Citi Open 2014 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Citi Open 2014.
Citi Open 2014
Miejsce  Stany Zjednoczone
Waszyngton
Obiekt William H.G. FitzGerald Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 28.07–03.08.2014
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 500
Pula nagród 1 399 700 $
Drabinka 48S/24QS/16D/4QD
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Kanada Milos Raonic
Gra podwójna
Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
2013 2015
Strona internetowa

Citi Open 2014tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 500 w sezonie 2014 z cyklu Washington Open rozgrywany w dniach 28 lipca–3 sierpnia 2014 roku w Waszyngtonie na kortach twardych o puli nagród 1 399 700 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
1/WCCzechy Tomáš Berdych 5 3 runda
02Kanada Milos Raonic 7 zwycięstwo
03Bułgaria Grigor Dimitrow 9 wycofanie
04Japonia Kei Nishikori 11 ćwierćfinał
05Stany Zjednoczone John Isner 12 2 runda
06Francja Richard Gasquet 14 półfinał
07Południowa Afryka Kevin Anderson 17 ćwierćfinał
08Hiszpania Feliciano López 24 2 runda
09Chorwacja Ivo Karlović 31 3 runda

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
10Kolumbia Santiago Giraldo 33 ćwierćfinał
11Czechy Radek Štěpánek 34 2 runda
12Francja Jérémy Chardy 37 2 runda
13Kanada Vasek Pospisil 39 finał
14Australia Lleyton Hewitt 40 3 runda
15Uzbekistan Denis Istomin 41 3 runda
16Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 42 2 runda
17Francja Julien Benneteau 44 2 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  13  Kanada Vasek Pospisil 64 6 6  
10  Kolumbia Santiago Giraldo 7 3 4  
  13  Kanada Vasek Pospisil 65 6 7  
  6  Francja Richard Gasquet 7 3 5  
4  Japonia Kei Nishikori 1 4
  6  Francja Richard Gasquet 6 6  
    13  Kanada Vasek Pospisil 1 4
  2  Kanada Milos Raonic 6 6
  7  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 63 2  
 Stany Zjednoczone Donald Young 3 7 6  
 Stany Zjednoczone Donald Young 4 5
  2  Kanada Milos Raonic 6 7  
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 62 2
  2  Kanada Milos Raonic 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    1/WC  Czechy Tomáš Berdych 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Robby Ginepri 6 6     Q  Stany Zjednoczone Robby Ginepri 1 4  
 Kolumbia Alejandro Falla 4 2       1/WC  Czechy Tomáš Berdych 2 4  
Q  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 61 6 7       13  Kanada Vasek Pospisil 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 7 4 5     Q  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 0 68
    13  Kanada Vasek Pospisil 6 7  
      13  Kanada Vasek Pospisil 64 6 6
      10  Kolumbia Santiago Giraldo 7 3 4
    10  Kolumbia Santiago Giraldo 6 7  
 Słowenia Blaž Kavčič 3 67      Niemcy Benjamin Becker 2 63  
 Niemcy Benjamin Becker 6 7       10  Kolumbia Santiago Giraldo 6 6
 Dominikana Víctor Estrella 6 4 7        Dominikana Víctor Estrella 2 0  
 Niemcy Tobias Kamke 2 6 64      Dominikana Víctor Estrella 7 6
    8  Hiszpania Feliciano López 65 4  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    4  Japonia Kei Nishikori 6 5 6  
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6      Stany Zjednoczone Sam Querrey 4 7 4  
 Stany Zjednoczone Michael Russell 4 3       4  Japonia Kei Nishikori 6 2 6  
 Słowacja Lukáš Lacko 7 6        Słowacja Lukáš Lacko 2 6 3  
WC  Kanada Filip Peliwo 5 3      Słowacja Lukáš Lacko 6 6
    16  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 1 4  
      4  Japonia Kei Nishikori 1 4
      6  Francja Richard Gasquet 6 6
    12  Francja Jérémy Chardy 65 6 4  
 Stany Zjednoczone Tim Smyczek 6 6      Stany Zjednoczone Tim Smyczek 7 3 6  
Q  Stany Zjednoczone Alex Kuznetsov 3 0        Stany Zjednoczone Tim Smyczek 3 2
 Izrael Dudi Sela 7 3 6       6  Francja Richard Gasquet 6 6  
LL  Australia Sam Groth 63 6 4      Izrael Dudi Sela 3 2
    6  Francja Richard Gasquet 6 6  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    7  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 4 4      Rosja Jewgienij Donskoj 3 4  
 Rosja Jewgienij Donskoj 6 6       7  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 6  
