Chirurdzy (seria 8)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chirurdzy (seria 8)
Grey's Anathomy (season 8)
Chirurdzy (seria 8)
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Główne role Ellen Pompeo
Sandra Oh
Justin Chambers
Chandra Wilson
James Pickens Jr.
Sara Ramirez
Eric Dane
Chyler Leigh
Kevin McKidd
Jessica Capshaw
Kim Raver
Sarah Drew
Jesse Williams
Patrick Dempsey
Liczba odcinków 24
Lista odcinków serialu Chirurdzy
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna ABC
Lata emisji Stany Zjednoczone22 września 2011 - 17 maja 2012
Polska11 stycznia 2012 - 6 czerwca 2012
Chronologia
Poprzednik Chirurdzy (seria 7)
Kontynuacja Chirurdzy (seria 9)
Strona internetowa

Sezon ósmy Chirurgów rozpoczął się 22 września 2011 na antenie amerykańskiej telewizji ABC.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Główna[edytuj | edytuj kod]

Drugoplanowa[edytuj | edytuj kod]

Gościnnie[edytuj | edytuj kod]

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Nr # Tytuł Polski tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera
(ABC)
Premiera w Polsce
(Fox Life)
1491 Free Falling[1] Wolne spadanie Rob CornTony Phelan &
Joan Rater
22 września 201111 stycznia 2012
Olbrzymia ilość ziemi zapada się w centrum Seattle, powodując że April musi zacząć poważnie rządzić jako szef rezydentów. Meredith musi ponieść konsekwencje swoich działań z poprzedniego sezonu, podczas gdy Christina i Owen muszą sprawdzić, czy mają takie same poglądy na temat nieplanowanej ciąży Cristiny. 
1502 She's Gone[2] Nieobecna Tony PhelanDebora Cahn22 września 201111 stycznia 2012
Kryzys w Seattle nadal trwa. Meredith i Derek mają kryzys, co staje się problemem dla doradcy adopcyjnego. Christina podejmuje decyzję co do jej nieplanowanej ciąży. Poddaje się aborcji. Alex uświadamia sobie, że jest wyrzutkiem, odkąd ujawnił nieuczciwość Meredith w badaniach klinicznych Sheparda. W trakcie operacji pacjentki, nazwanej przez Bailey gunterem, ze względu na jej pomoc w pogodzeniu się i składnej współpracy rezydentów. Dochodzi do wypadku: Cristina przypadkowo wbija igłę w dłoń Alexa, który ma lekką zapaść. Doradca adopcyjny postanawia zabrać Zolę, ze względu na utratę pracy przez Meredith i separację pary. Richard oddaje swoje badania Bailey oraz składa rezygnację z funkcji szefa chirurgii, dodatkowo bierze na siebie całą winę związaną z oszustwem Meredith. Nowym dyrektorem Seattle Grace Mercy West zostaje mianowany Owen Hunt. 
1513 Take the Lead[3] Przejęcie dowodzenia Chandra WilsonWilliam Harper29 września 201118 stycznia 2012
Meredith i Derek próbują naprawić ich związek, co nie przychodzi łatwo. April przystosowuje się do roli szefa rezydentów. Rezydenci piątego roku wykonują pierwsze operacje solo. 
1524 What Is It About Men[4] Męski punkt widzenia Tom VericaStacy McKee6 października 201125 stycznia 2012
Cały odcinek skupia się na męskiej części pracowników szpitala. Derek buduje dom, w czym pomaga mu Owen, a także Alex, Jackson i Ben, który wraca do Seattle, z czego Bailey nie jest zbyt zadowolona. Między Shepardem a Sloanem rozpoczyna się bezwiedna rywalizacja o Avery’ego, który wybiera chirurgię plastyczną. Z powodu wyjazdu Arizony i Callie na konferencję Mark zajmuje się Sofią, jest trochę przewrażliwiony i przywozi ją na badania z powodu jej dziwnego zachowania (brak płaczu) – Alex uświadamia mu z całą prostotą, że mała nie płacze, ponieważ Sloane jest dobrym ojcem, a dziecko jest z nim szczęśliwe. 
1535 Love, Loss and Legacy[4] Miłość i strata Stephen CraggDenise Hahn13 października 20111 lutego 2012
Matka Jacksona, Catherine Avery przybywa do szpitala Seattle Grace Mercy West w celu wykonania przełomowej operacji przeszczepu penisa. Alex i Arizona zajmują się Zolą, jednak nie mogą o tym poinformować Dereka i Meredith, gdyż mają zawieszone prawa rodzicielskie. 
1546 Poker Face[5] Twarz pokerzysty Kevin McKiddPeter Nowalk20 października 20118 lutego 2012

