Channel9

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Channel9 – witryna zrzeszająca społeczność użytkowników i programistów technologii Microsoft pozwalająca na wymianę doświadczeń między ludźmi a pracownikami tej korporacji. W Polsce Channel9 głównie kojarzone jest ze screencastami i filmami promującymi technologie Microsoft.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Channel9 został stworzony w 2004 roku przez grupę pracowników Microsoft, aby pozwolić szerszej społeczności do danych o produktach z pominięciem sfery marketingowej i PR. Był to pierwszy taki projekt w korporacji Microsoft, jeszcze przed oficjalnymi blogami zespołów projektowych[1].

Pracownicy Microsoft na Channel9[edytuj | edytuj kod]

Pracownicy i deweloperzy Microsoft często dyskutują z użytkownikami ich oprogramowania przez takie moduły Channel9 jak Wiki i fora. Można tam spotkać wypowiedzi także takich osób, jak Larry Osterman, czy też wywiady z Billem Gatesem, Erikiem Meijerem, Markiem Russinovich-em i innymi.

Wiki[edytuj | edytuj kod]

Channel9 posiada własną platformę typu wiki, bazującą na FlexWiki. Platforma ta wykorzystywana jest do uzyskania szybkiej odpowiedzi od różnych zespołów projektowych[2] a także dla wymiany doświadczeń w grupach[3]. W ostatnim czasie, niektóre z nich przerzuciły się jednak na CodePlex.

Sandbox[edytuj | edytuj kod]

Strona Channel9 daje także użytkownikom możliwość do tworzenia i umieszczania w sieci ich własnych projektów przez The SandBox.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Microsoft: Ogólnie o Channel9 (ang.). [dostęp 2008-07-03].
  2. Internet Explorer Feedback (ang.). W: Channel9 Wiki [on-line].
  3. Patterns And Practices (ang.). [dostęp 2008-07-03].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]