carter
  • Shaun Murphy 1–3 Ali Carter
  • Mark Williams 3–1 Stephen Maguire
  • John Higgins 3–2 Mark Selby

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  • Wygrany z fazy pucharowej przechodzi do rozgrywek grupy zwycięzców.
  • Przegrani w fazie pucharowej przechodzą do rozgrywek grupy 2.
  Półfinały
Do 3 wygranych
Finał
Do 3 wygranych
                 
Szkocja  John Higgins 2  
Anglia  Mark Selby 3  
    Anglia  Mark Selby 3
  Anglia  Allister Carter 2
Walia  Mark J. Williams 0
Anglia  Allister Carter 3  

Grupa 2 (5-6 stycznia 2011)[edytuj | edytuj kod]

[4]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     Awans do półfinałów

     Przejście do rozgrywek grupy 3

     Odpadnięcie z turnieju

Poz Zawodnik MR MW MP FW FP BF PKT
1 Walia Mark J. Williams 6 5 1 17 5 +12 5
2 Anglia Ronnie O’Sullivan 6 5 1 15 7 +8 5
3 Szkocja John Higgins 6 5 1 15 9 +6 5
4 Anglia Shaun Murphy 6 2 4 12 15 -3 2
5 Anglia Allister Carter 6 2 4 11 13 -2 2
6 Australia Neil Robertson 6 1 5 8 17 -9 1
7 Anglia Jamie Cope 6 1 5 5 17 -12 1
  • Ali Carter 1–3 John Higgins
  • Mark Williams 3–0 Shaun Murphy
  • Neil Robertson 0–3 Ronnie O’Sullivan
  • Jamie Cope 0–3 Ali Carter
  • John Higgins 3–2 Mark Williams
  • Shaun Murphy 3–2 Neil Robertson
  • Ronnie O’Sullivan 3–0 Jamie Cope
  • Ali Carter 1–3 Mark Williams
  • John Higgins 3–2 Shaun Murphy
  • Neil Robertson 3–2 Jamie Cope
  • Mark Williams 3–0 Jamie Cope
  • Ronnie O’Sullivan 3–2 Shaun Murphy
  • Ali Carter 2–3 Ronnie O’Sullivan
  • John Higgins 3–1 Neil Robertson
  • Shaun Murphy 2–3 Jamie Cope
  • Mark Williams 3–0 Ronnie O’Sullivan
  • John Higgins 3–0 Jamie Cope
  • Ali Carter 3–1 Neil Robertson
  • Mark Williams 3–1 Neil Robertson
  • John Higgins 0–3 Ronnie O’Sullivan
  • Ali Carter 1–3 Shaun Murphy

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  • Wygrany z fazy pucharowej przechodzi do rozgrywek grupy zwycięzców.
  • Przegrani w fazie pucharowej przechodzą do rozgrywek grupy 3.
  Półfinały
Do 3 wygranych
Finał
Do 3 wygranych
                 
Walia  Mark J. Williams 3  
Anglia  Shaun Murphy 0  
    Walia  Mark J. Williams 3
  Anglia  Ronnie O’Sullivan 2
Anglia  Ronnie O’Sullivan 3
Szkocja  John Higgins 0  
  • Ronnie O’Sullivan po przegranej w finale Grupy 2 wycofał się z turnieju. Jego miejsce zajął Stuart Bingham.

Grupa 3 (24-25 stycznia 2011)[edytuj | edytuj kod]

[5]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     Awans do półfinałów

     Przejście do rozgrywek grupy 4

     Odpadnięcie z turnieju

Poz Zawodnik MR MW MP FW FP BF PKT
1 Anglia Allister Carter 6 5 1 16 8 +8 5
2 Anglia Shaun Murphy 6 4 2 14 10 +4 4
3 Anglia Peter Ebdon 6 3 3 11 12 -1 3
4 Anglia Mark King 6 3 3 11 14 -3 3
5 Hongkong Marco Fu 6 2 4 11 13 -2 2
6 Anglia Stuart Bingham 6 2 4 11 14 -3 2
7 Szkocja John Higgins 6 2 4 9 12 -3 2
  • John Higgins 3-0 Stuart Bingham
  • Shaun Murphy 1-3 Allister Carter
  • Peter Ebdon 3-1 Mark King
  • Stuart Bingham 3-1 Marco Fu
  • John Higgins 0-3 Shaun Murphy
  • Allister Carter 3-0 Mark King
  • Peter Ebdon 1-3 Marco Fu
  • Shaun Murphy 3-2 Stuart Bingham
  • John Higgins 1-3 Allister Carter
  • Mark King 3-2 Marco Fu
  • Shaun Murphy 3-1 Marco Fu
  • Allister Carter 1-3 Peter Ebdon
  • Peter Ebdon 1-3 Stuart Bingham
  • John Higgins 2-3 Mark King
  • Allister Carter 3-1 Marco Fu
  • Shaun Murphy 1-3 Peter Ebdon
  • John Higgins 0-3 Marco Fu
  • Stuart Bingham 1-3 Mark King
  • Shaun Murphy 3-1 Mark King
  • John Higgins 3-0 Peter Ebdon
  • Allister Carter 3-2 Stuart Bingham

