Cincinnati Masters 2020 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Cincinnati Masters 2020.
Cincinnati Masters 2020
Miejsce  Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 22–29.08.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour Masters 1000
Pula nagród 4 674 780 $
Drabinka 56S/48Q/32D
Dyrektor J. Wayne Richmond
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Serbia Novak Đoković
Gra podwójna
Hiszpania Pablo Carreño-Busta
Australia Alex de Minaur
2019 2021
Strona internetowa

Cincinnati Masters 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour Masters 1000 w sezonie 2020 z cyklu Cincinnati Masters rozgrywany w dniach 22–29 sierpnia 2020 roku w Nowym Jorku na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 4 674 780 dolarów amerykańskich.

Turniej, normalnie odbywający się w Cincinnati, został przeniesiony na obiekty USTA Billie Jean King National Tennis Center, aby uniknąć niepotrzebnych podróży zawodników przed odbywającym się w tym samym miejscu wielkoszlemowym US Open[1].

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Serbia Novak Đoković 1 zwycięstwo
02Austria Dominic Thiem 3 2. runda
03Rosja Daniił Miedwiediew 5 ćwierćfinał
04Grecja Stefanos Tsitsipas 6 półfinał
05Niemcy Alexander Zverev 7 2. runda
06Włochy Matteo Berrettini 8 3. runda
07Belgia David Goffin 10 3. runda
08Hiszpania Roberto Bautista-Agut 12 półfinał

