China International 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
China International
1997 ← 1999 → 1999
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 36
Miejsce Chińska Republika Ludowa JC Mandarin Hotel, Szanghaj
Zwycięzca Szkocja John Higgins
II miejsce Szkocja Billy Snaddon
Najwyższy break 140 Anglia Michael Holt
Rozegrane mecze {{{liczba rozegranych meczów}}}
Mecze do zera Stevens - Robidoux (1R)
Davies - Drago (1R)
Williams - Dale (1R)
King - Hunter (1R)
Doherty - Holt (1R)
Bond - Swail (1R)
Higgins - Stevens (2R)

China International 1999 był dwunastym turniejem (w tym siódmym rankingowym) sezonu 1998/99. Odbył się on w dniach 8 - 14 marca 1999 w JC Mandarin Hotel w Szanghaju.

Tytułu wywalczonego przed dwoma laty bronił Steve Davis, jednak w 1/8 finału przegrał on ze Stephenem Hendrym. Triumfował John Higgins, który w finale pokonał innego Szkota – Billy'ego Snaddona 9-3.

W zawodach wzięło udział 16 najlepszych zawodników z rankingu, 16 kwalifikantów, oraz 4 przedstawicieli gospodarzy, którzy otrzymali dzikie karty.

Michael Holt uzyskał najwyższego brejka turnieju – 140 punktów.

Zwycięzca – John Higgins – otrzymał 42 tysiące funtów oraz 4560 punktów do rankingu.

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Wynik
Anglia Michael Holt 5-1 Wikiprojekt:Szablony flag Yang Jianyn
Anglia Peter Lines 1-5 Chińska Republika Ludowa Pang Weiguo
Anglia Dave Finbow 5-2 Wikiprojekt:Szablony flag Pao Shan
Walia Anthony Davies 5-4 Wikiprojekt:Szablony flag Zhang Kai

Faza zasadnicza turnieju[edytuj | edytuj kod]

  1/16 finału
Do 5 wygranych
1/8 finału
Do 5 wygranych
Ćwierćfinały
Do 5 wygranych
Półfinały
Do 6 wygranych
Finał
Do 9 wygranych
                                               
Szkocja  John Higgins 5  
Szkocja  Jamie Burnett 4  
  Szkocja  John Higgins 5  
  Walia  Matthew Stevens 0  
Kanada  Alain Robidoux 0
Walia  Matthew Stevens 5  
  Szkocja  John Higgins 5  
  Walia  Paul Davies 2  
Malta  Tony Drago 0  
Walia  Paul Davies 5  
  Walia  Paul Davies 5
  Walia  Mark Williams 2  
Walia  Mark Williams 5
Walia  Dominic Dale 0  
  Szkocja  John Higgins 6  
  Szkocja  Alan McManus 4  
Szkocja  Alan McManus 5  
Szkocja  Chris Small 3  
  Szkocja  Alan McManus 5
  Anglia  Mark King 4  
Anglia  Mark King 5
Anglia  Paul Hunter 0  
  Szkocja  Alan McManus 5
  Irlandia  Ken Doherty 4  
Anglia  Anthony Hamilton 5  
Anglia  Jonathan Birch 2  
  Anglia  Anthony Hamilton 3
  Irlandia  Ken Doherty 5  
Irlandia  Ken Doherty 5
Anglia  Michael Holt 0  
Szkocja  John Higgins 9
Szkocja  Billy Snaddon 3
Anglia  Ronnie O’Sullivan 5  
Anglia  Bradley Jones 3  
  Anglia  Ronnie O’Sullivan 3  
  Szkocja  Billy Snaddon 5  
Tajlandia  James Wattana 3
Szkocja  Billy Snaddon 5  
  Szkocja  Billy Snaddon 5  
  Anglia  Stephen Lee 3  
Anglia  Stephen Lee 5  
Szkocja  Drew Henry 1  
  Anglia  Stephen Lee 5
  Anglia  Peter Ebdon 3  
Anglia  Peter Ebdon 5
Chińska Republika Ludowa  Pang Weiguo 3  
  Szkocja  Billy Snaddon 6
  Szkocja  Stephen Hendry 2  
Anglia  John Parrott 5  
Anglia  Dave Finbow 4  
  Anglia  John Parrott 5
  Anglia  Nigel Bond 1  
Anglia  Nigel Bond 5
Irlandia Północna  Joe Swail 0  
  Anglia  John Parrott 2
  Szkocja  Stephen Hendry 5  
Anglia  Steve Davis 5  
Australia  Quinten Hann 1  
  Anglia  Steve Davis 4
  Szkocja  Stephen Hendry 5  
Szkocja  Stephen Hendry 5
Walia  Anthony Davies 2  

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze kwalifikacyjne rozegrano w dniach 25 sierpnia - 3 września 1998. Awans do turnieju głównego uzyskali zwycięzcy meczów rundy 7.

