China Open 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy turnieju snookerowego. Zobacz też: turnieje tenisowe o tej samej nazwie.
China Open
2016 ← 2017 → 2018
Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Uniwersytet Pekiński, Pekin
Zwycięzca Anglia Mark Selby
II miejsce Walia Mark Williams
Najwyższy break 147 Anglia Judd Trump

China Open 2017 – osiemnasty rankingowy turniej snookerowy sezonu 2016/2017 rozegrany został w dniach 27 marca–2 kwietnia 2017 roku w hali widowiskowej Uniwersytetu Pekińskiego w Pekinie (Chiny).

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: £ 85 000
  • II miejsce: £ 35 000
  • Półfinalista: £ 21 000
  • Ćwierćfinalista: £ 12 500
  • Runda 3: £ 8 000
  • Runda 2: £ 6 500
  • Runda 1: £ 4 000
  • Najwyższy break w fazie głównej turnieju: £ 2 000
  • Pula nagród: £ 510 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Mecze w rundzie dzikich kart zostały rozegrane 27 marca 2017 w Pekinie.

Mecz Zawodnik Wynik Zawodnik
DK1 Anglia Robbie Williams w/d-w/o Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi
DK2 Anglia Jimmy White 5-1 Chińska Republika Ludowa Li Yuan
DK3 Chińska Republika Ludowa Li Hang 5-1 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao
DK4 Malta Alex Borg 4-5 Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 5 frame’ów
Runda 2
Do 5 frame’ów
Runda 3
Do 5 frame’ów
Ćwierćfinały
Do 5 frame’ów
Półfinały
Do 6 frame’ów
Finał
Do 10 frame’ów
                                                         
Anglia Judd Trump 5  
Anglia Ashley Hugill 1  
  Anglia Judd Trump 5  
  Szkocja Eden Sharav 0  
Szkocja Eden Sharav 5
Szkocja Ross Muir 0  
  Anglia Judd Trump 5  
  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3  
Szkocja Anthony McGill 2  
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 5  
  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 5
  Anglia Martin Gould 3  
Anglia Martin Gould 5
Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi 1  
  Anglia Judd Trump 3  
  Iran Hossein Vafaei 5  
Anglia Mike Dunn 5  
Anglia Andy Hicks 3  
  Anglia Mike Dunn 3
  Anglia Rory McLeod 5  
Anglia Rory McLeod 5
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 2  
  Anglia Rory McLeod 3
  Iran Hossein Vafaei 5  
Norwegia Kurt Maflin 3  
Anglia Ben Woollaston 5  
  Anglia Ben Woollaston 4
  Iran Hossein Vafaei 5  
Iran Hossein Vafaei 5
Anglia Joe Perry 2  
Iran Hossein Vafaei 1  
Walia Mark Williams 6  
Anglia Shaun Murphy 5  
Anglia Allan Taylor 2  
  Anglia Shaun Murphy 5  
  Anglia Gary Wilson 1  
Szkocja Graeme Dott 3
Anglia Gary Wilson 5  
  Anglia Shaun Murphy 5  
  Walia Michael White 1  
Anglia Allister Carter 5  
Anglia Stuart Carrington 0  
  Anglia Allister Carter 3
  Walia Michael White 5  
Walia Michael White 5
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 3  
  Anglia Shaun Murphy 1
  Walia Mark Williams 5  
Anglia Jimmy White 3  
Anglia Michael Holt 5  
  Anglia Michael Holt 2
  Walia Mark Williams 5  
Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 1
Walia Mark Williams 5  
  Walia Mark Williams 5
  Szkocja John Higgins 4  
Szkocja Rhys Clark 4  
Anglia Mark Davis 5  
  Anglia Mark Davis 2
  Szkocja John Higgins 5  
Anglia Ian Burns 1
Szkocja John Higgins 5  
Walia Mark Williams 8
Anglia Mark Selby 10
Anglia Stuart Bingham 5  
Szkocja Scott Donaldson 3  
  Anglia Stuart Bingham 5  
  Tajlandia Noppon Saengkham 2  
Anglia Robert Milkins 3
Tajlandia Noppon Saengkham 5  
  Anglia Stuart Bingham 2  
  Anglia Kyren Wilson 5  
Anglia Kyren Wilson 5  
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 3  
  Anglia Kyren Wilson 5
  Anglia Sanderson Lam 2  
Anglia Mark King 4
Anglia Sanderson Lam 5  
  Anglia Kyren Wilson 5  
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 1  
Anglia Mark Joyce 5  
Szkocja Fraser Patrick 4  
  Anglia Mark Joyce 5
  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
Walia Gareth Allen 0
Anglia Ronnie O’Sullivan 5  
  Anglia Mark Joyce 3
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 5  
Anglia Matthew Selt 1  
  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 0
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
Anglia Paul Davison 0
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
Anglia Kyren Wilson 4
Anglia Mark Selby 6  
Walia Daniel Wells 5  
Anglia Jamie Cope 3  
  Walia Daniel Wells 5  
  Walia Matthew Stevens 2  
Szkocja Alan McManus 1
Walia Matthew Stevens 5  
  Walia Daniel Wells 1  
  Szkocja Stephen Maguire 5  
Indie Aditya Mehta 4  
Chińska Republika Ludowa Li Hang 5  
  Chińska Republika Ludowa Li Hang 3
  Szkocja Stephen Maguire 5  
Szkocja Stephen Maguire 5
Irlandia Fergal O’Brien 3  
  Szkocja Stephen Maguire 1
  Anglia Mark Selby 5  
Anglia Andrew Higginson 5  
Anglia David Gilbert 3  
  Anglia Andrew Higginson 5
  Anglia Ricky Walden 4  
Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 1
Anglia Ricky Walden 5  
  Anglia Andrew Higginson 4
  Anglia Mark Selby 5  
Anglia Jimmy Robertson 0  
Anglia Martin O’Donnell 5  
  Anglia Martin O’Donnell 1
  Anglia Mark Selby 5  
Anglia Alflie Burden 0
Anglia Mark Selby 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame’ów
Uniwersytet Pekiński, Pekin, Chiny, 2 kwietnia 2017.
Sędzia: Holandia Jan Verhaas
Walia Mark Williams 8-10 Mark Selby Anglia
Sesja południowa: 9-122 (54), 30-100 (100), 124 (124)-0, 6-113 (109), 82 (82)-1, 46-73 (50), 71-47, 23-80, 106 (106)-32
Sesja wieczorna: 75 (68)-1, 22-76 (55), 91 (65)-29, 81 (81)-0, 0-99 (95), 70-55, 0-70 (70), 4-129 (124), 16-86
124 Najwyższy break 124
2 Breaki stupunktowe 3
7 Breaki 50-punktowe 7

