China Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy turnieju snookerowego. Zobacz też: turnieje tenisowe o tej samej nazwie.
China Open
2017 ← 2018 → 2019
Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Olympic Sport Centre Gymnasium, Pekin
Zwycięzca Anglia Mark Selby
II miejsce Anglia Barry Hawkins
Najwyższy break 147 Anglia Ronnie O’Sullivan
147 Anglia Stuart Bingham

China Open 2018 – dziewiętnasty rankingowy turniej snookerowy sezonu 2017/2018 rozegrany został w dniach 2–8 kwietnia 2018 roku.[1]

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: £ 225 000
  • II miejsce: £ 90 000
  • Półfinalista: £ 45 000
  • Ćwierćfinalista: £ 27 500
  • Runda 3: £ 18 000
  • Runda 2: £ 11 000
  • Runda 1: £ 5 000
  • Najwyższy break: £ 7 000
  • Pula nagród: £ 1 000 000

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Ćwierćfinały
Do 6 frame’ów
Półfinały
Do 10 frame’ów
Finał
Do 11 frame’ów
                                                         
Anglia  Mark Selby 6  
Szkocja  Scott Donaldson 4  
  Anglia  Mark Selby 6  
  Anglia  Ben Woollaston 3  
Anglia  Ben Woollaston 6
Walia  Lee Walker 5  
  Anglia  Mark Selby 6  
  Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 1  
Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 6  
Anglia  Liam Highfield 4  
  Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 6
  Irlandia  Fergal O’Brien 5  
Szkocja  Stephen Maguire 5
Irlandia  Fergal O’Brien 6  
  Anglia  Mark Selby 6  
  Walia  Mark Williams 2  
Anglia  Mark Davis 4  
Anglia  Michael Holt 6  
  Anglia  Michael Holt 1
  Walia  Mark Williams 6  
Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 1
Walia  Mark Williams 6  
  Walia  Mark Williams 6
  Irlandia Północna  Mark Allen 5  
Norwegia  Kurt Maflin 5  
Chińska Republika Ludowa  Yan Bingtao 6  
  Chińska Republika Ludowa  Yan Bingtao 4
  Irlandia Północna  Mark Allen 6  
Tajlandia  Noppon Saengkham 1
Irlandia Północna  Mark Allen 6  
Anglia  Mark Selby 10  
Anglia  Kyren Wilson 8  
Szkocja  John Higgins 6  
Anglia  Martin O’Donnell 2  
  Szkocja  John Higgins 2  
  Anglia  Jack Lisowski 6  
Anglia  Anthony Hamilton 1
Anglia  Jack Lisowski 6  
  Anglia  Jack Lisowski 6  
  Anglia  Gary Wilson 2  
Anglia  Allister Carter 4  
Anglia  Gary Wilson 6  
  Anglia  Gary Wilson 6
  Anglia  Joe Perry 4  
Anglia  Joe Perry 6
Szkocja  Chris Totten 0  
  Anglia  Jack Lisowski 5
  Anglia  Kyren Wilson 6  
Anglia  Peter Ebdon 5  
Anglia  Mark King 6  
  Anglia  Mark King 4
  Anglia  Kyren Wilson 6  
Anglia  Andrew Higginson 3
Anglia  Kyren Wilson 6  
  Anglia  Kyren Wilson 6
  Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 5  
Anglia  Jimmy Robertson 5  
Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 6  
  Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 2
  Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 6  
Anglia  Craig Steadman 4
Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 6  
Anglia  Mark Selby 11
Anglia  Barry Hawkins 3
Walia  Jak Jones 6  
Anglia  Nigel Bond 5  
  Walia  Jak Jones 2  
  Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 6  
Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 6
Chińska Republika Ludowa  Chen Zhe 2  
  Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 1  
  Australia  Neil Robertson 6  
Australia  Neil Robertson 6  
Anglia  Robbie Williams 3  
  Australia  Neil Robertson 6
  Anglia  Sam Craigie 5  
Anglia  Martin Gould 4
Anglia  Sam Craigie 6  
  Australia  Neil Robertson 6  
  Anglia  Stuart Bingham 0  
Pakistan  Hamza Akbar 0  
Anglia  Ricky Walden 6  
  Anglia  Ricky Walden 5
  Anglia  Stuart Bingham 6  
Walia  Matthew Stevens 5
Anglia  Stuart Bingham 6  
  Anglia  Stuart Bingham 6
  Szkocja  Graeme Dott 2  
Anglia  Mark Joyce 2  
Szkocja  Graeme Dott 6  
  Szkocja  Graeme Dott 6
  Anglia  Chris Wakelin 3  
Anglia  Chris Wakelin 6
Anglia  Shaun Murphy 0  
Australia  Neil Robertson 6
Anglia  Barry Hawkins 10  
Anglia  Barry Hawkins 6  
Anglia  Sam Baird 3  
  Anglia  Barry Hawkins 6  
  Walia  Michael White 1  
Walia  Michael White 6
Anglia  Paul Davison 5  
  Anglia  Barry Hawkins 6  
  Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 5  
Belgia  Luca Brecel 4  
Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 6  
  Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 6
  Anglia  David Gilbert 2  
Anglia  David Gilbert 6
Anglia  Mike Dunn 3  
  Anglia  Barry Hawkins 6
  Anglia  Tom Ford 5  
Walia  Duane Jones 6  
Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 5  
  Walia  Duane Jones 5
  Chińska Republika Ludowa  Luo Honghao 6  
Chińska Republika Ludowa  Luo Honghao 6
Szkocja  Anthony McGill 4  
  Chińska Republika Ludowa  Luo Honghao 2
  Anglia  Tom Ford 6  
Anglia  Tom Ford 6  
Chińska Republika Ludowa  Yuan Sijun 2  
  Anglia  Tom Ford 6
  Anglia  Elliot Slessor 4  
Anglia  Elliot Slessor 6
Anglia  Ronnie O’Sullivan 2  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 11 frame’ów
Olympic Sport Centre Gymnasium, Pekin, Chiny, 8 kwietnia 2018
Sędzia Chińska Republika Ludowa Peggy Li
Anglia Mark Selby 11-3 Barry Hawkins Anglia
Sesja południowa: 0-80 (53), 78 (65)-31, 66-1, 63 (53)-17, 69-58, 65-48, 0-83 (75), 114 (90)-4, 86 (75)-13, 72-6
Sesja wieczorna: 112 (112)-17, 83 (83)-43, 47-59, 132 (132)-0
132 Najwyższy break 75
2 Breaki stupunktowe 0
7 Breaki 50-punktowe 2

