China Open 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
China Open
2013 ← 2014 → 2015
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 64 + 4 (w rundzie dzikich kart)
Miejsce Chińska Republika Ludowa Uniwersytet Pekiński, Pekin
Zwycięzca Chińska Republika Ludowa Ding Junhui
II miejsce Australia Neil Robertson
Najwyższy break 142 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong
Rozegrane mecze {{{liczba rozegranych meczów}}}

China Open 2014 − dziesiąty rankingowy turniej snookerowy sezonu 2013/2014 rozegrany w dniach 31 marca–6 kwietnia 2014 roku w hali widowiskowej Uniwersytetu Pekińskiego w Pekinie (Chiny).

Obrońcą tytułu był Neil Robertson, który przegrał w finale z Ding Junhuiem 5−10[1].

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: £ 85 000
  • II miejsce: £ 35 000
  • Półfinalista: £ 21 000
  • Ćwierćfinalista: £ 12 500
  • Runda 3: £ 8 000
  • Runda 2: £ 6 500
  • Runda 1: £ 3 000
  • Najwyższy break w fazie głównej turnieju: £ 2 000
  • Pula nagród: £ 478 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Mecze rundy dzikich kart zostały rozegrane w Haikou w dniu 31 marca 2014 roku[2].

Mecz Wynik
WC1 Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5−2 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
WC2 Belgia Luca Brecel 5−2 Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun
WC3 Anglia John Astley 5−2 Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao
WC4 Anglia Sam Baird 2−5 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 5 frame'ów
Runda 2
Do 5 frame'ów
Runda 3
Do 5 frame'ów
Ćwierćfinał
Do 5 frame'ów
Półfinał
Do 6 frame'ów
Finał
Do 10 frame'ów
                                                         
Australia Neil Robertson 5  
Anglia Anthony Hamilton 4  
  Australia Neil Robertson 5  
  Walia Mark Williams 4  
Szkocja Anthony McGill 3
Walia Mark Williams 5  
  Australia Neil Robertson 5  
  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4  
Tajlandia James Wattana 5  
Anglia Mark Joyce 0  
  Tajlandia James Wattana 1
  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5  
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5
Walia Duane Jones 3  
  Australia Neil Robertson 5  
  Szkocja Graeme Dott 3  
Irlandia Północna Mark Allen w/d  
Belgia Luca Brecel w/o  
  Belgia Luca Brecel 5
  Walia Dominic Dale 1  
Anglia Jack Lisowski 3
Walia Dominic Dale 5  
  Belgia Luca Brecel 2
  Szkocja Graeme Dott 5  
Szkocja Graeme Dott 5  
Anglia Rory McLeod 4  
  Szkocja Graeme Dott 5
  Anglia Dave Harold 4  
Anglia Dave Harold w/o
Szkocja Stephen Maguire w/o  
Australia Neil Robertson 6  
Anglia Ali Carter 2  
Anglia Shaun Murphy 5  
Anglia Jamie Cope 1  
  Anglia Shaun Murphy 5  
  Tajlandia Dechawat Poomjaeng 0  
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 5
Anglia David Grace 3  
  Anglia Shaun Murphy 3  
  Anglia Ricky Walden 5  
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5  
Anglia Hammad Miah 2  
  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 3
  Anglia Ricky Walden 5  
Indie Pankaj Advani 1
Anglia Ricky Walden 5  
  Anglia Ricky Walden 3
  Anglia Ali Carter 5  
Anglia Ali Carter 5  
Walia Jamie Jones 0  
  Anglia Ali Carter 5
  Anglia Matthew Selt 2  
Anglia Matthew Selt 5
Walia Ryan Day 2  
  Anglia Ali Carter 5
  Anglia Peter Ebdon 3  
Anglia Peter Ebdon 5  
Anglia Jimmy Robertson 3  
  Anglia Peter Ebdon 5
  Anglia Judd Trump 4  
Norwegia Kurt Maflin 1
Anglia Judd Trump 5  
Australia Neil Robertson 5
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 10
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
Anglia John Astley 1  
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 3  
Irlandia Ken Doherty 0
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 5  
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
  Szkocja John Higgins 4  
Walia Michael White 5  
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 2  
  Walia Michael White 1
  Szkocja John Higgins 5  
Anglia Michael Wasley 2
Szkocja John Higgins 5  
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
  Anglia Mark King 2  
Hongkong Marco Fu 5  
Chińska Republika Ludowa Li Hang 3  
  Hongkong Marco Fu 3
  Anglia Mark King 5  
Indie Aditya Mehta 4
Anglia Mark King 5  
  Anglia Mark King 5
  Anglia Jamie O’Neill 3  
Anglia Kyren Wilson 3  
Anglia Jamie O’Neill 5  
  Anglia Jamie O’Neill 5
  Irlandia Fergal O’Brien 2  
Irlandia Fergal O’Brien w/o
Anglia Barry Hawkins w/d  
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6
Anglia Mike Dunn 0  
Anglia Stuart Bingham w/d  
Anglia Martin O’Donnell w/o  
  Anglia Martin O’Donnell 4  
  Anglia Craig Steadman 5  
Anglia Craig Steadman 5
Anglia Michael Holt 1  
  Anglia Craig Steadman 3  
  Anglia Mike Dunn 5  
Anglia Mike Dunn 5  
Anglia Peter Lines 4  
  Anglia Mike Dunn 5
  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3  
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 5
Anglia Gary Wilson 2  
  Anglia Mike Dunn 5
  Anglia Mark Selby 3  
Irlandia David Morris 2  
Anglia Jimmy White 5  
  Anglia Jimmy White 5
  Anglia Alfie Burden 3  
Anglia Alfie Burden w/o
Malta Tony Drago w/d  
  Anglia Jimmy White 1
  Anglia Mark Selby 5  
Anglia Barry Pinches 2  
Anglia Nigel Bond 5  
  Anglia Nigel Bond 1
  Anglia Mark Selby 5  
Anglia Stuart Carrington 3
Anglia Mark Selby 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame'ów
Beijing University Students Gymnasium, Pekin, Chiny, 6 kwietnia 2014.
Sędzia: Malta Terry Camilleri
Australia Neil Robertson 5-10 Ding Junhui Chińska Republika Ludowa
Sesja południowa: 0–98 (87), 0–63 (61), 58–67, 74–21, 0–123 (119), 6–110 (59), 20–71, 102–1 (102), 57–71
Sesja wieczorna: 63–13 (57), 5–125 (104), 64–49, 0–87 (67), 74–9 (57), 13–98 (66)
102 Najwyższy break 119
1 Breaki stupunktowe 2
3 Breaki 50-punktowe 7