Meredith wykorzystuje Lexie, aby zainteresowała Dereka jej nowym pacjentem z rzadkim guzem mózgu. Mer w tajemnicy przekazuje April wskazówki co do badań klinicznych Bailey. Życzenie Callie związane z tym, aby Arizona i Mark się zaprzyjaźnili spełniło się, jednak jak się okazało nie był to najlepszy pomysł. Callie jest ich zachowaniem poirytowana. Alex i Teddy szukają alternatywnej możliwości zoperowania ważnego pacjenta.

Callie i Cristina borykają się z bardzo trudną operacją kręgosłupa. 
1557 Put Me in, Coach[6] Gra zespołowa Stephen CraggDenise Hahn27 października 201115 lutego 2012
Owen zorganizował mecz w baseball między Seattle Grac a Seatlle Presbyterian. Lexie ma problem z kontrolowaniem swoich emocji przy Marku, który to jest z nową kobietą. Alex walczy o Zolę. Richard przeprowadza rozmowę z Meredith i Bailey o ich badaniach. 
1568 Heart-Shaped Box[7] Cudowne serce Stephen CraggDenise Hahn3 listopada 201122 lutego 2012

Lekarze popadają w nostalgie kiedy w szpitalu pojawia się Louise, mama Georga O’Malleya. Jej pojawienie się związane jest z powikłaniami jakie wystąpiły po operacji zrobionej w innym szpitalu. Rezydenci są zainspirowani medycznym cudem – serce jednego pacjenta zaczęło bić poza jego ciałem. Arizona będzie podekscytowana pojawieniem się nowego lekarza na pediatrii, co z kolei wywoła u Alexa niepokój. Jeckson pozwala swoim podejrzeniom co do Marka i Lexie wypłynąć podczas jego pracy.

