CA Atlanta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Club Atlético Atlanta)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
CA Atlanta
Ilustracja
Pełna nazwa Club Atlético Atlanta
Przydomek Los Bohemios
Data założenia 12 października 1904
Liga Primera B Nacional
Państwo  Argentyna
Stadion Estadio Don León Kolbovski,
Villa Crespo, Buenos Aires
Prezes Argentyna Gabriel Greco
Trener Argentyna Fabián Lisa
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Club Atlético Atlanta jest argentyńskim klubem piłkarskim z siedzibą w dzielnicy Villa Crespo w Buenos Aires. Obecnie drużyna występuje w trzeciej lidze argentyńskiej (Primera B Metropolitana).

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub został założony 12 października 1904 w Buenos Aires. Źródła mówią, że nazwa klubu pochodzi od trzęsienia ziemi, które nawiedziło wówczas amerykańskie miasto Atlanta. Pierwszym prezydentem klubu został Elias Sanz.

Atlanta wygrała stołeczną ligę (Primera B – Metropolitano) w latach 1995, 1983 i 1956, przy czym liga ta do 1986 była drugą ligą argentyńską, a po 1986 stała się ligą trzecią. Klub wygrał także Copa Suecia w 1960.

Stadion[edytuj | edytuj kod]

Stadionem klubu jest „Don León Kolbovsky”, położony w okolicach Villa Crespo w mieście Buenos Aires. Oddany został do użytku w 1960, a jego pojemność wynosi 34000 widzów.

Stadion znany jest także pod nazwą „Drewniany Monumental”, co ma przypominać stadion klubu River Plate Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, największy stadion w Argentynie.

Przydomek[edytuj | edytuj kod]

Ponieważ klub nie miał swojego stadionu przez ponad pół wieku od momentu założenia otrzymał przydomek Los Bohemios, gdyż gracze klubu musieli wędrować z miejsca na miejsce by rozgrywać „domowe” mecze na cudzych boiskach. Ta etykietka przypisana została również kibicom klubu. Pojedyncza forma „El Bohemio” jest także akceptowana i może być używana w odniesieniu do organizacji lub poszczególnego piłkarza lub kibica klubu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]