Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Chińska Republika Ludowa na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Chińska Republika Ludowa
Kod MKOl CHN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Han Xiaopeng
Liczba zawodników 93 w 44 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
5
Srebro
2
Brąz
4
Razem
11
Reprezentacja Chin podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich

Chińską Republikę Ludową na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało dziewięćdziesięciu trzech zawodników.

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Xia Lina 1:30,41 1:28,48 2:58,89 59. 1:10,60 Nie ukończyła 2.przejazdu


Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Li Lei 1:30,36 1:36,90 3:07,26 75. 59,43 1:01,43 2:00,86 43.

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Song Chaoqing Sprint kobiet - 7,5 km 21:38,2 2 32.
Kong Yingchao 22:30,9 2 61.
Wang Chunli 22:13,4 3 50.
Liu Xianying 22:14,6 3 51.
Liu Xianying Bieg pościgowy - 10 km 33:41,2 2 30.
Wang Chunli 34:01,8 2 35.
Song Chaoqing 34:46,6 5 43.
Liu Xianying Bieg indywidualny - 15 km 43:16,2 2 20.
Song Chaoqing 46:30,3 4 53.
Wang Chunli 44:18,0 3 33.
Kong Yingchao 46:46,2 4 58.
Wang Chunli
Liu Xianying
Kong Yingchao
Song Chaoqing
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:12:16,9 0 9.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Zhang Chengye Sprint mężczyzn 26:19,9 1 32.
Bieg pościgowy 36:28,7 5 35.
Bieg indywidualny 51:31,0 3 19.

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Li Hongxue Bieg na 10 km 27:05,7 35.
Li Xin 29:38,5 64.
Li Hongxue Bieg na 30 km 1:37:50,4 31.
Bieg łączony 43:24,3 37.
Man Dandan Sprint 4:08,55 51.
Man Dandan
Li Hongxue
Sprint kobiet 20:02,7 16.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Xu Wenlong Bieg na 15 km 37:39,5 68.
Sun Qinghai Sprint 3:43,1 21.
Sun Qinghai
Xu Wenlong
Sprint drużynowy 19:43,1 19.

Curling pictogram.svg Curling[edytuj | edytuj kod]

Chińskie curlerki po zdobyciu brązowego medalu

Kobiety - Bronze medal.svg

Imię i nazwisko
Wang Bingyu
Liu Yin
Yue Qingshuang
Zhou Yan
Liu Jinli

Turniej kobiet[edytuj | edytuj kod]

# Kraj Mecze Kamienie
W P W P
1  Kanada 8 1 56 37
2  Szwecja 7 2 56 52
3  Chiny 6 3 61 47
4  Szwajcaria 6 3 67 48
5  Dania 4 5 49 61
6  Niemcy 3 6 52 56
7  Wielka Brytania 3 6 54 59
8  Japonia 3 6 64 70
9  Rosja 3 6 53 60
10  Stany Zjednoczone 2 7 43 65

     Awans do półfinałów


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A  Chiny 0 1 0 0 0 0 0 1 0 2 0 4
 Wielka Brytania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 2 0 0 0 1 0 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Chiny 0 1 0 0 4 0 1 1 0 1 8
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 1 0 1 0 0 2 0 6


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 2 0 2 0 0 3 9
 Japonia 0 1 0 1 0 1 0 2 0 0 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 2 1 2 0 5 x x x x 11
 Dania 0 0 0 0 1 0 x x x x 1


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 2 0 0 1 0 1 6
 Chiny 0 0 0 1 0 0 1 0 2 0 4


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
D  Niemcy 0 1 0 2 0 2 0 1 0 1 0 7
 Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 2 0 2 0 1 0 9


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 1 0 0 0 1 0 0 1 6
 Kanada 0 0 1 0 1 1 1 0 0 1 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Rosja 0 0 3 0 1 0 1 1 1 x 7
 Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 2 0 0 0 x 4


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Stany Zjednoczone 0 1 1 0 0 2 0 1 0 0 5
 Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 1 0 1 0 0 1 6

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Chiny 0 0 0 1 0 1 1 0 1 x 4
 Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 1 0 3 0 0 3 0 x 9

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 2 0 1 0 2 4 x x 12
 Szwajcaria 0 1 0 3 0 2 0 0 x x 6