Teddy i Henry odbędą swoją pierwszą poważną małżeńską kłótnie. 
1579 Dark Was the Night[8] I nastał mrok... Allison Liddi-BrownDebora Cahn10 listopada 201129 lutego 2012
Henry poddaje się natychmiastowej operacji w tym czasie Teddy jest oddelegowana do innego przypadku. Derek i Meredith w końcu dostają pewne informacje o Zoli. Callie i Jackson przechodzą piekło kiedy okazuje się, że ich pacjent ma powikłania pooperacyjne. Meredith i Alex pojawiają się w sąsiednim szpitalu i zostają wmieszani w sytuację życia i śmierci. Teddy chce aby Cristina poprowadziła operacje Hery'ego uważa, że jest gotowa. Jednak nie chcą powiedzieć Cristinie, że to mąż Teddy. Henry umiera. 
15810 Suddenly[9] Nagle Ron UnderwoodStacy McKee5 stycznia 20127 marca 2012
W wyniku wypadku samochodowego cała rodzina pojawiła się na ostrym dyżurze. Najstarsza córka będzie zmuszona podjąć ważną i trudną decyzję związana z jej życiem. Tymczasem nieświadoma śmierci swojego męża Teddy wzywa Cristinę, aby pomogła jej z pacjentem na sali operacyjnej. Z kolei Lexie będzie zmuszona pracować razem z Julią, nową dziewczyną Marka, podczas operacji oka. 
15911 This Magic Moment[10] Ten magiczny moment Steve RobinZoanne Clack12 stycznia 201214 marca 2012
Lekarze dzielą się na dwie drużyny i rozpoczynają ryzykowną operacje rozdzielenia bliźniaków. Ben naciska na Bailey, chcąc wejść na poważniejszy etap w ich związku, Bailey nie do końca jest na to gotowa i wykorzystuję Meredith, aby się wykręcić. Alexa czeka ciężka lekcja z Richardem na sali operacyjnej. Tymczasem Teddy wypytuję Cristinę o to co dokładnie działo się podczas operacji Henry’ego. 
16012 Hope for the Hopeless[11] Siła nadziei Mark JacksonPeter Nowalk19 stycznia 201221 marca 2012
Doktor Richard przeprowadza swoją 10 000 operację. Meredith nadal nie zdecydowała o swojej specjalizacji. Adele została przyprowadzona do szpitala przez sąsiadkę, która informuje April, że znalazła ją błąkającą się po ulicy. Lexie nazywa Dereka tchórzem, gdy ten odmawia usunięcia guza u 11-letniego chłopca, za co zostaje wyrzucona z sali operacyjnej. Odbywa się świętowanie urodzin córki Meredith i Dereka, Zoli. Owen wypomina Cristinie aborcję przez co dochodzi pomiędzy nimi do kłótni. 
16113 If/Then[12] Co by było, gdyby Jeannot SzwarcWilliam Harper2 lutego 201228 marca 2012
Meredith śni o tym jak wyglądałby świat gdyby jej matka nie miała Alzheimera i zastanawia się co to znaczy mieć kochającą rodzinę. W śnie Meredith jest w związku z Alexem, Cristina to jej największy wróg w drodze do kariery kardiochirurga, Owen jest mężem Callie i mają razem trójkę dzieci a Addison jest w ciąży z Derekiem. 
16214 All You Need Is Love[13] Tylko miłość Rob CornJeannine Renshaw9 lutego 20124 kwietnia 2012
W Seattle Grace wszyscy świętują walentynki. Lexie wraca z uczuciami do Marka czego świadkiem jest Avery. Meredith i Derek próbują ożywić swoje życie seksualne, które spadło na dalszy plan z powodu opieki nad Zolą. Owen ratuje Christinę spod kół ciężarówki, która wjeżdża w szpital. 
16315 Have You Seen Me Lately?[14] Widziałeś mnie ostatnio? Tony PhelanAustin Guzman16 lutego 201211 kwietnia 2012
Aby uratować życie Erici, Amelia przybywa do Seattle Grace i prosi Dereka o pomoc z przypadkiem glejakomięsaka. Cristina i Owen popadają w ostrą wymianę zdań podczas terapii małżeńskiej. Alex uświadamia sobie, że jeżeli chce zostać dobrym lekarzem, musi poprawić swoje podejście do pacjentów. Meredith ma szansę się wykazać kiedy do izby przychodzi mężczyzna z ręką, która utknęła w maszynce do mięsa. W międzyczasie rezydenci przygotowują się do egzaminów. 
16416 If Only You Were Lonely[15] Gdybyś tylko był sam... Susan VaillMatt Byrne23 lutego 201218 kwietnia 2012
Stan Adele nadal się pogarsza, Richard rozważa zmianę ich sytuacji życiowej. Eksplozja w pobliskiej kawiarni powoduje pracowity dzień na izbie. Callie pomaga Meredith w nauce do testów. Lexie dołącza do Arizony i Alexa na pediatrii, którzy zajmują się wcześniakiem stażystki Morgan. Cristina podejrzewa Owena o zdradę. 
16517 One Step Too Far[16] O krok za daleko Ed OrnelasWilliam Harper15 marca 201225 kwietnia 2012
Matka Jacksona, Catherine Avery wraca do Seattle Grace i zajmuje się przypadkiem urologicznym oprócz tego zaczyna interesować się Richardem. Cristina staje się jeszcze bardziej podejrzliwa w stosunku do Owena. Alex stara się zaprzeczyć, że Morgan może być w nim zakochana. 
16618 The Lion Sleeps Tonight Stary lew mocno śpi Mark JacksonStacy McKee5 kwietnia 20122 maja 2012
Do szpitala trafia mężczyzna, którego zaatakował lew. Teddy powoli godzi się ze śmiercią swojego męża, Henry’ego. Callie wypytuje swoją żonę, Arizonę, o jej wcześniejszych kochanków. Cristina znajduje oparcie w Meredith, która pomaga jej przetrwać problemy małżeńskie. 
16719 Support System[17] System wsparcia. Allison Liddi-BrownHeather Mitchell12 kwietnia 20129 maja 2012
Mark na jeden dzień przejmuje obowiązki Owena w szpitalu. Arizona, Callie i Bailey szykują specjalna noc dla Teddy, by ta poczuła się lepiej. Cristina wypytuje Owena o szczegóły dotyczące zdrady. 
16820 The Girl With No Name[18] Bezimienna dziewczyna Ron UnderwoodPeter Nowalk19 kwietnia 201216 maja 2012
Do szpitala trafia nastoletnia dziewczyna, która przez ostatnie kilka lat była więziona i gwałcona. Richard orientuje się, że jego żona Adele zdradza go z innym podopiecznym ośrodka Rose Ridge. Cristina przez cały dzień otrzymuje prezenty i zaproszenia dotyczące pracy w innych szpitalach. 
16921 Moment of Truth[19] Moment prawdy Chandra WilsonZakiyyah Alexander26 kwietnia 201223 maja 2012
Rezydenci jadą autobusem do San Francisco w celu przystąpienia do egzaminów lekarskich. Stan syna Morgan się pogarsza przez co Karev wraca do Seattle. Richard spędza noc Catherine. April traci dziewictwo z Jacksonem. 
17022 Let the Bad Times Roll[20] Nadeszły złe czasy Kevin McKiddMatt Byrne3 maja 201230 maja 2012
Przyjaciel Arizony potrzebuje pomocy medycznej. Mark, Lexie i Derek biorą udział w operacji rekonstrukcji czaszki jednego z pacjentów. Mark dowiaduje się, że Julia chce mieć z nim dziecko a także, że Lexie jest w nim zakochana. April dowiaduje się, że nie zdała egzaminów. 
17123 Migration[21] Migracja Stephen CraggMark Wilding &
Jenna Bans
10 maja 20126 czerwca 2012
Rezydenci decydują o tym czy zostają w Seattle Grace. Owen staje przed ciężką decyzją, musi rozplanować działanie szpitala w przypadku odejścia rezydentów. Ben próbuje oświadczyć się Bailey, ale ta zajęta jest pacjentem, u którego wykryto pasożyta w kręgosłupie. Meredith, Derek, Christina, Lexie, Mark i Arizona lecą do Boise. Ich samolot rozbija się w lesie. 
17224 Flight Lot Rob CornShonda Rhimes17 maja 20126 czerwca 2012