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  • Wygrany z fazy pucharowej przechodzi do rozgrywek grupy zwycięzców.
  • Przegrani w fazie pucharowej przechodzą do rozgrywek grupy 4.
  Półfinały
Do 3 wygranych
Finał
Do 3 wygranych
                 
Anglia  Allister Carter 2  
Anglia  Mark King 3  
    Anglia  Mark King 2
  Anglia  Shaun Murphy 3
Anglia  Shaun Murphy 3
Anglia  Peter Ebdon 2  

Grupa 4 (26-27 stycznia 2011)[edytuj | edytuj kod]

[6]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     Awans do półfinałów

     Przejście do rozgrywek grupy 5

     Odpadnięcie z turnieju

Poz Zawodnik MR MW MP FW FP BF PKT
1 Walia Matthew Stevens 6 5 1 16 9 +7 5
2 Anglia Allister Carter 6 4 2 15 8 +7 4
3 Hongkong Marco Fu 6 3 3 13 12 +1 3
4 Irlandia Północna Mark Allen 6 3 3 12 12 0 3
5 Anglia Mark King 6 3 3 10 15 -5 3
6 Anglia Peter Ebdon 6 2 4 10 15 -5 2
7 Szkocja Stephen Hendry 6 1 5 11 16 -5 1
  • Allister Carter 3-0 Mark King
  • Peter Ebdon 1-3 Marco Fu
  • Mark Allen 3-1 Stephen Hendry
  • Mark King 0-3 Matthew Stevens
  • Allister Carter 3-0 Peter Ebdon
  • Stephen Hendry 1-3 Marco Fu
  • Mark Allen 1-3 Matthew Stevens
  • Peter Ebdon 2-3 Mark King
  • Allister Carter 1-3 Marco Fu
  • Stephen Hendry 2-3 Matthew Stevens
  • Peter Ebdon 3-1 Matthew Stevens
  • Mark Allen 3-1 Marco Fu
  • Mark Allen 2-3 Mark King
  • Allister Carter 3-2 Stephen Hendry
  • Marco Fu 1-3 Matthew Stevens
  • Mark Allen 3-1 Peter Ebdon
  • Allister Carter 2-3 Matthew Stevens
  • Stephen Hendry 3-1 Mark King
  • Peter Ebdon 3-2 Stephen Hendry
  • Allister Carter 3-0 Mark Allen
  • Mark King 3-2 Marco Fu

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  • Wygrany z fazy pucharowej przechodzi do rozgrywek grupy zwycięzców.
  • Przegrani w fazie pucharowej przechodzą do rozgrywek grupy 5.
  Półfinały
Do 3 wygranych
Finał
Do 3 wygranych
                 
Walia  Matthew Stevens 0  
Irlandia Północna  Mark Allen 3  
    Irlandia Północna  Mark Allen 1
  Anglia  Allister Carter 3
Anglia  Allister Carter 3
Hongkong  Marco Fu 2  
  • Marco Fu zrezygnował z rywalizacji w grupach 5 i 6. Powrócił on do zawodów w grupie 7, a jego miejsce w grupie 5 zajął Ryan Day.