Turniej mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Imię i nazwisko
Wang Fengchun
Liu Rui
Xu Xiaoming
Li Hongchen
Zang Jialang
# Kraj Mecze Kamienie
W P W P
1  Kanada 9 0 75 36
2  Norwegia 7 2 64 43
3  Szwajcaria 6 3 53 44
4  Szwecja 5 4 50 52
4  Wielka Brytania[1] 5 4 57 44
6  Niemcy 4 5 48 60
7  Francja 3 6 37 63
8  Chiny 2 7 52 60
9  Dania 2 7 45 63
10  Stany Zjednoczone 2 7 43 59

     Awans do półfinałów


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 0 3 0 1 0 5
 Francja 1 0 0 0 1 2 0 0 0 2 6


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 0 0 0 x x x 1
 Chiny 1 0 3 2 1 0 1 x x x 8


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A  Szwecja 0 1 0 0 0 2 0 1 1 0 1 6
 Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 1 0 0 1 0 0 1 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 1 0 2 0 2 7
 Chiny 0 1 0 1 0 0 1 0 2 0 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Chiny 0 0 1 0 1 0 0 2 0 x 4
 Wielka Brytania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 0 3 2 0 1 x 9


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szwajcaria 0 0 2 0 3 0 2 0 2 x 9
 Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 2 0 1 0 1 0 x 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Niemcy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 2 1 0 2 0 1 7
 Chiny 2 1 0 1 0 0 1 0 1 0 6


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 1 1 0 0 3 0 3 x 11
 Stany Zjednoczone 0 2 0 0 1 1 0 1 0 x 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Chiny 0 1 0 1 0 1 0 x x x 3
 Kanada Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 4 0 1 0 1 0 4 x x x 10


Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Program krótki Program dowolny Łączna nota Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Liu Yan Solistki 51,74 19. 91,73 18. 143,47 19.
Shen Xue
Zhao Hongbo
Pary sportowe 76,66 1. 139,91 2. 216,57 Gold medal.svg
Pang Qing
Tong Jian
71,50 4. 141,81 1. 213,31 Silver medal.svg
Zhang Dan
Zhang Hao
71,28 5. 123,06 4. 194,34 5.
Zawodnik Konkurencja Taniec obowiązkowy Taniec Oryginalny Taniec dowolny Łączna nota Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja Nota Pozycja
Huang Xintong
Zheng Xun
Tańce na lodzie 29,22 19. 45,03 20. 71,27 20. 145,52 19.

Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Li Nina Skoki akrobatyczne 97,11 94,99 192,10 2. 99,40 107,83 207,23 Silver medal.svg
Guo Xinxin 88,08 101,08 189,16 3. 98,82 106,40 205,22 Bronze medal.svg
Cheng Shuang 94,29 86,62 180,91 4. 108,74 82,87 191,61 6.
Xu Mengtao 92,74 75,81 168,55 8. 94,64 93,23 187,87 7.

Mężczyźni

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Jia Zongyang Skoki akrobatyczne 120,80 121,72 242,52 1. 119,47 118,10 237,57 6.
Qi Guangpu 108,60 121,68 230,28 10. 115,38 119,47 234,85 7.
Liu Zhongqing 124,78 104,89 229,67 11. 119,91 122,62 242,53 Bronze medal.svg
Han Xiaopeng 111,95 80,57 192,52 21. Nie awansował

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Turniej kobiet[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja kobiet

Reprezentacja Chin brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, w której zajęła 4. miejsce. Ostatecznie została sklasyfikowana na 7. miejscu.

Runda pierwsza[edytuj | edytuj kod]

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Stany Zjednoczone 3 3 0 0 31 1 +30 9
 Finlandia 3 2 0 1 7 8 -1 6
 Rosja 3 1 0 2 3 19 -16 3
 Chiny 3 0 0 3 3 16 -13 0

Wyniki

14 lutego 2010 Stany Zjednoczone  12:1  Chiny UBC Winter Sports Centre, Vancouver

16 lutego 2010 Finlandia  2:1  Chiny UBC Winter Sports Centre, Vancouver

18 lutego 2010 Chiny  1:2  Rosja UBC Winter Sports Centre, Vancouver

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

20 lutego 2010 Szwajcaria  6:0  Chiny UBC Winter Sports Centre, Vancouver

Mecz o siódme miejsce[edytuj | edytuj kod]

