China Championship 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
China Championship
2016 ← 2017 → 2018
Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Guangzhou Sports Institute, Guangzhou
Zwycięzca Belgia Luca Brecel
II miejsce Anglia Shaun Murphy
Najwyższy break 144 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh

China Championship 2017 – drugi rankingowy turniej snookerowy sezonu 2017/2018 rozegrany został w dniach 16–22 sierpnia 2017 roku w Chinach.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: £ 150 000
  • II miejsce: £ 75 000
  • Półfinalista: £ 32 000
  • Ćwierćfinalista: £ 18 000
  • Runda 3: £ 12 000
  • Runda 2: £ 7 000
  • Runda 1: £ 4 000
  • Najwyższy break w fazie głównej turnieju: £ 3 000
  • Pula nagród: £ 700 000

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

[1]

  Runda 1
Do 5 frame’ów
Runda 2
Do 5 frame’ów
Runda 3
Do 5 frame’ów
Ćwierćfinały
Do 5 frame’ów
Półfinały
Do 6 frame’ów
Finał
Do 10 frame’ów
                                                         
Anglia  Mark Selby 5  
Tajlandia  Noppon Saengkham 1  
  Anglia  Mark Selby 4  
  Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 5  
Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 5
Chińska Republika Ludowa  Chen Zifan 4  
  Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 5  
  Anglia  Martin Gould 2  
Anglia  Martin Gould 5  
Anglia  Andrew Higginson 2  
  Anglia  Martin Gould 5
  Anglia  Mark Joyce 2  
Szkocja  Anthony McGill 2
Anglia  Mark Joyce 5  
  Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 2  
  Anglia  Shaun Murphy 5  
Anglia  Rory McLeod 1  
Szkocja  Stephen Maguire 5  
  Szkocja  Stephen Maguire 5
  Chińska Republika Ludowa  Yan Bingtao 1  
Chińska Republika Ludowa  Yan Bingtao 5
Anglia  Stuart Bingham 3  
  Szkocja  Stephen Maguire 0
  Anglia  Shaun Murphy 5  
Anglia  Peter Ebdon 3  
Anglia  Anthony Hamilton 5  
  Anglia  Anthony Hamilton 0
  Anglia  Shaun Murphy 5  
Irlandia  Ken Doherty 4
Anglia  Shaun Murphy 5  
Anglia  Shaun Murphy 6  
Anglia  Allister Carter 4  
Anglia  Barry Hawkins 5  
Anglia  Oliver Lines 2  
  Anglia  Barry Hawkins 3  
  Anglia  Mark Davis 5  
Anglia  Ben Woollaston 4
Anglia  Mark Davis 5  
  Anglia  Mark Davis 1  
  Anglia  Allister Carter 5  
Anglia  Allister Carter 5  
Indie  Aditya Mehta 4  
  Anglia  Allister Carter 5
  Anglia  David Grace 4  
Walia  Ian Preece 4
Anglia  David Grace 5  
  Anglia  Allister Carter 5
  Irlandia  Fergal O’Brien 2  
Irlandia  Fergal O’Brien 5  
Anglia  Mark King 3  
  Irlandia  Fergal O’Brien 5
  Norwegia  Kurt Maflin 2  
Norwegia  Kurt Maflin 5
Cypr  Michael Georgiou 0  
  Irlandia  Fergal O’Brien 5
  Szkocja  Alan McManus 4  
Anglia  Elliot Slessor 3  
Szkocja  Alan McManus 5  
  Szkocja  Alan McManus 5
  Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 0  