Grupa 5 (28 lutego-1 marca 2011)[edytuj | edytuj kod]

[7]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     Awans do półfinałów

     Przejście do rozgrywek grupy 6

     Odpadnięcie z turnieju

Poz Zawodnik MR MW MP FW FP BF PKT
1 Irlandia Północna Mark Allen 6 5 1 16 7 +9 5
2 Walia Ryan Day 6 4 2 14 12 +2 4
3 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6 3 3 14 10 +4 3
4 Anglia Mark King 6 3 3 13 10 +3 3
5 Walia Matthew Stevens 6 3 3 9 12 -3 3
6 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6 2 4 10 14 -4 2
7 Anglia Ricky Walden 6 1 5 6 7 -11 1
  • Mark Allen 3-0 Matthew Stevens
  • Mark King 3-0 Ryan Day
  • Ding Junhui 3-0 Ricky Walden
  • Mark Allen 3-2 Liang Wenbo
  • Ryan Day 2-3 Matthew Stevens
  • Ding Junhui 3-2 Mark King
  • Ricky Walden 0-3 Liang Wenbo
  • Mark Allen 1-3 Ryan Day
  • Mark King 3-0 Matthew Stevens
  • Ding Junhui 1-3 Liang Wenbo
  • Ryan Day 3-2 Liang Wenbo
  • Ricky Walden 3-2 Mark King
  • Mark Allen 3-0 Ricky Walden
  • Ding Junhui 0-3 Matthew Stevens
  • Mark King 3-1 Liang Wenbo
  • Ricky Walden 2-3 Ryan Day
  • Liang Wenbo 3-0 Matthew Stevens
  • Ding Junhui 2-3 Mark Allen
  • Ding Junhui 1-3 Ryan Day
  • Ricky Walden 1-3 Matthew Stevens
  • Mark Allen 3-0 Mark King

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  • Wygrany z fazy pucharowej przechodzi do rozgrywek grupy zwycięzców.
  • Przegrani w fazie pucharowej przechodzą do rozgrywek grupy 6.
  Półfinały
Do 3 wygranych
Finał
Do 3 wygranych
                 
Irlandia Północna  Mark Allen 3  
Anglia  Mark King 2  
    Irlandia Północna  Mark Allen 0
  Walia  Ryan Day 3
Walia  Ryan Day 3
Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 2  

Grupa 6 (2-3 marca 2011)[edytuj | edytuj kod]

[8]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     Awans do półfinałów

     Przejście do rozgrywek grupy 7

     Odpadnięcie z turnieju

Poz Zawodnik MR MW MP FW FP BF PKT
1 Walia Matthew Stevens 6 4 2 14 9 +5 4
2 Anglia Stephen Lee 6 4 2 14 11 +3 4
3 Anglia Mark King 6 4 2 12 10 +2 4
4 Irlandia Północna Mark Allen 6 3 3 14 9 +5 3
5 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6 3 3 14 12 +2 3
6 Anglia Judd Trump 6 2 4 10 16 -6 2
7 Anglia Mark Davis 6 1 5 6 17 -11 1
  • Mark Allen 2-3 Liang Wenbo
  • Mark King 3-0 Matthew Stevens
  • Mark Davis 2-3 Judd Trump
  • Mark Allen 2-3 Stephen Lee
  • Mark King 3-2 Liang Wenbo
  • Judd Trump 3-2 Matthew Stevens
  • Mark Davis 3-2 Stephen Lee
  • Mark Allen 3-0 Mark King
  • Liang Wenbo 2-3 Matthew Stevens
  • Stephen Lee 3-2 Judd Trump
  • Stephen Lee 3-0 Mark King
  • Mark Davis 0-3 Matthew Stevens
  • Mark Allen 3-0 Mark Davis
  • Judd Trump 1-3 Liang Wenbo
  • Stephen Lee 0-3 Matthew Stevens
  • Mark Davis 1-3 Mark King
  • Stephen Lee 3-1 Liang Wenbo
  • Mark Allen 3-0 Judd Trump
  • Mark King 3-1 Judd Trump
  • Mark Davis 0-3 Liang Wenbo
  • Mark Allen 1-3 Matthew Stevens

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  • Wygrany z fazy pucharowej przechodzi do rozgrywek grupy zwycięzców.
  • Przegrani w fazie pucharowej przechodzą do rozgrywek grupy 7.
  Półfinały
Do 3 wygranych
Finał
Do 3 wygranych
                 
Walia  Matthew Stevens 0  
Irlandia Północna  Mark Allen 3  
    Irlandia Północna  Mark Allen 3
  Anglia  Stephen Lee 0
Anglia  Stephen Lee 3
Anglia  Mark King 1  

Grupa 7 (21-22 marca 2011)[edytuj | edytuj kod]