 Tunezja Malik al-Dżaziri 7 6        Tunezja Malik al-Dżaziri 3 4  
 Ukraina Serhij Stachowski 62 4      Tunezja Malik al-Dżaziri 2 7 6
    11  Czechy Radek Štěpánek 6 63 1  
      7  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 63 2
       Stany Zjednoczone Donald Young 3 7 6
    15  Uzbekistan Denis Istomin 6 7  
 Kolumbia Alejandro González 3 2      Australia Bernard Tomic 4 66  
 Australia Bernard Tomic 6 6       15  Uzbekistan Denis Istomin 3 6 3
Q  Japonia Yūichi Sugita 4 6 4        Stany Zjednoczone Donald Young 6 3 6  
 Stany Zjednoczone Donald Young 6 4 6      Stany Zjednoczone Donald Young 6 6
    17  Francja Julien Benneteau 4 3  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    5  Stany Zjednoczone John Isner 7 3 66  
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 6 7      Stany Zjednoczone Steve Johnson 65 6 7  
WC  Australia James Duckworth 3 64        Stany Zjednoczone Steve Johnson 3 7 7  
 Kanada Frank Dancevic 4 0       9  Chorwacja Ivo Karlović 6 64 67  
 Francja Benoît Paire 6 6      Francja Benoît Paire 65 7 62
    9  Chorwacja Ivo Karlović 7 611 7  
       Stany Zjednoczone Steve Johnson 62 2
      2  Kanada Milos Raonic 7 6
    14  Australia Lleyton Hewitt 6 6  
 Australia Marinko Matošević 6 7      Australia Marinko Matošević 4 3  
Q  Ukraina Illa Marczenko 4 5       14  Australia Lleyton Hewitt 61 63
 Niemcy Michael Berrer 62 4       2  Kanada Milos Raonic 7 7  
 Stany Zjednoczone Jack Sock 7 6      Stany Zjednoczone Jack Sock 63 63
    2  Kanada Milos Raonic 7 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 316 400 500
Finalista 142 650 300
Półfinalista 67 570 180
Ćwierćfinalista 32 605 90
3 runda 16 625 45
2 runda 9 150 20
1 runda 5 325 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
2 ćwierćfinał
02Austria Alexander Peya
Brazylia Bruno Soares
6 ćwierćfinał
03Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
11 1 runda
04Chorwacja Ivan Dodig
Brazylia Marcelo Melo
17 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 6  
WC  Stany Zjednoczone Jared Donaldson
 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
5 0     1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
5 6 8  
 Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
63 64     WC  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
7 2 10  
WC  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
7 7       WC  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 3 8  
3  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
2 2        Australia Sam Groth
 Indie Leander Paes
4 6 10  
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Hiszpania David Marrero
6 6      Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Hiszpania David Marrero
63 6 10
 Australia Sam Groth
 Indie Leander Paes
6 7      Australia Sam Groth
 Indie Leander Paes
7 3 12  
 Francja Jérémy Chardy
 Szwecja Robert Lindstedt
1 64        Australia Sam Groth
 Indie Leander Paes
5 4
Q  Izrael Jonatan Erlich
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 6        Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 6
 Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
3 4     Q  Izrael Jonatan Erlich
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 6  
 Indie Rohan Bopanna
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 68 8     4  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
2 2  
4  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
4 7 10       Q  Izrael Jonatan Erlich
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
4 2
 Francja Julien Benneteau
 Francja Michaël Llodra
67 3        Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6  
 Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 6      Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 6
 Filipiny Treat Huey
 Wielka Brytania Dominic Inglot
5 65     2  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
63 2  
2  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
7 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 93 460 500
Finaliści 42 180 300
Półfinaliści 19 890 180
Ćwierćfinaliści 9 610 90
1 runda 4 920 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]