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
09Argentyna Diego Schwartzman 13 2. runda
10Rosja Andriej Rublow 14 1. runda
11Rosja Karen Chaczanow 15 3. runda
12Kanada Denis Shapovalov 16 2. runda
13Chile Cristian Garín 18 1. runda
14Bułgaria Grigor Dimitrow 19 2. runda
15Kanada Félix Auger-Aliassime 20 2. runda
16Stany Zjednoczone John Isner 21 3. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Serbia Novak Đoković 6 6  
 Niemcy Jan-Lennard Struff 3 1  
  1  Serbia Novak Đoković 4 6 7  
  8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 4 60  
3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 4 3
  8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 1 6 6  
    1  Serbia Novak Đoković 1 6 6
   Kanada Milos Raonic 6 3 4
   Stany Zjednoczone Reilly Opelka 6k  
4  Grecja Stefanos Tsitsipas 5  
4  Grecja Stefanos Tsitsipas 65 3
   Kanada Milos Raonic 7 6  
 Kanada Milos Raonic 4 7 7
   Serbia Filip Krajinović 6 62 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Serbia Novak Đoković 7 6  
Q  Litwa Ričardas Berankis 64 6 7     Q  Litwa Ričardas Berankis 62 4  
WC  Stany Zjednoczone Tommy Paul 7 4 5       1  Serbia Novak Đoković 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 6 7       WC  Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 2 4  
 Włochy Lorenzo Sonego 3 67     WC  Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 64 6 7
 Gruzja Nikoloz Basilaszwili 4 1     15  Kanada Félix Auger-Aliassime 7 2 65  
15  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6       1  Serbia Novak Đoković 6 6
12  Kanada Denis Shapovalov 6 6        Niemcy Jan-Lennard Struff 3 1
 Chorwacja Marin Čilić 3 3     12  Kanada Denis Shapovalov 64 6 4  
 Niemcy Jan-Lennard Struff 6 6      Niemcy Jan-Lennard Struff 7 3 6  
 Australia Alex de Minaur 2 4        Niemcy Jan-Lennard Struff 6 3 6
 Francja Benoît Paire 0 0k       7  Belgia David Goffin 4 6 4  
 Chorwacja Borna Ćorić 6 1      Chorwacja Borna Ćorić 66 4
    7  Belgia David Goffin 7 6  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 62 5     Q  Stany Zjednoczone Marcos Giron 4 4  
Q  Stany Zjednoczone Marcos Giron 7 7       3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6  
Q  Południowa Afryka Lloyd Harris 1 3       Q  Słowenia Aljaž Bedene 3 3  
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 6      Stany Zjednoczone Taylor Fritz 65 5
Q  Słowenia Aljaž Bedene 6 68 6     Q  Słowenia Aljaž Bedene 7 7  
13  Chile Cristian Garín 4 7 0       3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 4 3
11  Rosja Karen Chaczanow 6 6       8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 1 6 6
 Kazachstan Aleksandr Bublik 4 4     11  Rosja Karen Chaczanow 7 6  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 6      Hiszpania Pablo Carreño-Busta 68 1  
 Serbia Dušan Lajović 5 1       11  Rosja Karen Chaczanow 6 3 2
Q  Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf 4 4       8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 4 6 6  
 Francja Richard Gasquet 6 6      Francja Richard Gasquet 5 1
    8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 6  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    6  Włochy Matteo Berrettini 6 63 7  
Q  Stany Zjednoczone Sebastian Korda 63 6 5     Q  Finlandia Emil Ruusuvuori 4 7 5  
Q  Finlandia Emil Ruusuvuori 7 4 7       6  Włochy Matteo Berrettini 3 64  
Q  Wielka Brytania Cameron Norrie 3 4        Stany Zjednoczone Reilly Opelka 6 7  
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka 6 6      Stany Zjednoczone Reilly Opelka 6 7
 Norwegia Casper Ruud 62 3     9  Argentyna Diego Schwartzman 3 64  
9  Argentyna Diego Schwartzman 7 6        Stany Zjednoczone Reilly Opelka 6k
16  Stany Zjednoczone John Isner 7 6       4  Grecja Stefanos Tsitsipas 5
 Polska Hubert Hurkacz 5 4     16  Stany Zjednoczone John Isner 4 7 7  
 Francja Adrian Mannarino 6 4 62      Australia John Millman 6 63 65  
 Australia John Millman 4 6 7       16  Stany Zjednoczone John Isner 62 64
 Wielka Brytania Kyle Edmund 63 6 3       4  Grecja Stefanos Tsitsipas 7 7  
PR  Południowa Afryka Kevin Anderson 7 4 6     PR  Południowa Afryka Kevin Anderson 1 3
    4  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 6  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    5  Niemcy Alexander Zverev 3 6 5  
WC  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 66 6 1     WC  Wielka Brytania Andy Murray 6 3 7  
WC  Wielka Brytania Andy Murray 7 3 6       WC  Wielka Brytania Andy Murray 2 2  
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 4 4        Kanada Milos Raonic 6 6  
 Kanada Milos Raonic 6 6      Kanada Milos Raonic 6 7
 Wielka Brytania Daniel Evans 7 3 6      Wielka Brytania Daniel Evans 3 5  
10  Rosja Andriej Rublow 5 6 2        Kanada Milos Raonic 4 7 7
14  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 6        Serbia Filip Krajinović 6 62 5
 Francja Ugo Humbert 3 4     14  Bułgaria Grigor Dimitrow 5 6 2  
Q  Węgry Márton Fucsovics 6 6     Q  Węgry Márton Fucsovics 7 4 6  
Q  Słowacja Norbert Gombos 3 4       Q  Węgry Márton Fucsovics 2 1
 Serbia Filip Krajinović 7 6        Serbia Filip Krajinović 6 6  
Q  Włochy Salvatore Caruso 5 4      Serbia Filip Krajinović 6 6
    2  Austria Dominic Thiem 2 1  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 285 000 1000
Finalista 185 015 600
Półfinalista 124 000 360
Ćwierćfinalista 98 500 180
3. runda 73 250 90
2. runda 43 450 45
1. runda 24 560 10