[9]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     Awans do półfinałów

     Odpadnięcie z turnieju

Poz Zawodnik MR MW MP FW FP BF PKT
1 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6 4 2 15 9 +6 4
2 Walia Matthew Stevens 6 4 2 15 12 +3 4
3 Anglia Stephen Lee 6 4 2 12 12 0 4
4 Anglia Andrew Higginson 6 3 3 11 11 0 3
5 Anglia Mark King 6 2 4 13 14 -1 2
6 Hongkong Marco Fu 6 2 4 11 12 -1 2
7 Anglia Martin Gould 6 2 4 8 15 -7 2
  • Stephen Lee 3-2 Marco Fu
  • Mark King 3-1 Liang Wenbo
  • Andrew Higginson 3-0 Martin Gould
  • Stephen Lee 3-1 Matthew Stevens
  • Mark King 2-3 Matthew Stevens
  • Martin Gould 3-2 Liang Wenbo
  • Andrew Higginosn 0-3 Marco Fu
  • Stephen Lee 3-2 Mark King
  • Liang Wenbo 3-2 Matthew Stevens
  • Marco Fu 3-0 Martin Gould
  • Mark King 3-1 Marco Fu
  • Andrew Higginson 0-3 Liang Wenbo
  • Stephen Lee 0-3 Andrew Higginson
  • Martin Gould 1-3 Matthew Stevens
  • Marco Fu 1-3 Liang Wenbo
  • Mark King 2-3 Andrew Higginson
  • Marco Fu 1-3 Matthew Stevens
  • Stephen Lee 3-1 Martin Gould
  • Mark King 1-3 Martin Gould
  • Andrew Higginson 2-3 Matthew Stevens
  • Stephen Lee 0-3 Liang Wenbo

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  • Wygrany z fazy pucharowej przechodzi do rozgrywek grupy zwycięzców.
  • Przegrani w fazie pucharowej odpadają z turnieju.
  Półfinały
Do 3 wygranych
Finał
Do 3 wygranych
                 
Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 3  
Anglia  Andrew Higginson 2  
    Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 0
  Walia  Matthew Stevens 3
Walia  Matthew Stevens 3
Anglia  Stephen Lee 1  

Grupa Zwycięzców (23-24 marca 2011)[edytuj | edytuj kod]

[10]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     Awans do półfinałów całego turnieju

     Odpadnięcie z zawodów

Poz Zawodnik MR MW MP FW FP BF PKT
1 Walia Matthew Stevens 6 5 1 16 8 +8 5
2 Anglia Shaun Murphy 6 3 3 15 12 +3 3
3 Anglia Allister Carter 6 3 3 14 11 +3 3
4 Walia Mark J. Williams 6 3 3 13 12 +1 3
5 Irlandia Północna Mark Allen 6 3 3 10 15 -5 3
6 Walia Ryan Day 6 2 4 10 15 -5 2
7 Anglia Mark Selby 6 2 4 10 15 -5 2
  • Mark Williams 3-1 Mark Selby
  • Shaun Murphy 3-1 Allister Carter
  • Mark Allen 3-2 Ryan Day
  • Mark Selby 3-1 Matthew Stevens
  • Mark Williams 1-3 Shaun Murphy
  • Allister Carter 3-0 Ryan Day
  • Mark Allen 0-3 Matthew Stevens
  • Shaun Murphy 2-3 Mark Selby
  • Mark Williams 2-3 Allister Carter
  • Ryan Day 0-3 Matthew Stevens
  • Shaun Murphy 2-3 Matthew Stevens
  • Allister Carter 2-3 Mark Allen
  • Mark Selby 2-3 Mark Allen
  • Mark Williams 3-2 Ryan Day
  • Allister Carter 2-3 Matthew Stevens
  • Shaun Murphy 3-1 Mark Allen
  • Mark Williams 1-3 Matthew Stevens
  • Mark Selby 1-3 Ryan Day
  • Shaun Murphy 2-3 Ryan Day
  • Mark Williams 3-0 Mark Allen
  • Mark Selby 0-3 Allister Carter

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

  • Wygrany z fazy pucharowej jest zwycięzcą całego turnieju i otrzymuje dziką kartę do Premier League Snooker.
  Półfinały
Do 3 wygranych
Finał
Do 3 wygranych
                 
Walia  Matthew Stevens 3  
Walia  Mark J. Williams 1  
    Walia  Matthew Stevens 3
  Anglia  Shaun Murphy 1
Anglia  Shaun Murphy 3
Anglia  Allister Carter 2  

Brejki powyżej 100 punktów[edytuj | edytuj kod]

[3][4][5][6][7][8][9][10]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]