Breaki stupunktowe fazy głównej turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze zostały rozegrane w dniach 16-18 lutego w The Capital Venue, Gloucester. Wszystkie mecze były rozgrywane do 5 wygranych frame'ów.

Australia Neil Robertson 5–3 Chińska Republika Ludowa Li Yan
Anglia Anthony Hamilton 5–3 Malta Alex Borg
Szkocja Anthony McGill 5–0 Szkocja Michael Leslie
Walia Mark Williams 5–1 Walia Daniel Wells
Walia Matthew Stevens 0–5 Tajlandia James Wattana
Anglia Mark Joyce 5–2 Anglia Christopher Keogan
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5–0 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian
Anglia Joe Perry 2–5 Walia Duane Jones
Irlandia Północna Mark Allen 5–2 Anglia James Cahill
Szkocja Jamie Burnett 3–5 Belgia Luca Brecel
Anglia Jack Lisowski 5–4 Anglia Shane Castle
Walia Dominic Dale 5–1 Katar Ahmed Saif
Szkocja Graeme Dott 5–0 Anglia Alex Davies
Anglia Rory McLeod 5–4 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Dave Harold 5–4 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Szkocja Stephen Maguire 5–2 Anglia Chris Wakelin
Anglia Shaun Murphy 5–4 Anglia Adam Duffy
Anglia Jamie Cope 5–0 Anglia Gareth Green
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 5–3 Tajlandia Ratchayothin Yotharuck
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4–5 Anglia David Grace
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5–2 Walia Andrew Pagett
Irlandia Północna Gerard Greene 4–5 Anglia Hammad Miah
Indie Pankaj Advani 5–3 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Anglia Ricky Walden 5–3 Anglia Liam Highfield
Anglia Ali Carter 5–1 Anglia Lee Page
Walia Jamie Jones 5–1 Anglia Mitchell Travis
Anglia Matthew Selt 5–0 Walia Jak Jones
Walia Ryan Day 5–2 Libia Khalid Belaied
Anglia Peter Ebdon 5–4 Szkocja Fraser Patrick
Anglia Jimmy Robertson 5–3 Anglia Sydney Wilson
Norwegia Kurt Maflin 5–0 Szkocja Rhys Clark
Anglia Judd Trump 5–0 Anglia Elliot Slessor
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5–0 Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon
Anglia Robbie Williams 2–5 Anglia John Astley
Irlandia Ken Doherty 5–1 Anglia Andrew Norman
Anglia Ben Woollaston 1–5 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh
Walia Michael White 5–0 Szkocja Scott Donaldson
Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 2–5 Anglia Sam Baird
Anglia Steve Davis 3–5 Anglia Michael Wasley
Szkocja John Higgins 5–2 Australia Vinnie Calabrese
Hongkong Marco Fu 5–1 Anglia Adam Wicheard
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 4–5 Chińska Republika Ludowa Li Hang
Indie Aditya Mehta 5–2 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Anglia Mark King 5–1 Anglia Chris Norbury
Szkocja Marcus Campbell 4–5 Anglia Kyren Wilson
Szkocja Alan McManus 1–5 Anglia Jamie O’Neill
Irlandia Fergal O’Brien 5–1 Anglia Paul Davison
Anglia Barry Hawkins 5–2 Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong
Anglia Stuart Bingham 5–2 Anglia Allan Taylor
Anglia David Gilbert 1–5 Anglia Martin O’Donnell
Anglia Ian Burns 3–5 Anglia Craig Steadman
Anglia Michael Holt 5–2 Anglia Anthony Parsons
Anglia Tom Ford 4–5 Anglia Mike Dunn
Anglia Peter Lines 5–3 Anglia Joel Walker
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 5–0 Anglia Sean O'Sullivan
Anglia Robert Milkins 3–5 Anglia Gary Wilson
Anglia Mark Davis 1–5 Irlandia David Morris
Anglia Jimmy White 5–2 Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Alfie Burden 5–1 Szkocja Ross Muir
Anglia Andrew Higginson 3–5 Malta Tony Drago
Anglia Martin Gould 3–5 Anglia Barry Pinches
Anglia Nigel Bond 5–1 Anglia Sanderson Lam
Anglia Rod Lawler 3–5 Anglia Stuart Carrington
Anglia Mark Selby 5–0 Anglia Ryan Clark

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. China Open: Ding wygrał u siebie i wyrównał historyczny rekord Stephena Hendry’ego (pol.). Onet Sport, 2014-04-06. [dostęp 2014-04-06].
  2. Tabelka China Open 2014. worldsnooker.com. [dostęp 2014-03-27].