Chisa Ōbayashi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Chisa Obayashi)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chisa Ōbayashi
Data i miejsce urodzenia 27 grudnia 1984
Japonia Japonia
Klub Madshus Japan
Wzrost 159 cm
Debiut w PŚ 18 grudnia 2004, Ramsau (48. miejsce – 15 km F)
Pierwsze punkty w PŚ 4 lutego 2017, Pjongczang (18. miejsce - 30 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Japonia
Asian Games logo.svg Igrzyska Azjatyckie
Złoto Sapporo 2017 sztafeta

Chisa Ōbayashi (jap. 大林 千沙, Ōbayashi Chisa; ur. 27 grudnia 1984) – japońska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Madshus Japan.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 26 grudnia 2001 roku, podczas Pucharu Kontynentalnego w japońskiej miejscowości Otoineppu, gdzie uplasowała się na 14. pozycji na dystansie 5 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 30 listopada 2014 roku w Kuusamo, gdzie uplasowała się na pozycji 71. na dystansie 10 km stylem klasycznym. Pucharowych punktów jeszcze nie zdobyła.

Zdobywczyni pierwszego miejsca w klasyfikacji w Pucharze Australii i Nowej Zelandii w sezonie 2013/2014.
Zdobywczyni pierwszego miejsca w klasyfikacji w Pucharze Dalekowschodnim w sezonie 2008/2009.
Zdobywczyni drugiego miejsca w klasyfikacji w Pucharze Dalekowschodnim w sezonie 2007/2008; 2012/2013; 2013/2014; 2015/2016.
Zdobywczyni trzeciego miejsca w klasyfikacji w Pucharze Dalekowschodnim w sezonie 2009/2010.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
52. 17 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 10 km stylem dowolnym 26:27,6 min +4:20,5 min Czechy Kateřina Neumannová
47. 19 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 15 km bieg łączony 42:16,8 min +6:16,4 min Rosja Julija Czepałowa
48. 26 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:27:05,8 h +14:39,3 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
31. 22 stycznia 2002 Niemcy Schonach 15 km stylem klasycznym (start masowy) 44:00,0 min +4:09,4 min Rosja Jewgienija Krawcowa
41. 24 stycznia 2002 Niemcy Schonach 5 km stylem dowolnym 16:15,1 min +1:31,2 min Francja Élodie Bourgeois-Pin
65. 26 stycznia 2002 Niemcy Schonach Sprint stylem dowolnym Finlandia Mona-Lisa Malvalehto
25. 3 lutego 2004 Norwegia Stryn 15 km stylem klasycznym (start masowy) 46:12,6 min +3:12,3 min Rosja Irina Artiomowa
24. 5 lutego 2004 Norwegia Stryn 5 km stylem dowolnym 13:03,7 min +54,7 s Rosja Irina Artiomowa
62. 7 lutego 2004 Norwegia Stryn Sprint stylem dowolnym Norwegia Astrid Øvstedal
9. 8 lutego 2004 Norwegia Stryn Sztafeta 4×5 km[a] 58:44,3 min +3:35,8 min Rosja Rosja

Igrzyska azjatyckie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwycięzca
5. 21 lutego 2017 Japonia Sapporo 10 km stylem dowolnym 30:24,6 min +1:10,8 min Japonia Yuki Kobayashi
6. 23 lutego 2017 Japonia Sapporo 5 km stylem klasycznym 14:56,1 min +36,8 s Japonia Yuki Kobayashi
1.Gold medal with cup.svg 24 lutego 2017 Japonia Sapporo Sztafeta 4×5 km[b] 1:08:16,6 min
5. 26 lutego 2017 Japonia Sapporo 15 km stylem dowolnym 43:28,6 min +15,5 s Japonia Yuki Kobayashi

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2004/2005 niesklasyfikowana
2005/2006 niesklasyfikowana
2008/2009 niesklasyfikowana
2009/2010 niesklasyfikowana
2012/2013 niesklasyfikowana
2015/2016 niesklasyfikowana
2016/2017 98.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2016/2017

Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (10 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2×7,5 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (15 km F) Otepää 8.01 (10 km C) Nové Město 15.01 (10 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2×7,5 km) Reit im Winkl 12.02 (10 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (10 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2×7,5 km) punkty
- - - - - - - 48 - - - 37 60 - - 61 - 43 - DNF 0
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Kuusamo 27.11 (10 km F) Vernon 10.12 (2×7,5 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (10 km F) Canmore 17.12 (15 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (10 km F) Otepää 7.01 (10 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (15 km F) Oberstdorf 21.01 (2×7,5 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (10 km C) Mora 4.03 (45 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2×5 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2×7,5 km) punkty
- - 65 66 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 37 0
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (9 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2×7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2×5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 51 - - 70 67 56 53 53 0
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2,8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Toblach 6.01 (16 km F) Toblach 7.01 (5 km C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2×7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2×7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2×5 km) FPŚ punkty
69 - 68 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3,3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Krasnaja Polana 1.02 (SP F) Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 45 - - - - 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 70 66 - 52 - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 18 - - - - - - - - 13
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Yuka Taniguchi, Naoko Azegami, Sumiko Ishigaki, Chisa Ōbayashi
  2. Skład zespołu: Hikari Miyazaki, Kozue Takizawa, Yuki Kobayashi, Chisa Ōbayashi

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]