22 lutego 2010 Chiny  3:1  Słowacja UBC Winter Sports Centre, Vancouver

Short track speed skating pictogram.svg Short track[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg na 500 metrów Wang Meng 43,926 1. 43,284 1. 42,985 1. 43,048 Gold medal.svg
Zhou Yang 44,115 1. 44,106 1. 43,992 3. 44,725 5.
Zhao Nannan 1:02,132 4. Nie awansowała 30.
Bieg na 1000 metrów Sun Linlin 1:30,629 2. 1:30,589 3. Nie awansowała 10.
Wang Meng 1:30,958 1. 1:32,267 1. 1:30,573 2. 1:29,213 Gold medal.svg
Zhou Yang 1:30,781 1. 1:29,849 1. 1:29,049 1. Dyskwalifikacja 8.
Bieg na 1500 metrów Sun Linlin 2:24,031 1. 2:24,777 3. 2:42,960 10.
Zhou Yang 2:24,504 2. 2:21,049 2. 2:16,993 Gold medal.svg
Wang Meng 2:29,316 1. Dyskwalifikacja Nie awansowała 18.
Sztafeta 3000 metrów Sun Linlin
Wang Meng
Zhang Hui
Zhou Yang
4:08,797 1. 4:06,610 Gold medal.svg

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg na 500 metrów Liang Wenhao Dyskwalifikacja Nie sklasyfikowany
Ma Yunfeng 41,954 3. Nie awansował 17.
Han Jialiang 41,869 1. 41,443 3. Nie awansował 10.
Bieg na 1000 metrów Ma Yunfeng 1:25,814 4. Nie awansował 25.
Han Jialiang 1:26,479 1. 1:25,856 2. 1:25,462 4. 1:32,023 6.
Liang Wenhao 1:26,249 2. 1:25,060 3. Nie awansował 10.
Bieg na 1500 metrów Liu Xianwei 2:14,354 3. 2:14,500 5. Nie awansował 15.
Liang Wenhao 2:16,152 1. 2:15,453 2. 2:48,192 6.
Song Weilong 2:20,095 6. Nie awansowała 33.
Sztafeta 5000 metrów Han Jialiang
Liu Xianwei
Ma Yunfeng
Song Weilong
6:43,601 1. 6:44,630 4.

Snowboarding pictogram.svg Snowboard[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Półfinał Finał
1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce
Halfpipe Sun Zhifeng 38,2 39,9 39,9 6. 29,8 33,0 33,0 7.
Liu Jiayu 26,3 33,3 33,3 12. 41,1 36,2 41,1 2. 39,3 34,9 39,3 4.
Cai Xuetong 14,1 19,3 19,3 23. Nie awansowała

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Półfinał Finał
1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce
Halfpipe Zeng Xiaoye 14,0 32,8 32,8 5. 32,9 16,2 32,9 10. Nie awansował 16.
Shi Wancheng 15,8 18,0 18,0 19. Nie awansował 35.

Speed skating pictogram.svg Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Wang Beixing 38,487 3. 38,144 3. 76,631 Bronze medal.svg 1:18,30 24.
Zhang Shuang 38,530 5. 38,807 13. 77,337 7.
Jin Peiyu 38,686 8. 38,771 11. 77,457 8. 1:17,97 18.
Xing Aihua 38,792 11. 38,849 16. 77,641 13.
Yu Jing 1:19,13 32.
Ren Hui 1:19,18 33.
Wang Fei 2:00,65 20. 4:18,42 22.
Fu Chunyan 4:20,62 25.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m
Bieg 1 Bieg 2 Łączny czas Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Yu Fengtong 35,116 7. 35,120 7. 70,236 7.
Zhang Zhongqi 35,175 14. 35,113 6. 70,288 10.
Wang Nan 35,915 26. 35,928 25. 71,843 25. 1:11,82 31.
Liu Fangyi 36,193 34. 36,047 26. 72,240 28.
Gao Xuefeng 1:50,78 34.
Sun Longjiang 1:51,30 35.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. O awansie do półfinału decydował dodatkowy mecz

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]