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
3 1. runda
02Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
10 2. runda
03Stany Zjednoczone Rajeev Ram
Wielka Brytania Joe Salisbury
16 półfinał
04Chorwacja Ivan Dodig
Słowacja Filip Polášek
18 1. runda
05Hiszpania Marcel Granollers
Argentyna Horacio Zeballos
20 ćwierćfinał
06Niemcy Kevin Krawietz
Niemcy Andreas Mies
27 ćwierćfinał
07Południowa Afryka Raven Klaasen
Austria Oliver Marach
35 2. runda
08Holandia Wesley Koolhof
Chorwacja Nikola Mektić
39 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
4 6 10  
6  Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
6 1 8  
   Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
7 6  
  3  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
5 3  
3  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
7 7
  5  Hiszpania Marcel Granollers
 Argentyna Horacio Zeballos
5 68  
     Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
2 5
   Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Australia Alex de Minaur
6 7
  8  Holandia Wesley Koolhof
 Chorwacja Nikola Mektić
5 7 7  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Australia Alex de Minaur
7 66 10  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Australia Alex de Minaur
7 6
  WC  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
5 4  
 Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
4 5
  WC  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
65 63  
 Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
7 7      Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
6 4 10  
WC  Stany Zjednoczone Tommy Paul
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
5 6 7     Alt  Serbia Nikola Ćaćić
 Serbia Dušan Lajović
3 6 5  
Alt  Serbia Nikola Ćaćić
 Serbia Dušan Lajović
7 3 10        Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
4 6 10
WC  Stany Zjednoczone Sebastian Korda
 Stany Zjednoczone Brandon Nakashima
2 4       6  Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
6 1 8
 Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6      Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 4 4
 Chorwacja Borna Ćorić
 Chorwacja Franko Škugor
2 3     6  Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
3 6 10  
6  Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
6 63 10  
 Chile Cristian Garín
 Norwegia Casper Ruud
3 7 6     3  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
 
 Francja Nicolas Mahut
 Niemcy Jan-Lennard Struff
3 6 0      Kanada Félix Auger-Aliassime
 Kanada Milos Raonic
w/o  
 Kanada Félix Auger-Aliassime
 Kanada Milos Raonic
6 1 10       3  Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Wielka Brytania Joe Salisbury
7 7
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka
6 63 10       5  Hiszpania Marcel Granollers
 Argentyna Horacio Zeballos
5 68
PR  Stany Zjednoczone Sam Querrey
 Stany Zjednoczone Jack Sock
3 7 6      Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka
5 61
 Indie Rohan Bopanna
 Kanada Denis Shapovalov
4 61     5  Hiszpania Marcel Granollers
 Argentyna Horacio Zeballos
7 7  
5  Hiszpania Marcel Granollers
 Argentyna Horacio Zeballos
6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Holandia Wesley Koolhof
 Chorwacja Nikola Mektić
6 6  
 Rosja Karen Chaczanow
 Rosja Andriej Rublow
4 2     8  Holandia Wesley Koolhof
 Chorwacja Nikola Mektić
7 6  
 Australia John Peers
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 63      Wielka Brytania Daniel Evans
 Belgia David Goffin
5 1  
 Wielka Brytania Daniel Evans
 Belgia David Goffin
6 7       8  Holandia Wesley Koolhof
 Chorwacja Nikola Mektić
5 7 7
 Polska Hubert Hurkacz
 Stany Zjednoczone John Isner
6 6        Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Australia Alex de Minaur
7 66 10
 Australia Max Purcell
 Australia Luke Saville
3 0      Polska Hubert Hurkacz
 Stany Zjednoczone John Isner
66 5
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Australia Alex de Minaur
3 7 10      Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Australia Alex de Minaur
7 7  
4  Chorwacja Ivan Dodig
 Słowacja Filip Polášek
6 63 5  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Austria Oliver Marach
7 3 10  
 Niemcy Tim Pütz
 Niemcy Alexander Zverev
66 6 6     7  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Austria Oliver Marach
3 4  
 Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
3 6 10      Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6  
 Francja Jérémy Chardy
 Francja Fabrice Martin
6 3 8        Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
4 5
WC  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
6 6       WC  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
6 7
Alt  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
0 2     WC  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
6 7
 Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
64 6 5     2  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
3 64  
2  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
7 3 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 80 000 1000
Finaliści 68 000 600
Półfinaliści 55 000 360
Ćwierćfinaliści 41 000 180
2. runda 24 320 90
1. runda 12 910 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Dave Clark, Adam Baum: The 2020 Western & Southern Open will be played in New York this summer (ang.). cincinnati.com, 2020-06-16. [dostęp 2020-08-22].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]