Anglia  Alfred Burden 2
Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 5  
Anglia  Shaun Murphy 5
Belgia  Luca Brecel 10
Anglia  Judd Trump 5  
Walia  Daniel Wells 2  
  Anglia  Judd Trump 3  
  Szkocja  Graeme Dott 5  
Szkocja  Graeme Dott 5
Anglia  Robert Milkins 3  
  Szkocja  Graeme Dott 0  
  Anglia  Ronnie O’Sullivan 5  
Anglia  Ronnie O’Sullivan 5  
Anglia  Sam Baird 2  
  Anglia  Ronnie O’Sullivan 5
  Anglia  David Gilbert 3  
Anglia  David Gilbert 5
Anglia  Stuart Carrington 4  
  Anglia  Ronnie O’Sullivan 4  
  Belgia  Luca Brecel 5  
Anglia  Mike Dunn 5  
Anglia  Joe Perry 1  
  Anglia  Mike Dunn 5
  Anglia  Allan Taylor 4  
Anglia  Allan Taylor 5
Anglia  Ian Burns 4  
  Anglia  Mike Dunn 3
  Belgia  Luca Brecel 5  
Anglia  Jimmy Robertson 2  
Belgia  Luca Brecel 5  
  Belgia  Luca Brecel 5
  Hongkong  Marco Fu 2  
Iran  Hossein Vafaei 3
Hongkong  Marco Fu 5  
Belgia  Luca Brecel 6
Chińska Republika Ludowa  Li Hang 5  
Australia  Neil Robertson 4  
Chińska Republika Ludowa  Li Hang 5  
  Chińska Republika Ludowa  Li Hang 5  
  Walia  Michael White 4  
Walia  Michael White 5
Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 3  
  Chińska Republika Ludowa  Li Hang 5  
  Walia  Matthew Stevens 4  
Irlandia Północna  Mark Allen 4  
Walia  Matthew Stevens 5  
  Walia  Matthew Stevens 5
  Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 2  
Anglia  Michael Holt 2
Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 5  
  Chińska Republika Ludowa  Li Hang 5
  Walia  Mark Williams 3  
Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 3  
Walia  Ryan Day 5  
  Walia  Ryan Day 0
  Walia  Mark Williams 5  
Chińska Republika Ludowa  Tian Pengfei 2
Walia  Mark Williams 5  
  Walia  Mark Williams 5
  Anglia  Tom Ford 3  
Anglia  Matthew Selt 1  
Anglia  Tom Ford 5  
  Anglia  Tom Ford 5
  Szkocja  John Higgins 2  
Anglia  Chris Wakelin 2
Szkocja  John Higgins 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame’ów
Guangzhou Sports Institute, Guangzhou, Chiny, 22 sierpnia 2017.
Sędzia: Chińska Republika Ludowa Deng Shihao
Anglia Shaun Murphy 5-10 Luca Brecel Belgia
Sesja popołudniowa: 68 (55)-2, 78 (68)-31, 15-68 (64), 107 (107)-0, 49-63, 19-56, 53 (53)-77, 5-78 (78), 58-54
Sesja wieczorna: 0-66, 30-62, 109 (77)-1, 52-53, 30-70, 37-61
107 Najwyższy break 78
1 Breaki stupunktowe 0
5 Breaki 50-punktowe 2

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

[2]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

[3]

Mecze zostały rozegrane w dniach 3–6 czerwca w Preston Guild Hall, Preston. Wszystkie mecze były rozgrywane do 5 wygranych frame’ów (Pary nr. 1, 6, 32, 34, 44, 59 oraz 64 rozegrały swoje mecze kwalifikacyjne w trakcie fazy telewizyjnej). Wyłoniły one 64 zawodników, którzy zostali rozstawieni do turnieju zasadniczego.

