Claro Open Colombia 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Claro Open Colombia 2015
Miejsce  Kolumbia
Bogota
Obiekt Centro de Alto Rendimiento
Nawierzchnia Twarda
Data 20–26.07.2015
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 683 515 $
Drabinka 28S/26Q/16D
Dyrektor Manuel Maté
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Australia Bernard Tomic
Gra podwójna
Francja Édouard Roger-Vasselin
Czechy Radek Štěpánek
2014
Strona internetowa

Claro Open Colombia 2015tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2015 z cyklu Claro Open Colombia rozgrywany w dniach 20–26 lipca 2015 roku w Bogocie na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 683 515 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Chorwacja Ivo Karlović 24 półfinał
02Australia Bernard Tomic 25 zwycięstwo
03Francja Adrian Mannarino 35 finał
04Dominikana Víctor Estrella 43 ćwierćfinał
05Cypr Markos Pagdatis 48 1. runda
06Australia Sam Groth 68 2. runda
07Tunezja Malik al-Dżaziri 85 ćwierćfinał
08Wielka Brytania James Ward 89 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chorwacja Ivo Karlović 3 7 6  
WC  Czechy Radek Štěpánek 6 67 4  
  1  Chorwacja Ivo Karlović 65 65  
  3  Francja Adrian Mannarino 7 7  
3  Francja Adrian Mannarino 1 6 6
  7  Tunezja Malik al-Dżaziri 6 1 3  
    3  Francja Adrian Mannarino 1 6 2
  2  Australia Bernard Tomic 6 3 6
   Niemcy Michael Berrer 6 3 6  
4  Dominikana Víctor Estrella 3 6 3  
 Niemcy Michael Berrer 4 7 63
  2  Australia Bernard Tomic 6 64 7  
 Japonia Tatsuma Itō 1 4
  2  Australia Bernard Tomic 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Chorwacja Ivo Karlović 612 6 6  
PR  Hiszpania Pere Riba 63 3     WC  Kolumbia Daniel Galán 7 1 3  
WC  Kolumbia Daniel Galán 7 6       1  Chorwacja Ivo Karlović 3 7 6
WC  Czechy Radek Štěpánek 3 6 6       WC  Czechy Radek Štěpánek 6 67 4
 Francja Édouard Roger-Vasselin 6 3 4     WC  Czechy Radek Štěpánek 6 6
 Argentyna Guido Pella 5 6 5     6  Australia Sam Groth 4 0  
6  Australia Sam Groth 7 4 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Francja Adrian Mannarino 7 6  
 Kolumbia Alejandro Falla 4 6 3      Stany Zjednoczone Rajeev Ram 5 3  
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram 6 3 6       3  Francja Adrian Mannarino 1 6 6
Q  Stany Zjednoczone Alexander Sarkissian 6 6       7  Tunezja Malik al-Dżaziri 6 1 3
 Australia John Millman 3 3     Q  Stany Zjednoczone Alexander Sarkissian 7 3 2
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek 7 2 4     7  Tunezja Malik al-Dżaziri 61 6 6  
7  Tunezja Malik al-Dżaziri 65 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Wielka Brytania James Ward 4 7 5  
 Niemcy Michael Berrer 6 67 7      Niemcy Michael Berrer 6 7  
 Ukraina Illa Marczenko 3 5     Q  Brazylia Marcelo Demoliner 3 63  
Q  Brazylia Marcelo Demoliner 6 7        Niemcy Michael Berrer 6 3 6
 Japonia Yūichi Sugita 3 6 6       4  Dominikana Víctor Estrella 3 6 3
WC  Kolumbia Nicolás Barrientos 6 3 4      Japonia Yūichi Sugita 4 7 2
    4  Dominikana Víctor Estrella 6 64 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Cypr Markos Pagdatis 3 6 63  
Q  Kolumbia Alejandro Gómez 6 0 7     Q  Kolumbia Alejandro Gómez 1 7 0  
 Japonia Tatsuma Itō 1 6 6      Japonia Tatsuma Itō 6 5 6  
Q  Australia Matthew Ebden 6 3 4        Japonia Tatsuma Itō 1 4
 Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 4 6 7       2  Australia Bernard Tomic 6 6
 Kolumbia Alejandro González 6 4 69      Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 7 2 4
    2  Australia Bernard Tomic 65 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 124 325 250
Finalista 65 480 150
Półfinalista 35 470 90
Ćwierćfinalista 20 210 45
2. runda 11 910 20
1. runda 7055 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Filipiny Treat Huey
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
92 1. runda
02Australia Sam Groth
Australia Chris Guccione
109 2. runda
03Chorwacja Mate Pavić
Nowa Zelandia Michael Venus
113 finał
04Wielka Brytania Jonathan Marray
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
117 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 3 5  
 Francja Fabrice Martin
 Indie Purav Raja
1 6 10      Francja Fabrice Martin
 Indie Purav Raja
6 6  
PR  Tunezja Malik al-Dżaziri
 Hiszpania Pere Riba
1 2      Australia Matthew Ebden
 Francja Adrian Mannarino
4 4  
 Australia Matthew Ebden
 Francja Adrian Mannarino
6 6        Francja Fabrice Martin
 Indie Purav Raja
6 3 9  
3  Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 7       3  Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 6 11  
WC  Kolumbia Alejandro Falla
 Kolumbia Alejandro González
4 69     3  Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
2 6 10
 Argentyna Andrés Molteni
 Chile Hans Podlipnik-Castillo
64 4     WC  Kolumbia Juan Gómez
 Kolumbia Eduardo Struvay
6 3 5  
WC  Kolumbia Juan Gómez
 Kolumbia Eduardo Struvay
7 6       3  Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
5 3
PR  Francja Édouard Roger-Vasselin
 Czechy Radek Štěpánek
6 6       PR  Francja Édouard Roger-Vasselin
 Czechy Radek Štěpánek
7 6
 Kolumbia Nicolás Barrientos
 Dominikana Víctor Estrella
3 4     PR  Francja Édouard Roger-Vasselin
 Czechy Radek Štěpánek
7 7  
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras
4 6 10      Brazylia Marcelo Demoliner
 Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras
5 5  
4  Wielka Brytania Jonathan Marray
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 3 5       PR  Francja Édouard Roger-Vasselin
 Czechy Radek Štěpánek
6 7
 Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6        Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
1 64  
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Ukraina Illa Marczenko
2 3      Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
4 7 10
 Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania James Ward
4k     2  Australia Sam Groth
 Australia Chris Guccione
6 65 8  
2  Australia Sam Groth
 Australia Chris Guccione
5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 37 770 250
Finaliści 19 860 150
Półfinaliści 10 760 90
Ćwierćfinaliści 6160 45
1. runda 3600 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]