Wyniki kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Wynik Wynik
Belgia Bjorn Haneveer 5-2 Pakistan Farhan Mirza Anglia Eddie Barker 4-5 Cypr Mehmet Husnu
Anglia Mike Dunn 5-4 Anglia Les Dodd Anglia Sean Lanigan 5-3 Tajlandia Anan Terananon
Australia Johl Younger 5-2 Irlandia Colm Gilcreest Islandia Kristjan Helgason 5-4 Anglia Darren Limburg
Malezja Sam Chong 5-2 Anglia Shaun Murphy Anglia Mike Hallett 5-1 Południowa Afryka Hitesh Naran
Anglia Barry Pinches 5-1 Chińska Republika Ludowa Li Jianbing Anglia Brian Rowswell 5-1 Niemcy Mike Henson
Irlandia Północna Dylan Leary 5-0 Singapur Keith E Malta Alex Borg 5-3 Irlandia Północna Dermot McGlinchey
Anglia Simon Parker 5-3 Chińska Republika Ludowa Guo Hua Anglia John Whitty 5-4 Australia Steve Mifsud
Anglia David McDonnell 5-1 Szkocja Alastair Fleming Anglia David Coles 5-1 Szkocja Geoff Dunn
Anglia Gary Lees 2-5 Holandia Mario Wehrmann Anglia John Giles 5-0 Tajlandia Tai Pichit
Irlandia Joe Delaney 5-3 Australia Neil Robertson Kanada Kirk Stevens 5-2 Anglia Allister Carter
Anglia Adrian Gunnell 5-2 Kanada Gary Natale Anglia Suridner Gill 5-2 Malta Mario Cutajar
Anglia Matt Wilson 5-2 Anglia Darren Hackeson Anglia Stuart Bingham 5-1 Egipt Wael Talaat
Anglia Wayne Saidler 4-5 Anglia Matthew Bray Anglia Stuart Reardon 5-2 Kanada Ben Reicker
Anglia Paul Cavney 5-3 Tajlandia Chatchawan Rutphae Belgia Patrick Delsemme 5-0 Anglia Leigh Robinson
Finlandia Robin Hull 5-0 Kanada Bob Chaperon Anglia Mark Miller 5-4 Chińska Republika Ludowa Hasimu Tu’erxun
Walia Ian Sargeant 5-3 Anglia Jeff Cundy Anglia Mark Johnston-Allen 5-4 Pakistan Saleh Muhammad

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Wynik Wynik
Anglia Paul Davison 2-5 Belgia Bjorn Haneveer Anglia Jason Wallace 4-5 Cypr Mehmet Husnu
Szkocja Hugh Abernethy 2-5 Anglia Mike Dunn Walia Phillip Williams 5-0 Anglia Sean Lanigan
Walia Steve Newbury 3-5 Australia Johl Younger Anglia Munraj Pal 1-5 Islandia Kristjan Helgason
Anglia Nigel Gilbert 1-5 Malezja Sam Chong Szkocja David McLellan 1-5 Anglia Mike Hallett
Anglia Paul Sweeny 5-3 Anglia Barry Pinches Szkocja Alan Burnett 5-1 Anglia Brian Rowswell
Anglia Nick Terry 5-1 Irlandia Północna Dylan Leary Malta Joe Grech 5-0 Malta Alex Borg
Irlandia Północna Patrick Wallace 5-1 Anglia Simon Parker Anglia Barry Mapstone 3-5 Anglia John Whitty
Anglia Craig Harrison 5-3 Anglia David McDonnell Szkocja Paul McPhillips 2-5 Anglia David Coles
Anglia Darryn Walker 5-3 Holandia Mario Wehrmann Anglia Eddie Manning 1-5 Anglia John Giles
Anglia Oliver King 3-5 Irlandia Joe Delaney Irlandia Stephen Murphy 5-1 Kanada Kirk Stevens
Irlandia Leo Fernandez 4-5 Anglia Adrian Gunnell Walia James Reynolds 2-5 Anglia Suridner Gill
Anglia Antony Bolsover 5-1 Anglia Matt Wilson Anglia Jason Weston 5-1 Anglia Stuart Bingham
Anglia Simon Bedford 5-3 Anglia Matthew Bray Szkocja Chris Shade 5-1 Anglia Stuart Reardon
Anglia Micky Roughan w/d-w/o Anglia Paul Cavney Anglia Adrian Rosa 3-5 Belgia Patrick Delsemme
Anglia Robert Milkins 5-2 Finlandia Robin Hull Anglia Tony Knowles 5-0 Anglia Mark Miller
Anglia Michael Holt 5-2 Walia Ian Sargeant Walia Mark Fenton 5-3 Anglia Mark Johnston-Allen