Po katastrofie samolotu w lesie lekarze walczą o przetrwanie. Cristina ma wybity bark, Meredith jako jedyna wygląda na całą i zdrową, Arizona ma otwarte złamanie. Cristina i Mer szukają Lexie i Dereka, znajdują małą Grey przygniecioną wrakiem samolotu, w bardzo złym stanie. Przed jej śmiercią Mark wyznaje jej miłość. Odnajduje się Derek, ciężko raniony w lewą rękę. W międzyczasie stan Marka się pogarsza, potrzebny jest zabieg przeprowadzony w bardzo trudnych warunkach. Nikt nie wie o rozbiciu się samolotu, przelatujący helikopter nie zauważył ich, nie mają prowiantu, nie działa raca, nie mają zapałek i walczą o przetrwanie.

Ben dostał staż, odległy o wiele kilometrów. Bailey jest wściekła, że nie powiedział jej, że się o niego stara, boi się wejść w związek na odległość, jednak oboje podejmują decyzję w sprawie swojego małżeństwa. Bailey ponownie oświadcza się Benowi. Teddy zostaje zwolniona ze szpitala przez Owena. Zrobił to dla niej, dostała posadę czołowego lekarza w armii, ale z lojalności wobec niego chciała z niej zrezygnować, Owen zwolnieniem zmusił ją do przyjęcia oferty. Owen przez cały dzień nie odbierał telefonów, wieczorem po przesłuchaniu sekretarki dowiedział się, że samolot wysłany z lekarzami nie dotarł na miejsce. Richard tradycyjnie organizuje kolację dla rezydentów, po stawieniu się połowy wszyscy stwierdzili, że czekają na Meredith i Cristine, nikt nie wie, że ekipa nie wróciła. 

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 2. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 3. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 4. a b Grey's Anatomy – Episode 8.04 and 8.05
 5. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 6. IMDb – „Grey's Anatomy” Put Me in, Coach (TV episode 2011)
 7. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 8. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 9. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 10. „Grey's Anatomy” This Magic Moment (TV Episode 2012) - IMDb, imdb.com [dostęp 2017-11-22].
 11. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 12. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 13. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 14. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 15. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 16. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 17. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 18. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 19. Grey's Anatomy - Episode 8.21 - Moment of Truth, spoilertv.com [dostęp 2017-11-22].
 20. TV Listings: Find Local TV Listings for your favorite Channels, TV Shows and Movies- Zap2it, tvlistings.zap2it.com [dostęp 2017-11-22].
 21. Grey's Anatomy - Season 8 - Episode 8.23/8.24 - Titles and airdates, spoilertv.com [dostęp 2017-11-22].