Ched Nasad

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ched Nasad, zwane również Miastem Połyskliwych Pajęczyn- fikcyjne miasto kupieckie ze świata Zapomnianych Krain. Znajduje się w Podmroku. Ma charakterystyczny tylko dla niego wygląd, jest ono położone na wielkich zwapniałych pajęczynach stworzonych w zamierzchłych przez gigantyczne pająki-stróże. Miasto posiada kilkanaście poziomów pajęczyn, które im wyższe, tym bardziej bezpieczne. Na najwyższych poziomach nie ma przedstawicieli niższych ras, takich jak orki.

Miasto jest drugim drowim miastem w Podmroku, które tylko przez przypadek przegrało w rywalizacji z Menzoberranzan. Miasto ma podobny jak w Mieście Pająków system domów, którymi rządzą matki-opiekunki. Najbardziej znanymi drowkami pochodzącymi z Ched Nasad są:

  • Faeryl Zuavirr
  • Hallistra Melarn
  • Danifae Yauntyrr

Podczas Wojny Pajęczej Królowej miasto zostało zniszczone przez krasnoludów-duegarów, którzy swoimi bombami zapalającymi zniszczyli wapienne sieci sprawiając że wyższe budynki spadły na niższe poziomy miasta. Z 30,000 drowów upadek miasta przeżyło tylko 3,000. Za upadkiem miasta pośrednio stoi organizacja Jaezred Chaulssin, będąca pod patronatem boga Vhaerauna.