Runda 3[edytuj | edytuj kod]

Wynik Wynik
Szkocja Graham Horne 3-5 Belgia Bjorn Haneveer Anglia John Read 5-1 Cypr Mehmet Husnu
Anglia Darren Clarke 5-4 Anglia Mike Dunn Szkocja Marcus Campbell 5-1 Walia Phillip Williams
Anglia Karl Burrows 2-5 Australia Johl Younger Szkocja Craig MacGillivray 5-4 Islandia Kristjan Helgason
Anglia Wayne Brown 5-1 Malezja Sam Chong Anglia Gary Ponting 4-5 Anglia Mike Hallett
Anglia Troy Shaw 3-5 Anglia Paul Sweeny Anglia Karl Payne 3-5 Szkocja Alan Burnett
Szkocja John Lardner 3-5 Anglia Nick Terry Walia Wayne Jones 2-5 Malta Joe Grech
Anglia Matthew Couch 2-5 Irlandia Północna Patrick Wallace Anglia Steve Judd 1-5 Anglia John Whitty
Anglia Joe Perry 5-4 Anglia Craig Harrison Anglia Peter McCullagh 2-5 Anglia David Coles
Anglia Alfie Burden 2-5 Anglia Darryn Walker Szkocja Martin Dziewialtowski 3-5 Anglia John Giles
Anglia Nick Walker 4-5 Irlandia Joe Delaney Anglia Dave Finbow 5-2 Irlandia Stephen Murphy
Anglia Leigh Griffin 5-2 Anglia Adrian Gunnell Anglia Stuart Pettman 5-2 Anglia Suridner Gill
Anglia Mark Gray 5-4 Anglia Antony Bolsover Anglia Chris Scanlon 2-5 Anglia Jason Weston
Anglia Sean Storey 1-5 Anglia Simon Bedford Anglia Lee Richardson 4-5 Szkocja Chris Shade
Anglia Jimmy Michie 5-3 Anglia Paul Cavney Anglia Ian Brumby 4-5 Belgia Patrick Delsemme
Irlandia Stephen O’Connor 0-5 Anglia Robert Milkins Walia Anthony Davies 5-1 Anglia Tony Knowles
Holandia Stefan Mazrocis 0-5 Anglia Michael Holt Walia Mark Bennett 2-5 Walia Mark Fenton

Runda 4[edytuj | edytuj kod]

Wynik Wynik
Hongkong Marco Fu 5-3 Australia Johl Younger Kanada Tom Finstad 1-5 Anglia David Coles
Tajlandia Phaitoon Phonbun 5-4 Irlandia Joe Delaney Australia Shawn Budd 2-5 Anglia John Giles
Mauritius Richard Somauroo 5-1 Anglia Mike Hallett Belgia Mario Geudens 4-5 Belgia Patrick Delsemme

Runda 5[edytuj | edytuj kod]

