Chorwacka 1. A liga siatkarzy (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chorwacka 1. A liga 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Termin 7 października 2009 - 2010
Sezon 18.
Miejsce w rankingu CEV 22
Liczba meczów 10
Liczba setów 36 (3.6 na mecz)
Hale 10 (w 9 miastach)
Beniaminki MOK Gornja Vežica
Simple gold crown.svg Mistrz Chorwacji ?
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 22 października 2009 (po 2. kolejce)

Chorwacka 1. A liga siatkarzy - 18. sezon rozgrywek o mistrzostwo Chorwacji. Zainaugurowany został 7 października 2009 roku i trwał do wiosny 2010 roku.

W fazie zasadniczej 10 zespołów rozegrało mecze system każdy z każdym, mecz i rewanż. Do fazy play-off przechodzi 8 najlepszych zespołów, gdzie rywalizowały systemem drabinkowym.

W sezonie 2009/2010 w Pucharze CEV Chorwację reprezentuje będzie MOK Zagrzeb, a w Pucharze Challenge - Mladost Zagrzeb.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
OK Karlovac Bronze medal with cup.svg Karlovac
MOK Rijeka 4 Rijeka
OK Sisak 5 Sisak
OK Mladost Kaštel Lukšić 6 Kaštel Lukšić
MOK Mursa Pan Pap. Ind. 7 Osijek
OK Varaždin 8 Varaždin
OKM Centrometal 9 Macinec
OK Daruvar 10 Daruvar
MOK Szybenik 11 Szybenik
MOK Gornja Vežica Rijeka beniaminek

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Karlovac Rijeka Sisak Mladost Mursa Varaždin Centro- metal Daruvar Szybenik Gornja Vežica
OK Karlovac 1:3 1:3 1:3 3:1 0:3 3:0 3:0 3:0 3:0
MOK Rijeka 3:0 1:3 0:3 3:1 3:0 0:3 3:0 3:0 3:0
OK Sisak 3:0 0:3 0:3 3:1 0:3 3:0 3:0 3:0 3:0
OK Mladost Kaštel Lukšić 3:0 3:0 3:2 3:0 1:3 3:0 3:1 3:0 3:0
MOK Mursa Pan Pap. Ind. 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 3:0 3:0 3:0 3:0
OK Varaždin 3:0 2:3 3:1 1:3 3:2 3:0 3:0 3:1 3:0
OKM Centrometal 1:3 0:3 3:2 0:3 2:3 2:3 3:0 3:1 3:1
OK Daruvar 1:3 0:3 0:3 0:3 1:3 1:3 1:3 3:0 3:1
MOK Szybenik 1:3 2:3 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 3:1 3:0
MOK Gornja Vežica 0:3 0:3 0:3 0:3 3:2 0:3 0:3 0:3 2:3

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 OK Mladost Kaštel Lukšić 50 18 17 1 13 3 1 0 1 0 60 52 8 6,5000 1497 1141 1,3120
2 OK Varaždin 44 18 15 3 9 4 2 1 1 1 65 48 17 2,8235 1506 1301 1,1576
3 MOK Rijeka 40 18 14 4 10 2 2 0 1 3 61 43 18 2,3889 1460 1237 1,1803
4 OK Sisak 38 18 12 6 8 4 0 2 1 3 63 41 22 1,8636 1479 1319 1,1213
5 OK Karlovac 30 18 10 8 6 4 0 0 3 5 61 33 28 1,1786 1396 1345 1,0379
6 OKM Centrometal 25 18 8 10 4 3 1 2 1 7 64 29 35 0,8286 1398 1446 0,9668
7 MOK Mursa Pan Pap. Ind. 22 18 7 11 4 2 1 2 4 5 66 29 37 0,7838 1427 1473 0,9688
8 OK Daruvar 9 18 3 15 2 1 0 0 6 9 61 15 46 0,3261 1203 1446 0,8320
9 MOK Szybenik 9 18 3 15 1 1 1 1 4 10 63 15 48 0,3125 1261 1508 0,8362
10 MOK Gornja Vežica 3 18 1 17 0 0 1 1 2 14 60 7 53 0,1321 1036 1447 0,7160
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

ĆWIERĆFINAŁY (do dwóch zwycięstw)
30.03.2010 HAOK Mladost Zagrzeb 3:0 (25:17, 25:18, 25:16) OKM Centrometal
02.04.2010 OKM Centrometal 3:0 (8:25, 16:25, 19:25) HAOK Mladost Zagrzeb