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze zostały rozegrane w dniach 24-27 stycznia w Guild Hall, Preston (Pary nr. 1, 12, 48 oraz 64 rozegrały swoje mecze kwalifikacyjne w trakcie fazy telewizyjnej). Wszystkie mecze były rozgrywane do 5 wygranych frame’ów.

Anglia Judd Trump 5-0 Anglia Jason Weston
Anglia Anthony Hamilton 2-5 Anglia Ashley Hugill
Walia Jamie Jones 3-5 Szkocja Eden Sharav
Walia Dominic Dale 2-5 Szkocja Ross Muir
Szkocja Anthony McGill 5-1 Anglia Peter Lines
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 5-1 Walia Ian Preece
Anglia Martin Gould 5-2 Walia Lee Walker
Anglia Robbie Williams 5-1 Anglia Jamie Curtis-Barrett
Anglia Mike Dunn 5-2 Anglia Elliot Slessor
Belgia Luca Brecel 3-5 Anglia Andy Hicks
Anglia Rory McLeod 5-2 Anglia Daniel Womersley
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 5-0 Brazylia Itaro Santos
Norwegia Kurt Maflin 5-1 Anglia Adam Duffy
Anglia Ben Woollaston 5-1 Brazylia Igor Figueiredo
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 4-5 Iran Hossein Vafaei
Anglia Joe Perry 5-0 Walia David John
Anglia Shaun Murphy 5-1 Anglia Sydney Wilson
Irlandia Ken Doherty 3-5 Anglia Allan Taylor
Szkocja Graeme Dott 5-3 Walia Jak Jones
Anglia Gary Wilson 5-2 Walia Duane Jones
Anglia Allister Carter w/o-w/d Pakistan Hamza Akbar
Anglia Stuart Carrington 5-1 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen
Walia Michael White 5-4 Tajlandia Kritsanut Lertsattayathorn
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5-0 Anglia Hammad Miah
Anglia Sam Baird 4-5 Anglia Jimmy White
Anglia Michael Holt 5-4 Anglia Liam Highfield
Anglia Oliver Lines 3-5 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Walia Mark Williams 5-3 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Anglia Peter Ebdon 2-5 Szkocja Rhys Clark
Anglia Mark Davis 5-0 Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao
Anglia Ian Burns 5-1 Malezja Thor Chuan Leong
Szkocja John Higgins 5-0 Wyspa Man Darryl Hill
Anglia Stuart Bingham 5-4 Tajlandia James Wattana
Anglia Chris Wakelin 2-5 Szkocja Scott Donaldson
Anglia Robert Milkins 5-3 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Anglia Tom Ford 3-5 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Kyren Wilson 5-2 Cypr Michael Georgiou
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5-3 Anglia John Astley
Anglia Mark King 5-1 Szkocja Marc Davis
Anglia David Grace 2-5 Anglia Sanderson Lam
Anglia Mark Joyce 5-4 Anglia Mitchell Mann
Walia Ryan Day 2-5 Szkocja Fraser Patrick
Finlandia Robin Hull 4-5 Walia Gareth Allen
Anglia Ronnie O’Sullivan 5-3 Anglia James Cahill
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 5-4 Anglia Michael Wild
Anglia Matthew Selt 5-0 Anglia Craig Steadman
Irlandia Północna Joe Swail 3-5 Anglia Paul Davison
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5-3 Anglia Sean O’Sullivan
Hongkong Marco Fu 3-5 Walia Daniel Wells
Anglia Rod Lawler 2-5 Anglia Jamie Cope
Szkocja Alan McManus 5-1 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Walia Matthew Stevens 5-3 Irlandia Josh Boileau
Anglia Barry Hawkins 2-5 Indie Aditya Mehta
Chińska Republika Ludowa Li Hang 5-3 Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman
Szkocja Stephen Maguire 5-0 Tajlandia Boonyarit Keattikun
Irlandia Fergal O’Brien 5-3 Anglia Nigel Bond
Anglia Andrew Higginson 5-1 Anglia Christopher Keogan
Anglia David Gilbert 5-1 Australia Kurt Dunham
Anglia Jack Lisowski 1-5 Malta Alex Borg
Anglia Ricky Walden 5-1 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong
Anglia Jimmy Robertson 5-3 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4-5 Anglia Martin O’Donnell
Anglia Alflie Burden 5-2 Tajlandia Akani Songsermsawad
Anglia Mark Selby 5-3 Polska Adam Stefanów

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]