Wynik Wynik
Anglia Tony Jones 5-3 Belgia Bjorn Haneveer Anglia Rod Lawler 3-5 Anglia John Read
Anglia Mark Davis 5-2 Anglia Darren Clarke Anglia Bradley Jones 5-1 Szkocja Marcus Campbell
Anglia Jason Ferguson 3-5 Hongkong Marco Fu Irlandia Północna Gerard Greene 1-5 Szkocja Craig MacGillivray
Anglia David Roe 3-5 Anglia Wayne Brown Anglia Paul Wykes 5-4 Mauritius Richard Somauroo
Walia Paul Davies 5-2 Anglia Paul Sweeny Anglia Ian McCulloch 5-4 Szkocja Alan Burnett
Anglia Karl Broughton 5-1 Anglia Nick Terry Szkocja Drew Henry 5-4 Malta Joe Grech
Anglia Neal Foulds 5-3 Irlandia Północna Patrick Wallace Anglia Peter Lines 5-2 Anglia John Whitty
Anglia David Gray 2-5 Anglia Joe Perry Irlandia Północna Dennis Taylor 5-2 Anglia David Coles
Anglia Nick Pearce 0-5 Anglia Darryn Walker Pakistan Shokat Ali 4-5 Anglia John Giles
Irlandia Północna Jason Prince 2-5 Tajlandia Phaitoon Phonbun Anglia Joe Johnson 3-5 Anglia Dave Finbow
Anglia Mick Price 5-1 Anglia Leigh Griffin Anglia Dean Reynolds 5-4 Anglia Stuart Pettman
Anglia Willie Thorne 1-5 Anglia Mark Gray Irlandia Północna Joe Swail 5-2 Anglia Jason Weston
Anglia Jonathan Birch 5-0 Anglia Simon Bedford Szkocja Euan Henderson 5-3 Szkocja Chris Shade
Walia Lee Walker 5-4 Anglia Jimmy Michie Australia Quinten Hann 5-4 Belgia Patrick Delsemme
Irlandia Michael Judge 4-5 Anglia Robert Milkins Anglia Steve James 3-5 Walia Anthony Davies
Nowa Zelandia Dene O’Kane 2-5 Anglia Michael Holt Walia Tony Chappel 2-5 Walia Mark Fenton

Runda 6[edytuj | edytuj kod]

Wynik Wynik
Anglia Tony Jones 3-5 Anglia Mark Davis Anglia John Read 2-5 Anglia Bradley Jones
Hongkong Marco Fu 5-0 Anglia Wayne Brown Szkocja Craig MacGillivray 5-4 Anglia Paul Wykes
Walia Paul Davies 5-3 Anglia Karl Broughton Anglia Ian McCulloch 4-5 Szkocja Drew Henry
Anglia Neal Foulds 2-5 Anglia Joe Perry Anglia Peter Lines 5-0 Irlandia Północna Dennis Taylor
Anglia Darryn Walker 4-5 Tajlandia Phaitoon Phonbun Anglia John Giles 1-5 Anglia Dave Finbow
Anglia Mick Price 2-5 Anglia Mark Gray Anglia Dean Reynolds 4-5 Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Jonathan Birch 5-2 Walia Lee Walker Szkocja Euan Henderson 2-5 Australia Quinten Hann
Anglia Robert Milkins 2-5 Anglia Michael Holt Walia Anthony Davies 5-3 Walia Mark Fenton

Runda 7[edytuj | edytuj kod]

Wynik Wynik
Szkocja Jamie Burnett 5-1 Anglia Mark Davis Anglia Dave Harold 1-5 Anglia Bradley Jones
Walia Matthew Stevens 5-0 Hongkong Marco Fu Szkocja Billy Snaddon 5-4 Szkocja Craig MacGillivray
Irlandia Fergal O’Brien 4-5 Walia Paul Davies Anglia Martin Clark 0-5 Szkocja Drew Henry
Walia Dominic Dale 5-4 Anglia Joe Perry Szkocja Graeme Dott 2-5 Anglia Peter Lines
Szkocja Chris Small 5-2 Tajlandia Phaitoon Phonbun Walia Darren Morgan 2-5 Anglia Dave Finbow
Anglia Paul Hunter 5-3 Anglia Mark Gray Irlandia Północna Terry Murphy w/d-w/o Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Jimmy White 2-5 Anglia Jonathan Birch Anglia Andy Hicks 4-5 Australia Quinten Hann
Anglia Gary Wilkinson 1-5 Anglia Michael Holt Anglia Brian Morgan 3-5 Walia Anthony Davies

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]