Anglia Mark Selby 5–1 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao
Tajlandia Noppon Saengkham 5–4 Szkocja Rhys Clark
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 5–3 Anglia Christopher Keogan
Walia Dominic Dale 3–5 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
Anglia Martin Gould 5–1 Anglia Adam Duffy
Anglia Andrew Higginson 5–1 Chińska Republika Ludowa Hu Hao
Szkocja Anthony McGill 5–3 Anglia Craig Steadman
Anglia Mark Joyce 5–3 Anglia Rod Lawler
Anglia Rory McLeod 5–3 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Szkocja Stephen Maguire 5–1 Anglia Jamie Curtis-Barrett
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 5–1 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen
Anglia Stuart Bingham 5–0 Anglia Billy Joe Castle
Anglia Peter Ebdon 5–3 Anglia Nigel Bond
Anglia Anthony Hamilton 5–3 Finlandia Robin Hull
Anglia Gary Wilson 1–5 Irlandia Ken Doherty
Anglia Shaun Murphy 5–2 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Anglia Barry Hawkins 5–4 Anglia John Astley
Anglia Oliver Lines 5–2 Walia Duane Jones
Anglia Ben Woollaston 5–3 Niemcy Lukas Kleckers
Anglia Mark Davis 5–2 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Anglia Allister Carter 5–2 Szkocja Ross Muir
Anglia Robbie Williams 4–5 Indie Aditya Mehta
Anglia Ricky Walden 0–5 Walia Ian Preece
Anglia David Grace 5–4 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Irlandia Fergal O’Brien 5–3 Anglia Sam Craigie
Anglia Mark King w/o–w/d Chińska Republika Ludowa Li Yuan
Norwegia Kurt Maflin 5–3 Malezja Thor Chuan Leong
Anglia Kyren Wilson 1–5 Cypr Michael Georgiou
Walia Jamie Jones 0–5 Anglia Elliot Slessor
Szkocja Alan McManus 5–4 Anglia Hammad Miah
Anglia Alfred Burden 5–2 Anglia Paul Davison
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5–1 Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang
Anglia Judd Trump 5–1 Chińska Republika Ludowa Xu Si
Walia Daniel Wells 5–2 Chińska Republika Ludowa Ma Bing
Szkocja Graeme Dott w/o–w/d Anglia Liam Highfield
Anglia Robert Milkins 5–2 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Anglia Ronnie O’Sullivan w/o–w/d Chińska Republika Ludowa Zhang Yong
Anglia Sam Baird 5–2 Irlandia Josh Boileau
Anglia David Gilbert 5–4 Anglia Mitchell Mann
Anglia Stuart Carrington 5–1 Szkocja Scott Donaldson
Anglia Mike Dunn 5–2 Malta Alex Borg
Anglia Joe Perry 5–1 Szkocja Eden Sharav
Anglia Jack Lisowski 3–5 Anglia Allan Taylor
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 3-5 Anglia Ian Burns
Anglia Jimmy Robertson 5–0 Walia David John
Belgia Luca Brecel 5–2 Anglia Sean O’Sullivan
Iran Hossein Vafaei 5–0 Iran Soheil Vahedi
Hongkong Marco Fu 5–0 Anglia Sanderson Lam
Australia Neil Robertson 5–2 Irlandia Północna Gerard Greene
Chińska Republika Ludowa Li Hang 5–3 Irlandia Północna Joe Swail
Walia Michael White 5–3 Anglia Martin O’Donnell
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5–4 Pakistan Hamza Akbar
Irlandia Północna Mark Allen 5–3 Walia Lee Walker
Walia Matthew Stevens 5–2 Anglia Ashley Hugill
Anglia Michael Holt 5–0 Australia Kurt Dunham
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 5–4 Szkocja Chris Totten
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 3–5 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng
Walia Ryan Day 5–0 Anglia Jimmy White
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 5–2 Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi
Walia Mark Williams 5–3 Walia Jak Jones
Anglia Matthew Selt 5–4 Anglia Peter Lines
Anglia Tom Ford 5–3 Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun
Anglia Chris Wakelin 5–3 Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman
Szkocja John Higgins 5–0 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

[4]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: China Championship 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-06-15].
  2. worldsnooker.com: Breaki stupunktowe China Championship 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-06-15].
  3. worldsnooker.com: Kwalifikacje China Championship 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-05-31].
  4. worldsnooker.com: Breaki stupunktowe kwalifikacji China Championship 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-05-31].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]