24.03.2010 MOK Zagrzeb 2:3 (25:22, 20:25, 22:25, 25:20, 13:15) OK Karlovac
27.03.2010 OK Karlovac 3:1 (31:29, 17:25, 25:23, 25:23) MOK Zagrzeb

25.03.2010 OK Mladost Kaštel Lukšić 3:1 (25:19, 25:21, 24:26, 25:21) OK Sisak
28.03.2010 OK Sisak 3:0 (25:22, 26:24, 25:17) OK Mladost Kaštel Lukšić
01.04.2010 OK Mladost Kaštel Lukšić 3:2 (23:25, 25:19, 25:17, 17:25, 15:10) OK Sisak

24.03.2010 OK Varaždin 3:1 (24:26, 25:17, 25:16, 25:21) MOK Rijeka
27.03.2010 MOK Rijeka 0:3 (18:25, 19:25, 19:25) OK Varaždin

II runda[edytuj | edytuj kod]

PÓŁFINAŁY (do dwóch zwycięstw)
14.04.2010 HAOK Mladost Zagrzeb 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) OK Varaždin
16.04.2010 OK Varaždin 1:3 (25:22, 23:25, 11:25, 13:25) HAOK Mladost Zagrzeb

14.04.2010 OK Karlovac 0:3 (21:25, 25:27, 18:25) OK Mladost Kaštel Lukšić
16.04.2010 OK Mladost Kaštel Lukšić 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:17) OK Karlovac
MECZE O MIEJSCA 5-8 (do dwóch zwycięstw)
13.04.2010 MOK Rijeka 3:0 (25:20, 25:17, 25:16) OKM Centrometal
17.04.2010 OKM Centrometal 0:3 (23:25, 20:25, 21:25) MOK Rijeka

14.04.2010 OK Sisak 3:0 (25:11, 25:13, 25:19) MOK Zagrzeb
17.04.2010 MOK Zagrzeb 0:3 (26:28, 14:25, 17:25) OK Sisak

III runda[edytuj | edytuj kod]

FINAŁY (do trzech zwycięstw)
21.04.2010 HAOK Mladost Zagrzeb 3:0 (25:19, 25:15, 25:18) OK Mladost Kaštel Lukšić
24.04.2010 OK Mladost Kaštel Lukšić 2:3 (18:25, 32:34, 25:22, 25:23, 12:15) HAOK Mladost Zagrzeb
27.04.2010 HAOK Mladost Zagrzeb 3:0 (25:18, 25:20, 25:15) OK Mladost Kaštel Lukšić
MECZE O 3. MIEJSCE (do dwóch zwycięstw)
21.04.2010 OK Karlovac 0:3 (22:25, 20:25, 19:25) OK Varaždin
24.04.2010 OK Varaždin 2:3 (18:25, 22:25, 25:20, 25:23, 9:15) OK Karlovac
27.04.2010 OK Karlovac 2:3 (24:26, 16:25, 25:23, 25:23, 14:16) OK Varaždin
MECZE O 5. MIEJSCE (do dwóch zwycięstw)
21.04.2010 MOK Rijeka 3:0 (25:18, 25:17, 26:24) OK Sisak
24.04.2010 OK Sisak 3:1 (25:19, 25:20, 27:29, 25:23) MOK Rijeka
27.04.2010 MOK Rijeka 3:1 (25:18, 25:22, 14:25, 25:22) OK Sisak
MECZE O 7. MIEJSCE (do dwóch zwycięstw)
21.04.2010 MOK Zagrzeb 3:1 (25:18, 17:25, 25:15, 25:14) OKM Centrometal
24.04.2010 OKM Centrometal 1:3 (14:25, 22:25, 25:20, 22:25) MOK Zagrzeb

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół Uwagi
Simple gold crown.svg HAOK Mladost Zagrzeb Puchar Challenge
2. OK Mladost Kaštel Lukšić Puchar Challenge
3. OK Varaždin Puchar Challenge
4. OK Karlovac
5. MOK Rijeka
6. OK Sisak
7. MOK Zagrzeb
8. OKM Centrometal
9. MOK Mursa Pan Pap. Ind.
10. OK Daruvar
11. MOK Szybenik
12. MOK Gornja Vežica

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]