Chile Open 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chile Open 2020
Miejsce  Chile
Santiago
Nawierzchnia Ceglana
Data 24.02–01.03.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 674 730 $
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Catalina Fillol
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Brazylia Thiago Seyboth Wild
Gra podwójna
Hiszpania Roberto Carballés Baena
Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina
2014 2021
Strona internetowa

Chile Open 2020, właśc. Chile Dove Men+Care Open 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2020 z cyklu Chile Open rozgrywany w dniach 24 lutego–1 marca 2020 roku w Santiago na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 674 730 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Chile Cristian Garín 25 ćwierćfinał
02Norwegia Casper Ruud 34 finał
03Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 41 półfinał
04Urugwaj Pablo Cuevas 46 2. runda
05Argentyna Juan Ignacio Londero 61 2. runda
06Boliwia Hugo Dellien 78 ćwierćfinał
07Argentyna Federico Delbonis 86 ćwierćfinał
08Brazylia Thiago Monteiro 88 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chile Cristian Garín 61 k  
WC  Brazylia Thiago Seyboth Wild 7  
  WC  Brazylia Thiago Seyboth Wild 6 6  
  Q  Argentyna Renzo Olivo 1 3  
Q  Argentyna Renzo Olivo 3 7 7
  6  Boliwia Hugo Dellien 6 65 5  
    WC  Brazylia Thiago Seyboth Wild 7 4 6
  2  Norwegia Casper Ruud 5 6 3
  8  Brazylia Thiago Monteiro 4 4  
3  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6  
3  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 65 2
  2  Norwegia Casper Ruud 7 6  
7  Argentyna Federico Delbonis 5 5
  2  Norwegia Casper Ruud 7 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Chile Cristian Garín 6 0 7  
 Słowacja Andrej Martin 6 65 3      Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 2 6 64  
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 2 7 6       1  Chile Cristian Garín 61 k
WC  Brazylia Thiago Seyboth Wild 6 3 6       WC  Brazylia Thiago Seyboth Wild 7
 Argentyna Facundo Bagnis 1 6 1     WC  Brazylia Thiago Seyboth Wild 7 6
 Argentyna Federico Coria 4 2     5  Argentyna Juan Ignacio Londero 67 4  
5  Argentyna Juan Ignacio Londero 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Urugwaj Pablo Cuevas 7 65 68  
Q  Argentyna Renzo Olivo 4 6 6     Q  Argentyna Renzo Olivo 5 7 7  
 Portugalia Pedro Sousa 6 3 4       Q  Argentyna Renzo Olivo 3 7 7
WC  Chile Marcelo Tomás Barrios Vera 4 6 6       6  Boliwia Hugo Dellien 6 65 5
Q  Hiszpania Carlos Taberner 6 4 2     WC  Chile Marcelo Tomás Barrios Vera 3 62
 Włochy Marco Cecchinato 3 6 3     6  Boliwia Hugo Dellien 6 7  
6  Boliwia Hugo Dellien 6 1 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Brazylia Thiago Monteiro 60 6 6  
 Niemcy Florian Mayer 7 3 4     8  Brazylia Thiago Monteiro 6 6  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 4 6      Hiszpania Roberto Carballés Baena 1 4  
 Hiszpania Jaume Munar 4 6 4       8  Brazylia Thiago Monteiro 4 4
Q  Słowacja Filip Horanský 4 2       3  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6
LL  Peru Juan Pablo Varillas 6 6     LL  Peru Juan Pablo Varillas 63 2
    3  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Argentyna Federico Delbonis 6 7  
Q  Słowacja Martin Kližan 1 65     7  Argentyna Federico Delbonis 7 6  
 Słowacja Jozef Kovalík 2 3      Włochy Salvatore Caruso 61 3  
 Włochy Salvatore Caruso 6 6       7  Argentyna Federico Delbonis 5 5
 Włochy Paolo Lorenzi 3 4       2  Norwegia Casper Ruud 7 7
WC  Chile Alejandro Tabilo 6 6     WC  Chile Alejandro Tabilo 4 5
    2  Norwegia Casper Ruud 6 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 101 285 250
Finalista 56 065 150
Półfinalista 31 560 90
Ćwierćfinalista 17 960 45
2. runda 10 305 20
1. runda 6030 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Brazylia Marcelo Demoliner
Holandia Matwé Middelkoop
103 ćwierćfinał
02Salwador Marcelo Arévalo
Wielka Brytania Jonny O’Mara
118 finał
03Indie Divij Sharan
Nowa Zelandia Artem Sitak
124 ćwierćfinał
04Urugwaj Ariel Behar
Ekwador Gonzalo Escobar
140 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
5 6 10  
 Boliwia Hugo Dellien
 Szwecja André Göransson
7 3 8     1  Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
6 3 8  
 Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Guillermo Durán
6 3 5     WC  Chile Marcelo Tomás Barrios Vera
 Chile Alejandro Tabilo
1 6 10  
WC  Chile Marcelo Tomás Barrios Vera
 Chile Alejandro Tabilo
4 6 10       WC  Chile Marcelo Tomás Barrios Vera
 Chile Alejandro Tabilo
3 2  
3  Indie Divij Sharan
 Nowa Zelandia Artem Sitak
7 7        Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina
6 6  
 Brazylia Thiago Monteiro
 Brazylia Fernando Romboli
65 62     3  Indie Divij Sharan
 Nowa Zelandia Artem Sitak
3 6 4
WC  Chile Gonzalo Lama
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
4 5      Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina
6 3 10  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina
6 7        Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina
7 6
 Monako Romain Arneodo
 Niemcy Andre Begemann
62 4       2  Salwador Marcelo Arévalo
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
63 1
 Argentyna Facundo Bagnis
 Urugwaj Pablo Cuevas
7 6      Argentyna Facundo Bagnis
 Urugwaj Pablo Cuevas
6 6  
 Argentyna Leonardo Mayer
 Argentyna Andrés Molteni
5 5     4  Urugwaj Ariel Behar
 Ekwador Gonzalo Escobar
3 4  
4  Urugwaj Ariel Behar
 Ekwador Gonzalo Escobar
7 7        Argentyna Facundo Bagnis
 Urugwaj Pablo Cuevas
65 4
 Holandia Sander Arends
 Holandia David Pel
4 6 3       2  Salwador Marcelo Arévalo
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
7 6  
 Argentyna Federico Coria
 Argentyna Juan Ignacio Londero
6 1 10      Argentyna Federico Coria
 Argentyna Juan Ignacio Londero
63 3
 Czechy Roman Jebavý
 Słowacja Igor Zelenay
4 6 6     2  Salwador Marcelo Arévalo
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
7 6  
2  Salwador Marcelo Arévalo
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
6 4 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 34 160 250
Finaliści 17 500 150
Półfinaliści 9480 90
Ćwierćfinaliści 5430 45
1. runda 3180 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]