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze zostały rozegrane w dniach 27-30 stycznia w Barnsley Metrodome, Barnsley (Pary nr. 1, 2, 3, 4, 28, 30, 35, 61, 62 oraz 67 rozegrały swoje mecze kwalifikacyjne w trakcie fazy telewizyjnej). Wszystkie mecze były rozgrywane do 6 wygranych frame’ów.

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 4-6 Chińska Republika Ludowa Chang Bingyu
Chińska Republika Ludowa Chen Feilong 6-2 Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi
Egipt Basem Eltahhan 1-6 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Anglia Mark Selby 6-4 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen
Szkocja Scott Donaldson 6-3 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Anglia Ben Woollaston 6-1 Anglia Rod Lawler
Anglia Robert Milkins 4-6 Walia Lee Walker
Walia Ryan Day 3-6 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian
Anglia Rory McLeod 0-6 Anglia Liam Highfield
Szkocja Stephen Maguire 6-3 Tajlandia James Wattana
Irlandia Fergal O’Brien 6-3 Anglia Hammad Miah
Anglia Mark Davis 6-2 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Anglia Michael Holt 6-2 Tajlandia Akani Songsermsawad
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6-4 Anglia Ian Burns
Walia Mark Williams 6-1 Walia Ian Preece
Norwegia Kurt Maflin 6-5 Anglia Ashley Hugill
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 6-2 Anglia John Astley
Tajlandia Noppon Saengkham 6-4 Irlandia Ken Doherty
Irlandia Północna Mark Allen 6-4 Anglia Allan Taylor
Szkocja John Higgins 6-3 Anglia Adam Duffy
Anglia Alfred Burden 2-6 Anglia Martin O’Donnell
Anglia Anthony Hamilton 6-5 Walia David John
Anglia Jack Lisowski 6-4 Irlandia Północna Gerard Greene
Anglia Allister Carter 6-4 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
Anglia Gary Wilson 6-2 Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang
Anglia Joe Perry 6-1 Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Matthew Selt 2-6 Szkocja Chris Totten
Anglia Peter Ebdon 6-2 Chińska Republika Ludowa Chang Bingyu
Anglia Mark King 6-2 Irlandia Leo Fernandez
Anglia Andrew Higginson 6-5 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong
Anglia Kyren Wilson 6-0 Chińska Republika Ludowa Li Yuan
Anglia Jimmy Robertson 6-2 Anglia Christopher Keogan
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6-2 Malta Alex Borg
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4-6 Anglia Craig Steadman
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6-2 Cypr Michael Georgiou
Anglia Judd Trump 5-6 Walia Jak Jones
Anglia Oliver Lines 3-6 Anglia Nigel Bond
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 6-2 Anglia Sean O’Sullivan
Chińska Republika Ludowa Li Hang 4-6 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Australia Neil Robertson 6-4 Finlandia Robin Hull
Anglia Robbie Williams 6-3 Anglia Sanderson Lam
Anglia Martin Gould 6-2 Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman
Walia Jamie Jones 3-6 Anglia Sam Craigie
Iran Hossein Vafaei n/s-w/o Pakistan Hamza Akbar
Anglia Ricky Walden 6-2 Indie Aditya Mehta
Walia Matthew Stevens 6-1 Szkocja Eden Sharav
Anglia Stuart Bingham 6-2 Anglia Jimmy White
Anglia Mark Joyce 6-4 Anglia Peter Lines
Szkocja Graeme Dott 6-2 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Anglia Chris Wakelin 6-1 Niemcy Lukas Kleckers
Anglia Shaun Murphy 6-3 Anglia David Grace
Anglia Barry Hawkins 6-4 Irlandia Josh Boileau
Anglia Sam Baird 6-5 Iran Soheil Vahedi
Walia Michael White 6-5 Chińska Republika Ludowa Xu Si
Walia Dominic Dale 4-6 Anglia Paul Davison
Belgia Luca Brecel 6-4 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 6-3 Australia Kurt Dunham
Anglia David Gilbert 6-3 Anglia Billy Joe Castle
Anglia Mike Dunn 6-4 Anglia Mitchell Mann
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5-6 Walia Duane Jones
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6-1 Szkocja Rhys Clark
Anglia Stuart Carrington 2-6 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao
Szkocja Anthony McGill 6-5 Malezja Thor Chuan Leong
Anglia Tom Ford 6-3 Anglia Jamie Curtis-Barrett
Szkocja Alan McManus 5-6 Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun
Walia Daniel Wells 4-6 Anglia Elliot Slessor
Anglia Ronnie O’Sullivan 6-2 Szkocja Ross Muir

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: China Open 2018 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-01-25].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]